Walę w tynki

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:28
Kontakt:

#31 Post autor: Wookie » wtorek, 17 lutego 2009, 15:41

Eradicator pisze:Dla mnie walentynki przestały być walentynkami, kiedy w podstawówce mama chciała bym wysłał kartkę pewnej brzydkiej koleżance, "bo sama była i smutna"... .
ja czasami takim koleżankom wysyłałem :) bo mi w walentynki na ich widok robiło się chyba jeszcze bardziej przykro niż im samym ; )


4w5
!

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#32 Post autor: impos animi » wtorek, 17 lutego 2009, 15:42

No to chyba powinnam się cieszyć, że nigdy walentynki od chłopaka nie dostałam, znaczy się, że nikt nie litował się nade mną na mój widok :roll:
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Eradicator
Posty: 387
Rejestracja: sobota, 24 maja 2008, 13:03

#33 Post autor: Eradicator » wtorek, 17 lutego 2009, 16:00

Ja raz dostałem ale to była "masówka" od dwóch koleżanek.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#34 Post autor: Absynt » wtorek, 17 lutego 2009, 18:04

Kupilem czekoladki, wypilismy wino...

Bylo milo :).

Nie jestem oryginalny. Nie jestem 4.
Ale bylo milo :).
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Mal
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 22:29
Lokalizacja: Bielsk-Biała

#35 Post autor: Mal » środa, 18 lutego 2009, 15:06

A mnie to święto nie dotyczy 8)
1w9

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#36 Post autor: bíumbíumbambaló » środa, 18 lutego 2009, 19:27

Walentynki to zabawne święto, jak każdy przyjemny drobiazg cieszy. Chociaż można też wziąć sie za siebie i wykonać naprawdę wzruszający gest. To niesłychane, ale naprawdę działa- mimo tej całej komercji i pospolitości tego święta.

Zresztą, sami kreujemy swoje świeta i rytuały i nie mamy prawa posądzać innych o hipokryzję czy ślepe naśladownictwo.

Awatar użytkownika
Marigold
Posty: 7
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 19:17
Lokalizacja: Poznań-miasto doznań. *Placeboworld*...

#37 Post autor: Marigold » środa, 18 lutego 2009, 19:45

Moje walentynki - internet i Ptasie Mleczko(zakupione w dużym sklepie pękającym w szwach od różnych serduszek, róż, gołębi i czego tam jeszcze...)Hmm... Skoro ktoś ma partnera, to dobrze, niech ma te swoje walentynki, ale nienawidzę tej komercji w sklepach i afiszowania swoich uczuć :|
4w5 - no i dobrze!

-'I'm never been an extrovert, but I'm still breathing...'
-'I'm always be an introwert, happily bleeding...'
(36 degrees, Placebo)

Arclight
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 29 stycznia 2009, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

#38 Post autor: Arclight » środa, 18 lutego 2009, 22:12

"Walę w tynki" to przereklamowane, skomercjalizowane i niepotrzebnie nagłaśniane "święto". Chłopak nawet nie zadzwonił... tak się zresztą umówiliśmy. Pozostało wino i rąbanie w klawiaturę (głową również). Może dlatego byłem tak sfrustrowany, że nie raczył się nawet odezwać, nvm.
Każdy ma swój dzień, więc i zakochani potrzebują takiego, by emanować wokół swoim szczęściem. Nie zazdrośćmy, cieszmy się razem z nimi:)
4w3:4w5 jak 70%:30%

motylica wątrobowa
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 16:04
Kontakt:

#39 Post autor: motylica wątrobowa » czwartek, 19 lutego 2009, 09:37

byłam ze znajomymi w pubie.
A jakbym nie była to pewnie siedziałybysmy z kumpelą, oglądały filmy i piły wino :-)
Moja mama zawsze podrzuca nam coś na walentyki, a my jej. W sumie uważam to za zbędny choć całkiem miły zwyczaj :-)
"Na szyi zamordowanego kota wisiała karteczka z napisem MIAU."

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#40 Post autor: Rilla » sobota, 14 marca 2009, 01:13

Smuci mnie takie bezmyślne, ślepe gnanie za pomysłami zachodu i ignorancja własnych tradycji. Ostatnio coraz większą popularność zdobywa w Polsce Halloween, które jest przecież świętem kultury celtyckiej. Kto dziś obchodzi Dziady?
Walentynki robią furorę. Tylko gdzie podziało się nasze piękne święto Nocy Kupały? Gdzie Sobótka? Kto obdarowuje ukochaną osobę, kto pisze miłosne listy, kto wróży sobie miłość nocą z 21 na 22 czerwca? Przecież mamy swoje własne święto zakochanych, którego tradycje są o wiele starsze i piękniejsze od skomercjalizowanych Walentynek. Na co nam zapożyczać coś, gdy mamy swoje? Bo z zachodu to będzie lepsze?
Słowianie, nie znacie swej wartości...
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

ODPOWIEDZ