1 krok do przodu, 2 w tył

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#16 Post autor: Kwiecia » czwartek, 19 lutego 2009, 16:05

Sprawdz Core Transformation w Hyde Parku.
Dzięki Absynt :), sprawdziłam i bardzo mi pomogło, ale! wcale nie skorzystałam po kolei z instrukcji. Wystarczyło, że przeczytałam tam ten fragment:
Jesli wyczuwasz juz te czesc siebie, popros ja, by wyszla na „powierzchnie” – do Twojej swiadomosci. Teraz ona bedzie z nami przez chwile. Mozesz ja przywitac – narazie nie wiesz co ona dla Ciebie chce, ale pewne jest, ze jej cel jest zaprawde szczytny.
I za każdym następnym razem, kiedy podświadomość chciała pokazać mi rogi, mówiłam do niej. Że dziękuję jej za te dobre intencje, że chcę dojść do tego samego celu co ona, ale w trochę inny sposób. Z pozycji świadomości spokojnie i delikatnie tłumaczyłam mojej podświadomości co i jak, a ona uspokajała się - agresja i opór znikały! To właśnie jest ten mały kroczek, dzięki któremu mam nadzieję się w razie potrzeby ogarnąć :)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, każda z nich coś wnosi, daje, inspiruje.


4w5 :)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#17 Post autor: boogi » czwartek, 19 lutego 2009, 16:33

Czy mi się wydaje, czy to Core Transformation jest oparte na Freud'owskiej koncepcji "walki świadomości i podświadomości"? Koncepcja trochę przestarzała i nieprawdziwa, polecam prace Kępińskiego, w których pokazuje, że świadomość i podświadomość nie stoją we wzajemnej opozycji, tylko tak naprawdę współpracują (lub przynajmniej starają się to robić).
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ