Oobe/ld

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
after
Posty: 328
Rejestracja: sobota, 19 maja 2007, 16:16
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#166 Post autor: after » poniedziałek, 21 maja 2007, 17:37

Dan - to, że nikt nie powinien spotkać "demona" to jest jasne, ale nie dlatego, że to tak mało prawdopodobne, tylko raczej niezbyt miłe. Tak jak ja rozumiem cały ten astral, można tam spotkać dosłownie wszystko. Ale jednocześnie - moim zdaniem nie ma się czego bać. Tu na ziemi jesteśmy związani z fizycznym ciałem, które jest cholernie kruche i delikatne. Spadasz ze schodów i po tobie ;p Ale w istocie, jesteśmy czymś więcej niż tylko tym workiem mięska =]

Tam, po drugiej stronie - jesteśmy energią/duszą, która - nawet katolicy to powiedzą - jest nieśmiertelna. Nic nie może się nam tam stać. Jednak, ok, to może wydawać się straszna w pierwszej chwili, ale to normalne. W końcu to "nowe", "nieznane" środowisko (tak naprawdę poprostu zapomniane). Przypomnijcie sobie jak uczyliście się pływać - nie baliście się wody, czy tego, że możecie się utopić? Ja się bałem =] Ale jak już się nauczyć porusznia się w nowym otoczeniu, na innych zasadach - jest wspaniale :D Przecież chyba każdy lubi pływać =]

OBE i LD to takie pływanie do sześcianu ^^ Albo bardziej!


______________________________________________________________________________________________Obrazek
Obrazek

Danriz
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:08
Lokalizacja: z mroku ;> (Cieszyn)

#167 Post autor: Danriz » poniedziałek, 21 maja 2007, 19:11

jezeli juz spotykamy demona to zazwyczaj jest on tylko mysloksztaltem...jezeli spodziewamy sie w oobe spotkac demona to go kurcze spotkamy-mysloksztalty czesto powstaja automatycznie :p
<<<4w5>>>

Awatar użytkownika
naturalbornweirdo
Posty: 193
Rejestracja: piątek, 11 maja 2007, 23:17

#168 Post autor: naturalbornweirdo » poniedziałek, 21 maja 2007, 19:14

Danriz i after a macie już jakies wlasne doswiadczenia w dziedzinie OOBE?
4w5 baby

Those creatures called humans are very.. interesting..

Danriz
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:08
Lokalizacja: z mroku ;> (Cieszyn)

#169 Post autor: Danriz » poniedziałek, 21 maja 2007, 20:09

Ja caly czas jestem w trakcie nauki-dochodze co prawda do tkz. focusa 10 ale to wlasciwie jest alfa...raz niemal udalo mi sie osiagnac focus 12 (juz po za cialem)-czesciowe wyjscie z ciala
<<<4w5>>>

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#170 Post autor: Avin » poniedziałek, 21 maja 2007, 20:27

a nie jest czasem tak, ze idzie sie w nasze mysli i przyciagamy podobne istoty do siebie...
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
after
Posty: 328
Rejestracja: sobota, 19 maja 2007, 16:16
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#171 Post autor: after » poniedziałek, 21 maja 2007, 21:07

Dan - dlaczego tak wybiórczo klasyfikujesz prawdziwość tego co jest po 2 stronie? Przyjazne i znane - istnieje, a nieprzyjazne i niepewne - tylko myślokształt? No i skąd taka pewność, że wszystko co tam widzisz nie jest tylko wytworem twojego umysłu? Bardzo możliwe, że wiele z tego to rzeczywiśnie wyłącznie nasza kreacja, ale nie możesz tak generalizować =]

Moje doświadczenia są bardzo mizerne hehe. A stan alfa jest dobrze znany każdemu - występuje co noc, tuż przed zaśnięciem, albo nawet jak się dostatecznie głęboko zamyślić =] To nic wielkiego.

A z tym "podobne przyciąga podobne", to moim zdaniem jest tak również na ziemi =] "Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość" - przynajmniej w dużej części =]
______________________________________________________________________________________________Obrazek
Obrazek

Danriz
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:08
Lokalizacja: z mroku ;> (Cieszyn)

#172 Post autor: Danriz » poniedziałek, 21 maja 2007, 21:16

after pisze:Dan - dlaczego tak wybiórczo klasyfikujesz prawdziwość tego co jest po 2 stronie? Przyjazne i znane - istnieje, a nieprzyjazne i niepewne - tylko myślokształt? No i skąd taka pewność, że wszystko co tam widzisz nie jest tylko wytworem twojego umysłu? Bardzo możliwe, że wiele z tego to rzeczywiśnie wyłącznie nasza kreacja, ale nie możesz tak generalizować =]
Niee o to nie o to nie o to ;););) hehehe
Po prostu wiekszosc nieprzyjaznych rzeczy (poza 'larwami' feeee) nie krazy w poczatowych rejonach astrala wiec raczej ich nie spotkasz- co do tych niepewnych to jak juz pisalem-wystepuja (ne wiadomo jacy sa w rzeczywistosci-jak pisalem o 'obserwatorach').
Jezeli wszystko co widzisz jest wytworem umyslu to nie masz oobe tylko projekcje astralna ;)
<<<4w5>>>

Awatar użytkownika
naturalbornweirdo
Posty: 193
Rejestracja: piątek, 11 maja 2007, 23:17

#173 Post autor: naturalbornweirdo » wtorek, 22 maja 2007, 13:48

no wlasnie czym sie rozni projekcja astralna od oobe? i jak to odroznic jesli juz sie jest w takim stanie? czy projekcja astralna to tylko jakby sen o oobe?
4w5 baby

Those creatures called humans are very.. interesting..

Danriz
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:08
Lokalizacja: z mroku ;> (Cieszyn)

#174 Post autor: Danriz » wtorek, 22 maja 2007, 19:04

Projekcja astralna nie jest swiadomym snem...w sumie mozna to porownac do oobe bo zachodzi niemal identycznie-jednak podczas zwyklego oobe poruszamy sie mniej wiecej w obszarze w jakim zyjemy (np. dom,okolica)a podczas projekcji jestesmy od razu w 'glownym' astralu (:P:P:P przynajmniej tak to interpretuje-niby nasza fizyczna czesc tez w pewnym sensie nalezy do astrala ale przy porownaniu tych dwoch pojec nalezy oddzielic te miejsca)-swiecie mysli gdzie kazda nasza mysl od razu pojawia sie w formie mysloksztaltu :) sa nawet osobne metody na projekcje i osobne na oobe ;)
<<<4w5>>>

Valambar
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 22:13

#175 Post autor: Valambar » wtorek, 22 maja 2007, 20:34

OOBE (OBE) - doświadczenie wyjścia z ciała, projekcja w strefie czasu RZECZYWISTEGO, blisko świata fizycznego.

Projekcja astralna - zachodzi gdy ciało astralne wchodzi w w wymiar astralny, czas zniekształcony i rozciągnięty.



Reszta tak jak to ujął Danriz.
Ostatnio zmieniony środa, 23 maja 2007, 12:35 przez Valambar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
naturalbornweirdo
Posty: 193
Rejestracja: piątek, 11 maja 2007, 23:17

#176 Post autor: naturalbornweirdo » wtorek, 22 maja 2007, 21:25

chyba nie potrafiłabym odróżnić prawdziego oobe od projekcji astralnej :P a co jesli wydaje sie ze czas jest rzeczywisty (leze w takiej pozycji jak lezalam, jest ciemno itp. ale dzieja sie rzeczy ktore nie mogly sie dziac? (np. wydawalo mi sie ze ktos szedl do lazienki a to byl srodek nocy). na dodatek pare razy śniło mi sie ze doswiadczalam oobe, sen byl bardzo wyrazny, obudzilam sie nawet w pokoju w ktorym zasnelam, mialam trudnosci z poruszaniem sie i poruszalam sie za pomoca mysli, dzialy sie okropne rzeczy, wtedy nie wiedzialam ze to sen, potem mialam fałszywe obudzenie i w koncu sie obudzilam. wiec juz wogole sie w tym nie łapie :D
4w5 baby

Those creatures called humans are very.. interesting..

Marek
VIP
VIP
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: nibylandia

#177 Post autor: Marek » wtorek, 22 maja 2007, 21:37

np. wydawalo mi sie ze ktos szedl do lazienki a to byl srodek nocy). (...) obudzilam sie nawet w pokoju w ktorym zasnelam, mialam trudnosci z poruszaniem sie i poruszalam sie za pomoca mysli, dzialy sie okropne rzeczy
czy to nie zwykły paraliż senny?

Valambar
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 22:13

#178 Post autor: Valambar » środa, 23 maja 2007, 12:37

[quote="naturalbornweirdo"]chyba nie potrafiłabym odróżnić prawdziego oobe od projekcji astralnej :P/quote]

Jeśli byś leżała w jednym miejscu, to zapewne trudno by było je odróżnić.
Aczkolwiek ani tego, ani tego jeszcze nie miałem, więc moje zdanie jest czysto teoretyczne :)
http://maszipomysl.ok1.pl Jesteś skłonny do myślenia inaczej niż większość ? To wpadnij :)

Awatar użytkownika
naturalbornweirdo
Posty: 193
Rejestracja: piątek, 11 maja 2007, 23:17

#179 Post autor: naturalbornweirdo » środa, 23 maja 2007, 14:30

adaś pisze:
np. wydawalo mi sie ze ktos szedl do lazienki a to byl srodek nocy). (...) obudzilam sie nawet w pokoju w ktorym zasnelam, mialam trudnosci z poruszaniem sie i poruszalam sie za pomoca mysli, dzialy sie okropne rzeczy
czy to nie zwykły paraliż senny?
to sa dwa rozne zdarzenia to pierwsze bylo kiedy do polowy wyszlam z ciala, a to po wielokropku to bylo jak snilo mi sie ze mam oobe
4w5 baby

Those creatures called humans are very.. interesting..

Awatar użytkownika
Nif
Posty: 372
Rejestracja: wtorek, 19 grudnia 2006, 09:34
Lokalizacja: z Krainy Mgieł
Kontakt:

#180 Post autor: Nif » środa, 23 maja 2007, 22:55

Tak sobie pomyślałam, że my czwórki jesteśmy jednak bardzo tolerancyjne. Bo jak byśmy zwykłym znajomym zaczęli mówić o tych wszystkich naszych dziwnych doświadczeniach to by nas wyśmiali i popukali się palcem w czoło.

kiedyś mówiliście o hipnagogach (mam nadzieję, że dobrze napisałam) Kiedyś, jak brałam dużo leków przeciwdepresyjnych, zdarzało mi się zasypiać właściwie wszędzie, w kościele na mszy, w szkole... to był taki stan pół-snu, jeszcze nie spałam, ale zupełnie przytomna też nie byłam, i pamiętam, że prawie zawsze miałam wtedy wrażenie, że obok mnie są inni ludzie (choć w rzeczywistości nikt przy mnie nie stał albo siedziałam sama w ławce). Widziałam ich jak cienie, jakby kątem oka, ale poczucie obecności było bardzo silne.

Przypomniało mi się to, bo wczoraj wzięłam leki nasenne, siedziałam na krześle i znów to widziałam, człekokształtny cień na samej granicy pola widzenia, jakby jakaś osoba, która była w pokoju razem ze mną.
Emo i dumna z tego
4w3 , ENFP

ODPOWIEDZ