Czwórki a znak zodiaku

Jestem 4, mój zodiakalny żywioł to:

Ogień (Baran, Lew, Strzelec)
64
22%
Powietrze (Bliźnięta, Waga, Wodnik)
82
28%
Ziemia (Byk, Panna, Koziorożec)
70
24%
Woda (Rak, Skorpion, Ryby)
81
27%
 
Liczba głosów: 297

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#46 Post autor: tzlm » wtorek, 19 grudnia 2006, 20:02

http://pl.wikipedia.org/wiki/Astrologia pisze:odmiana wróżbiarstwa opierająca się na założeniu, że istnieje bezpośrednia korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi. Odwołuje się do nauk humanistycznych, w tym głównie psychologii i socjologii.



Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#47 Post autor: Gabriel » wtorek, 19 grudnia 2006, 20:07

Ech... widze ze nic sie nie nauczyles :P Chociazby odnosnie tych dwoch zdan przeczytanych na dany tematy... Zainteresuj sie astrologia, a nie tym co wikipedia mowi, a potem sie wypowiadaj.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#48 Post autor: tzlm » wtorek, 19 grudnia 2006, 20:15

Ja się wypowiadam? Kiedy? Gdzie? To Wikipedia. :shock:
Wpiszę 'astrologia' a Google wyświetlają mi jakieś idiotyczne horoskopy, albo wyjaśnienia tego terminu, ale ja nic nie rozumie.
Weź Ty mi powiedz chłopie jaka to moc oddziałuje na ludzkość (wibracje planet?), na czym się to wszystko opiera... Bo ja już samA (tak, tak jestem kobietą) nie wiem. Nigdzie nie pisze wprost, a ja nie będę tego dochodzić. Wytłumacz.

Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#49 Post autor: Kwiecia » wtorek, 19 grudnia 2006, 20:20

W wiele rzeczy jestem skłonna uwierzyć, ale nie w to, że od układu planet i daty urodzenia zależy mój charakter... Astrologia to taka nauka jak teologia, że dopiero jak w nią uwierzysz, to możesz się nią zajmować.
4w5 :)

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#50 Post autor: Gabriel » wtorek, 19 grudnia 2006, 20:55

http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... astrologia < - tutaj podałem linki do stron o astrologii. W sumie nie wiem jak to wyjaśnić. Jak mam ująć w parę słów poznawanie własnego radixu (horoskopu urodzeniowego), ktore zajęło mi dwa miesiące? Najogólniej można powiedzieć, że energie poszczególnych planet oddziałują na nas. I nie będzie to błędne, tylko po takim stwierdzeniu ma się ochotę wyśmiać tę (tą?) naukę. Dopiero jak zaczniesz się w to wgłębiać to twoja aprobata rośnie. Najłatwiej jest zamówić interpretacje horoskopu urodzeniowego u profesjonalnego astrologa. To niestety sporo kosztuje, ale zaoszczędzisz sobie dłuuugich poszukiwań i przedzierania się przez steki bzdur i niepotrzennych informacji. W googlach trzeba naprawdę dużo szukać, żeby coś znaleść. A jak już się znajdzie to trzeba liczyc na linki do innych stron o astrologii i na fora. Cholernie mało konkretów. Ja tam was namawiać do tego nie będę, jak się sami ograniczacie to wasza sprawa. Mówię tylko, że mi astrologia na prawdę wiele pomogła. Zresztą to od niej zacząłem poszukwania własnego "ja".
Wiem, że wcześnie, ale ja potrzebuję dużo snu :) Dobranoc.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#51 Post autor: tzlm » wtorek, 19 grudnia 2006, 21:15

Są smukłe i dość wysokie. Mają długie kończyny i palce, które zawsze wykonują liczne gesty podczas rozmowy. Posiadają tez wyrazistą mimikę twarzy. Charakterystyczna u Bliźniąt jest klatka piersiowa, która bywa tak szczupła, że aż płaska.
Nic, a nic się nie zgadza. Wyszło, że jestem gadatliwa i ruchliwa. :roll:
Najogólniej można powiedzieć, że energie poszczególnych planet oddziałują na nas.
Energie planet? Co to?

Awatar użytkownika
Kiciak
Posty: 384
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 19:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#52 Post autor: Kiciak » wtorek, 19 grudnia 2006, 21:21

tzlm pisze:
Najogólniej można powiedzieć, że energie poszczególnych planet oddziałują na nas.
Energie planet? Co to?
grawitacja :D
8w7 sp/sx/so oraz wplyw z 4 i dumna z tego :D ISTP
"Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu"
coz ;) i pragne dodac ze jestem wredna! ;)

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#53 Post autor: aliszien » środa, 20 grudnia 2006, 10:26

Sirjaan pisze:02.12.1985 19:00 Mielec, strzelec jak się patrzy ;)
I ascedentalny Rak :)

Co do astrologii traktuję to bardziej jak zabawę-łamigłówkę.
Wiara, że da się ludzi podzielić na 12 znaków zodiaku jest równie naiwna, co wiara, że Rysio z "Klanu" istnieje na prawdę.
Astrologia to system powiązań i jeśli ktoś wydaje o niej sądy bez wgłębienia się choć trochę w jej zasady, to trudno argumentować.
Można rządać nawukowego dowodu na wpływ planet, tak jak można rządać naukowego dowodu na istnienie Boga, ale czy kogokolwiek to przekona?
Wzrusza mnie też wiara w moc Wikipedii :lol:
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Sirjaan
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 19 grudnia 2006, 01:56
Lokalizacja: Mielec/ewentualnie KRAQff :P

#54 Post autor: Sirjaan » środa, 20 grudnia 2006, 16:19

aliszien, dżęx za pomoc ;)

wiara w Wikipedię...no cóż każdy czegoś szuka, sensu życia i...takie tam :P nie zabierajmy im tego, też ludzie
.:/...See me ruined by my own creations...\:.

4w5/(ENTP), interesujące-->7w5 sp/sx/so

by ktoś pytał^^

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#55 Post autor: Gabriel » środa, 20 grudnia 2006, 17:50

tzlm to był opis ascendentu, który ma wpływ na wygląd i kontakt z otoczeniem. Możesz wierzyć lub nie, wszystkim osobom, którym sprawdzałem ascendenty - zgadza się. Wśród ludzi, którzy interesują sie astrologią jest już nawet takie zboczenie, że jak kogoś widzisz to zastanawiasz się w czym ma ascendent. To tyle mojego pobytu w tym topicu. Nie mam ochoty gadać z niedowiarkami, chcecie - spróbojcie z astrologią, nie chcecie - wasza strata.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#56 Post autor: tzlm » środa, 20 grudnia 2006, 19:07

Człowieku, ale to się kompletnie nie zgadza, idziesz sobie, nie chcesz rozmawiać. Czemu? Może nie chcesz wytłumaczyć niewiernym Tomaszom, bo sam do końca nie wiesz, na czym się to opiera?
Dobrze, jeśli nie chcesz szkoda.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#57 Post autor: aliszien » środa, 20 grudnia 2006, 21:19

Gabriel pisze: Wśród ludzi, którzy interesują sie astrologią jest już nawet takie zboczenie, że jak kogoś widzisz to zastanawiasz się w czym ma ascendent. To tyle mojego pobytu w tym topicu.
Wiem coś o tym, moja przyjaciółka jest walnięta na punkcie astrologii i rzutem oka na człowieka, jego zachowanie próbuje ustalić różne punkty horoskopu, gorzej - życie sobie czasem pod to układa. Może dlatego wypowiadam się w tym temacie, bo przez 16 lat przyjaźni, chcąc nie chcąc, nasiąkłam tym.

tzlm, nie chodzi o to, by cię przekonać i byś przynała komuś rację. Masz prawo do własnych sądów. Warto jednak zaczynając dyskusję nie opierać się na dyletanckiej formie astrologii. Gdy dyskutujesz z kimś o wpływie na Biblię innych starszych mitow, masz już za sobą jej lekturę :wink:
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#58 Post autor: Basketcase » środa, 20 grudnia 2006, 21:28

Eee... tzlm prosi tylko o proste wyjaśnienie kilku podstawowych spraw.

Na razie nie widziałem, żeby coś osądzała na podstawie "dyletanckiej formie astrologii". Jeśli potraficie, to wytłumaczcie, czym jest oddziaływanie planet, w jaki sposób zmienia życie i osobowość ludzi. Proste.
Obrazek

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#59 Post autor: Green Eyes » środa, 20 grudnia 2006, 21:35

a czy z samej daty urodzenia (11.12.1982)mozna odczytac jaki ascedent ma osoba?

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#60 Post autor: aliszien » czwartek, 21 grudnia 2006, 09:25

Basketcase pisze:Eee... tzlm prosi tylko o proste wyjaśnienie kilku podstawowych spraw.

Na razie nie widziałem, żeby coś osądzała na podstawie "dyletanckiej formie astrologii".
Masz rację - moja pomyłka.
Basketcase pisze: Jeśli potraficie, to wytłumaczcie, czym jest oddziaływanie planet, w jaki sposób zmienia życie i osobowość ludzi. Proste.
A dlaczego księżyc wpływa na przypływy i odpływy mórz?
Dlaczego gdy wieje halny ludzie są poddenerwowani?
Nie będę walczyć o coś co i tak dla mnie jest zabawą, tak jak enneagram i inne testy.

Tylko, że człowiek nie jest spod znaku X - to jest typowe postrzeganie astrologii i takie opisy sporej liczbie osób się nie zgadzają.
Człowiek nie jest nawet spod znaku X z ascendentem w Y.
Człowiek nie jest nawet spod znaku X z ascendentem w Y, z silnym akcentem na znaku Z.
Człowiek nie jest nawet spod znaku X z ascendentem w Y, z silnym akcentem na znaku Z, z pewną liczbą koniunkcji, kwadratur, trygonów, opozycji, kwinkusów, sekstylów, półsekstylów pomiędzy planetami.
Człowiek nie jest nawet spod znaku X z ascendentem w Y, z silnym akcentem na znaku Z, z pewną liczbą konkunkcji, kwadratur, trygonów, opozycji, kwinkusów, sekstylów, półsekstylów pomiędzy planetami ustawionymi w określonych domach.

Człowiek jest spod znaku X z ascendentem w Y, z silnym akcentem na znaku Z, z pewną liczbą konkunkcji, kwadratur, trygonów, opozycji, kwinkusów, sekstylów, półsekstylów pomiędzy planetami ustawionymi w określonych domach, będących aktualnie w koniungcjach [...] z planetami przemirzającymi nieboskłon :lol:

Jeśli po takiej interpretacji nadal człowiek uważa, że opis do niego nie pasuje może powiedzieć, że astrologia to wielka ściema.

I ma do tego pełne prawo.

Nie da się tego zbadać wpisując hasła do googli, bo jakim cudem można w jeden wieczór nabyć to, czego objęcie i wypracowanie zajmuje ludziom lata :?:

Doskonalem wiem, że racjonalnie nie da się wytłumaczyć astrologii, jak nie da się wytłumaczyć wiary, medialności, duchów itp, ale proszę o nie spłycanie tego do gazetowych notek i 12 znaków.


Green Eyes - potrzebna jest data, godzina i miasto urodzenia.
4w5, INFj, sp/sx

ODPOWIEDZ