Czy też macie słabość do 8w7? ;)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
paimka
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 14 grudnia 2007, 17:28
Lokalizacja: wwa/silesia
Kontakt:

#46 Post autor: paimka » niedziela, 16 grudnia 2007, 14:27

dillinger pisze:Dziwne te związki z 8, ciągła rywalizacja.. Mnie bardziej kręci wizja 'my przeciwko światu' a nie sobie ;x
To wygląda mniej wiecej tak...[w moim subiektywnym odciuciu ;] ]
Jeśli 8w7 jest sam na sam z partnerem to bedzie rywalizować z nim. jeśli para jest w większym gronie to bedziecie rywalizować razem przeciwko całemu światu(oczywiście wyjatki potwierdzaja regułe)

@edit
artamat pisze:]Przy bliższym poznaniu okazuje sie wrażliwy, lecz pozornie tego nie widać;p
Swięte slowa!
8w7 jest bardzo gduboskórne, ale jak już sie przebijesz przez pancerz to potrafi być kochnae i delikatne. oczywscie wszystko w granicach rozsądku ;]


Obecnie kobiecie katolickiej wolno unikać ciąży przy pomocy matematyki, ale surowo zabronione jest uciekanie się do chemii czy fizyki
Henry Louis Mencken
8w7 || ESTp/ENTp (Socjonika) || RSW (NLP)

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#47 Post autor: impos animi » niedziela, 16 grudnia 2007, 15:45

Hmm dziwią mnie te czwórkowe ciągoty do Ósemek, ja nie mogę znieść, gdy ktoś mnie rozstawia po kątach, na każdym kroku mówi co mam robić, zawsze wie najlepiej, nie umie się przyznać do błędu i o wszystko "prosi" rozkazującym tonem.
Ta rywalizacja między osobami w związku też jakoś niebardzo mi się podoba.

No ale może mam po prostu pecha na chorych przedstawicieli.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#48 Post autor: aroganckaLALUNIA » niedziela, 16 grudnia 2007, 15:51

paimka pisze: 4 zamiast rywalizować z 8w7 (oczywiście nie mowie ze wszystkie) grzecznie przytakuja, albo troszke staraja sie podroczyc co nie jest satysfakconujace dla 8w7.
.
To jakieś dziwne te 4-ki;) Ja nie popuszczam.

Poza tym jeśli chodzi o rywalizację to ja nigdy tego nie odczułam w taki sposób. No ale może dlatego że jestem kobietą. 8-ki w stosunku do mnie są opiekuńcze motywują mnie do działania i cieszą się z moich sukcesów.
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

SAI

#49 Post autor: SAI » niedziela, 16 grudnia 2007, 16:03

nie

Awatar użytkownika
Biedronka
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 15:03
Lokalizacja: stąd :P

#50 Post autor: Biedronka » wtorek, 18 grudnia 2007, 14:30

Oj, mnie chyba ciągnie... :D Nie wiem tego na pewno, ale mam wieeelkie przypuszczenia, że chłopak, z którym jestem dość blisko, jest 8. Pociąga mnie jego pewność siebie, czasem arogancja, to, że mówi, co myśli. Wbrew pozorom nie pozwalam mu na rozstawianie mnie po katach, co to to nie! Nawet mój przyjaciel powiedział, że jestem jedyną osobą, która potrafi go przystopować i wpłynąć na niego. :P Wiem, że często mogą być między nami spięcia, ale za to świetnie się rozumiemy, jesteśmy do siebie dosyć podobni. Kurczę, mam ochotę w to zabrnąć głębiej, bo czuję, że może być ciekawie :D

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#51 Post autor: Matea » wtorek, 18 grudnia 2007, 16:27

A nie zauważyliście czasem dziwnej zbieżności pomiędzy 3w2 a 8w7 ?
Pomijając już to ,ze w teście wystarczy lekko zmodyfikować jedno pytanie ,a z 3w2 wyskakuje 8w7 to z opisu te dwa typy są do siebie bardzo podobne.
I to nie przypadek chyba ,że 4 mają ciągoty zarówno do 3w2 jak i 8w7.

3w2
Trójka z tym skrzydłem, są najbardziej ekstrawertycznym typem enneagramu. Bardzo ważny jest prestiż i pozytywny wizerunek jaki dzięki takiej postawie trójka otrzyma. Zdrowe skrzydło daje trójce ciepło, opiekuńczość, hojność. Trójka z tym skrzydłem to znakomity materiał na przywódcę. Odczuwa wewnętrzną potrzebę czynienia dobra innym ludziom, opiekowania się nimi, jest prawdziwie miłą i uczynną osobą. Gdy osiągnie sukces na jakimś polu, wtedy staje się prawdziwym mentorem i przewodnikiem dla innych.
Jest bardzo otwarta na innych ludzi, chce odgrywać znaczącą rolę w ich życiu. Chce być świetnym współmałżonkiem, przyjacielem, rodzicem, pracownikiem, synem lub córką. Silnie angażuje się w życie innych gdyż potrzebuje pochlebstw, uznania i słów podziwu


8w7
Ósemki są bezpośrednie, ufne we własne możliwości, odważne, opiekuńcze.
Świadoma ósemka ze skrzydłem siedem jest często bardzo silna i ekspansywna. Towarzyska i chojna, może pokazywać radosne oblicze. Może być dynamiczna, skuteczna, energiczna. Często ma wysokie poczucie humoru i potrafi śmiać się z siebie. Generalnie bardzo ekstrawertyczna, ambitna i materialistyczna. Może mówić bardzo głośno i być w centrum zainteresowania, wieść prym wodzireja na imprezach


:D
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Madmad86
Posty: 15
Rejestracja: środa, 19 grudnia 2007, 20:54

#52 Post autor: Madmad86 » piątek, 28 grudnia 2007, 11:41

Mnie się wogóle wydaje ze takie sztywne trzymanie sie opisu poszczególnych typów nie jest zdrowe. Wkońcy to tylko 9 typów z wariantami. Jestem za tym żeby pamiętać o tym że jedna 8w7 różni się od drugiej 8w7. Zresztą ludzie w ciągu swojego życia zmieniają sie, ulegają różnym wpływom. Ale wracając do tematu jestem w związku z 8w7 i to nie jest tak że jestem jako Czwórka rozstawiana po kątach. Mój partner potrafi być bardzo czuły, wylewny a czasem mam wrażenie, ze jest bardziej emocjonalny ode mnie. Jeśli chodzi o ekstrawersję to na zewnątrz, w towarzystwie objawia się to tylko skłonnością do dominowania w dyskusji, a o prawdziwe "wywnętrznianie" się, mówienie o tym co gryzie już znacznie trudniej. Tak że nawet ja muszę "siłą" wyciągać skrywane problemy, po to by pomóc. Co do konfliktów to zgodzę ssie z opisem, że do Ósemek trzeba mówić wprost czego się oczekuje/ co nie pasuje i takie tam. Kobiece bawienie się w "czytanie między wierszami" do nich nie trafia. W związku z Ósemką napewno trzeba nauczyć się odwagi bycia bezpośrednim i juz jest dobrze :wink:. Poza tym Ósemki potrafią być bardzo ale to bardzo inspirujące. Mnie mój Ósemek daje niesamowitego kopa do działania (czasem dosłownie hehe..)
4w3
"Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem.."

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#53 Post autor: aliszien » piątek, 28 grudnia 2007, 18:23

Madmad86 pisze:Mnie się wogóle wydaje ze takie sztywne trzymanie sie opisu poszczególnych typów nie jest zdrowe. Wkońcy to tylko 9 typów z wariantami. Jestem za tym żeby pamiętać o tym że jedna 8w7 różni się od drugiej 8w7. Zresztą ludzie w ciągu swojego życia zmieniają sie, ulegają różnym wpływom. Ale wracając do tematu jestem w związku z 8w7 i to nie jest tak że jestem jako Czwórka rozstawiana po kątach. Mój partner potrafi być bardzo czuły, wylewny a czasem mam wrażenie, ze jest bardziej emocjonalny ode mnie. Jeśli chodzi o ekstrawersję to na zewnątrz, w towarzystwie objawia się to tylko skłonnością do dominowania w dyskusji, a o prawdziwe "wywnętrznianie" się, mówienie o tym co gryzie już znacznie trudniej. Tak że nawet ja muszę "siłą" wyciągać skrywane problemy, po to by pomóc. Co do konfliktów to zgodzę ssie z opisem, że do Ósemek trzeba mówić wprost czego się oczekuje/ co nie pasuje i takie tam. Kobiece bawienie się w "czytanie między wierszami" do nich nie trafia. W związku z Ósemką napewno trzeba nauczyć się odwagi bycia bezpośrednim i juz jest dobrze :wink:. Poza tym Ósemki potrafią być bardzo ale to bardzo inspirujące. Mnie mój Ósemek daje niesamowitego kopa do działania (czasem dosłownie hehe..)
Wiem, że to wbrew netykiecie forumowej, ale podpisuję się pod każdym zdaniem.
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#54 Post autor: Szura » piątek, 28 grudnia 2007, 22:22

Ali. Ty wiesz, że ja Cię kocham, praWDA? :D
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Lifelover
Posty: 244
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 09:30

#55 Post autor: Lifelover » piątek, 3 lipca 2009, 17:32

Ostatnio zmieniony wtorek, 20 października 2009, 19:02 przez Lifelover, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Karolka
Posty: 105
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 09:43
Lokalizacja: Gdańsk

#56 Post autor: Karolka » niedziela, 5 lipca 2009, 12:10

impos animi pisze:Hmm dziwią mnie te czwórkowe ciągoty do Ósemek, ja nie mogę znieść, gdy ktoś mnie rozstawia po kątach, na każdym kroku mówi co mam robić, zawsze wie najlepiej, nie umie się przyznać do błędu i o wszystko "prosi" rozkazującym tonem.
Ta rywalizacja między osobami w związku też jakoś niebardzo mi się podoba.

No ale może mam po prostu pecha na chorych przedstawicieli.
dokładnie. Może gdybym poznała jakąś zdrową 8 to bym polubiła. Jednak od lat muszę użerać się z matką, która najprawdopodobniej jest 8 i chyba mam dość tego na całe życie.
4w5 "Moje dzisiaj obala moje wczoraj"

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

#57 Post autor: jouziou » poniedziałek, 6 lipca 2009, 00:51

Mam słabość w tym sensie że moja najlepsza przyjaciółka jest 8w7.
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
cocacola
Posty: 46
Rejestracja: sobota, 23 maja 2009, 16:03

#58 Post autor: cocacola » poniedziałek, 6 lipca 2009, 11:25

Do ósemek mnie nie ciągnie. Jak już ktoś wcześniej powiedział są zbyt pewne siebie, natarczywe, przebojowe..

natomiast mam ogromną słabość do dwójek :)

Awatar użytkownika
Mojo Pin
Posty: 17
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 16:23
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#59 Post autor: Mojo Pin » poniedziałek, 6 lipca 2009, 14:03

Jak dla mnie to 8w7 nie zbytnio cech, których miałbym im zazdrościć. Jest za to parę rzeczy, które może nawet niekoniecznie tylko w przypadku chorej 8w7 wydają mi się takie troszkę niemiłe... Także nie, nie mam zbytnio słabości do 8w7.
4w5

Asleep in the sand with the ocean washing over

miranda
Posty: 3
Rejestracja: środa, 11 lutego 2009, 00:11

Re: Czy też macie słabość do 8w7? ;)

#60 Post autor: miranda » poniedziałek, 7 września 2009, 15:51

...
Ostatnio zmieniony środa, 9 września 2009, 13:59 przez miranda, łącznie zmieniany 1 raz.
7 w 6 a czasem 4 w 5

ODPOWIEDZ