Nasi przyjaciele - jakie typy?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nif
Posty: 372
Rejestracja: wtorek, 19 grudnia 2006, 09:34
Lokalizacja: z Krainy Mgieł
Kontakt:

Nasi przyjaciele - jakie typy?

#1 Post autor: Nif » środa, 3 stycznia 2007, 02:25

Taka dziwna myśl mi do głowy przyszła, bo link do tej strony od pewnego czasu krąży wśród wszystkich moich znajomych. Stąd pytanie: czy podesłaliście ten teścik swoim przyjaciołom? I co im wyszło?

Bo u mnie okazało się, że wszyscy moi przyjaciele (znaczy ludzie, których sama wybrałam na osoby dla mnie szczególne) to też czwórki (i jedna 5w4, ale ona zbyt dobrze trzyma się solidnych podstaw życia, by być 4).

Wśród znajomych z uczelni rozrzut typów jest pełen:)


Emo i dumna z tego
4w3 , ENFP

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#2 Post autor: aliszien » środa, 3 stycznia 2007, 11:22

Podesłałam tylko jednej osobie - mojej przyjaciółce.
Jest 9w1, choć stawiałabym, że 4w5.
Choć fakt - zawsze starała się dopasowywać do oczekiwań innych ludzi gubiąc siebie, co doprowadzało ją do dołków. To nie "czwórkowe".
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Szura » środa, 3 stycznia 2007, 14:38

Hm, nie wiem, czy nazwałabym ich teraz przyjaciółmi, ale ludzie, kórych za takowych uważałam parę ładnych lat to 2w3 i 2w1. 2w3 trafiła do nowego środowiska i całkowicie odcina się od starego, na czym ja niestety obrywam, a 2w1 nie jest w stanie się przede mną otworzyć, nic mi nie mówi, a moja czwórkowa paranoja doszukuje się w tym ukrytego sensu. Tak nie da się funkcjonować. ;) No bo jeśli mi nie ufa, to nie jest moim przyjacielem, to w takim razie czemu udaje? Na pewno coś knuje... xD
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 czerwca 2008, 06:01 przez Szura, łącznie zmieniany 1 raz.
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Lucy_Honey
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2006, 16:54
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#4 Post autor: Lucy_Honey » środa, 3 stycznia 2007, 14:48

Moi przyjaciele to prawie same czwórki. :) A jeśli mowa o ludziach naprawdę mi najbliższych, WSZYSCY są czwórkami (przynajmniej Ci, którym już powiedziałam o enneagramie). Zabawne, że najlepiej się czuję właśnie w towarzystwie "dziwaków" takich jak ja...
Zaskocz mnie czymś.

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Szura » środa, 3 stycznia 2007, 14:58

Hm, w sumie moi znajomi to też głównie Czwórki. No, i najważniejsza osoba w moim życiu to 4. ^^ No, i nie da się zaprzeczyć, ze dwóch z trzech adoptowanych przeze mnie ludzi to 4, jak również synowa. ;) W takim gąszczu Czwórek syn-Dziewiątka to czasem miłe wytchnienie od pesymizmu i niesamowicie inne podejście do świata. ^^ Ciągnie mnie też do Siódemek, a czasem do piątek - jednak wiem już, że do przyjaźni z nimi się nie nadaję... =='
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
akl
Posty: 113
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 15:09

#6 Post autor: akl » środa, 3 stycznia 2007, 15:16

W mojej sytuacji jest to ogromna różnorodność poczynając od dwójek na ósemkach kończąc. Przyjaciele no powiedzmy jeden to 4 inna stara znajomość [ przyjaźń ] to 2w3 a obecnie dobry kolega bo chyba 5w4 nie może być prawdziwym przyjacielem, niestety zbyt duży dystans.
4w5 or 5w4 so/sx/sp
Obrazek
Obrazek

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#7 Post autor: ktośtam » środa, 3 stycznia 2007, 15:44

Moi znajomi których sprawdziłem testem to w większości czwórki i piątki, są chyba dwie jedynki, jedna trójka.
Jednak najlepsze stosunki mam z nie-czwórkami ;)

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#8 Post autor: NoMatter » środa, 3 stycznia 2007, 16:51

miłe wytchnienie od pesymizmu
Jakieś insynuacje? :P
(sorry za offtop, ale nie potrafię się skonkretyzować jeśli chodzi o typy moich znajomych, w gruncie rzeczy dominują 1,2,4 i 7)

Mikhael
Posty: 132
Rejestracja: piątek, 8 grudnia 2006, 21:45

#9 Post autor: Mikhael » środa, 3 stycznia 2007, 17:41

Moi przyjaciele: 8w7, 7w8, 6. Bardzo ich lubię... ale choć nie mówię im tego to bardzo często po prostu hm... nie rozumiemy się. Oni całkiem inaczej postrzegają świat i siebie. Nie mam wśród nich żadnej "bratniej duszy". Tutaj sprawdziła się zasada, iż przeciwieństwa się przyciągają.

Selena
Posty: 22
Rejestracja: środa, 29 listopada 2006, 16:05
Lokalizacja: z miasta

#10 Post autor: Selena » środa, 3 stycznia 2007, 17:55

Na pewno nie 3w2 (Gwiazda). Źle bym się czuła przy takiej osobie. Czułabym się gorsza i niewartościowa.
Czwórki to moi najlepsi przyjaciele.
LICZ TYLKO NA SIEBIE!
4w5

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Szura » środa, 3 stycznia 2007, 19:43

NoMatter pisze:
miłe wytchnienie od pesymizmu
Jakieś insynuacje? :P
Hehe, Ty akurat jesteś siódemkowy. ^^ ale chodzi mi raczej o rozumowanie...

np. "podarłam spodnie"

4. Och, no nic, stało się./ I tak były beznadziejne. ;)
9. No, to musimy iść na zakupy! Jak fajnie! ;D/ Tulimy... Chcesz moje? xD

:mrgreen:
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#12 Post autor: NoMatter » środa, 3 stycznia 2007, 19:50

Ty akurat jesteś siódemkowy.
Co do tego, ostatnio siostra mojej dziewczyny(:*): Dlaczego on się ubiera tak smutno(nie było mnie przy tym)? xDDD(ta emotikona wyraża mój czarny humor jakby ktoś nie wiedział :P)
Kocham to. Po prostu to kocham. :P

Awatar użytkownika
NYCTEA
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 23:39

#13 Post autor: NYCTEA » środa, 3 stycznia 2007, 22:19

Przyjaciele, eee, niech będzie bliscy znajomi. 8w9, z którą niejednokrotnie rozważałyśmy, dlaczego własciwie się kumplujemy. Jedyna osoba, która smieje się z moich żartów. Chyba własnie dlatego.

No i źródło informacji, kto, gdzie, dlaczego i po ile. Taki przewodnik, bo na ogół jestem odizolowana.

7 nie przetestowana, ale 7 rasowa, spotęgowana, jedyna w swoim rodzaju i niesamowicie zdrowa. Lubi wszystkich, więc mnie też. Ma kluczyk do każdego, wiec do mnie też.
Rozmawia mi sie z nią najswobodniej, chociaż niewiele o mnie wie, i to nie znaczy że patrzymy podobnie na świat. Właściwie całkowicie różnie i raczej nigdy sie nie zrozumiemy.
Dla niej wszystko jest czarno-białe, dla mnie szare i względne. Nie przeszkadza mi to.

Przewodnik jak Ósemka, tyle, że w obie strony. Typowy komentarz: "Cieszę się, że.."

4w3. Ciężka sprawa. Mam wrazenie, że wciąż mnie ocenia, dlatego ciezko mi mieć przy niej wady. . Irytuje mnie jej ciągła gra, poprawność. Mamy podobny gust i upodobania, ale.. przyjaciel to człowiek, który wie o Tobie wszystko i mimo to cię lubi. W kazdym razie lojalna jest, a to sobie cenię.

Wszystkich moich bliskich znajomych znam od dziecka. Linka nikomu nie podsyłam, bo nie mam ochoty, żeby moi znajomi czytali moje posty.
4w5&INTP

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#14 Post autor: Green Eyes » czwartek, 4 stycznia 2007, 13:01

jednej zrobilam test i jest 1w9 natomiast dwie pozostale zdiagnozowalam na 7w8 i 2w3/3w2 echh nie jestem pewna bo jest bardzo ambitna, dokladna a przy tym chce byc dobrze widziana w oczach innych, jak sie pokloci z kims czy rozstanie to bardzo zalezy jej na pozytywnych relacjach.

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#15 Post autor: Basketcase » piątek, 5 stycznia 2007, 17:01

Same 4w5. Mają te same co ja problemy, tylko trochę mniej.

Już mnie nudzi zadawanie się z Czwórkami. Nigdy nie dzwonią. Też mają problem z byciem spontanicznym i działaniem, więc mnie z otępienia i apatii nie wyciągną.

Przyjaciele mi się nie zdarzają.
Obrazek

ODPOWIEDZ