Oobe/ld

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
oti
Posty: 86
Rejestracja: środa, 5 marca 2008, 15:57

#271 Post autor: oti » niedziela, 9 marca 2008, 15:35

vvob pisze:Bardzo się tym kiedyś interesowałem. Odnosiłem nawet sukcesy, a teraz LD przychodzi samo. OOBE jest już jednak trochę trudniejsze, ale się udaje.
no to może jakieś wrażenia opowiesz? lub porady dla początkujących. :P


4w3(w7) & E/INFP
Blair pisze:Oti, wiesz jakie jest ulubione zajęcie 4w3? Wmawianie sobie, że naprawdę jest 7 xD

Awatar użytkownika
vvob
Posty: 347
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 23:26

#272 Post autor: vvob » niedziela, 9 marca 2008, 17:00

Pierwsza wielka porada, trzeba być totalnie, kompletnie zrelaksowanym i nie myśleć o czymkolwiek. To do OOBE. LD jest łatwiej, wystarczy tylko sobie przed snem mówić, że się osiągnie i powinno się którejś nocy udać. W internecie pełno porad. A wrażeń raczej się nie da opisać. W LD zależy to od snu, ale generalnie lekkość. A w OOBE lekkość do potęgi n-tej, niesamowite, ja czułem się jak... jakby mnie nie było. Jakbym był tylko świadomością, czymś, co nie ma ciała fizycznego. Lżejszy od wszystkiego, co istnieje, nawet od dymu, pary, powietrza, czegokolwiek. Najlżejszy we Wszechświecie. :P
6w5
sx/sp
ENTpObrazek

„Lub robić coś. Kochaj kogoś. Nie bądź gałganem! Żyj porządnie.”
(T. Kotarbiński)

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#273 Post autor: Absynt » niedziela, 9 marca 2008, 18:17

OOBE jest wyrazniejsze od snu, mniej chaotyczne. Bardziej realne. Kiedy wylecialem w przestren kosmiczna wystrzelony portalem z LD do OOBE to az poczulem chlod na skorze ;p. Rzezko bylo ;].
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
anku
Posty: 229
Rejestracja: środa, 27 lutego 2008, 15:17
Lokalizacja: z magicznego pudełka
Kontakt:

#274 Post autor: anku » niedziela, 9 marca 2008, 23:31

ale się napaliłam znowu na to ^o^
4w5

moralności mi brak.

Rafcik
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 29 maja 2007, 23:08

#275 Post autor: Rafcik » środa, 12 marca 2008, 00:53

Absynt pisze:OOBE jest wyrazniejsze od snu, mniej chaotyczne. Bardziej realne. Kiedy wylecialem w przestren kosmiczna wystrzelony portalem z LD do OOBE to az poczulem chlod na skorze ;p. Rzezko bylo ;].
To ciekawe, bo z relacji znacznej części orienautów (wyczytane w kulku miejscach) wynika, że w LD można odczuwać wrażenia zmysłowe, nierzadko bardzo intensywne, co więcej zdażają się niezwykle klarowne świadome sny. Jak więc rozpoznać co jest już Planem Astralnym, a co nie jest?
100% 4w5. Trzeba z tym żyć :)

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#276 Post autor: Absynt » środa, 12 marca 2008, 01:01

Nie wiem. Ja tylko wierze w rozne poziomy planow astralnych. To jest cos zbyt ulotnego do skategoryzowania.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

misiek
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 02:59

#277 Post autor: misiek » środa, 12 marca 2008, 07:41

mój świadomy sen niestety nie jest taki jakim być powinien... kiedy zaczynam śnić świadomie tzn przejmuje kontrolę tracę możliwość kreacji świata o ile rzeczywiście ja mogę wtedy wszystko o tyle świat mnie otaczający staje się tym rzeczywistym niczym matrix - wiem że mogę dużo ale nie potrafię :)

tego drugiego doświadczyłem może skutecznie z dwa razy w życiu... nie potrafię zbyt dużo powiedzieć...

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#278 Post autor: Absynt » środa, 12 marca 2008, 19:06

No... swiadomy sen ma sie odznaczac tym, ze przejmujemy kontrole nad Matixem. W innym wypadku moze to byc tylko sen o swiadomym snie ;]. Czyli, ze wydaje nam sie, ze odzyskalismy swiadomosc snu we snie, lecz nadal snimy nie majac wplywu na sen. Sen polswiadomy- bym to nazwal ;p.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Diva
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 marca 2008, 17:04

#279 Post autor: Diva » piątek, 14 marca 2008, 13:13

Mam pytanie, może ktoś zdoła mi na nie odpowiedzieć. Obe zainteresowałam się jakoś z 2 lata temu, pomimo wielu starań jeszcze nie udało mi się osiągnąć tego stanu. Za to wiele razy zdarzyło mi się coś takiego, że po prostu śpię i śni mi się jakiś prosty, banalny sen, który nagle się urywa, zaczynam czuć wibracje na całym ciele, czuje jakbym spadała szybko z ogromnej wysokości i nagle wiszę sobie pod sufitem w swoim pokoju, a w dole moje ciało. Wspaniałe uczucie wałęsać się po mieszkaniu, przechodzić przez ściany…tylko jest jeden szczegół, ja w ogóle nie kontroluje tego co się ze mną dzieje, nie odzyskuje świadomości. I nagle wszystko się kończy, czuje jak moje ciało „wsysa” mnie z powrotem i ni stąd ni zowąd znowu śni mi się dalej poprzednio przerwany sen. Nawet byłabym skłonna uwierzyć, że to był zwykły- niezwykły sen, tylko te wszystkie towarzyszące temu uczucia…jak myślicie co to może byś? ktoś może przeczytał coś kiedyś o takim „zjawisku”?
"Lękam się że pewnego ranka wszyscy ockniemy się z poderżniętymi gardłami"

4w5

Danriz
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:08
Lokalizacja: z mroku ;> (Cieszyn)

#280 Post autor: Danriz » piątek, 14 marca 2008, 13:57

Tak...przeżyłaś Doświadczenie Poza Ciałem.
Istnieje teoria,że z ciała wychodzimy każdej nocy - jednakże nieświadomie. Mówi się,że sny są właśnie wspomnieniami z 'drugiej strony'.
Myślę,że Twoje zainteresowanie tym tematem w pewnym sensie sprawia,że Twoja świadomość jest w pewien sposób rozbudzona podczas eksterioryzacjii - jednak rozbudzenie to nie jest na tyle intensywne abyś odzyskała kontrolę.

Pozdrawiam
<<<4w5>>>

Awatar użytkownika
Diva
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 marca 2008, 17:04

#281 Post autor: Diva » piątek, 14 marca 2008, 14:21

Czyli to oznacza, że moge się chwalić, że potrafie wychodzić z ciała(co prawda nie na własne zawołanie, ale...)? :D
"Lękam się że pewnego ranka wszyscy ockniemy się z poderżniętymi gardłami"

4w5

Danriz
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:08
Lokalizacja: z mroku ;> (Cieszyn)

#282 Post autor: Danriz » piątek, 14 marca 2008, 14:38

Powiedzmy,że tak :]
<<<4w5>>>

Awatar użytkownika
Valhalla
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 13:29

#283 Post autor: Valhalla » piątek, 14 marca 2008, 16:15

co do snów to w ogóle ich nie pamiętam. to wygląda tak: zasypiam, czarna dziura, budzę się. chociaż czasem zdarza się, że obudzę się nad ranem i zasnę drugi raz i wtedy pamiętam jakieś strzępki snów. nie pomaga mi jakoś wmawianie sobie że dziś zapamiętam sen, a co dopiero że go będę kontrolować. Chociaż próbowałam -.- co do drugiego zjawiska to czasem jak słucham muzyki, mam zamknięte oczy i leże na łóżku to mam uczucie że się rozpływam, stapiam i takie różne :) i to jest naprawdę niesamowite :) ale myślę że to kwestia fal mózgowych czy czegoś takiego... :roll:
"Fakt, że jestem paranoikiem, nie oznacza jeszcze, że cały świat nie sprzymierzył się przeciwko mnie." - Woody Allen


enneagram - 4
INFj

agda
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 16:32
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: pomorskie

#284 Post autor: agda » sobota, 15 marca 2008, 12:35

to na tym polega LD?
eee.. to mi się samo tak zdarza, co prawda nie panuję kiedy będę o tym śnić ale mam swiadome sny:)
Za to OOBE wolałabym nie próbować.. bałabym się, że jeszcze nie wrócę do swego ciała;)

Awatar użytkownika
mith
Posty: 296
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2007, 21:16
Lokalizacja: z nienacka

#285 Post autor: mith » sobota, 15 marca 2008, 12:58

a jak można nauczyć się ld bo jestem ciekaw?
4w5

der Wald er steht so schwarz und leer
Weh mir, oh weh
Und die Vögel singen nicht mehr

Ohne dich kann ich nicht sein

ODPOWIEDZ