Duchowość, mistyka, rozwój duchowy, Bóg itp.

Wiadomość
Autor
Jacksm
Posty: 13
Rejestracja: środa, 3 października 2007, 00:00

#121 Post autor: Jacksm » wtorek, 9 października 2007, 01:19

Chcecie coś na temat religii ? prosze bardzo http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 4543719947 , tylko uwaga, bardzo kontrowersyjne i szokujące. Nie wiem na ile to prawda, ale na pewno daje do myślenia. Ja osobiście od dłuższego czasu interesuje się buddyzmem który nie zakłada istnienia Boga. Nie zakazuje również wiary w niego, ponieważ jeśli to pomaga w osiągnięciu oświecenia to jak najbardziej. A jeśli chodzi o Boga to staram się odkryć go na nowo bo to co zostalo wpojone mi w dziecinstwie na jego temat powodowalo tylko niechęc.



Awatar użytkownika
Plemnik
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 4 października 2007, 19:18

#122 Post autor: Plemnik » wtorek, 9 października 2007, 22:09

@Jacksm

Fajny film, przynajmniej gdzies jest pokazana prawda o religii, przesle to tym wszystkim zagorzalym katolikom niech sobie pomysla. Reszta tez ciekawa az sie zaczelem zastanawiac bez kitu co to bedzie.....Bydlaki jedne....

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#123 Post autor: Snufkin » wtorek, 14 października 2008, 18:35

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 18:45 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Grzegorz.C
Posty: 109
Rejestracja: wtorek, 14 października 2008, 16:44
Lokalizacja: Łódź

#124 Post autor: Grzegorz.C » środa, 15 października 2008, 17:06

Chciałbym wierzyć w boga,mieć tę wygodę,że ktoś nade mną czuwa i że w ogóle te miliony maltretowanych dzieci kiedyś sobie będą biegać po bezkresach raju...ale nie potrafię. Kiedyś wydawało mi się,że czuję boga,w noc kiedy naprawdę z nikąd nie było pomocy i byłem zdany tylko na siebie. Dziś wiem,że to były najzwyklejsze urojenia.

Największym szacunkiem dażę buddyzm,bo nie stara się w infantylny sposób przedstawić nieskończoności jako myślącego bytu, którego obchodzi czy zmówiłeś paciorek dziesięć razy,czy tylko dwa...

Wierzę,że życie to coś znacznie więcej niż test...


"Jestem głęboko wierzącym ateistą" /A. Einstein
Jestem głęboko wierzącym ateistą

4w5 / INFp Fe / DDA

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#125 Post autor: Piotr » środa, 15 października 2008, 19:58

Snufkin pisze:Tylko nie rozumiem co to ma wspólnego z ufoludkami. Aha i mam prośbe niech mi ktoś wytłumaczy co to jest medytacja, dla mnie to jakaś bujda na resorach.
Pomijając różne powiązania z religią, to zwykle jest coś w rodzaju ćwiczenia umysłu, techniki relaksacyjnej, ćwiczeń oddechowych. Myślę, że Wikipedia całkiem rzetelnie opisuje czym jest medytacja.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#126 Post autor: Snufkin » środa, 15 października 2008, 23:15

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 18:54 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Grzegorz.C
Posty: 109
Rejestracja: wtorek, 14 października 2008, 16:44
Lokalizacja: Łódź

#127 Post autor: Grzegorz.C » czwartek, 16 października 2008, 23:42

Medytacja w rozumieniu buddyjskim ma prowadzić (na końcu Diamentowego Szlaku) do całkowitego wyzbycia się pragnień,a co za tym idzie - cierpienia. Ostatecznym stadium medytacji ma być moment w którym jesteś częścią każdej materii. Tak w liściach drzew,jak w prymitywnych wnętrznościach tasiemca. Takie są przynajmniej założenia...
Jestem głęboko wierzącym ateistą

4w5 / INFp Fe / DDA

Keri
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2009, 22:21

#128 Post autor: Keri » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 00:45

szura ja zaczalem badac to od zajrzenia na forum ezoteryczne ;)
medytowanie? o w mordke jeza :mrgreen: przypomnialas mi bo z lenistwa zapomnialem ;)
jednak 4 bardziej przywiazuja sie do sfer wyzszych : duchowych i uczuciowych ;) a boga sie nie pozna tylko sie poczuje :)

snufkin zacznij myslec o tym co myslisz na co dzien :mrgreen:

a potem wybierz jedna mysl przewodnia najwazniejsza wedlug ciebie wtedy wycwiczysz w sobie skupienie :D a potem z gorki

na poczatek sprobuj byc w tym stanie z zamknietymi oczywiscie oczami 5 -10 minut lub tyle ile wytrzymasz i zdolasz sie skupic na czyms co siedzi ci w glowie :)
potem to idzie dluzej i dluzej

raz mialem taki stan ze nic nie czulem oprocz klatki piersiowej i dzwieku oddechu :)

piekny stan :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Awatar użytkownika
disoriented
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 10 lipca 2009, 13:37
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: lubuskie

#129 Post autor: disoriented » piątek, 10 lipca 2009, 15:57

wierzę w zjawiska nadprzyrodzone jak ufo, przepowiednie Nostradamusa, także w Boga, choć czesto religia jest sprzeczna i mówi, że nie należy wierzyć w horoskopy etc. Nie wierze w horoskopy, ale wierzę w opis mojego znaku zodiaku, bo calkowicie do mnie pasuje.
Medytacja? Hm. Joga mnie interesuje.
5 w 4

Awatar użytkownika
Alia
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:59
Lokalizacja: z góry

#130 Post autor: Alia » sobota, 11 lipca 2009, 15:27

disoriented pisze:wierzę w zjawiska nadprzyrodzone jak ufo, przepowiednie Nostradamusa, także w Boga, choć czesto religia jest sprzeczna i mówi, że nie należy wierzyć w horoskopy etc. Nie wierze w horoskopy, ale wierzę w opis mojego znaku zodiaku, bo calkowicie do mnie pasuje.
Medytacja? Hm. Joga mnie interesuje.
Interesuje mnie wszystko co niezbadane, niepoznane.W Boga wierzę i nie wyobrażam sobie abym mogła kiedyś zwątpić. Ezoteryka, astrologia, rozwój duchowy i inne tego typu rzeczy bardzo mnie ciekawą i interesuję się nimi chyba głównie z tego powodu, jak i dlatego, że mam wtedy swój drugi świat do którego uciekam od rzeczywistości i zachowuję pozory kontrolowania tego co się wokół mnie dzieje.:P

PS. kiedyś trafiłam na jakieś forum ezoteryczne na którym ktoś rozpowszechnił enneagram ...z tego co pamiętam byłam jedyną piątką wśród samych czwórek :D
;) 5w4 /jakieś INFp

"Wszyscy ludzie, których napotykamy na swojej drodze przede wszystkim pokazują nam nas samych."
--

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

#131 Post autor: kama.zielona » sobota, 11 lipca 2009, 18:18

Hmm rozwój duchowy jest dla mnie bardzo ważny. Joga, medytacja-chociaż to jest dla mnie nie lada wysiłek, bo pozbycie się myśli jest gorsze niż odsiadka w chińskim więzieniu. Horoskopów unikam jak ognia. Zawsze jak coś złego napiszą, to samosugestia zaczyna działać i chyba sama doprowadzam do takiego rozwoju wypadków. W Boga wierze- to daje mi nadzieje i wzmacnia. Nie wyobrażam sobie jakby miało być inaczej.
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Invisible_Skylark
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 11 lipca 2009, 22:00
Lokalizacja: Ciechanów

#132 Post autor: Invisible_Skylark » czwartek, 16 lipca 2009, 14:38

Mam do Was pytanie. Czy Jezus jest w stanie podgrzać burito do takiej temperatury, że sam nie będzie mógł go zjeść?
Obie odpowiedzi, "tak" i "nie", ukazują, że Jezus nie jest wszechmogący jak to głosi religia chrześcijańska. Wpadliśmy kiedyś na to z bratem. :P

Zobaczyłam temat o Bogu i wybaczcie, ale nie mogłam się powstrzymać. :P
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 lipca 2009, 17:27 przez Invisible_Skylark, łącznie zmieniany 1 raz.
Look what You did. Is this how You wanted it to be?...
4w5

Awatar użytkownika
Nephran
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2009, 21:20
Lokalizacja: R'lyeh

#133 Post autor: Nephran » czwartek, 16 lipca 2009, 15:02

To jest wariacja starego już pytania: czy bóg może stworzyć kamień, którego nie da radę podnieść? :)
Każda odpowiedź na to pytanie jest błędna, w końcu wszystko opiera się na domysłach odnośnie ludzkiego wytworu mającego za cel wyjaśnienie niewyjaśnionego (jak to brzmi hyh) i manipulowanie innymi ludźmi, zwanego bogiem.
Człowiek myśli. Koń myśli. Owca myśli. Krowa myśli. Pies myśli. Ryba nie myśli. Ryba jest niema, pozbawiona ekspresji. Ryba nie myśli, ponieważ wie wszystko. Ryba wie wszystko.

5w4, INTj

Corvinus
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek, 10 grudnia 2007, 20:41

#134 Post autor: Corvinus » czwartek, 16 lipca 2009, 15:16

Chcecie wiedzieć co dla mnie znaczy "Duchowość, mistyka, rozwój duchowy, Bóg" ? :) Dla mnie to stek bzdur.
10w10

alt
Posty: 68
Rejestracja: piątek, 17 sierpnia 2007, 20:48
Lokalizacja: CCCP

#135 Post autor: alt » czwartek, 16 lipca 2009, 23:53

stek niesmaczny nadto niezdrowy
nihil

ODPOWIEDZ