Strach - czego się boicie?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#61 Post autor: Łukasz:) » czwartek, 21 czerwca 2007, 16:01

Niezwykle ciekawe to EFT ale W Warszawie to nie ma szans:\Czy z ksiązki można nauczyć isę samemu tyych metod??


4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#62 Post autor: Zielony smok » czwartek, 21 czerwca 2007, 17:13

najlepiej podpatrz na you tubie, jest tam sporo filmikow o EFT a co do ksiązki możesz ja sobie sciągnąć.

---> http://www.dobrametoda.com/EFT/podrecznik.htm
albo kupić inną w Merlinie. Mam ją nadaje się do samodzielnej nauki.

http://www.merlin.com.pl/frontend/brows ... 14417.html
EFT wydaje sie byc idiotyczne, ale jest rzeczywiście ciekawą i prostą metoda. Może nie cudowną, ale takich nie ma :lol:

Ps. W Wwie kursy są co dwa tygodnie w osrodku nowolipie. kosztuje to 100-120zł. za 6-7 godzin. Uczą podstaw i to juz wystarczy żeby samodzielnie działac.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
metje
Posty: 253
Rejestracja: niedziela, 17 czerwca 2007, 22:40
Lokalizacja: Londyn

#63 Post autor: metje » czwartek, 21 czerwca 2007, 17:24

Na czym polega ta metoda? Znalazłam tylko

"EFT oferuje techniki, które dadzą Ci możliwość zachowania całkowitego milczenia, w przypadku spraw bardzo bolesnych lub wstydliwych"

i dalej nie wiem co to za techniki.

Ja osobiście preferuje reiki i tantre, może nie pozbyłam się lęków całkowicie ale po każdej sesji czuję się rewelacyjnie...
4w5 INFP + 4w5

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#64 Post autor: Zielony smok » czwartek, 21 czerwca 2007, 17:47

W skrócie EFT jest proste, bazuje na punktach energetycznych
Boisz sie pająków. W myślach oceniasz problem od 1 do 10. np. wyszło ci 7
uderzasz w określony punkt na dłoni. mówisz afirmację, choc boję sie pajaków, głęboko akceptuje siebie. A potem tylko uderzasz w określone punkty na tułowiu.
Są dwie sesje, krótsza i dłuższa.
Krótsza wygląda tak
http://pl.youtube.com/watch?v=aQp0kA5a5OI
tyle....
stosuję często z pozytywnymi skutkami. Tak jak ten facet, trochę inna kolejność uderzeń, ale miejsca te same. Najczęściej wystarczy tylko pokazana krótsza sesja.
Widziałem na video, jak David Craig zapytał widzów - kto nienawidzi szczurów ? Wstała facetka, David zrobił jej sesję, a potem wyciągnął klatkę z oswojonym szczurem, ( wiadomo, że nie ugryzie) facetka wsadziła rękę do klatki i pogłaskała szczura
. Znikł problem w głowie, można było dotknąć....
Polecam ją bo jest prosta, często, choć nie zawsze skuteczna i nie łyka się prochów.

polskie strony

http://www.eft.net.pl/
ttp://www.dobrametoda.com/EFT/EFT-polish/EFT-%20METODA.htm
możecie też wejść na angielską.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
metje
Posty: 253
Rejestracja: niedziela, 17 czerwca 2007, 22:40
Lokalizacja: Londyn

#65 Post autor: metje » czwartek, 21 czerwca 2007, 18:30

Dzięki za info, Zielony smok.

Zaczyna mi sie podobać to EFT, zwłaszcza filmik z uzależnieniem od czekolady, cos dla mnie :D w moim przypadku skala wynosi 10 :roll:

Trzeba będzie wypróbować tę metodę.
Poinformuje o rezultacie :wink:
4w5 INFP + 4w5

niksonia
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:47

#66 Post autor: niksonia » piątek, 22 czerwca 2007, 19:58

upływu czasu- starości, denerwuje mnie, że wszystko tak szybko mija, że robię się starsza, że nie naciesze się życiem, że będę stara, pomarszczona, że będę dla kogoś ciężarem..dlatego nie mam zamiaru długo żyć, w odpowiednim czasie zakończe swój zywot, tę marną egzystencje xD
IV-w-V ENTPowate :)

Awatar użytkownika
paranoidandroid
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2007, 16:20

#67 Post autor: paranoidandroid » piątek, 22 czerwca 2007, 20:11

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 stycznia 2008, 19:51 przez paranoidandroid, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#68 Post autor: Rilla » piątek, 22 czerwca 2007, 20:15

paranoid_android pisze:7. Reform Giertycha
Giertych- postrach całej polskiej młodzieży. Szczęście, że został mi tylko rok pod jego panowaniem :D A biedne dzieciątka- w tym mój brat- będą mysiały się męczyć. Ale przez ten rok może wiele się wydarzyć... Ratunku.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#69 Post autor: Łukasz:) » sobota, 23 czerwca 2007, 10:51

No to kupuje książkę i do roboty......................drżyjcie pająki:)
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Awatar użytkownika
Anathema
Posty: 202
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 23:31

#70 Post autor: Anathema » sobota, 23 czerwca 2007, 20:57

paranoid_android pisze:1. Ludzi
2. Nachalnych ludzi
3. Głupich ludzi
4. Agresywnych ludzi
5. Wszystkich ludzi
6. Ognia (boję się go jak ognia !)
7. Reform Giertycha
:lol:

Awatar użytkownika
Acalia
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 12:10

#71 Post autor: Acalia » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 17:43

Czego się boję?Przede wszystkim ludzi, ich agresji,manii wyższości,prób udowodnienia za wszelką cenę że są lepsi ... :/

Boję się, że pewnego dnia nie będę umiała znieść przeciwności które napotykam bez przerwy, i dam za wygraną.Co to znaczy?To znaczy, że jednym słowem boję się aby pewnego dnia nie zrobić głupoty,nie odebrac sobie życia.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#72 Post autor: Rilla » czwartek, 28 czerwca 2007, 21:29

Niedawno zauważyłam, że boję się... przekleństw. Te słowa są tak nasiąknięte agresją i nienawiścią, że przyprawiają mnie o przerażenie. Unikam przeklinających ludzi jak ognia. Na słowa typu 'k***', 'h**', itp, itd reaguję wewnętrznie, jak zewnętrznie na zaskakujący wybuch petardy w pobliżu. To takie uciążliwe w dzisiejszych czasach.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Zielony Śledzik
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 29 czerwca 2007, 00:06
Lokalizacja:

#73 Post autor: Zielony Śledzik » piątek, 29 czerwca 2007, 00:16

Czesto wsród waszych wypowiedzi zanjdują się "ludzie" jako obraz lęków.. ja zupełnie nie mam z tym problemów, chociaz bywa że czuje sie inna, to potrafie sie jakos odnaleźć wsród ludzi, często czuje nawet nad nimi jakas moralna przewagę(?!). Natomiast ktos juz tu wspomniał o tym, że boi się że jak cos idzie dobrze, to na pewno przyjdzie czas, że wszystko sie odwróci i spieprzy w najmniej oczekiwanym momencie. Mam dokładnie to samo i niesamowicie mnie to przeraża. Mam tez wrażenie, że wszystko czego nie uda mi sie przewidzieć sie zadrzy.
4w3

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#74 Post autor: Absynt » piątek, 29 czerwca 2007, 00:47

Ja w przeciwienstwie do Waszego leku do ludzi potrafie czuc do nich raczej nienawisc. Ale tylko jak siedze sobie sam w domu. Wtedy bym sobie wybiegl z pila motorowa i rozwalil kilkaset osob :PPPPPP. Ale lapie sie na niewinnych. Wiec bym chetnie byl Supermanem albo Batmanem, albo Under Dogiem. Swoja agresje wyladowywalbym na winnych! 8)
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Gwydion
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 22:09
Lokalizacja: daleko

#75 Post autor: Gwydion » piątek, 29 czerwca 2007, 09:31

Hm... właściwie, to nie lękam się chyba niczego poza upływem czasu (utrata młodości, śmierci się nie boję). Nie zastanawiałem się nad tym jeszcze :D.

Giertycha widzę w każdym koszmarze :oops:.
Wielu jest ludzi. Wielu z nich krzyczy. Mało kto wie, że po niebie latają niebieskie samoloty, które są bardzo wstydliwe - wyłączają silniki słysząc wycie do zimnego księżyca.

ODPOWIEDZ