Czwórka a obowiązki

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Czwórka a obowiązki

#46 Post autor: Rilla » poniedziałek, 30 listopada 2009, 22:25

car II pisze:
a zwłaszcza nie cierpię ,kiedy ktoś mi mówi co mam robić. Wole niezależność.

Uwielbiam być leniem :) Ciężko jest mi się zmusić do nauki, sprzątania itd...przecież o wiele lepiej jest popatrzyć sie w sufit i porozmyslać sluchjąc muzyki :)....więc leniuchuje ale do czasu. Bo kiedy ktoś inny będzie chciał za mnie zrobić to co ja powininem ogarnia mnie spore poczucie winy i wtedy najczęściej zabieram się do pracy, oczywiście kląc sobie siarczyście pod nosem przez pare minut :)
Reszta obecnych 4 też tak ma?
Nie, nie ma. Nie przeszkadza mi to, że ktoś mi mówi, co mam robić. To i tak ode mnie zależy, co zrobię. Jeśli dana osoba mi rozkazuje w czymś, w czym się zgadzam, to nie widzę problemu. Wręcz przeciwnie, czuję wsparcie, że ktoś myśli podobnie do mnie, a że ona mi rozkazuje, więc ona przejmuje większą część odpowiedzialności za skutki- relacja idealna, bardzo wygodna. Tak, nie lubię odpowiedzialności. A jeśli ktoś mówi mi coś, w czym się nie zgadzam, mówię "nie", albo odwracam się na pięcie i tyla. Też nie ma problemu.
A jeśli ktoś chce za mnie coś zrobić? Też nie widzę problemu. Jeśli che, to co ja będę mu zabraniać? Ale nie lubię bez przerwy leżeć do góry brzuchem i słuchać muzyki. Wolę coś sobie poczytać, popisać, czy obejrzeć ciekawy dokument w telewizji. Uczyć się też lubię, jeśli zagadnienie jest tego warte.
Obowiązkowa nie jestem. Nawet w teście psychologicznym robionym w liceum wyszło mi: "osoba o niskim poczuciu odpowiedzialności". :roll: Ciekawa jestem na jakiej podstawie mi to wyszło, ale zgadzam się z tym.


"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
malna
Posty: 322
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czwórka a obowiązki

#47 Post autor: malna » poniedziałek, 30 listopada 2009, 23:39

W tej chwili siedzę tu chyba tylko dlatego, że mam inne obowiązki.
4

have a strange day

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Czwórka a obowiązki

#48 Post autor: Piotr » wtorek, 1 grudnia 2009, 01:27

malna pisze:W tej chwili siedzę tu chyba tylko dlatego, że mam inne obowiązki.
Standardowa procedura. ;)

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czwórka a obowiązki

#49 Post autor: car II » środa, 2 grudnia 2009, 21:44

taaa :D
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

ODPOWIEDZ