Oświadczenie woli

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Anathema
Posty: 202
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 23:31

Oświadczenie woli

#1 Post autor: Anathema » piątek, 14 grudnia 2007, 19:31

Dostałam dziś fajną karteczkę, "w nadziei ratowania Życia innych, wyrażam zgodę na pobranie po śmierci moich tkanek i narządów do przeszczepienia".

Pytanie brzmi: Czy podpisałabyś Piątko w/w oświadczenie? Czy byłabyś skłonna oddać, po śmierci zbędne tobie, narządy?
Jakie jest twoje spojrzenie na ciało ludzkie (w kontekście tego tematu)?

nie chcę ankiety, czekam na jakieś komentarze.
wydaje mi się, że na tyle źle nie sprawdzałam, by podobny temat przeoczyć.



Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#2 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 14 grudnia 2007, 19:34

No nie wiem. Ja sobie planuję, żeby po śmierci mnie spalono i rozsypano prochy gdzieś na jakiejś łące, plaży, bądź innym miejscu, gdzie fajnie byłoby spędzić wieczność ;]

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

#3 Post autor: Autsajder » piątek, 14 grudnia 2007, 19:38

Po mojej śmierci mogą mnie rozłożyc na części pierwsze jeśli to komuś ma pomóc. Im więcej się z mojej powłoki cielesnej wykorzysta do pomocy innym tym lepiej. Przynajmniej po śmierci będę czuł spełnienie, że celem mojego życie było oddanie jakiegos narządu.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 grudnia 2007, 19:41 przez Autsajder, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, LII (INTj)

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#4 Post autor: Eruantalon » piątek, 14 grudnia 2007, 19:38

Nie ma potrzeby podpisywania, bo zgodnie z prawem polskim (a raczej legislacja III R.P>) mozna uzywac organow generalnie, za wyjatkiem sytuacji, gdy ktos ma karteczke, ze sie nie zgadaza ; p

Przepraszam, ze popuslem temat ; (
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Anathema
Posty: 202
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 23:31

#5 Post autor: Anathema » piątek, 14 grudnia 2007, 19:45

tak slyszalam, jezeli za zycia nie zglosisz sie do 'Centralnego Rejestru Sprzeciwow ' mzoesz zostac dawcą, ale ten temat mial sie rozwinąć i mialy się pojawiać odpowiedzi na te jakze arcyciekawe dwa pytania
Czy byłabyś skłonna oddać, po śmierci zbędne tobie, narządy?
Jakie jest twoje spojrzenie na ciało ludzkie (w kontekście tego tematu)?

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#6 Post autor: Emjotka » piątek, 14 grudnia 2007, 20:00

Eruantalon pisze:Nie ma potrzeby podpisywania, bo zgodnie z prawem polskim (a raczej legislacja III R.P>) mozna uzywac organow generalnie, za wyjatkiem sytuacji, gdy ktos ma karteczke, ze sie nie zgadaza ; p
Ale poza prawem obowiązującym w kraju istnieje jeszcze coś takiego jak obyczaje. Lekarze dość często nie chcą podejmować takich decyzji za pacjenta czy jego rodzinę...


Zakomunikowałam już rodzinie, co mają zrobić z moim ciałem. Mam nadzieję, że dotarło :wink: . Jeśli coś będzie się nadawało - dać do przeszczepów/badań. Resztę spalić... bo najtaniej.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#7 Post autor: Eruantalon » piątek, 14 grudnia 2007, 20:02

O, no to soryy, w sumie tak sadzilem, ze jest to jedynie pretekst do rozwazan.

Cialo ludzkie (poza tym, ze w pewnym okresie moze byc bardzo estetyczne :D) nie jest niczym istotnym, szczegolnie po smierci, gdy juz zupelnie go nie potrzebujemy. Nie mialbym zadnych obiekcyj przeciw temu, by ktos sobie wzial moja nereczke, bo na co mi ona, skoro juz siedze w Valhalli (daj Odynie)?

Nie wiem wszelako, czy jakikolwiek moj narzad jest szczegolnie zdatny do uzytku - niezdrowy, choc bez skrajnosci (nie pale, nie cpam i.t.d.) tryb zycia chyba je troche wyczerpal... (szczegolnie watrobe ; >)
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#8 Post autor: Kemal » piątek, 14 grudnia 2007, 20:02

Moja rodzina chyba wie, że jakby się sprzeciwili oddaniu moich organów to bym ich straszył po nocach :twisted: Nie chciałbym tylko, żeby moje ciało służyło jako narzędzie do ćwiczeń dla studentów akademii medycznych. Tak poza tym to jestem Honorowym Dawcą Krwi.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#9 Post autor: Eruantalon » piątek, 14 grudnia 2007, 20:09

Ale poza prawem obowiązującym w kraju istnieje jeszcze coś takiego jak obyczaje. Lekarze dość często nie chcą podejmować takich decyzji za pacjenta czy jego rodzinę...
Perunowi chwala, ze jeszcze obowiazuja. Jakies 25 lat socjalizmu jeszcze i cialo po smierci stanie sie panstwowe ; ]
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#10 Post autor: Emjotka » piątek, 14 grudnia 2007, 20:14

Kemal Pasza pisze:Nie chciałbym tylko, żeby moje ciało służyło jako narzędzie do ćwiczeń dla studentów akademii medycznych.
Na mnie mogą ćwiczyć. Chociaż trochę żal studentów...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
unrealdreams
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 19:35
Lokalizacja: masz pewność?

#11 Post autor: unrealdreams » piątek, 14 grudnia 2007, 20:26

myślę, że i ja mogę kiedys potrzebować czyjegoś narządu więc nie mam nic przeciwko temu by mnie porozcinali tu i ówdzie...
5w4.

"Wolę leżeć na ziemi i patrzeć na gwiazdy, niz próbować do nich dotrzeć mając niewielką szansę, że mi sie uda"

Awatar użytkownika
melonka
Posty: 275
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 21:04
Lokalizacja: skądinąd

#12 Post autor: melonka » piątek, 14 grudnia 2007, 23:31

Niech rozkroją, biorą co chcą. Studenci mogą na mnie ćwiczyć, nie mam nic przeciw.

Resztę niech spalą, na cmentarzu ma być tabliczka z imieniem, nazwiskiem, może i nawet nickiem :D
Druga opcja - do trumny ze najskromniejszym grobem. I bez żadnych poleceń "Weź ją Boże do Królestwa"
Trzecia opcja - zamrozić w ciekłym azocie, postukać łyżeczką, wsadzić w kapsułkę, zakopać pod drzewem, na drzewie tabliczka.
You dress up for Armageddon, I dress up for summer!
Kan du talar svenska?

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#13 Post autor: Kimondo » sobota, 15 grudnia 2007, 00:14

w nadziei ratowania Życia innych, wyrażam zgodę na pobranie po śmierci moich tkanek i narządów do przeszczepienia".
Chciałbym im ownież przypomniec , że lepiej leczyc ludzi niz przeszczepiać im narzady gdy jest juz za pozno na profiaktyke. Dziekuje wszystkim lekarzom, ktorzy oszczedzaja na skierowaniach na badania.
Zgodziłbym sie.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#14 Post autor: Eruantalon » sobota, 15 grudnia 2007, 03:09

Dziekuje wszystkim lekarzom, ktorzy oszczedzaja na skierowaniach na badania.
Ano trzeba oszczedzac, bo pieniadze zamiast trafiac na leczenie sa rozkradane po drodze ; ] Taki urok BEZPLATNEJ (CZyli najdrozszej, de facto:>) ochrony zdrowia...
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#15 Post autor: yusti » sobota, 15 grudnia 2007, 10:55

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 20:00 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ