Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
madeleine
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#46 Post autor: madeleine » czwartek, 14 lipca 2011, 17:06

No w sumie to macie rację. No jak już kiedyś na jakimś wątku pisałam, że własnie jestem bardzo empatyczna i wrażliwa, no i właśnie dobrze odczytuje uczucia i nastroje innych osób. A jak tu mówicie, że może nie kminią, że też chce coś powiedzieć. I właśnie już zdarzyło mi się powiedzieć 'Nie słuchasz mnie, daj mi powiedzieć'. Nie tak słowo w słowo jak tu ale coś z tego rodzaju.


4w5

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#47 Post autor: szerfi1991 » piątek, 15 lipca 2011, 17:52

Tylko czy osobę której musisz prosto z mostu powiedzieć że coś jest nie tak, aby na pewno można nazwać przyjacielem/ółką?
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
madeleine
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#48 Post autor: madeleine » sobota, 16 lipca 2011, 23:17

Otóż to. Jak już coś to poszczególnym osobom. Inni nie zauważą, że takie coś wgl powiedziałam.
4w5

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#49 Post autor: szerfi1991 » poniedziałek, 18 lipca 2011, 00:05

Czyli albo przyjaźnimy się między sobą albo są to dla nas przyjaźnie dość trudne, niestety :(
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
madeleine
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#50 Post autor: madeleine » wtorek, 19 lipca 2011, 00:11

No niestety :/ najlepiej mieć bliskich, którzy nas dokładnie rozumieją.
4w5

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#51 Post autor: szerfi1991 » wtorek, 19 lipca 2011, 08:02

Tylko gdzie ich znaleźć? Kiedyś myślałem że mam choć jednego przyjaciela teraz wiem że nie mam nikogo, wszyscy mają na mnie zlewkę :( Więc czasami zastanawiam się gdzie leży problem, czy przypadkiem nie po mojej stronie ale zawsze wychodzi mi na to że jednak nie. W końcu doszedłem do wniosku że albo ja jestem pop...lony albo świat
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
madeleine
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#52 Post autor: madeleine » wtorek, 19 lipca 2011, 11:41

Taa. W tym problem. Ja właśnie wyjeżdżam teraz na obóz no i w sumie będą nowi ludzie no ale po pierwsze to obóz i raczej nie ma internetu i raczej nie powiem im, że wszyscy nagle róbcie enneagram xd. Bo mnie zawsze ciekawi jak kogoś poznam to jakim typem jest. No po jakimś czasie można się domyślić.

Jeśli chodzi o znajdowanie przyjaciół to niby mamy na to czas bo całe życie przed nami no ale mam żyć chwilą, nie? A dla mnie jest przeszkoda próbować dogadać sie z niektórymi. Gdy poznam nową osobę wole żeby ona coś gadała.
4w5

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#53 Post autor: szerfi1991 » wtorek, 19 lipca 2011, 12:08

A ja z kolei tak jak już gdzieś pisałem na początku mogę gadać dużo ale im bardziej kogoś poznaje tym mniej mówię.
czuję się tak jak by brakło mi tematów z innymi ludźmi, zresztą sam nie wiem jak to określić
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
madeleine
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#54 Post autor: madeleine » wtorek, 19 lipca 2011, 12:16

Chyba cie rozumiem. Ale też nie wiem jak to określić. Brak tematów? Kończą się? Jak rzadko się z tym kimś komunikujesz to jakby gorzej się porozumieć/pustka w głowie jeśli chodzi o tematy. Znam to z doświadczenia :D
4w5

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#55 Post autor: szerfi1991 » wtorek, 19 lipca 2011, 12:26

Tak szczerze mówiąc to jedyna osobą z którą rozmawiam jest moja dziewczyna no i oczywiście te forum i to wszystko :(
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
madeleine
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#56 Post autor: madeleine » wtorek, 19 lipca 2011, 12:32

Ja staram rozmawiać się tylko z najbliższymi. No i oczywiście te forum.
4w5

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#57 Post autor: Rilla » poniedziałek, 25 lipca 2011, 00:59

szerfi1991 pisze:Tylko czy osobę której musisz prosto z mostu powiedzieć że coś jest nie tak, aby na pewno można nazwać przyjacielem/ółką?
Tak, właśnie taką osobę można nazwać przyjacielem. Przyjaciel jest to dla mnie osoba, w towarzystwie której czuję się swobodnie i na tyle blisko, bym mogła powiedzieć co myślę bez ogródek, bez obawy, że będzie to nietaktowne, czy oznaką nieodpowiedniej poufałości. Ba! Tej mogę do tego stopnia zaufać, by przed nią się otworzyć i porozmawiać o czymkolwiek, nie tylko o powierzchownościach. Z tą osobą mogę być poufała, tej osobie mogę powiedzieć wprost, co mi się nie podoba, co mi przeszkadza i co jest moim zdaniem nie tak bez potrzeby obwijania w bawełnę przez wzgląd na grzeczność. I nawet jeśli z tego powodu dojdzie do spięcia, to wiem, że byłam z nią szczera, że nie udawałam.
Gdy widzę, że coś jest nie tak, czekam, aż mi to powie wprost. Staram się nie naciskać. Czekam. Takie dopytywanie się bez przerwy "co się stało?" z reguły nie przynosi efektu. Chociaż ostatnio stałam się bardziej nerwowa na tym tle... Postaram się wrócić do starych zwyczajów.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#58 Post autor: Perwik » poniedziałek, 25 lipca 2011, 09:28

A jak się zapatrujecie na różnice między przyjaźnią męską/kobiecą/mieszaną? (W sumie to mógłby być nowy temat, jak się rozwinie dyskusja, to Rilla możesz wydzielić :P).
Wydaje mi się, że relacje są skrajnie różne, przyjaźń mężczyzn oparta jest jakby na milczeniu, czasem wystarczą dwa słowa otuchy i koniec. A jak patrzę na przyjaźń kobiet...to :shock: one ciągle paplają :lol: Jeśli chodzi o przyjaźń mieszaną, to jest dziwne, ale chyba najbardziej wartościowy rodzaj przyjaźni, bo można dużo się uczyć o tej płci z innej planety :P Co o tym sądzicie?

ange_ou_demon
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 01:46
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#59 Post autor: ange_ou_demon » poniedziałek, 25 lipca 2011, 12:57

nie mozna mylic pojecia przyjazni z kolezenstwem. Nie wydaje mi sie, by kobieca przyjazn ograniczala sie do paplania i nawijania. To kolezenstwo, gdy mam kolezanki, z ktorymi moge sie spotkac, isc do kawiarni i doradzic jej, co przeczytac, jak zajac sie kwiatkami na balkonie, czy gdzie mozna cos tanio kupic. Przyjazn to taka jakby milosc w pewnym sensie, wiec uwazam, ze nie ma w niej miejsca na plciowosc. Ale to moje zdanie. Osobiscie uwazam za wartosciowsze przyjaznie miedzy m i f, bo mozna dzialac tj wieloplaszczyznowo. W moim przypadku tak jest. Mam jednego prawdziwego przyjaciela, moze dwoch. Wczesniej myslalam, ze mam tez przyjaciolke, ale to nie jest przyjazn. Kolezenstwo, wieloletnie kolezenstwo.
tylko prawdziwe cierpienie tworzy piękno
myślisz, że 4w5? Bo czasem z tego wszystkiego, to 5.

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Jak to jest z tymi przyjaciółmi ?

#60 Post autor: szerfi1991 » poniedziałek, 25 lipca 2011, 19:17

Perwik pisze:Mam jednego prawdziwego przyjaciela, moze dwoch.
Osobiście obstawiam że dwóch ale to jest kwestia tego co Ty uważasz :P

Ale wracając do pytania rzeczywiście przyjaźń mieszana jest owocniejsza i chyba nawet najgłębsza- ba często jest przedsionkiem prawdziwej miłości. Ale jest jedno ale... To o czym wspomniałem powyżej... Często kończy się to zw i ta przyjaźń albo jest zastępowana miłością albo nienawiścią, rzadko wraca do stanu pierwotnego a i wtedy jest bardziej krucha..
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

ODPOWIEDZ