Zauważanie ,,znieczulicy" innych ludzi

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#31 Post autor: Eruantalon » sobota, 26 stycznia 2008, 20:58

Nie, to Ty amsz porąbana psychikę, bo nie odróżnaisz człowieka, bytu rozumnego, z wykształcona etyką i dziłajacego celowo od zwierzęcia, bytu opartego na instynkcie i niebędącego podmiotem praw.
Martwe zwierze nie cierpi, co nie oznacza że w porządku jest odbieranie mu życia z chęci złapania rekina i zarobienia na tym. Zwierze moim zdaniem ma prawo do życia i bez powodu nie można mu go odbierać, a powodem nie jest chęć złapania rekina....
A z czego wynika prawo zwierzęcia do życia, będące ponad ludzkim rpawem Własności, bo pierwsze słyszę o tak bezsensownym pomyśle ; >?

Zalecam lekturę:

http://www.aynrand.org/site/PageServer? ... mal_rights


Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
sarnandynka
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 00:16

Re: Zauważanie ,,znieczulicy" innych ludzi

#32 Post autor: sarnandynka » sobota, 26 stycznia 2008, 22:05

...
Ostatnio zmieniony środa, 3 czerwca 2009, 23:47 przez sarnandynka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mith
Posty: 296
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2007, 21:16
Lokalizacja: z nienacka

#33 Post autor: mith » sobota, 26 stycznia 2008, 22:12

koledze wyżej mógłbyś oddać wrażliwość 5000 osób a i tak nie widziałby nic złego w łowieniu rekina na psa.....
4w5

der Wald er steht so schwarz und leer
Weh mir, oh weh
Und die Vögel singen nicht mehr

Ohne dich kann ich nicht sein

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#34 Post autor: Eruantalon » sobota, 26 stycznia 2008, 22:13

Oczywiscie, ze nic złego bym nie widział, bo ejstem noramlnymc złowiekiem, niewierzącym w jakieś XX-wieczne przesądy i niepoddajacym sie ekoterroryzmowi ; ]
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
mith
Posty: 296
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2007, 21:16
Lokalizacja: z nienacka

#35 Post autor: mith » sobota, 26 stycznia 2008, 22:18

Rozumiem dla ciebie zwierzęta to przedmioty i jesteś pierwszą osobą, która skatowała by psa dla zabawy..... Bo to tylko pies... Ale jest udowodnione naukowo że pies też ma emocje. Inne niż człowiek to prawda, ale posiada emocje i uczucia. Tak naprawdę to zwykłe zwierze posiada więcej uczuć niż ty więc jakim prawem nazywasz się człowiekiem??
4w5

der Wald er steht so schwarz und leer
Weh mir, oh weh
Und die Vögel singen nicht mehr

Ohne dich kann ich nicht sein

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#36 Post autor: Eruantalon » sobota, 26 stycznia 2008, 22:59

A czy ja mówię, ze bym skatował psa dla zabawy, słońce? Bynajmniej. Generalnie uważam to za naganne, ale czym innym naganność, a czym innym dopuszczalność. Zdrada małzeńska też jest naganna, ale chyba jej nie zabronimy ; >

Poza tym, zwierzęta NIE MAJĄ emocyj (no, dawaj, rzuc linka, albo inne xródło do badań ; >) i w ogóle zdolnosci do abstrakcyjnego myślenia.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
juzbek
Posty: 179
Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

...

#37 Post autor: juzbek » sobota, 26 stycznia 2008, 23:03

Nach, Eruantalon prowokuje, a Ty mith, łatwo dajesz się złapać. ;) Różnice między robakiem, psem a człowiekiem, choć dla nas bardzo wyraźne, są bardziej ilościowe niż jakościowe. Wszystko to są żywe istoty, dążące na miarę swoich możliwości do przedłużenia własnej egzystencji. Postawienie kreski, oddzielającej stworzenia, które można nabijać na haczyk od tych, których nie można, jest dyskusyjne. Jeśli poświęcenie dżdżownicy jest w porządku, to co gdyby zastąpić ją żabą? Albo kurczakiem, który od początku hodowany jest w celu szybkiego przerobienia na mięso?

Zgadzam się, że dla większości ludzi z naszego kręgu kulturowego, w tym dla mnie, zabicie psa jest okrucieństwem. Z drugiej strony w Azji pekińczyki lądują na półmiskach i nikogo to nie rusza.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#38 Post autor: Eruantalon » sobota, 26 stycznia 2008, 23:14

Nach, Eruantalon prowokuje, a Ty mith, łatwo dajesz się złapać.
Prowokuje? Nie rozumiem.
óżnice między robakiem, psem a człowiekiem, choć dla nas bardzo wyraźne, są bardziej ilościowe niż jakościowe.
Bynajmniej. Człowiek ejst zdolny do wartościowania, oceny etycznej, planowego działania, odczuwania uczuć... wszystko poza możliwosciami zwierząt ; ]
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#39 Post autor: Perwik » sobota, 26 stycznia 2008, 23:19

Eruantalon pisze:Człowiek ejst zdolny do wartościowania, (...) wszystko poza możliwosciami zwierząt ; ]
i tu się mylisz, zwierzęta też wartościują na tak zwanej skali "przyjemne-przykre" dzięki czemu dokonują "małych" wyborów, np gdzie pójść w poszukiwaniu pożywienia, czy doborze partnera. Oczywiście odbywa się to na poziomie instynktu, nie mniej jest zwane wartościowaniem :)

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#40 Post autor: Eruantalon » sobota, 26 stycznia 2008, 23:29

i tu się mylisz, zwierzęta też wartościują na tak zwanej skali "przyjemne-przykre" dzięki czemu dokonują "małych" wyborów, np gdzie pójść w poszukiwaniu pożywienia, czy doborze partnera. Oczywiście odbywa się to na poziomie instynktu, nie mniej jest zwane wartościowaniem Smile
Zaiste duzy ma związek z typowo ludzkim 'wartościowaniem' na poziomie 'wzniosla wartość' ; >
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#41 Post autor: Perwik » sobota, 26 stycznia 2008, 23:34

taki ma związek, że człowiek też wartościuje na poziomie "przyjemne-przykre" :)

Awatar użytkownika
juzbek
Posty: 179
Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

...

#42 Post autor: juzbek » sobota, 26 stycznia 2008, 23:35

No, przez prowokację rozumiem przedstawianie jako dopuszczalne rzeczy, których sam nigdy byś nie zrobił, co jak widać wywołuje gwałtowną reakcję mith. Nie widzę w tym nic złego, sam często tak robię. ;)
Eruantalon pisze:Bynajmniej. Człowiek ejst zdolny do wartościowania, oceny etycznej, planowego działania, odczuwania uczuć... wszystko poza możliwosciami zwierząt ; ]
Trudno mi się ustosunkować, nigdy nie byłem zwierzęciem (a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). Zdecydowana przepaść między człowiekiem a zwierzęciem jest dla mnie raczej pewnym elementem światopoglądu, wynikającym z tradycji filozoficznej czy religijnej, a nie z nauki. Szczerze mówiąc, sam tej przepaści nie czuję.
Pomimo tego, człowieka możemy bez szkody wyłączyć z dyskusji. Zamiast tego możemy rozważyć przypadek myszy i psa. Na pierwszą zastawiamy pułapki, życie drugiego (na ogół?) szanujemy. Jedno i drugie jest z ssakiem.

Awatar użytkownika
mith
Posty: 296
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2007, 21:16
Lokalizacja: z nienacka

#43 Post autor: mith » sobota, 26 stycznia 2008, 23:55

Eruantalon pisze:A czy ja mówię, ze bym skatował psa dla zabawy, słońce? Bynajmniej. Generalnie uważam to za naganne, ale czym innym naganność, a czym innym dopuszczalność. Zdrada małzeńska też jest naganna, ale chyba jej nie zabronimy ; >

Poza tym, zwierzęta NIE MAJĄ emocyj (no, dawaj, rzuc linka, albo inne xródło do badań ; >) i w ogóle zdolnosci do abstrakcyjnego myślenia.
Nie mają emocji?? Ty jakiś nienormalny jesteś. Emocji nie mają rośliny a nie zwierzęta......
Gdyby pies nie miał emocji to nie czuł by strachu.. A to oczywiste że pies czuje strach. Skoro ma tą emocję to czemu nie miał by mieć innych??
Nie mówie że takich dokładnie jak człowiek bo nie chce personifikowac zwierząt. Ale jednak emocje posiadają i każdy ci to powie. Linków nie będe szukał bo nie zależy mi na tym byś uwierzył. Jak byś chciał sam byś poszukał. A udowodnione zostało poprzez badanie mózgu naprzykład psa że jego mózg posiada części mózgu, odpowiedzialne za podstawowe emocje i te części mózgu są aktywne
4w5

der Wald er steht so schwarz und leer
Weh mir, oh weh
Und die Vögel singen nicht mehr

Ohne dich kann ich nicht sein

Awatar użytkownika
mith
Posty: 296
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2007, 21:16
Lokalizacja: z nienacka

#44 Post autor: mith » sobota, 26 stycznia 2008, 23:57

Eruantalon pisze:A czy ja mówię, ze bym skatował psa dla zabawy, słońce? Bynajmniej. Generalnie uważam to za naganne, ale czym innym naganność, a czym innym dopuszczalność. Zdrada małzeńska też jest naganna, ale chyba jej nie zabronimy ; >

Poza tym, zwierzęta NIE MAJĄ emocyj (no, dawaj, rzuc linka, albo inne xródło do badań ; >) i w ogóle zdolnosci do abstrakcyjnego myślenia.
PS widzę że wolisz chłopców nazywając mnie ,,słońcem" ale nie musisz się z tym ujawniać na forum
4w5

der Wald er steht so schwarz und leer
Weh mir, oh weh
Und die Vögel singen nicht mehr

Ohne dich kann ich nicht sein

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#45 Post autor: Eruantalon » niedziela, 27 stycznia 2008, 00:02

PS widzę że wolisz chłopców nazywając mnie ,,słońcem" ale nie musisz się z tym ujawniać na forum
Ciekawe zdanie, gdyz jego recepcja powinna przebiedz w następujacy sposób:

"Lubię chłopców, gdy nazywam mith'a słoncem". Intrygujące, choć nieprawdziwe.
Nie mają emocji?? Ty jakiś nienormalny jesteś. Emocji nie mają rośliny a nie zwierzęta......
Tak, jestem nienormalny, poza tym mam schizofremię, rozdwojenie jaźni i co najgorsze myśle samodzielnie.
Gdyby pies nie miał emocji to nie czuł by strachu.. A to oczywiste że pies czuje strach. Skoro ma tą emocję to czemu nie miał by mieć innych??
Nie czuje strachu w luydzkim rozumieniu, tylko instynktownie wyczuwa zagrożenie zycia ; ]
Nie mówie że takich dokładnie jak człowiek bo nie chce personifikowac zwierząt. Ale jednak emocje posiadają i każdy ci to powie.
No, każdy mi to powie. JAkby każdy mi powiedział, ze ziemia ejst pąłska - nieszczęsna planeta nie miałaby wyboru i musiałaby zmienic kształt (z fatalnym skutkiem dla wszystkich jej mieszkanców...). Po0mijam już swietna metodę dowodzenia - to wie każdy ; ]
A udowodnione zostało poprzez badanie mózgu naprzykład psa że jego mózg posiada części mózgu, odpowiedzialne za podstawowe emocje i te części mózgu są aktywne
Ta, przy oakzji odkryto perpetum mobile ; ]
Zdecydowana przepaść między człowiekiem a zwierzęciem jest dla mnie raczej pewnym elementem światopoglądu, wynikającym z tradycji filozoficznej czy religijnej, a nie z nauki. Szczerze mówiąc, sam tej przepaści nie czuję.
Rozpatrze ten poglad, gdy lwy przyjjmą ustawę, zabraniającą znęcania sie nad ludźmi.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

ODPOWIEDZ