Lektury dla Czwóry, czyli fragmenty książek o Enneagramie

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Lektury dla Czwóry, czyli fragmenty książek o Enneagramie

#1 Post autor: Zielony smok » sobota, 13 stycznia 2007, 21:13

Słowo się rzekło. Obiecałem – jest.
Kiedyś zeskanowałem pewne fragmenty książek poświęcone Enneagramowi, by je wysłać zaprzyjaźnionej Czwórce z krajów dalekich.
W komputerze zostało, a Wam się przyda
Traktuję to jako folderek reklamowy, bo najlepiej jest jednak kupić książki. Wierzę, że jak się dorobicie…..

Dwie pierwsze książki to takie dodatki - Sisson i Mandel to specjaliści od technik oddechowych, ale piszą też niegłupie książki o duchowości pogranicza psychologii i zdroworozsądkowej duchowości. To o czym pisza, jest lektura w stylu – na ten problem można spojrzeć inaczej- kto chce ten przeczyta, kto nie chce, nie musi ….
Resztę omówiono w forumie poświęconym książkom.


qubeq pisze:Mogłeś wysłać na jakiś darmowy serwer, oszczędziło by to kłopotu Tobie i innym ;) rapid przy stałym IP nie jest przyjazny. Jeśli się nie ma premum rzecz jasna.
edit:
Pozwoliłem sobie wgrać, o ile nie macie nic przeciwko ;P

"Lektury.dla.Czwory"
Dodany ostatnio jako osobny plik
Zdecydowałem się przykleić ten post, nie dlatego, że mój, ale pojawiają się nowe Czworki na forum i wśród mnogości postów ten może gdzieś zniknać, a z racji dostępu do literatury jest ważny. Sam kilkarotnie musialem go szukać, bo przekazywalem go nowopoznanym Czwórkom w realu.
Zielony smok
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 marca 2009, 21:57 przez Zielony smok, łącznie zmieniany 13 razy.


9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

hab
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek, 29 stycznia 2007, 12:18

#2 Post autor: hab » sobota, 3 lutego 2007, 19:58

Znacie jakieś dobre strony internetowe o enneagramie oprócz www.enneagram.pl?

Tzlm: Kotku proszę:
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=587

Awatar użytkownika
oti
Posty: 86
Rejestracja: środa, 5 marca 2008, 15:57

#3 Post autor: oti » środa, 5 marca 2008, 16:01

ma ktoś może ebook "Charakteru na całe życie" ? bo w mojej mieścinie nie ma tego w bibliotece, ani w księgarni. 25 zeta też mi jak narazie nie chce się wydawać :P

Awatar użytkownika
Far
Posty: 127
Rejestracja: czwartek, 2 sierpnia 2007, 18:34
Lokalizacja: Gdańsk

#4 Post autor: Far » sobota, 8 marca 2008, 21:34

Richard Rohr, Andreas Ebert - ENNEAGRAM.doc - za dużo w tym tekście stereotypu tragicznego cierpiącego artysty. Według mnie jest spory procent artystów o czwórkowym typie, którzy nie bawią się w ekstrawaganckie ubrania i temu podobne. W wielu miejscach zbyt przekoloryzowane.
4w5

Awatar użytkownika
Zojka
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 14:14

#5 Post autor: Zojka » wtorek, 5 sierpnia 2008, 15:44

Far pisze:Richard Rohr, Andreas Ebert - ENNEAGRAM.doc - za dużo w tym tekście stereotypu tragicznego cierpiącego artysty. Według mnie jest spory procent artystów o czwórkowym typie, którzy nie bawią się w ekstrawaganckie ubrania i temu podobne. W wielu miejscach zbyt przekoloryzowane.
Oczywiście że tak. Zazwyczaj wielcy ludzie nie przykładali wagi do swego wyglądu, a jeśli wyglądali dziwacznie to tylko dlatego, że po prostu o siebie nie dbali... Dla wielkich ludzi ważna była idea a nie fatałaszki...

Ja jestem 4w5 i tez nie mam raczej ciągot do dziwnych ubiorów. wyglądam normalnie jak wszyscy... Tylko łeb mam trochę bardziej poryty niż inni niestety :D ale to inna historia:))

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

#6 Post autor: Pędzący Bakłażan » wtorek, 10 marca 2009, 14:41

Smok kazał zająć mi się tym problemem osobiście, więc się zajmuję.

WSZYSTKIE lektury dla czwóry możecie ściągnąć stąd.
Dla niewtajemniczonych w obsłudze:
1. Klikamy na link
2. Kiedy wyświetli się nam strona klikamy "Free User"
3. Czekamy bodajże 30 sekund (będzie tam napisane ile)
4. Ściągamy klikając na Download ;)

Gdyby w przyszłości komuś jednak nie zadziałało to proszę o kontakt ze mną lub z boogim na PW. Wyślemy każdemu zainteresowanemu na maila.

Awatar użytkownika
qubeq
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 21:09

#7 Post autor: qubeq » wtorek, 10 marca 2009, 14:44

Mogłeś wysłać na jakiś darmowy serwer, oszczędziło by to kłopotu Tobie i innym ;) rapid przy stałym IP nie jest przyjazny. Jeśli się nie ma premum rzecz jasna.
edit:
Pozwoliłem sobie wgrać, o ile nie macie nic przeciwko ;P

"Lektury.dla.Czwory"
Obrazek

9w1

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#8 Post autor: Zielony smok » wtorek, 10 marca 2009, 18:22

I fajnie, dodam, że mam najnowszy Riso, Hudson i też trzeba go jakoś upchać. Czy mam podesłać, któremuś z Was? Proszę o kontakt i adres emailowy na PW
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
qubeq
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 21:09

#9 Post autor: qubeq » środa, 11 marca 2009, 14:35

Riso, Hudson - Enneagram - 4

Od Zielonego Smoka.

Rilla: Oczyściłam temat z postów dotyczących nieaktualnych linków.
Obrazek

9w1

Marek
VIP
VIP
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: nibylandia

#10 Post autor: Marek » sobota, 14 marca 2009, 02:00

Pędzący Bakłażan pisze:Smok kazał zająć mi się tym problemem osobiście, więc się zajmuję.

WSZYSTKIE lektury dla czwóry możecie ściągnąć stąd.
Dla niewtajemniczonych w obsłudze:
1. Klikamy na link
2. Kiedy wyświetli się nam strona klikamy "Free User"
3. Czekamy bodajże 30 sekund (będzie tam napisane ile)
4. Ściągamy klikając na Download ;)

Gdyby w przyszłości komuś jednak nie zadziałało to proszę o kontakt ze mną lub z boogim na PW. Wyślemy każdemu zainteresowanemu na maila.
This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

Ciasteczkowy Potwor
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 15 września 2009, 01:02

Re: Lektury dla Czwóry, czyli fragmenty książek o Enneagramie

#11 Post autor: Ciasteczkowy Potwor » sobota, 19 września 2009, 00:35

Szukałem informacji na ten temat i nie znalazłem jesli chodzi o czwórkę :) Czytał ktoś może "Neurotyczną osobowość naszych czasów" autorstwa Horney Karen? jeśli tak to chętnie posłuchałbym wrażen czwórki po lekturze tej książki

Awatar użytkownika
Eltanin
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2009, 09:14

Re: Lektury dla Czwóry, czyli fragmenty książek o Enneagramie

#12 Post autor: Eltanin » czwartek, 10 grudnia 2009, 22:48

Czytając te "Lektury.dla.Czwory.rar"(dokładnie "ERAPIA OTWARTEGO SERCA") nasuwa mi się retoryczne pytanie.... czy stosując porady tam zawarte dalej będę czwórką...? Ale ogólnie dzięki za te ebooki dały mi dużo do myślenia..
4w5.... i nic więcej...

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Lektury dla Czwóry, czyli fragmenty książek o Enneagramie

#13 Post autor: chokureika » niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23

Czy ma ktoś całą książkę Riso,Hudson - Enneagram na komputerze? Interesuje mnie głównie rozdział o 5.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
isla7
Posty: 165
Rejestracja: wtorek, 17 marca 2009, 15:00

Re: Lektury dla Czwóry, czyli fragmenty książek o Enneagramie

#14 Post autor: isla7 » niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:16

Ja też chcę.
5w4.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Lektury dla Czwóry, czyli fragmenty książek o Enneagramie

#15 Post autor: Rilla » niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:30

Na komputerze posiadam tylko rozdział o Czwórkach. Jeśli ktoś potrzebuję, to zapraszam na PW. Jeśli ktoś chce całość, to lepiej by zapytał w dziale ogólnym.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

ODPOWIEDZ