Sławne Czwórki

Wiadomość
Autor
Melis
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 19:19

Re: Sławne Czwórki

#136 Post autor: Melis » piątek, 23 października 2009, 22:12

A co z Chylińską?

Chcę krzyczeć światu, że los tak miły jest
Chodź dobrze wiem, co znaczy ból
Więc cicho jestem
Najlepiej teraz, zapomnieć o tym bo
co piękne szybko kończy się


Czasem myślę, że ten ból,
Który w sobie mam
Po coś jednak jest
Czasem myślę, że mój los
Chce godzić ze mną się
Ja ciągle nie wiem jak...


Krzyknę prosto w oczy ci
Ból, syf dusi mnie
Jestem inna, czuję to
Nie zrozumie mnie już nikt
Wcale nie dbam o to więc
Pieprz się! Milcz! Giń!


Lubię się sparzyć
I spokojnie koić ból,
A potem mówić, że tak chcę


I mimo, że nikt mnie nie rozumie oddycham szybko tak
Nie boję się, chyba wolę dalej czuć to wszystko mocniej

Będę żyła chociaż mówią, że jest źle
Będę żyła chociaż nienawidzą mnie


Ogólnie jej teksty wydają mi się takie Czwórkowe, chodzi mi o ten okres, kiedy była zakompleksioną, nieświadomą swojej wartości osobą. 4?


4w5? 6?
"Czytam historię
I widzę coś zrobił
Przez tysiąclecia, Człowiecze!
Zabijałeś, mordowałeś i wciąż przemyśliwasz,
Jakby to robić lepiej
Zastanawiam się, czyś godzien,
Aby Cię pisać przez wielkie C"

Awatar użytkownika
preston
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 24 października 2009, 05:51
Lokalizacja: G40

Re: Sławne Czwórki

#137 Post autor: preston » sobota, 24 października 2009, 06:07

Melis pisze:A co z Chylińską?
[...]
Ogólnie jej teksty wydają mi się takie Czwórkowe, chodzi mi o ten okres, kiedy była zakompleksioną, nieświadomą swojej wartości osobą. 4?
Tez mi to przyszlo ostatnio na mysl. Mysle, ze moze byc zdrowa czwórka. Zwlaszcza utwierdzila mnie w tym przekonaniu po wystepie u Kuby Wojewodzkiego, ale moge sie mylic. Jeszcze nie potrafie tak z glowy powiedziec kto jest jakim typem ; p
Happy in the club with a bottle of red wine
Stars in our eyes 'cause we're having a good time
Eh eh so happy I could die
Be your best friend
Yeah I love you forever
Up in the clouds we're both higher than ever
Eh eh so happy I could die



4w3 / ENFj

Awatar użytkownika
darienne
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:15

Re: Sławne Czwórki

#138 Post autor: darienne » sobota, 24 października 2009, 17:44

Chylińska się ostatnio przetransformowała w wywijającą pupą radosną siódemkę.
4w3

Melis
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 19:19

Re: Sławne Czwórki

#139 Post autor: Melis » sobota, 24 października 2009, 19:33

ale wydaje mi się, że zdrowe, spełnione na każdej płaszczyźnie i szczęśliwe Czwórki mogą być podobne do Siódemek.
4w5? 6?
"Czytam historię
I widzę coś zrobił
Przez tysiąclecia, Człowiecze!
Zabijałeś, mordowałeś i wciąż przemyśliwasz,
Jakby to robić lepiej
Zastanawiam się, czyś godzien,
Aby Cię pisać przez wielkie C"

Awatar użytkownika
darienne
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:15

Re: Sławne Czwórki

#140 Post autor: darienne » sobota, 24 października 2009, 20:13

Mogą, oczywiście. Tylko że ten stan jest "normalny" i wygląda trochę nie pasuje do czwórki na dłuższą metę, tak jak na podanym przykładzie.
No a poza tym taka radość jest zawsze czymś wywołana. Super, że Agnieszka ma poukładane życie prywatne, widać że jest szczęśliwa, ale co jeli (nie daj Boże) coś się sypnie a facet ją zostawi? Nadal będzie skakała radośnie po scenie? :?
4w3

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Sławne Czwórki

#141 Post autor: Pędzący Bakłażan » niedziela, 25 października 2009, 00:08

To co ma nie skakać, bo za x czasu coś się może rozsypać?
Ach ta Wasza czwórkowa, pokrętna logika.

Melis
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 19:19

Re: Sławne Czwórki

#142 Post autor: Melis » niedziela, 25 października 2009, 00:26

nie NASZA pokrętna logika, nie generalizuj na podstawie jednego przypadku. też nie rozumiem tego, co darienne miała na myśli.
darienne pisze:taka radość jest zawsze czymś wywołana
no jasne, że jest. dlaczego miałaby być nieszczęśliwa, jeśli ma rodzinę, syna, spełnia się artystycznie, zarabia dużo pieniędzy i pewnie jeszcze ma swoje drobne, prywatne powody, o których my nie mamy pojęcia?
4w5? 6?
"Czytam historię
I widzę coś zrobił
Przez tysiąclecia, Człowiecze!
Zabijałeś, mordowałeś i wciąż przemyśliwasz,
Jakby to robić lepiej
Zastanawiam się, czyś godzien,
Aby Cię pisać przez wielkie C"

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Sławne Czwórki

#143 Post autor: kama.zielona » niedziela, 25 października 2009, 00:39

No właśnie... ludzie widzą czwórki jako pesymistycznych zgredów... ludzie nie umieją patrzeć i przedrzeć się przez stereotypy. Nie umieją walczyć z własnymi ograniczeniami umysłu.
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
darienne
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:15

Re: Sławne Czwórki

#144 Post autor: darienne » niedziela, 25 października 2009, 17:19

Melis pisze:nie NASZA pokrętna logika, nie generalizuj na podstawie jednego przypadku. też nie rozumiem tego, co darienne miała na myśli.
darienne pisze:taka radość jest zawsze czymś wywołana
no jasne, że jest. dlaczego miałaby być nieszczęśliwa, jeśli ma rodzinę, syna, spełnia się artystycznie, zarabia dużo pieniędzy i pewnie jeszcze ma swoje drobne, prywatne powody, o których my nie mamy pojęcia?
Może po prostu doczytaj.
Agnieszka sama mówiła w wywiadzie, że jest spełniona i szczęśliwa, stąd zmiana wizerunku.
Wcześniej była nieszczęśliwa i prawie wiecznie w depresji, dlatego też zasłynęła do bólu szczerymi głębokimi tekstami.

Różnica w zachowaniu czwórki i siódemki polega na tym, że dla czwórki stan lekkiej depresji i melancholii ( nie mylić z chorymi przypadkami) jest naturalny.
I teraz: jeśli nagle po okresie radości nadszedłby jakiś kryzys, to siódemka usiłowała by go przetrwać zaciskając zęby lecz nie tracąc dobrego humoru, a przynajmniej nie rzucając się od razu w depresję.
Co do czwórki, to najprawdopodobniej przestała by tańczyć ,wyszła z przyjęcia i zaszyła się w domu rozmyślając nad różnymi rzeczami.

I stąd wniosek co do Agnieszki, że gdyby cokolwiek poszło nie tak, to nie wiem, czy by natychmiast nie wróciła do starych tekstów.

Zwracam uwagę, bo nie wszyscy zrozumieli - nie życzę nikomi nic złego, tylko teoretycznie się zastanawiam nad różnicami w postawie życiowej między czwórką a siódemką. :wink:
4w3

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Sławne Czwórki

#145 Post autor: Rilla » piątek, 9 kwietnia 2010, 19:23

Czytam teraz wykłady Mickiewicza z College de France o literaturze słowiańskiej z 1844 roku i... zaczynam zastanawiać się nad jego czwórkowością i ogólną osobowością. Trapi mnie jego zamiłowanie do działania i ostre krytykowanie bierności ludzi tkwiących w książkach i myślących za dużo. Prawda, że jego podejście wynika w dużej mierze z sytuacji ówczesnej Polski, jest rozgoryczony brakiem zmian, brakiem chęci zmian, jest żądny zmian. Rozumiem, ale mimo to ciekawi mnie, czy aby na pewno jest Czwórką. Tu trzeba uważać, by nie ulec przypadkiem stereotypom. Ale ja tego Mickiewicza rozgryzę kiedyś. :idea:
Jeśli jest Czwórką, to bardzo zdrową, ekstrawertyczną 4w3.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Gemini
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 01:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sławne Czwórki

#146 Post autor: Gemini » sobota, 10 kwietnia 2010, 00:13

Nie chce mi się przeglądać wszystkich stron i postów, ale jedną z najważniejszych znanych 4 rzutujących na moja tożsamość jest Albert Camus - 4w3.
co lubię? bo ja wiem...? w sumie to co przynosi nowy dzień./4w3/ENFP

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Sławne Czwórki

#147 Post autor: Rilla » sobota, 10 kwietnia 2010, 00:30

A dlaczego? Mógłbyś przedstawić jakieś argumenty?
Dobrze by było podawać powody swoich przypuszczeń odnośnie czwórkowości sławnych ludzi, by temat jakoś się kręcił, a nie został zwykłą wyliczanką. ;) A nuż się znajdzie kontrargument.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Gemini
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 01:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sławne Czwórki

#148 Post autor: Gemini » sobota, 10 kwietnia 2010, 23:22

Tak go sklasyfikowali Riso i Hudson, i to jest pewne z jego zachowań: wychowywany przez głuchą matkę(ojciec zginał wcześniej chyba wojna) i babcię despotkę, która biła go i brata. Uznawał kult ciała. Niestały w uczuciach i niewierny. Fascynował Kobiety miał swoisty urok. Na pierwszą żonę wybrał Kobietę z problemem( puszczała się z lekarzami za recepty na morfinę ), Walczył cały czas o człowieka i wyzwolenie Algierii, sentymentalny, gdy został zjechany przez literatów obraził się i przestał pisać. Wstąpił na krótki czas do partii socjalistycznej ale jego indywidualizm nie pozwolił mu w niej pozostać. Wystarczy?
co lubię? bo ja wiem...? w sumie to co przynosi nowy dzień./4w3/ENFP

Awatar użytkownika
isla7
Posty: 165
Rejestracja: wtorek, 17 marca 2009, 15:00

Re: Sławne Czwórki

#149 Post autor: isla7 » sobota, 10 kwietnia 2010, 23:29

A czy Camus napisał jakąś książkę w której opisałby chociaż część swojego życia - niekoniecznie tak dosłownie, bo tak z tego co piszesz to fajna książka by była.
5w4.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Sławne Czwórki

#150 Post autor: Rilla » niedziela, 11 kwietnia 2010, 00:10

Gemini pisze:Tak go sklasyfikowali Riso i Hudson, i to jest pewne z jego zachowań: wychowywany przez głuchą matkę(ojciec zginał wcześniej chyba wojna) i babcię despotkę, która biła go i brata.
Hmmm... Wymieniłeś nie jego zachowania, ale zachowania członków jego rodziny. ;) Ojciec zginął- ale czy Camus miał w sobie silne poczucie straty? Jeśli tak, to argument za 4. Przemoc w rodzinie- nie wiem, czy to wpływa na rozwój Czwórki. Ponoć ma wpływ na rozwój Szóstki- poczucie zagrożenia.
Ani kult ciała ani waleczność, ani bycie punktem fascynacji kobiet nie nazwałabym charakterystycznymi dla jakiegoś konkretnego typu. Niestały w uczuciach i niewierny?- Siódemki też są niestałe. Jeśli był taki ze względu na strach przed opuszczeniem, to może być to czwórkowe. To, że ożenił się z kobietą z problemami może być dwójkowe.
Większość argumentów słaba, ale nie znam wcale biografii Alberta Camus, więc nie mogę podać kontrargumentów i zaprzeczyć temu, że nie był 4w3.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

ODPOWIEDZ