Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

Jestem 3, mój typ w Socjonice to:

ISXj
0
Brak głosów
ISTp
7
33%
ENXj
4
19%
ENXp
1
5%
ESTp
1
5%
ESTj
3
14%
ESFp
2
10%
ESFj
1
5%
Inny
2
10%
 
Liczba głosów: 21

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#31 Post autor: Orest_Reinn » środa, 3 lutego 2010, 23:13

Afik cię nie polubi.



Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#32 Post autor: Kotka Schroedingera » środa, 3 lutego 2010, 23:18

Ojoj, a ja chcę żeby mnie wszyscy kochali. :<
Boogi: raczej nie zdążyłam się tym jeszcze porządnie zainteresować, więc na razie systemu nie zostawię, może znajdzie się i cel. ;]
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#33 Post autor: Miltado » czwartek, 11 marca 2010, 18:05

Kotka Schroedingera pisze:Ojoj, a ja chcę żeby mnie wszyscy kochali. :<
Boogi: raczej nie zdążyłam się tym jeszcze porządnie zainteresować, więc na razie systemu nie zostawię, może znajdzie się i cel. ;]
Zmień zakłądkę na 2, będziesz miała masę wielbicieli zaufaj mi.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#34 Post autor: Kotka Schroedingera » czwartek, 11 marca 2010, 23:28

Pycha rada, tak zrobię! ^^
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re:

#35 Post autor: Miltado » piątek, 12 marca 2010, 13:53

Eruantalon pisze:Trójki to muszą być jakieś SF'y z gammy i NT'y z delty.

Już nie pamiętam gdzie to wyczytałem (było to jednak w którejś z moich książek o enneagramie) ale pośród założeń enneagramu, zrobiono ankietę pomiędzy trójkami w MBTI a wyniki 90% skłaniały się do ESF (P albo J na końcu, raczej jednak J). (Krańcowe) Nie pamiętam rozpiski innych typów.

Ponieważ istnieją ogromne rozbierznosci pomiędzy 3w4 a 3w2 mniemam iż są to różne typy socjoniczne. 3w2 w 100% opiera się na Fe (ew. Fi). 3w4 wydaje mi się być Te lub raczej Ti. Przykład Dr. House (jest 3w4 i nie mam co do tego wątpliwości - jako ceniona przez amerykanów postawa).
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#36 Post autor: Kotka Schroedingera » piątek, 12 marca 2010, 17:06

House to raczej 5.

Rilla: Przeniosłam dyskusję do "Kim są nasi bohaterowie?" do działu ogólnego.
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Awatar użytkownika
oct
Posty: 7
Rejestracja: środa, 21 kwietnia 2010, 15:04

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#37 Post autor: oct » sobota, 22 maja 2010, 10:46

3w4 i wyszło mi również ISTp.
3w4 ISTp

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#38 Post autor: SuperDurson » sobota, 22 maja 2010, 23:18

Ha ha! Rzemieślnik-zdobywca.. jak Ty to godzisz?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#39 Post autor: Grin_land » sobota, 22 maja 2010, 23:39

wq snufowej tabelce ISTpy miały chyba najbardziej prawdopodobny typ nr 3. :)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#40 Post autor: SuperDurson » sobota, 22 maja 2010, 23:46

To ja się zastanawiam gdzie się te trójki SLI chowają.. bo żadnej takiej trójki nie znam!
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#41 Post autor: Mandala » niedziela, 23 maja 2010, 00:06

Testy, tabelki... :roll: "Wyjść" to sobie może wszystko. Fajnie by było, jakby ludzie nie tylko głosowali, ale umieli uzasadnić swój głos, dlatego ciekawa jestem odpowiedzi na pytanie SD. :twisted: Durson, jakie masz przeciwwskazania? Oczywiście, SLI ma Te w ego, atrakcyjny opis, sama chętnie bym się pod nim podpisała. Nie mówię, że nie ma Trójek SLI. Na razie poznałam 3w4 z Te w głównej i 3w2 i z Fe w głównej, ciekawa jestem czy jest jakaś tendencja.
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
oct
Posty: 7
Rejestracja: środa, 21 kwietnia 2010, 15:04

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#42 Post autor: oct » poniedziałek, 24 maja 2010, 22:16

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale opis 3w2 i 3w4 jest znacząco inny. Może ze względu na skrzydło 4 wyszło mi w teście ISTp. Typ bardziej introwertyczny. Z opisu widać, że niektóre rzeczy się powielają.

A co wg Was powinno wyjść 3w4? Nie twierdzę, że to co mi wyszlo jest w 100% trafne. Bo np. nie zgadza mi się:
ISTp są raczej sceptyczni w swoich ocenach i bardzo upierają się przy swoim zdaniu.
O ile jestem sceptyczny w ocenach to jestem również elastyczny w skorygowaniu zdania.
Dyskusje z ISTp mogą się ciągnąć w nieskończoność
Zauważyłem, że potrafię zakonczyć dyskusję dla świętego spokoju. Nie bawi mnie to, ani też nie sprawia jakiejś przyjemności. Swoje pomyślę, a dyskusję zakonczę :D

Za to zgadza mi się:
ISTp nigdy nie zdradzają swych uczuć ludziom, których nie znają zbyt dobrze, rzadko kiedy zwierzają się nawet swoim przyjaciołom.
Poza własnym terytorium, ISTp mogą otwarcie ignorować ludzi, których wcześniej poznali.
Ostatnio mi to zarzucono więc prawda.
Wymagają absolutnej niezależności.
Troche przekleństwo w pracy, ale prawda.
ISTp zwykle maja charakterystyczny beznamiętny wyraz twarzy, właściwie w całym ich wyglądzie przejawia się brak emocji, który może zostać zinterpretowany jako spokój, tajemniczość lub niedostępność.
Chyba prawda. Ludzie, którzy mnie dobrze nie znają myślą, że jestem spokojny.
3w4 ISTp

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#43 Post autor: Mandala » poniedziałek, 24 maja 2010, 22:45

Testy i opisy są zawodne. Tak jak w enneagramie należy poznać motywy typów, kierunki rozwoju, połączenia itd., tak w socjonice kluczowa jest znajomość aspektów informacyjnych i funkcji, ich wzajemnych zależności.
oct pisze:Może ze względu na skrzydło 4 wyszło mi w teście ISTp. Typ bardziej introwertyczn
Typ introwertyczny w socjonice nie jest tym samym, czym w powszechnym rozumieniu. W socjonice oznacza to tyle, że element informacyjny w głównej funkcji odpowiada za percepcję/analizę relacji.

Z własnych doświadczeń upór i wspaniały dar do dyskusji zdecydowanie kojarzy mi się z ISTp.

Co do wyrazu twarzy niech mnie ktoś poprawi, ale zdaje mi się, że nie chodzi o to, że musi być beznamiętny, ale że nie odsłania żadnych emocji, które osobnik przeżywa, ale może na brak naturalnego wyrazu nałożyć sobie jakąś maskę.
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
oct
Posty: 7
Rejestracja: środa, 21 kwietnia 2010, 15:04

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#44 Post autor: oct » wtorek, 25 maja 2010, 17:53

z własnych doświadczeń upór i wspaniały dar do dyskusji zdecydowanie kojarzy mi się z ISTp.
Wydaje mi się, że należę do osób z którymi można dyskutować, wymieniać poglądy. Tylko, że w momencie jak nie widzę sensu dojścia do porozumienia, potrafię zakończyć taką rozmowę. I to miałem na myśli w powyżej wypowiedzi.
Mandala pisze:Testy i opisy są zawodne. Tak jak w enneagramie należy poznać motywy typów, kierunki rozwoju, połączenia itd., tak w socjonice kluczowa jest znajomość aspektów informacyjnych i funkcji, ich wzajemnych zależności.
Mandala, muszę przyznać Ci 100% rację.

Tylko u mnie jest tak, że mam problem z określeniem własnych motywów, zachowań. O wiele łatwiej mi ocenić innych ludzi pod tym względem. Sam łączę chyba zbyt wiele skrajnośći bo bywam ekstrawetyczny i introwertyczny, bywam spokojny, ale też bardziej agresywny. Podejrzewam, że wynika to ze ścierania się 3jki z przeciwną 4ką.

Zrobiłem jeszcze raz test i wyszło mi ISFp. Jednak czytając opis średnio mi się zgadza. Np. poniższy cytat nie pasuje do mnie zupełnie:
Nie lubi przypominać о sobie, dopóki nie jest potrzebny. Stara się nie wyróżniać ani jako przodownik, ani jako nienadążający. Nie lubi konkurować. Inicjatywny tylko na własnej przestrzeni. Inicjatywа i odpowiedzialność – prerogatywa jego duala (Wynalazca).
Przeczytałem pozostałe typy i w sumie też znalazłbym elementy pasujące do mnie.

Dzięki za opinie. Pozdrawiam.
3w4 ISTp

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typ 3 - Zdobywca: Enneagram vs. Socjonika

#45 Post autor: Mandala » wtorek, 25 maja 2010, 18:29

Socjonika nie opiera się na tym, czy ktoś jest introwertycznym czy ekstrawertycznym w powszechnym znaczeniu, nie określa stałych cech charakteru, nie pokazuje 16 uniwersalnych typów ludzi. To, na czym się opiera, to sposób odbioru, przetwarzania i przekazu informacji. Jeśli chcesz znaleźć swój typ, przestań szukać pasującego opisu, a zainteresuj się budową modelu A i elementami informacyjnymi.

Każdy bywa bardziej spokojny lub agresywny, introwertyczny lub ekstrawertyczny, tak samo jak każdy używa wszystkich elementów informacyjnych. Nie wszystkich jednak równie sprawnie, naturalnie, chętnie, w takich samych sytuacjach i połączeniach (bo 2 w bloku, gdzie jeden wspiera drugi). Zachodzą tutaj pewne zależności i oddziaływania, które opisuje socjnika.

Nie znając podstaw, bawisz się tylko w zgadywanki.

ISFp trudno mi sobie wyobrazić jako Trójkę. ISTp ma przynajmniej Te w ego, a nie w polarze, ale polarne Fe może utrudniać wpływanie na ludzi i tworzenie swojego wizerunku. Si w głównej wiąże się raczej ze skupieniem na swoim wnętrzu, stanie fizycznym, niż, dążenie do komfortu, a nie ze skupieniem na innych, co się wiąże z ekstrawertyczną naturą Trójek. To jednak nie jest jeszcze żaden wyznacznik, za mało też miałam okazji do obserwacji, by więcej stwierdzić, dlatego jestem ciekawa opinii osób, które mają pojęcie o enneagramie i socjonice jednocześnie.
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

ODPOWIEDZ