Piątki a mściwość

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Piątki a mściwość

#1 Post autor: Piotr » poniedziałek, 25 maja 2009, 00:28

Tak sobie pomyślałem, że skoro Szóstki mają taki temat, to czemu by nie założyć go u nas. Odpowiedzi będą raczej do przewidzenia, ale może się zdarzy jakiś wyjątek. Tak więc, Piątki, co sądzicie o mszczeniu się? Zdarza się wam coś takiego?

Mój stosunek do jakiejś wyrafinowanej i zaplanowanej zemsty jest taki: nie chce mi się, a po co to?, szkoda czasu i energii oraz w ogóle głupota. Jakieś doraźne zemsty w stylu nieprzyjaznej riposty się zdarzają, ale musi mnie ktoś mocno wkurzyć. Łatwo ludziom wybaczam, nie jest w mojej naturze się na kogoś gniewać. Czasami by się przydało, ale nie mam siły odstawiać jakichś scen. Więc mściwość mnie raczej nie dotyczy.



Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

#2 Post autor: kama.zielona » poniedziałek, 25 maja 2009, 00:44

Mszcze się o tak, jeśli ktoś zdoła mnie wyprowadzić z równowagi... Obrazi, upokorzy, Ja pamiętam przez lata, jeżeli się nadarza okazja to się mszcze. Specjalnie nie planuje, po prostu czekam na odpowiedni moment.
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#3 Post autor: Chinook » poniedziałek, 25 maja 2009, 01:03

Jestem pamiętliwy niestety, kilka chwastów czeka na liście, na okazję. Pewnych rzeczy się nie wybacza. Trzeba zniszczyć ich źródło.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#4 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 25 maja 2009, 01:37

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 17:00 przez Snufkin, łącznie zmieniany 2 razy.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Szpachelka
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 21 maja 2009, 14:17

#5 Post autor: Szpachelka » poniedziałek, 25 maja 2009, 07:28

Ja sobie szczegółowo obmyślam zemstę, a później w zasadzie nic nie robię .- .
acz nie zapominam.

Awatar użytkownika
Herr Mannelig
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 5 kwietnia 2009, 19:17
Lokalizacja: Valhöll

#6 Post autor: Herr Mannelig » poniedziałek, 25 maja 2009, 09:35

'Zemsta rozkoszą bogów.' ;)
Zawsze pamiętam jeśli ktoś mi zalazł za skórę. Czasami mszczę się od razu, a czasami czekam na specjalną okazję, mogą to być miesiące, a nawet lata. Nie lubię mścić się od razu, bo nieplanowana zemsta nie zawsze jest tak dotkliwa jak ta zaplanowana ze szczegółami i dojrzewająca w zakamarkach umysłu, by w końcu spełnić swoje zadanie.
Jeśli zaś chodzi o osoby, których nazywam 'wybrańcami' [ze względu na małą ich ilość, mój stopień zaufania wobec nich oraz podobne zainteresowania] to na nich się nie mszczę, musieliby nie mam pojęcia co strasznego zrobić żeby ich to spotkało z mojej strony. Na razie to sobie tylko na za wiele pozwalają, ale znoszę to cierpliwie. Pewnie do czasu...
5w4,
Obrazek

Awatar użytkownika
Solan
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 9 maja 2009, 12:43
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#7 Post autor: Solan » poniedziałek, 25 maja 2009, 16:06

Nie, to nie dla mnie. Nie będę się zniżać do poziomu osoby, która mnie zraniła. Trzeba zachować klasę. O wiele lepszym wyjściem od zemsty, przynajmniej dla mnie, jest po prostu ograniczenie kontaktu z takim człowiekiem do niezbędnego minimum. Po co się denerwować.
5w4

Awatar użytkownika
sUk
Posty: 207
Rejestracja: środa, 28 stycznia 2009, 19:47
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#8 Post autor: sUk » poniedziałek, 25 maja 2009, 17:22

A ja w sumie z ludźmi których nie lubie, raczej nie utrzymuje kontaktu, i w związku z tym nie musze się na nikim odgrywać i mścić.

Z pamiętliwością jest inaczej, tu pamiętam wszystko złe i dobre co kto dla mnie zrobił. Już po raz nie wiem który słysze, że jestem strasznie pamiętliwy, bo pamiętam nawet największe głupoty. Co dziwne, umiem wybaczyć, ale nie umiem zapomnieć.

Najgorsze jest to ,że lubie się mścić na bliskich osobach które mnie jakoś zraniły :| wiem, że to głupie i nierozsądne, ale uważam, że jeśli ktoś już odważył się mnie zranić, zasługuje na to samo :/ bo bliskie osoby ranią najmocniej. Całe szczęście miałem tylko kilka takich przypadków.

Awatar użytkownika
Yumi
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 9 maja 2009, 20:51

#9 Post autor: Yumi » poniedziałek, 25 maja 2009, 17:51

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 czerwca 2010, 12:57 przez Yumi, łącznie zmieniany 1 raz.

lokhgard
Posty: 12
Rejestracja: środa, 28 stycznia 2009, 12:53
Lokalizacja: Kraków

#10 Post autor: lokhgard » poniedziałek, 25 maja 2009, 17:54

Jak w podpisie:) jestem cierpliwy i kiedy wiem już co i jak zrobić nawet samo czekanie na odpowiedni moment jest przyjemne...
Cierpienie nie uszlachetnia, daje za to siłę do wyrafinowanej zemsty.

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

#11 Post autor: G.I.Joe » poniedziałek, 25 maja 2009, 21:08

Jestem mściwy i nie lubię tej cechy u siebie. Nic mi nie daje.

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#12 Post autor: Gudrun » poniedziałek, 25 maja 2009, 23:07

Czy jestem mściwa hmm...raczej nie. Ale pamiętliwa jak najbardziej. Czasami zdarza mi się wyobrażać plan zemsty, ale z reguły na tym się kończy. Mam na to inny sposób :wink: Jeśli ktoś z moich znajomych, przyjaciół w jakiś sposób mnie skrzywdzi, sprawi przykrość (nawet nieświadomie) to czekam (może być dłuuugo) na odpowiedni moment i o tym rozmawiam (wypominam :roll: ), tak że dana osoba widzi swój błąd i przyznaje rację.

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

#13 Post autor: G.I.Joe » poniedziałek, 25 maja 2009, 23:44

W sumie mam bardziej jak Gudrun, bo rzadko udaje mi się zrealizować zemstę. Z drugiej strony czasami nawet potrafię wybaczać jeśli uznam że dana osoba zasługuje na wybaczenie, nie umiem jednak zapominać. Mam doskonałą pamięć w tym względzie.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#14 Post autor: Elkora » poniedziałek, 25 maja 2009, 23:51

W ramach jednej zemsty powstała obwodnica Katowic wokoło mińska mazowieckiego i 5 metrów torów kolejowych pryz wejściu do szkoły wagoniki jeździły tam i z powrotem xd
Obrazek

Awatar użytkownika
elen
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 2 maja 2009, 22:21

#15 Post autor: elen » środa, 27 maja 2009, 10:55

Jestem pamiętliwa, choć zazwyczaj zapominam o co dokładnie poszło, zostaje tylko nieprzyjemne uczucie rozdrażnienia...
jesli chodzi o mściwość, to nie raz obmyślałam szczegóły zemsty na zimno, ale tylko stosunku do jednej osoby i jeśli kiedykolwiek ją spotkam to zemszczę się i będzie to piękny dzień:). Najczęściej jednak odpuszczam, nikt mi na codzień jakiś wielkich numerów nie wykręca, zazwyczaj pozłoszczę się i mi przechodzi.
Jeśli jednak ktoś mi systematycznie załazi za skórę, co chwila zdarza się jakiś zgrzyt, jakaś niemiła sytuacja, to po początkowym okresie totalnego wkurzenia, po prostu olewam po całości, osoba jest dla mnie spalona.
5w6

ODPOWIEDZ