Czwórki a zawiść (zazdrość)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Zazdrość u czwóreczek!

#76 Post autor: chokureika » poniedziałek, 6 września 2010, 16:54

OMG pisze:Heh :P Ja wiem, że mi może ufać dziewczyna, ufam jej jeszcze bardziej. Ale sobie nie ufam. Swoim chorym pierdołą. Dla przykładu. Jestem aktualnie z dziewczyną swoich marzeń, a moja była, nagle zaczęła za mną szaleć, a wcześniej mnie olewała. I chociaż wiem, że jest beznadziejna to mnie troche ciągnie. Nie chcialbym z nią być, tylko troche to siedzi. Że kiedyś w przeszłości walczyło się o ta osobę. A teraz jest ona na wyciągnięcie reki.

Jednak mam swoją ukochaną :P W sumie trafiłem na swój ideał kobiety :) I Az mnei dziwi, że potrafie myśleć o swojej byłej
to nie jest dziwne, 4 pociąga to, czego nie mają. z autopsji wiem, że to dość destrukcyjne.





jeżeli chodzi o zazdrość, to często zastanawiam się, czemu ktoś coś ma, a ja nie... chodzi to i o rzeczy materialne i o cechy np. charakteru. jednak w miarę nad tym panuję, staram się doceniać to co mam.
czy jestem zazdrosna o mojego chłopaka? nie. ufam mu i tyle. w sumie byłabym nawet wstanie wybaczyć jakąś drobną zdradę, jeżeli nie byłaby podszyta emocjami. póki wiem, że mnie kocha nic innego się nie liczy.


4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
OMG
Posty: 274
Rejestracja: piątek, 25 grudnia 2009, 22:58

Re: Zazdrość u czwóreczek!

#77 Post autor: OMG » poniedziałek, 6 września 2010, 17:17

Ja miałbym lekkie opory. Typu, czy jest sens partnerce zaufać, czy coś w ten deseń
Kończy się tydzień, nie ma nadziei, że następny coś jeszcze zmieni

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Re: Zazdrość u czwóreczek!

#78 Post autor: phalcore » poniedziałek, 6 września 2010, 17:21

OMG pisze:Ja miałbym lekkie opory. Typu, czy jest sens partnerce zaufać, czy coś w ten deseń
Czyli Twoja aktualna to nie jest tak wielka miłość jak piszesz. :P

Awatar użytkownika
OMG
Posty: 274
Rejestracja: piątek, 25 grudnia 2009, 22:58

Re: Zazdrość u czwóreczek!

#79 Post autor: OMG » poniedziałek, 6 września 2010, 18:37

Niee. Jeśli by mnei zdradziła, to na pewno straciła by na znaczeniu itd.
Kończy się tydzień, nie ma nadziei, że następny coś jeszcze zmieni

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Zazdrość u czwóreczek!

#80 Post autor: Ceres » poniedziałek, 6 września 2010, 18:43

atis pisze:zaufanie w związku to właśnie zaufanie, że nawet najbardziej natrętne wielbicielki nie zainteresują twojego faceta.
Może i masz rację..? :roll:
Nie wiem skąd przekonanie, że zdrada (odbicie!) może być wynikiem działań tylko jednej ze stron :roll:
Też nie wiem, ale właśnie takie mam... xD
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
OMG
Posty: 274
Rejestracja: piątek, 25 grudnia 2009, 22:58

Re: Zazdrość u czwóreczek!

#81 Post autor: OMG » wtorek, 7 września 2010, 20:17

Kurde, mimo, że wiem, że nie zdradzę mojej ukochanej to lubie jak mnie odgania od bab :D Nie zdradziłbym jej nigdy w życiu :P Ale to jest takie słodkie :D
Kończy się tydzień, nie ma nadziei, że następny coś jeszcze zmieni

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Zazdrość u czwóreczek!

#82 Post autor: atis » wtorek, 7 września 2010, 20:22

bardzo dojrzałe podejście, pozostaje mi go pogratulować i życzyć szczęścia w tym i kolejnych związkach.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
OMG
Posty: 274
Rejestracja: piątek, 25 grudnia 2009, 22:58

Re: Czwórki a zawiść (zazdrość)

#83 Post autor: OMG » wtorek, 7 września 2010, 21:05

Nie robie tego aż tak często. I nie, że strasznie musi się starać w odganianiu bab ;p Na pewno nie cierpi przez to. Coś w stylu żartów i takiej małej rywalizacji kogo wiecej bedzie coś/ktoś podrywac
Kończy się tydzień, nie ma nadziei, że następny coś jeszcze zmieni

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Czwórki a zawiść (zazdrość)

#84 Post autor: inv » wtorek, 7 września 2010, 22:27

tak się zastanawiam, czemu to się "zaufanie" nazywa...

może jak oboje są ZA problemem, to robią razem UFF?

nikomu jeszcze nie zaufałem. ludzie nie chcą, żebym dzielił się z nimi moimi problemami :D
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

soakingwet
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 20:21

Re: Czwórki a zawiść (zazdrość)

#85 Post autor: soakingwet » niedziela, 19 grudnia 2010, 21:07

dla mnie zazdrość nie jest uczuciem obcym- ale czuje ją tylko do osób o specyficznym sposobie życia. Mówię o ludziach, którzy są obłudni i próbują wywrzec wrażenie, że są najlepsi i nie mają wcale wad. Tacy, którzy patrza na mnie z pogardą, a moje sukcesy umniejszają. Swoja droga uważam że takie osoby też nie maja łatwo w życiu, ale przy okazji niszczą innych. Ja niestety mam cos takiego, że łatwo wierzę innym ludziom, wręcz jestem naiwna- dlatego w kontaktach z osobnikami narcystycznymi, po prostu zaczynam wierzyc że rzeczywiscie są tacy świetni, a ja jetsem beznadziejna. Zresztąsą to często niezdrowe 3 , nastawione głównie na osiągnięcia, więc moje CV często wygląda dosyc blado.
Nie zazdroszcze natomiast osobom zdolnym, wręcz wybitnym, ale doceniającym innych ludzi lub niekryjącym swoich wad. Takich wręcz podziwiam i wcale nie staram się byc taka jak oni. Reasumując, wszystko jest ok, póki ktoś nie zaczyna wątpić w moja wartość.

grzesiek
Posty: 97
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2007, 21:38

Re: Czwórki a zawiść (zazdrość)

#86 Post autor: grzesiek » poniedziałek, 20 grudnia 2010, 17:47

Bywam zazdrosny, ale to zazdrość nieszkodliwa, jak myślę.

Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

czwórkowa zazdrość

#87 Post autor: wodzu88 » czwartek, 12 kwietnia 2012, 10:27

Drogie czwóreczki: czy zdarzyło się wam zerwać przyjaźń(wieloletnią!) gdy zakochałaś/eś się w tej samej dziewczynie/chłopaku co przyjaciel i przyjaciel się z nią związał? Doświadczyłem takiej sytuacji(moja partnerka przyjaźniła się z 4w5). Dobrze wiedziałem że obie przyjaciółki chcą być ze mną, ale ja wybrałem tą drugą niż 4w5 i 4w5 foch na nas oboje :( I nas publicznie oczernia przy znajomych. Próbuje jedynie zrozumieć motywacje działania tej dziewczyny. Może ktoś coś podobnego przerabiał...


Rilla: Połączyłam wątki.
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Czwórki a zawiść (zazdrość)

#88 Post autor: kangur » czwartek, 12 kwietnia 2012, 20:53

Zapewne czuje się oszukana i zdradzona (przez przyjaciółkę i prawdopodobnie przez Ciebie, bo byłeś świadomy, że coś do Ciebie czuła), jej fantazje szlag strzelił. Pewnie nie umiała znieść widoku ani myśli, że przyjaciółka 'podkradła' jej faceta więc odsunęła się od was oboje, żeby załagodzić ból :P

cóż, miałam podobną sytuację, ale przyjaźń była (i jest) dla mnie ważniejsza. Związek i tak się szybko rozpadł, więc podwójny zysk dla mnie: wzmocniłam więź z przyjaciółką i uchroniłam się przed pakowaniem w superkrótką relację

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Czwórki a zawiść (zazdrość)

#89 Post autor: szerfi1991 » czwartek, 17 maja 2012, 01:51

Generalnie zdarza mi się być zazdrosny, ale od dłuższego czasu jakby mniej. Może to się robi nudne ale znów wychodzę z założenia o akceptacji, bo jeżeli akceptuje to kim jetem i ci\o mnie tworzy to akceptuje również to co posiadam... Czasami wydaje mi się że zazdrość jest w pewnym sensie odbiciem naszych kompleksów. Bo np. kiedy zazdrościmy komuś super auta, to czy nie chodzi o to, że myślimy sobie, kurczę, on ma kasę na ten samochód a ja nie? jestem gorszy ale dlaczego?
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
sexta_espada
Posty: 131
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2012, 13:02
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czwórki a zawiść (zazdrość)

#90 Post autor: sexta_espada » środa, 11 lipca 2012, 10:47

Oj często bywam zazdrosna o kogoś/coś/itd/itp, jestem wtedy zła na siebie, bo zarówno zazdrość jak i sama złość (często zła jestem) wywołują we mnie uczucie wstydu. Czuję się wtedy słaba, gorsza, niepełnowartościowa.
Chociaż ostatnio przemogłam zazdrość (sama się dziwię, bo to dopiero początek znajomości) i byłam z siebie dumna, ale może się niedługo okazać, że pojawi się znowu, zwłaszcza że i on, i ja lubimy się drażnić :?
...It can't rain all the time...

ODPOWIEDZ