Poczucie wyjątkowości

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kivi
Posty: 235
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

#106 Post autor: Kivi » poniedziałek, 9 czerwca 2008, 17:42

Podpisuję się pod tym:p


"Myślimy, że jesteśmy tacy oryginalni, że wszystko w nas jest takie wyjątkowe i niespotykane. Ale to niesamowite, do jakiego stopnia jesteśmy tylko echem innych, własnej rodziny i tego, jaki kształt nadało nam dzieciństwo."

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#107 Post autor: Rilla » poniedziałek, 9 czerwca 2008, 20:20

Akai pisze:Wielu mówi mi, że jestem inny/niezwykły/niespotykany/dziwny/cokolwiek. Mówiło kiedyś, mówi nadal. Ja wiem, że jestem niezwykły, wiem dlaczego. I wiem też, że cały świat jest niezwykły. Był, jest i będzie. Przynajmniej dla mnie, nie wiem jak wy. Kropka.
Matea pisze:Swoją drogą uważam za amoralne odmawianie ludziom prawa do takiego postrzegania rzeczywistości.
Też popieram. Nawet miałam tak napisać tylko swoimi słowami, ale nie ma co powtarzać, jeśli mnie ubiegliście. Tylko w ramkę oprawić.

Wszystko jest niezwykłe tylko trzeba na to odpowiednio spojrzeć, trzeba to dostrzec, poczuć, poczuć wszystkimi zmysłami. Trzeba przeniknąć nimi przez najtwardsze skorupy pozoru i dotrzeć aż do najgłębszej głębi, gdzie kryje się Prawda, Dusza Świata, a zatem i prawdziwe piękno i niezwykłość.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#108 Post autor: Absynt » wtorek, 10 czerwca 2008, 20:43

Akai pisze:Wielu mówi mi, że jestem inny/niezwykły/niespotykany/dziwny/cokolwiek. Mówiło kiedyś, mówi nadal. Ja wiem, że jestem niezwykły, wiem dlaczego. I wiem też, że cały świat jest niezwykły. Był, jest i będzie. Przynajmniej dla mnie, nie wiem jak wy. Kropka.
I spoko, ja tez. Tylko po co udziwniac sie na sile, wyinduwidualizowywac i na tym tracic? :> Bo byc 'kims' wsrod innych to chyba caly gwint w tej zabawie. Latwo przeciez obrazic sie na caly swiat i twierdzic, ze oni 'nie rozumiom', a na koniec strzelic sobie w leb, czy odciac ucho.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Akai
Posty: 91
Rejestracja: wtorek, 11 marca 2008, 19:46
Lokalizacja: Elbląg

#109 Post autor: Akai » środa, 11 czerwca 2008, 14:23

A czy ja powiedziałem, że udziwniam na siłę? Nie krzyczę wszem i wobec, że jestem inny, sami mi to mówią :P Mi z tym wygodnie, reszta też nie narzeka.
Z motyką na Słońce, z siekierką na Smoka...

Obrazek Klikaj smoka!

Awatar użytkownika
Betty
Posty: 69
Rejestracja: środa, 10 stycznia 2007, 00:32

#110 Post autor: Betty » środa, 11 czerwca 2008, 14:56

dzis jest ten dzien kiedy czuje sie zle, jestem wsciekla na wszystko i czuje ze nie nadaje sie do niczego. Nie wiem skad to sie bierze,moze do jutra mi przejdzie :roll:
Betty typ 4w5 ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#111 Post autor: Absynt » środa, 11 czerwca 2008, 15:46

Akai pisze:A czy ja powiedziałem, że udziwniam na siłę? Nie krzyczę wszem i wobec, że jestem inny, sami mi to mówią :P Mi z tym wygodnie, reszta też nie narzeka.
No widzisz, ale nadmieniles tez, ze caly swiat jest niezwykly i tu jest wsio spoko. Zle sie robi, gdy niezwyklosc zaczyna brac gore nad zwykloscia codziennosci, a tego u Ciebie nie zaobserwowalem :).
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Pusteknik
Posty: 330
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 19:53

#112 Post autor: Pusteknik » środa, 11 czerwca 2008, 17:06

Absynt pisze:[ Zle sie robi, gdy niezwyklosc zaczyna brac gore nad zwykloscia codziennosci, .
właśnie tak powinno być
ALL IN

Czuję się źle, czuję się przykro, jestem w najlepszym wieku mojego życia

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#113 Post autor: Absynt » środa, 11 czerwca 2008, 17:39

No u mnie to do niczego dobrego nie doprowadzilo, wrecz przeciwnie ;]. Teraz dluga i trudna droga spowrotem do harmonii...
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Jesteś niezwykły, jesteś beznadziejny... jesteś normalny

#114 Post autor: Rilla » środa, 11 czerwca 2008, 22:38

Hmmm... Tak tu szperam w tym temacie i szukam konkretnego sensu. Z jednej strony uważasz Absyncie, że każdy jest niezwykły, a z drugiej to negujesz.
Absynt pisze:Szokiem jest jak bardzo czworki potrafia wytworzyc w sobie poczucie niezwyklosci, odmiennosci i obnosic sie z tym, utrwalac w sobie to poczucie indywidualizmu, nieraz zupelnie blednego.
Domyślam sie, że chodzi ci o to, że twoim zdaniem Czwórki mają skłonności do kreowania z siebie nadludzi, tak? że uważają się na lepsze od innych?
Nie zauważyłam tego. Z moich doświadczeń wynika, że o wiele więcej jest "nadludzi" wśród nadętych, egocentrycznych Ósemek, które nie widzą nic prócz własnego nosa. One to emanują siłą dającą im pewność siebie i zezwolenie, by za nic mając szacunek do innych.
Czwórki nie zachowują się tak, a przynajmniej nie te, które znam.
Absynt pisze:Czy dziewczyna, ktora ubiera sie na czarno, mrocznie jest inna od tych, ktorzy rzucaja prowokujace epitety w jej kierunku?
NIE!! :twisted:
Nie koniecznie!! :twisted: Jeśli też ma w zwyczaju obrzucać kogoś wyzwiskami, to w tym są do siebie podobni, a jeśli nie, to nie są. Poza tym może być inna w stylu ubierania się, charakterze, osobowości, upodobaniach itd. Istota tkwi w szczegółach.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#115 Post autor: Absynt » środa, 11 czerwca 2008, 22:42

Dobra, uderze jednym pojeciem, bo nie chce mi sie tu bawic w gry slowne:

EGOCENTRYZM

Tak tak, wiekszosc czworek na to cierpi ;].
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#116 Post autor: Rilla » środa, 11 czerwca 2008, 23:11

A ja uważam, że więcej cierpi na to Jedynek. One to chodzą tylko z klapkami na oczach myśląc, że każdy widzi tylko tyle ile tylko one widzą. Nic do nich nie dociera: one wiedzą najlepiej, myślą najlepiej i czują najlepiej. Dyskusji nawet nie zaczniesz, jeśli ci się uda, to i tak jednym uchem wpuszczą twoje argumenty, a drugim wypuszczą, by na koniec powiedzieć: "Ja i tak swoje wiem".
A ja, Czwórka, lubię słuchać innych, lubię wczuwać się w nich, wchodzić w ich umysły, by ich zrozumieć. To wspaniałe, ekscytujące i jakże pouczające. Zawsze dążę do tego, by zrozumieć ludzi, choć fakt, faktem- nie zawsze zgadzam się z nimi, ale to akurat normalne. Moja dewiza brzmi: "Punkty widzenia nigdy się nie kończą". Gdzie tu egocentryzm?
A to, że teraz mówię o sobie, to przez ostrożność, bo ktoś inny może widzieć inaczej.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#117 Post autor: Absynt » czwartek, 12 czerwca 2008, 00:41

No i dlatego jak ja i jeszcze pare osob jestes dziewiatkowa ;]. Popatrz za to na inne czworki. Im sie w kolko wydaje, ze caly swiat jest przeciwko nim, a one musza walczyc jakby z wiatrakami.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Seiren
Posty: 279
Rejestracja: niedziela, 18 listopada 2007, 21:34
Lokalizacja: Łódź

#118 Post autor: Seiren » czwartek, 12 czerwca 2008, 10:08

Absynt pisze:No i dlatego jak ja i jeszcze pare osob jestes dziewiatkowa ;]. Popatrz za to na inne czworki. Im sie w kolko wydaje, ze caly swiat jest przeciwko nim, a one musza walczyc jakby z wiatrakami.
Ajj, to mnie właśnie strasznie irytuje w niektórych 4. Takie przeświadczenie, że to cały świat uparł się właśnie na nie, że to tylko one czują tak głęboko, tak mocno przeżywają i tak bardzo cierpią. A do tego zazwyczaj uważają się przez to za lepsze od innych.
Wiem, że to głupie, ale czasem mam wrażenie, że coś takiego obdziera mnie z moich własnych uczuć. Bo takie zachowanie aż krzyczy "Ty nie czujesz, nie rozumiesz, nie przeżywasz". Jakoś dziwnie uprzedmiotowiona się wtedy czuję :| A przecież to bullshit taki. Bo wiele osób ma takie same problemy.

A jeszcze co do niezwykłości świata i wszystkich do okoła - naprawdę uważam, że to niesamowita zdolność tak to postrzegać. Ale sama nie potrafię dostrzec tych niezwykłości. Oczywiście, że są wyjątkowi ludzie i wyjątkowe miejsca, ale to tylko dlatego, że ja sama nadaję im taką rangę. Bo dla mnie wiele znaczą. I to, że nie uważam wszystkiego za niezwykłe nie wiąże się z tym, że nie jest to piąkne :P
4w5
INFp/j
Życie nie ustaje w zadziwianiu nas ironią.

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#119 Post autor: impos animi » czwartek, 12 czerwca 2008, 15:14

Absynt pisze:No i dlatego jak ja i jeszcze pare osob jestes dziewiatkowa ;]. Popatrz za to na inne czworki. Im sie w kolko wydaje, ze caly swiat jest przeciwko nim, a one musza walczyc jakby z wiatrakami.
No to niestety prawda. Egocentryzm to jeden z moich rzepów, które mi się przykleiły do ogona i nie mogę się ich pozbyć.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#120 Post autor: Absynt » piątek, 13 czerwca 2008, 01:36

Seiren pisze:
Absynt pisze:No i dlatego jak ja i jeszcze pare osob jestes dziewiatkowa ;]. Popatrz za to na inne czworki. Im sie w kolko wydaje, ze caly swiat jest przeciwko nim, a one musza walczyc jakby z wiatrakami.
Ajj, to mnie właśnie strasznie irytuje w niektórych 4. Takie przeświadczenie, że to cały świat uparł się właśnie na nie, że to tylko one czują tak głęboko, tak mocno przeżywają i tak bardzo cierpią. A do tego zazwyczaj uważają się przez to za lepsze od innych.
Wiem, że to głupie, ale czasem mam wrażenie, że coś takiego obdziera mnie z moich własnych uczuć. Bo takie zachowanie aż krzyczy "Ty nie czujesz, nie rozumiesz, nie przeżywasz". Jakoś dziwnie uprzedmiotowiona się wtedy czuję :| A przecież to bullshit taki. Bo wiele osób ma takie same problemy.

A jeszcze co do niezwykłości świata i wszystkich do okoła - naprawdę uważam, że to niesamowita zdolność tak to postrzegać. Ale sama nie potrafię dostrzec tych niezwykłości. Oczywiście, że są wyjątkowi ludzie i wyjątkowe miejsca, ale to tylko dlatego, że ja sama nadaję im taką rangę. Bo dla mnie wiele znaczą. I to, że nie uważam wszystkiego za niezwykłe nie wiąże się z tym, że nie jest to piąkne :P
Doskonale to uchwycilas, dziekuje :).

A dzis uslyszalem, ze jestem taki dzieciecy, ze wszystko mnie tak zdumiewa :D. Wszystko jest dla mnie niezwykle i fascynujace :). To fajne uczucie aktualnie...
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

ODPOWIEDZ