Piątkowy cynizm

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#46 Post autor: Emjotka » sobota, 11 sierpnia 2007, 12:08

Kim jest cynik? "Cynik jest łajdakiem, który perfidnie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jaki być powinien. "

Nieodżałowany pan Ambrose Bierce.


Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#47 Post autor: Snufkin » sobota, 5 kwietnia 2008, 14:36

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 13:02 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#48 Post autor: Eruantalon » sobota, 5 kwietnia 2008, 14:54

"Cynik jest łajdakiem, który perfidnie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jaki być powinien. "
Uwielbiam tak perfidnie cyniczne cytaty ; )
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#49 Post autor: Armand » poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 00:26

Snufkin pisze:Cynizm swoją 'racjonalnością' ewouluje z czasem w stronę irracjonalnej głupoty. Cynizm jest bronią ludzi zepsutych.
Cynizm zniechęca do prób wybadania osoby nim się posługującej. Jako taki jest doskonałą obraną dla zamkniętych w sobie i skrytych introwertyków.

Nie uważam jednak, by tacy ludzie byli zepsuci (ale to zależy od definicji człowieka zepsutego).

Nie widzę też powodu, by cynizm koniecznie ewoluował w kierunku irracjonalności (może absurdu, ale teoretycznie racjonalnego), bez ewolucji cynika w kierunku schizofrenii.
5w4/INTP/ sp/sx/so

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#50 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 10:56

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 13:15 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#51 Post autor: Armand » środa, 9 kwietnia 2008, 02:29

Snufkin pisze:
Armand pisze:
Cynizm zniechęca do prób wybadania osoby nim się posługującej. Jako taki jest doskonałą obraną dla zamkniętych w sobie i skrytych introwertyków.

Nie uważam jednak, by tacy ludzie byli zepsuci (ale to zależy od definicji człowieka zepsutego).

Nie widzę też powodu, by cynizm koniecznie ewoluował w kierunku irracjonalności (może absurdu, ale teoretycznie racjonalnego), bez ewolucji cynika w kierunku schizofrenii.
Polecam w tym momencie książki historyczne. Cynicy myślą, że są realistami a tak naprawdę są pesymistami. Ile razy tacy ludzie przegrywali bo myśleli, że nic nie da się zrobić a przychodził jakiś świeży naiwny optymista i to robił. Dla mnie cynizm życiowy świadczy o pewnej degrengoladzie umysłowej. Cynizm staje się nawykiem któy prowadzi do głupoty. No ale bez przesady w końcu sam jestem trochę cyniczny :wink:
Cynizm nie zawsze musi oznaczać pesymizm. Dostrzeganie świata dokładnie takim, jaki jest umożliwia wykorzystywanie szczegółów. Pewne schematy lubią się powtarzać i wystarczy je dostrzegać. To uczy przewidywania. Choć przyznaję, że nadmierny optymizm i cynizm nie występóją w parze.
5w4/INTP/ sp/sx/so

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#52 Post autor: Snufkin » środa, 9 kwietnia 2008, 10:20

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 13:17 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#53 Post autor: Emjotka » środa, 9 kwietnia 2008, 16:30

Snufkin pisze:Cynicy myślą, że są realistami a tak naprawdę są pesymistami. Ile razy tacy ludzie przegrywali bo myśleli, że nic nie da się zrobić a przychodził jakiś świeży naiwny optymista i to robił.
Mam nieodparte wrażenie, że mylisz cynizm z nihilizmem. :roll:

Naiwny optymista? Mam rozumieć, że twierdzenie, że z koziej d.py nie da się zrobić trąbki, jest już pesymizmem? A optymista przyjdzie i to zrobi?
Tylko, że jeżeli ktoś uważa , że wie jak funkcjonuje świat to z reguły ma też poczucie, że nic już nie można zmienić na lepsze i wszelkie wysiłki są pozbawione znaczenia.
No właśnie, poczucie. A nie pewność. Jeśli ktoś kieruje się poczuciami, to gratuluję, na pewno daleko zajdzie...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#54 Post autor: Snufkin » środa, 9 kwietnia 2008, 17:38

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 13:18 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

fazimodo
Posty: 269
Rejestracja: wtorek, 26 lutego 2008, 08:22

#55 Post autor: fazimodo » środa, 9 kwietnia 2008, 18:58

"W niektórych słownikach piszą, że nihilizm to skrajna postać cynizmu."
Których?

"Osho mówił, że intelekt prowadzi do negatywnego obrazu świata, inteligencja prowadzi natomiast do jego optymistycznej akceptacji."
I Osho jeździł Rolsroycem, bo właśnie żerował na takich co intelektu nie mieli...

"Dlatego w życiu czasami lepiej wyłączyć swój bezproduktywny cynizm i dać się porwać fali życia, kto wie gdzie nas ona zaprowadzi."
Ze skrajności w skrajność?
5w4; INTp podtyp ekspert

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#56 Post autor: Snufkin » środa, 9 kwietnia 2008, 20:20

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 13:18 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#57 Post autor: Eruantalon » środa, 9 kwietnia 2008, 20:45

A myślałem, ze nikt bardziej męczacy od Emjotki się na tym forum nie trafi ; |
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

fazimodo
Posty: 269
Rejestracja: wtorek, 26 lutego 2008, 08:22

#58 Post autor: fazimodo » środa, 9 kwietnia 2008, 21:03

Eruantalon pisze:A myślałem, ze nikt bardziej męczacy od Emjotki się na tym forum nie trafi ; |
I widzisz? Było być pesymistą, a nie optymistą - byś przynajmniej był psychicznie przygotowany na taką ewentualność :)
5w4; INTp podtyp ekspert

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#59 Post autor: Eruantalon » środa, 9 kwietnia 2008, 21:15

Ano było być pesymistą, ale teraz to już można tylko płakać nad rozlanym mlekiem.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#60 Post autor: Emjotka » czwartek, 10 kwietnia 2008, 20:14

Snufkin pisze:W niektórych słownikach piszą, że nihilizm to skrajna postać cynizmu.
"Można być mądrym nie przeczytawszy ani jednej książki; wierząc zaś we wszystko, co jest napisane w książkach, nie można nie być głupcem."
A Ty byś uwierzyła facetowi bez gaci, że pewnego dnia Polska odzyska niepodległość ?
Gdyby gadał logicznie i nie odrywając się od faktów - oczywiście.
Taa a mnie ciekawi jak Ty daleko zaszłaś ze swoją pewnością ?
Gratuluję, widzisz rzeczy, których nie napisałam. Masz kontakty z zaświatami? Zanim posądzisz mnie o pewność, przeanalizuj choćby mój opis... I daj znać jak go zrozumiesz. Miejmy nadzieję, że do tego czasu forum będzie istnieć. :roll:
Jak chcecie być całe życie tacy jacy jesteście i jeszcze się tym chlubić to wasza strata/ zysk.
"Chlubić"... I tak się nami zajmujesz... Już wiem - jak robiłeś test miałeś monitor do góry nogami! :D No, a teraz idź grzecznie do forum dwójek. Miłego dnia.
Kto chce coś zmienić w swoim życiu ten przeczyta ze zrozumieniem.
A może jednak 1w2...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ