Nauka, praca, zainteresowania

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 8 stycznia 2009, 16:05
Enneatyp: Lojalista

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#76 Post autor: carlos » sobota, 7 lipca 2012, 14:00

Studiowałem na polibudzie lotnictwo i kosmonautykę, żeby być wyjątkowym i och ach, lubię samoloty. Teraz robię tam doktorat i chcę pracować na uczelni później.
Nudze się tam czasem i ciągnie mnie do jakichś kreatywnych dziedzin jak grafika komputerowa, architektura, muzyka, psychologia. Chyba najszczęśliwszy byłbym będąc jakimś psychoterapeutą. Ale jako pracownik nauki też czuje pewną satysfakcję :) Szkoda tylko, że tak mało tam "pracy z ludźmi" i nie można wykorzystać swojej wrażliwości.


6w5, ISTJ, ISxp, RLOEI

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#77 Post autor: Enturie » sobota, 7 lipca 2012, 16:05

Znajdziesz pracę w Polsce po kosmonautyce?
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
carlos
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 8 stycznia 2009, 16:05
Enneatyp: Lojalista

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#78 Post autor: carlos » niedziela, 8 lipca 2012, 22:11

Pytanie "dobre". Otóż wysłałem cv do CBK dla przykładu i odzewu nie dostałem. Jestem pewien, że udałoby mi się tam wkręcić, gdybym poszedł tam we własnej osobie lub wykorzystał poparcie jakiejś osoby z wydziału. Poza CBK w Polsce raczej brak typowo kosmonautycznych instytucji.
Zagranica mnie nie ciągnie jakoś. Zdecydowałem się spróbować zostać pracownikiem naukowym na moim wydziale. 2 lata i zobaczymy co wyjdzie. Jestem pewien, że osoba zdeterminowana spokojnie by zalazła fajną pracę za granicą :) Myślisz inaczej Enturie?

Jeśli chodzi o pracę to jestem raczej typowym obibokiem z talentem do pracy piśmiennej i analitycznej, zamiast jakiejś rutynowej ...
6w5, ISTJ, ISxp, RLOEI

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#79 Post autor: Ninque » piątek, 20 lipca 2012, 00:30

Jako, że liceum realizuję w systemie fakultatywnym; od drugiej klasy mamy rozszerzone te przedmioty, które sami sobie wybierzemy, każdy w klasie jakie zechce i normalnie cała klasa robimy wszystko na podstawie, a rozszerzamy w małych grupkach po albo przed lekcjami na fakultetach. Ja wybrałam fizykę, chemię, matematykę i WOK. Tak naprawdę wszytko mogłabym rozszerzać, bo uwielbiam wiedzieć i jedyne nudne dla mnie lekcje to WOS, PO i historia :? .
Nie mam pojęcia gdzie chcę pracować myślałam o laboratorium (chemia :twisted: ) albo projektancie wnętrz, a ostatnio złapałam bakcyla na marketing i budowanie marki.
Z kolei na tych nudnych lekcjach zaczęłam tworzyć moje własne absurdalne bajki, całkiem zabawne śmiem twierdzić. :lol:
No i jak 90% społeczeństwa rysuję. :|
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#80 Post autor: Rilla » wtorek, 4 września 2012, 22:03

Amisu pisze:W jakim zawodzie się widzicie? A w jakim pracujecie? (jeżeli już pracujecie i kłóci się to z tym co chwielibyście robić) :wink:
Widzę się jako ekspedientka w sklepie z ubraniami. Nie pracuję. Jeszcze nie pracuje.
Amisu pisze:Na jakich kierunkach studiów widzicie czwóreczki? Czy stronią od nauki, wolą imprezować? :mrgreen:
Na filologiach, socjologii, historii sztuki. Te osoby akurat nie są typami imprezowiczek.
Amisu pisze:Jeżeli już studiujecie to na jakim kierunku i czy jesteście zadowoleni z tego wyboru?
Studiuję kierunki prawnicze i jestem z zadowolona z tego wyboru. Jestem zadowolona do tego stopnia, że będąc na jednym, zdecydowałam się jeszcze na drugi.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Friendofafriend
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 6 września 2012, 22:12
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#81 Post autor: Friendofafriend » piątek, 7 września 2012, 22:55

Uczenie się: jak mnie coś nie interesuje - nie ma bata, nie da rady; jak coś lubię - czytam raz i zapamiętam każdy szczegół. Studia: niniejszym rzuciłam jedne, których szczerze nie znosiłam, a teraz zacznę psychologię i filologię angielską z niemieckim :) Praca: każda z serii "nine to five" nudzi mnie już po tygodniu, więc na dłużej zatrzymują mnie tylko te związane z moimi pasjami. Ale to kiepsko płatne "zlecenia", więc skończę w kartonie za smietnikiem 8-)
4w5 sx/sp INFP

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#82 Post autor: Rilla » sobota, 8 września 2012, 12:00

Friendofafriend pisze:jak coś lubię - czytam raz i zapamiętam każdy szczegół.
Zazdroszczę. Moja pamięć zginęła odmętach zapomnienia w czasach licealnych. :roll: Psychologia to super sprawa. Szalenie ciekawa, ale nie dla każdego. Trzeba mieć talent do pracy z ludźmi. Z drugiej strony żaden zawód nie jest dla każdego, ale praca psychologa należy, wydaje mi się, do tych bardziej wymagających.
Co to jest "nine to five"?
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#83 Post autor: Ceres » sobota, 8 września 2012, 12:05

Rilla pisze:Co to jest "nine to five"?
Od 9-17, czyli ośmiogodzinna praca :)
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#84 Post autor: Rilla » sobota, 8 września 2012, 12:14

Ceres pisze:
Rilla pisze:Co to jest "nine to five"?
Od 9-17, czyli ośmiogodzinna praca :)
Praca od 9 do 17? O.o Słyszałam o pracy od 7 do 15, od 8 do 16, ale od 9 do 17 to nie. Takie godziny pracy są faktycznie beznadziejne. Z jednej strony fajnie, że można dłużej pospać, ale o 16-17 mam zawsze kryzys formy. Nic dziwnego, że taka praca nudzi. Z tymże nauczyciel, a po filologii można właśnie nim być, nie ma unormowanych godzin pracy. Jednego dnia siedzi dłużej w szkole, drugiego krócej, a trzeciego w ogóle go tam nie ma. Można też prowadzić własną szkołę, korepetycje z języka, co jest bardzo dobrze płatne, a godziny ustala się samemu. Nie trzeba więc od razu planować sobie kartonu za śmietnikiem. :wink:
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#85 Post autor: Ceres » sobota, 8 września 2012, 12:21

Rilla pisze:Praca od 9 do 17? O.o Słyszałam o pracy od 7 do 15, od 8 do 16, ale od 9 do 17 to nie.
Oczywiście Rillo, że jest :) I to nie tylko w dużych miastach, czy w wielkich korporacjach :P Przykładowo znajoma pracuje w firmie, która się zajmuje ubezpieczeniami i kredytami - i ona tak właśnie pracuje od 9 do 17 ;)
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#86 Post autor: Aleksandrowa » sobota, 8 września 2012, 12:29

We Wrocławiu w niektórych bankach normalna jest praca w godzinach od 10 do 18. W mojej firmie też jest od 9 do 17. Rzadko zdarza się praca w godz.7-15, chyba że ktoś pracuje w jakimś urzędzie we Wrocławiu. Myślę,że jest to kwestia przyzwyczajenia. Chociaż osobiście wolałabym od 7 do 15.
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#87 Post autor: Rilla » sobota, 8 września 2012, 12:31

Domyślam się, że jest. Na tym świecie wszystko jest możliwe. Tylko jakoś przynajmniej w moim otoczeniu pracuje się od 7-8 do 15-16. Znam jedną osobę, co pracuje tak od 9 do 17, ale ona to w ogóle może przyjść, o której chce, do pracy, byle przepracowała te 8h w ciągu dnia, a 9-17 jej najbardziej pasuje. Taka praca to jest luksus.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Friendofafriend
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 6 września 2012, 22:12
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Nauka, praca, zainteresowania

#88 Post autor: Friendofafriend » sobota, 8 września 2012, 14:39

Przez "nine to five" miałam na mysli własnie taką standardową, osmiogodzinną pracę w biurze, korporacji itp. Panicznie się boję czegos takiego... Studia faktycznie ciekawe :) Nie mogę się ich doczekać, bo to naprawdę mnie interesuje. Z resztą ponoć Czwórki generalnie mają dryg własnie do takich kierunków :) Tylko mój przebiegły życiowy plan nie zakłada wcale pracy związanej z tymi studiami. One są tak na wszelki wypadek, żeby było przyjemnie i pożytecznie :wink:
4w5 sx/sp INFP

ODPOWIEDZ