Film, książka, sztuka

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bloo
Posty: 35
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 12:31

#16 Post autor: Bloo » piątek, 3 listopada 2006, 00:07

Mimo wszystko powinniście byc bardziej wyrozumiali dla Avin. Najwyraźniej to forum ma dla niej bardzo duże znaczenie, czego dowodem jest to momentami może zbyt euforyczne podejście do tegoż :) Widać, ze dziewczyna bardzo się otworzyła bo uznała, że znalazła się wśród osób bardzo do niej podobnych. Inna sprawa, że forum to forum i rządzi się swoimi prawami...

Zgodzicie się chyba, że to forum, w pewnym sensie, ma równiez pełnić rolę terapeutyczną, a wiecznie ją dołując na pewno jej nie pomagacie :evil:



Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#17 Post autor: Szura » piątek, 3 listopada 2006, 00:11

Avin, nie wiem, ile masz lat, ale przy Tobie ja, 16-latka, czuję się staro... I wcale mi się to nie podoba, oj nie... Proszę, zastanów się, o czym piszesz.

Basketcase - postrach forum. :lol:
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#18 Post autor: Basketcase » piątek, 3 listopada 2006, 00:15

Mówię jej tylko, co myślę o powtarzaniu tematów, a ona w zamian rzuca pod moim adresem różne nieprawdziwe oskarżenia i wszystko bierze strasznie do siebie. A przecież nie krytykuję jej jako osoby, tylko jej dublowanie tematów. Na forach internetowych jest przyjęty zwyczaj, że się tego nie robi w celu zachowania porządku.

Apeluję do Avin: powściągnij swoje burzliwe emocje bo nic nie zdziałasz krzycząc (pisanie w caps lock oznacza krzyk) na mnie, że Cię nienawidzę, bo chcę mieć najwięcej postów i na Ciebie "szczekam", jak miałaś się łaskawie wypowiedzieć na innym temacie, bo to po prostu stek bzdur.

Nie wiem, czy czytasz w ogóle moje posty, pisałem, żę nic do Ciebie nie mam, przypomnij sobie moje pw do Ciebie. Przykro mi to mówić, ale wygląda na to, że nie umiesz w ogóle panować nad sobą.

Na kilku Twoich tematach się wypowiedziałem, uważam je za sensowne i jak najbardziej w porządku, natomiast inne uważam za niepotrzebne powtarzanie tego, co można już na forum znaleźć. Ja naprawdę nie chcę z Tobą walczyć, chciałbym tylko, żeby utrzymać na forum jakiś względny porządek ze względu na brak moderatora. To naprawdę nie jest żadna nagonka ani krucjata przeciw Tobie, Avin.

Pozdrawiam, cały czas pełen dobrej woli,
Basketcase
Obrazek

Awatar użytkownika
bzium
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 22:37
Lokalizacja: wro

#19 Post autor: bzium » piątek, 3 listopada 2006, 10:03

heh... pomijając już dyskusję na temat mnożenia topików (zgadzam się z Basketcase..) to chyba droga Avin przeceniasz znaczenie typów przy różnych sprawach- w zasadzie żaden z filmów, które zaproponowałaś nie zdobył mojego uznania.
od siebie zaproponować Ci mogę:
"Niebezpieczne związki", "Fight Club", "The breakfast Club", "American Psycho", chwilowo nic więcej do głowy mi nie przychodzi.
zaś co do książek, to oczywiście "Niebezpieczne związki", "Portet Doriana Graya", "Czerwone i czarne" poza tym wszystko Cortazara, Borisa Viana, Jane Austeen, Etgara Kereta i pewnie wiele innych, o których nie pamiętam.
Z poezji: Miron Białoszewski :D
4w5 +iNFj

'po niepewności
coraz wyżej

pewność

i w dół'

-miron b.-

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#20 Post autor: Avin » piątek, 3 listopada 2006, 10:03

dobrze, ze sie smiejesz, wazne by miec poczucie humoru, moze w koncu przestaniemy sie klocic, jestesmy bardzo rozni mimo czworkowatosci.
a jakie Ty7 masz zabuzrenia psych jesli mozna... na priv... jak chcesz
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
bzium
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 22:37
Lokalizacja: wro

#21 Post autor: bzium » piątek, 3 listopada 2006, 10:04

btw: Szura jak Ty się czujesz staro, to ciekawe co ja miałabym powiedzieć.. eh ;)
4w5 +iNFj

'po niepewności
coraz wyżej

pewność

i w dół'

-miron b.-

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#22 Post autor: Avin » piątek, 3 listopada 2006, 10:11

a ja sie czuje mlodo i z tego sie ciesze..
przyznalam sie w innym watku do regresu, o ja chyba z kazdym rokiem mlodnieje, kurcze, za chwile bede niemowleciem.
a coz do filmow, to widocznie wszystkie czworki maja inny gust, ale obejrze sobie te polecone... i dzeiki ze o nich napisano,w koncu cos na temat!
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Bloo
Posty: 35
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 12:31

#23 Post autor: Bloo » piątek, 3 listopada 2006, 10:16

bzium pisze:heh... pomijając już dyskusję na temat mnożenia topików (zgadzam się z Basketcase..) to chyba droga Avin przeceniasz znaczenie typów przy różnych sprawach- w zasadzie żaden z filmów, które zaproponowałaś nie zdobył mojego uznania.
od siebie zaproponować Ci mogę:
"Niebezpieczne związki", "Fight Club", "The breakfast Club", "American Psycho", chwilowo nic więcej do głowy mi nie przychodzi.
zaś co do książek, to oczywiście "Niebezpieczne związki", "Portet Doriana Graya", "Czerwone i czarne" poza tym wszystko Cortazara, Borisa Viana, Jane Austeen, Etgara Kereta i pewnie wiele innych, o których nie pamiętam.
Z poezji: Miron Białoszewski :D
Fight Club wydaje mi się jakiś taki... czwórkowy. W sumie sam nie wiem czemu :) Co do książek - tylko i wyłącznie Terry Pratchett. Kiedyś czytałem dużo książek, potem na parę lat mi przeszło, a jak trafiłem na Pratchetta to w pół roku przeczytałem 10 :P

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#24 Post autor: Avin » piątek, 3 listopada 2006, 10:19

no nie wiem, myslalam, ze czworki beda miec podobne ulubione filmy, ale to widoczne zalezy od zainteresowan, ktre tez moga byc rozne w podobnych typach, bede zagladac na inne strony czesciej...
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
bzium
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 22:37
Lokalizacja: wro

#25 Post autor: bzium » piątek, 3 listopada 2006, 11:38

Bloo pisze:Fight Club wydaje mi się jakiś taki... czwórkowy. W sumie sam nie wiem czemu :) Co do książek - tylko i wyłącznie Terry Pratchett. Kiedyś czytałem dużo książek, potem na parę lat mi przeszło, a jak trafiłem na Pratchetta to w pół roku przeczytałem 10 :P
mi się bardziej "American Psycho" czwórkowy wydaje... ;)
4w5 +iNFj

'po niepewności
coraz wyżej

pewność

i w dół'

-miron b.-

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#26 Post autor: Avin » sobota, 4 listopada 2006, 09:34

co do ksiazek to polecam
'zasluguje na milosc'
nie czytalam, bo nie moge dorwac, ale psycholozka mi polecila, wiec mam nadzieje, ze sie nie mysli, ale chyba kazdemu z nas by sie przydala, bo czujemy sie nieraz gorsi-przynajmniej ja i moze by nas podbudowala i oduczyla czarnowidztwa w tym temacie

przeciez kazdy zasluguje na milosc, niezaleznie kim jest, a dzieki niej moze posunac sie do przodu, to milosc dodaje skrzydel i topi smierc
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Igriana
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2006, 01:44
Lokalizacja: z Gdziebądź
Kontakt:

#27 Post autor: Igriana » poniedziałek, 20 listopada 2006, 12:16

Kilka za i przeciw:
Jest już taki temat, ale bardziej ogólny. Tutaj był potrzebny bardziej szczegółowy. To nie Dublowanie, tylko uszczegóławianie. Może się mylę, ale takie odnoszę wrażenie.
Poza tym wydaje mi się, że Avin chodziło raczej o poradę, a nie wypisanie książek i filmów jakie lubimy czytać ^^ Bo gusta są różne, jak to zwykle z nimi bywa. Czasem lubimy pewne rzeczy nie ze względu na naszą osobowość, ale na pewne zdarzenia sentymentalne. No nie wiem, na przykład jakaś postać przypomina nam matkę XD
Idealną lekturą dla czwórki wydaje mi się "Mistrz i Małgorzata", a dla tych o bardziej wybujałym poczuciu humoru wszystkie książki Pratchetta. Z górnej półki, żeby się samoudręczyć Oscar Wilde. Żeby lepiej poznać siebie i ludzi Swift.
Z filmów wszystkie biografie artystów ("Całkowite zaćmienie", biografia Byrona - niestety nie pamiętam tytułu, Rasputin itp). Jeśli chodzi o sztukę jako taką to polecam gorąco Beksińskiego, jego obrazy są obłędne ^^

To jest moja wersja czwórkowatej "sztuki" ^^
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 listopada 2006, 12:34 przez Igriana, łącznie zmieniany 1 raz.
"Proszę nie strzelać do pianisty. Robi co może." Oscar Wilde

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

Re: Film, ksiazka, sztuka

#28 Post autor: aliszien » poniedziałek, 20 listopada 2006, 12:31

Egocentrycznie będzie o mnie:
Avin pisze: 1. miedzy niebem a pieklem
2. gra
3. godziny
5. lot nad kukulczym gniazdem
8. przelamujac fale
9. kiedy mezczyzna kocha kobiete
10. piekny umysl
11. pasja zycia

12. Królestwo - seria,l prawie cała Dogma
13. Bunkier
14. Piękność dnia
15. Mroczny przedmiot pożądania
Avin pisze: ksiazki
pablo coehlo: weronika postanawia umrzec, piata gora, alhemik, nad brzegiem rzeki piedry usiedlem i plakalem, pielgrzym i inne tego samego autora, choc jak sie czyta ich wiecej, to dochodzi sie do wniosku, ze sa na jedno kopyto

Nienawidzę Coelho. Smędzenie pod płaszczykiem duchowości. Powinien był poprzestać na "Alchemiku". To samo - proza Wiśniewskiego, "Samotność w sieci" :twisted:

Lubię książki Honore Balzaka, Henry Jamesa, Anais Nin, Oscara Wilde. Nie wiem czy to czwórkowe.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 grudnia 2006, 14:30 przez aliszien, łącznie zmieniany 1 raz.
4w5, INFj, sp/sx

pi dżi
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 11 grudnia 2006, 19:41
Kontakt:

Re: Film, ksiazka, sztuka

#29 Post autor: pi dżi » wtorek, 12 grudnia 2006, 14:07

ja polecam 'apartament'. film poprostu piękny, muzyka, sama treśc poprostu boska. no brak słów na opisanie. film w sam raz dla 4 :)
pi dżi, 4w5.

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#30 Post autor: Avin » czwartek, 18 stycznia 2007, 20:40

oj, ale sie narobilo,dobrze ze nie czytalam tego watku, a teraz nie dosc ze mam dola to przeczytalam powysze wypowiedzi chcac napisac o teatrze i przykro mi sie zrobilo... :(

ale w sumie to nie ma tam nic zlego, tylko ze ja mam dola i wszystko mnie jeszcze bardziej doluje

dla mnie fajnie jak ludzie zakladaja tematy-niezaleznie kto je zaklada... :)

a teraz przejde do rzeczy, chcialabym sie wybrac do teatru, to ze u mnie malo co graja to szczegol i ze nie mam z kim isc to tez, ale moze ktos byl na jakims ciekawym spektaklu? co wogole teraz graja? moze to sprawiloby, ze wybralabym sie do kraka w jakies pietek u sobote...
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

ODPOWIEDZ