Piątki a prawdomówność

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bluemoonka
Posty: 337
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 23:03
Lokalizacja: Home

#46 Post autor: bluemoonka » poniedziałek, 10 grudnia 2007, 18:23

Tak to najlepsze kłamstwo.Ale to okłamywanie samego siebie.


W wolnych chwilach robię smutne miny, udaję zwłoki albo wpierdalam batony. - V
5w4
ISTj

Yo
Posty: 269
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 18:32

#47 Post autor: Yo » wtorek, 11 grudnia 2007, 18:05

albo, zmęczony onwenansami, które mam głęboko w ......, mówię- "co cię to obchodzi" bądź "nie powiem, nie pytaj"

Awatar użytkownika
Akhaell
Posty: 38
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 22:27

#48 Post autor: Akhaell » środa, 12 grudnia 2007, 00:42

Nie lubię kłamać i nie umiem kłamać dlatego staram się tego unikać. Nie lubię też jak ktoś kłamie. A zwłaszcza w ważnych sprawach. Zamiast tego wolę już usłyszeć "straszną" prawdę, a jak ktoś nie chce jej powiedzieć to niech po prostu nic nie mówi.
Zamiast kłamstwa wolę stosować wymowne milczenie, niemówienie całej prawdy i sarkazm. W przeciwieństwie do kłamstwa nie mam poczucia że te rzeczy to coś złego co może źle się potem na mnie odbić. Nawet wręcz uwielbiam je stosować. Są trochę jak ulubiona zabawka. Stara i zużyta, ale i tak niezastąpiona, taka bez której nie da się żyć.
9w1 (?)
"Control your emotion or it will control you."

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#49 Post autor: Kimondo » środa, 12 grudnia 2007, 11:58

Najbardziej lubię okłamywać samego siebie.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 20:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Wrocław

#50 Post autor: Słoniu » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 10:40

Kłamstwo jest tak powszechne w naszej cywilizacji, a już nie wspominając o naszym kraju, że nie widzę powodu by dokładać tu jeszcze swoich 5 groszy. A kłamać potrafię, lecz nie robie tego. i nie toleruje kłamców...
ISFj/INFp/ISTp/ Trzy światy normalnie...

"Nie zawracajcie mi głowy waszymi pieprzonymi
bredniami, chcę być trzeźwy." J.R

I know how you feel. I'm just too sober to care.

Morgiana
Posty: 107
Rejestracja: piątek, 18 maja 2007, 18:29
Lokalizacja: Odludzie.

#51 Post autor: Morgiana » wtorek, 18 grudnia 2007, 19:01

Umiem kłamać, ale nie widzę takiej potrzeby. Poza tym w kłamstwach bardzo łatwo się pogubić, więc po co sobie utrudniać dostatecznie już skomplikowane życie?
cztery? cztery.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#52 Post autor: Snufkin » sobota, 5 kwietnia 2008, 12:46

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 12:47 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nikozja
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 10 kwietnia 2008, 22:09
Lokalizacja: Kołobrzeg

#53 Post autor: nikozja » czwartek, 22 maja 2008, 17:04

Nie potrafię kłamać, od razu robię się czerwona na twarzy i unikam wzroku. Druga sprawa, że nie lubię kłamać, ale nie będę z siebie robić świętej, bo zdarzało się, że tuszowałam prawdę.
Wolę być uczciwa i mówić nawet najgorszą prawdę, którą nie wszyscy są w stanie znieść.
Śmieszy mnie jak ktoś koloryzuje, dla mnie się liczy, że w ogóle się odważył mówić, zbędne są ozdobniki. Potem się można pogubić w tych wszystkich kłamstwach.
"Skoro żyjesz uczciwie, nie przejmuj się słowami złych ludzi" Katon
5w4

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#54 Post autor: Snufkin » piątek, 23 maja 2008, 17:00

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 15:38 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
inden
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 20:44

#55 Post autor: inden » sobota, 24 maja 2008, 13:16

O, kłamstwa... mnie zdarzają się nawet często w szkole, wobec upierdliwców "na odwal się", nagminnie na użytek rodziny. W tych wypadkach ktoś próbuje ograniczać moje prawo do rozporządzania sobą i wolnym czasem (lub nie chce go zrozumieć). Nie przepadam za takimi kłamstwami, ale wychodzą mi zwykle świetnie.

Natomiast nienawidzę kłamstw "dla zabawy", dla wkrętu. Zepsuję zabawę dziesięciu osobom, ale nie wezmę w czymś takim udziału i poinformuję o tym wkręcanego. A jeśli mnie ktoś wkręca - obrywa postawą zwaną "Królową Lodu"/"Kij w d***", albo całkowitym ignorem. Już się tak ze mną nie bawią :(

A w poważniejszych sprawach - tylko szczerość. Wolę najgorszą, najgłupszą prawdę od kłamstwa. Lepiej nic nie mówić, niż oszukiwać.

Eradicator
Posty: 387
Rejestracja: sobota, 24 maja 2008, 13:03

#56 Post autor: Eradicator » sobota, 24 maja 2008, 14:22

Podobnie jest u mnie. Zależy od powagi sytuacji, jeśli nie jest ona poważna (innymi słowy - nie mam zbyt wiele do stracenia) to mogę kłamać, ale jak jest to poważna sprawa to wolę mówić prawdę, chociaż wydaje (wydaje dlatego, że jeszcze się nie spotkałem z taką sytuacją) mi się, że mógłbym skłamać jeśli dużo bym miał do stracenia (bardziej w kwestii zdrowia), choć to też zależy od sytuacji.
Jeśli miałbym stracić przez to pracę, to trudno ale jeśli by mnie torturowano (:P), wolałbym skłamać.
Oczywiście jeśli kłamać to umiejętnie i prosto w oczy :twisted: Mnie to jakoś wychodzi, umiem "zakładać" maskę na twarz.
Zazwyczaj jestem szczery ale powyższe słowa dotyczą sytuacji gdy do mnie zagada jakiś nieznajomy/ma. Jeśli wyczuwam dobre intencje (po jakiejś dłuższej rozmowie i gdy widzę, że druga osoba też jest szczera) to staram się być szczery.
Ogólnie mówiąc, do obcych ludzi podchodzę z dużym dystansem.

Awatar użytkownika
nikozja
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 10 kwietnia 2008, 22:09
Lokalizacja: Kołobrzeg

#57 Post autor: nikozja » sobota, 24 maja 2008, 21:16

chociaż wydaje mi się, że mógłbym skłamać jeśli dużo bym miał do stracenia (bardziej w kwestii zdrowia)
Czyli jakby mieli Ci obciąć w trakcie tortur np. wszystkie kończyny? :D
"Skoro żyjesz uczciwie, nie przejmuj się słowami złych ludzi" Katon
5w4

Eradicator
Posty: 387
Rejestracja: sobota, 24 maja 2008, 13:03

#58 Post autor: Eradicator » niedziela, 25 maja 2008, 14:53

Dokładnie tak, to miałem na myśli (tortury). Lepiej chronić innych. W programie o SAS (coś jak GROM) tak było mówione, żeby pod żadnym pozorem nie wyjawniać za dużo informacji. O sobie można ale żadnych innych. Myslę, że nie miałbym problemów z wytrzymaniem czegoś takiego. Oglądałem duzo programów o tej tematyce. Zresztą w sumie nie zależało by mi na niczym. A niech tną, co mi tam ! :D

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#59 Post autor: M. » niedziela, 25 maja 2008, 16:04

Na tyle siebie znamy, na ile nas sprawdzono...

Awatar użytkownika
wujek
Posty: 80
Rejestracja: środa, 20 lutego 2008, 14:41

#60 Post autor: wujek » sobota, 7 czerwca 2008, 00:30

Odkąd pamiętam, rzadko kłamałem. Jakieś 4 lata temu stwierdziłem, że nie tchórzem zatem nie boję się prawdy. Od tych 4 lat staram się mówić tylko prawdę i nigdy nie kłamać.

ODPOWIEDZ