Problemy Mr. 5w4

Wiadomość
Autor
Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Problemy Mr. 5w4

#16 Post autor: Chinook » środa, 9 września 2009, 19:43

a. pisze:związek takich dwóch osób uważam za niemożliwy!
Bo? Tylko konkrety proszę.

Wg mnie każdy zdrowy typ jest dobry na swój sposób.



Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: Problemy Mr. 5w4

#17 Post autor: Miltado » środa, 9 września 2009, 19:45

Chinook pisze:
a. pisze:związek takich dwóch osób uważam za niemożliwy!
Bo? Tylko konkrety proszę.

Wg mnie każdy zdrowy typ jest dobry na swój sposób.
Ona chyba uważa, że 5w4 i 4w5 to niemalże identyczne osobowości (wskazują na to liczby), ale tak nie jest.

4 i 5 to chyba najczęstsze pary.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

Re: Problemy Mr. 5w4

#18 Post autor: morbus » środa, 9 września 2009, 19:47

a. pisze:.Anka., czy ja dobrze rozumiem - 4w5 (ty) i 5w4 (on) tworzycie parę? oświeć mnie, proszę, bo jeśli tak, to jest niesamowite - związek takich dwóch osób uważam za niemożliwy!
Trzeba się nauczyć Was i tyle.
piękna sprawa, uczyć się kogoś, czytać go jak książkę, strona po stronie... i nie kreślić po tej książce, nawet ołówkiem.! ona jest już perfekcyjnie napisana.
Sam tworze sobie model osoby na podstawie obserwacji. Aczkolwiek strona emocjonalna jest problemem, jest zaskakujaca...
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: Problemy Mr. 5w4

#19 Post autor: Miltado » środa, 9 września 2009, 19:50

Ona zakochała się w opisie 5, ciekawe co by pomyślała o mnie gdyby przeczytała opis który odnosi się do mojego typu ^^
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Problemy Mr. 5w4

#20 Post autor: Gudrun » środa, 9 września 2009, 19:52

Miltado pisze:Ona zakochała się w opisie 5, ciekawe co by pomyślała o mnie gdyby przeczytała opis który odnosi się do mojego typu ^^
Miltado, a. myśli ze jesteś Piątką...wiec korzystaj póki się nie zorientuje ze jest inaczej :wink:

Awatar użytkownika
.Anka.
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:56
Lokalizacja: z rpga ;-)

Re: Problemy Mr. 5w4

#21 Post autor: .Anka. » piątek, 11 września 2009, 11:57

Yyyy... Gudrun, Ty myślisz, że ja uważam Miltado za 5? Jak się nie mylę to chyba 3 jest... Tak? :roll:

Sprostowanie: nie, nie jestem z 5w4 :twisted: w ogóle z nikim nie jestem! Wypraszam sobie insynuacje, że mogę z kimś być! 5w4 i drugie 5w4 to kumple (po innemu: przyjaciele). Trzeba pojąć, że gdy 5 ma nijaki wyraz twarzy to nie znaczy od razu, że jej źle, że się źle czuje itd. itp. I te Wasze spóźnione zapłony... Też trzeba zrozumieć, że jak nic nie odp. na "I jak było?" to nie znaczy, że było źle, tylko musicie sobie to "dogryź"
6, ESI-Se (nadal nie wierzę, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz?)

Za późno się zorientowałam. Łatwo pomylić 6 z 4.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Problemy Mr. 5w4

#22 Post autor: bruno dievs » piątek, 11 września 2009, 13:28

Odnoszę wrażenie, że a. i .Anka. to ta sama osoba...
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
.Anka.
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:56
Lokalizacja: z rpga ;-)

Re: Problemy Mr. 5w4

#23 Post autor: .Anka. » piątek, 11 września 2009, 14:19

się porobiło... :shock: Nie, a. i ja to inne osoby :mrgreen:
6, ESI-Se (nadal nie wierzę, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz?)

Za późno się zorientowałam. Łatwo pomylić 6 z 4.

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Problemy Mr. 5w4

#24 Post autor: Gudrun » piątek, 11 września 2009, 14:40

.Anka. pisze:Yyyy... Gudrun, Ty myślisz, że ja uważam Miltado za 5? Jak się nie mylę to chyba 3 jest... Tak? :roll:
A czy pisałam to o Tobie? :P

Awatar użytkownika
a.
Posty: 67
Rejestracja: wtorek, 31 marca 2009, 14:36
Enneatyp: Szef

Re: Problemy Mr. 5w4

#25 Post autor: a. » piątek, 11 września 2009, 21:03

Chinook, bo do pewnego stopnia sądzę, że emocjonalna 4 i racjonalna 5 (:P) to dwie zbyt różne osobowości, by czuć się razem dobrze.

Miltado i inni mądrzy: ona chyba nie zakochuje się w opisie, jeżeli już, to w człowieku. nie wiem, jak to jest u was.
Anna

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: Problemy Mr. 5w4

#26 Post autor: Miltado » sobota, 12 września 2009, 23:33

a. pisze:
Miltado i inni mądrzy: ona chyba nie zakochuje się w opisie, jeżeli już, to w człowieku. nie wiem, jak to jest u was.

Aaa... nie zrozumiałaś ;) Nie chodziło o "miłość" w sensie Miłość, tylko o gloryfikowanie osób spod danego znaku. Słowo geniusze to jak dla mnie lekko mówiąc mocne słowo przy określaniu ludzi. Piątki to obserwatorzy, gromadzą wiedzę teoretyczną, ale nie są to wyłącznie naukowcy, czy osoby o ściśle logicznym rozumowaniu. Mają za to bardzo ubogą wiedzę praktyczną. Wiedzą jak coś działa, ale sami nie wchodzą w interakcje. 5 znajdują się w ośrodku enneagramu zwanego głową. 5 które mają dystans do siebie, potrafią prowadzić bardzo ciekawe batalie słowne i ideologiczne. Robią to znacznie lepiej niż większość typów.

Natomiast co do własnej osoby, to zwróciłem się z odrobiną sarkazmu ;) Przykro mi info niewerbalne siada w necie.

Tak, tak jestem 3. Anka nie musisz wątpić ^^
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Problemy Mr. 5w4

#27 Post autor: NoLeader » niedziela, 13 września 2009, 01:04

Dawno mnie tu nie było, gdyż planowałem przejęcie światowego systemu rządów. Prace ciągle trwają, więc pojawiam się tylko na moment. Gdy zobaczycie atomowego grzyba na nieboskłonie tzn. że dopiąłem celu.

A co do tego:
a. pisze:co robić, jeżeli Pan 5w4 ma problem? pytać, czy czekać, aż sam się otworzy? o wypowiedzi proszę szczególnie panów 5w4, któż może wiedzieć lepiej (:
ja jestem cierpliwa (hm.) i mogę poczekać, ale boję się, że przez to swoje zamknięcie On zabrnie za daleko...
Rozwesel go, zrób tak, żeby pomyślał, że świat nie jest taki zły i czasem trzeba się wyluzować. Nie musi to być nic głębokiego (a nawet lepiej jak nie jest) ważne, żeby było lekko i zabawnie. Wtedy są duże szanse, że sam poradzi sobie z problemem.

Kiedyś miałem ostrą schizę w bani i pojawił się u mnie kolega i oglądaliśmy jakiś lansujących się debili na TVN. On zaczął się tak śmiać, że o mało nie spadł z fotela. To mi dało więcej, niż jakieś poważne i napięte przyglądanie się problemowi.

Powodzenia.

Awatar użytkownika
Alia
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:59
Lokalizacja: z góry

Re: Problemy Mr. 5w4

#28 Post autor: Alia » poniedziałek, 14 września 2009, 22:52

Jak jest to człowiek zamknięty to może boi się mówić co go gryzie, a jeśli nie ^ ^ to może nie lubi takiego żalenia się bo to pogłębia jego smutki. A z resztą sama nie wiem. Ja tam nie przepadam za zwierzaniem się, chyba że...na prawdę problem jest poważny. Jak komuś nie wystarczająco ufam to tez nigdy nic nie powiem...oj przyjaciółce niektóre rzeczy powiedziałam dopiero po 3 latach znajomości. Dyplomacja, dyplomacja najważniejsza...i nie pokazywać nadmiernego żalu, współczucia etc.
;) 5w4 /jakieś INFp

"Wszyscy ludzie, których napotykamy na swojej drodze przede wszystkim pokazują nam nas samych."
--

Millman
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 15 września 2009, 01:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Problemy Mr. 5w4

#29 Post autor: Millman » czwartek, 17 września 2009, 23:26

Myślę że w tej kwestii to wszystko najbardziej zależy od tego, jak taka 5 traktuje wypytującą osobę... Tzn. czy jej ufa, potrafi się otworzyć, czy jest odpowiednia atmosfera.

Mnie osobiście najbardziej irytuje, kiedy ktoś niby próbuje się dowiedzieć co mnie gryzie, a tak naprawdę widzę i wiem po tej osobie że ma to kompletnie gdzieś i pyta nie dlatego, że chce wiedzieć - tylko "bo tak trzeba", albo coś.

W ogóle nie lubię odpowiadać na pytania na które odpowiedź jest oczywista, albo na takie których odpowiedzi taka osoba wcale nie jest ciekawa (wtedy mnie denerwuje, po co ona w ogóle się pyta?!).

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Problemy Mr. 5w4

#30 Post autor: bruno dievs » środa, 14 października 2009, 09:33

coś nam .a. zaginęła w akcji, chyba problem ją przerósł :wink:
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

ODPOWIEDZ