Nieśmiertelność (S)

Czy chciał(a)byś być nieśmiertelny(a)?

tak
5
22%
nie
6
26%
tylko, gdyby starzenie zatrzymano, gdy będę we względnie młodym wieku
12
52%
 
Liczba głosów: 23

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

Nieśmiertelność (S)

#1 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » wtorek, 11 grudnia 2007, 17:25

Mechanizm starzenia jest zakodowany genetycznie. Skracają się telomery i zachodzą inne procesy, które powodują, że kolejne, odtwarzane komórki są coraz gorszej jakości. Gdyby jednak naukowcom udało się zablokować starzenie, to czy chcielibyście skorzystać z nieśmiertelności?

Oczywiście zawsze można stracić życie w nieszczęśliwym wypadku, ale to pomińmy dla ułatwienia dyskusji.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 grudnia 2007, 19:53 przez Słomkowy_Kapelusz, łącznie zmieniany 1 raz.



dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#2 Post autor: dillinger » wtorek, 11 grudnia 2007, 17:28

Tak, chciałbym, zdecydowanie chciałbym. Teraz prawdopodobnie nie starczy mi życia, żeby 'wszystko' zobaczyć, wszystkiego doświadczyć itd. Poza tym, chciałbym oglądać rozwój świata i widzieć jego upadek :P Chciałbym zobaczyć przełomowe odkrycia, wydarzenia. Nie do wyobrażenia. Poza tym, chyba nie wierze w życie po śmierci, więc...

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#3 Post autor: Kantus » wtorek, 11 grudnia 2007, 17:57

tak chciałbym byc nieśmiertelny jeśli mógłbym w odpowiednim momencie życia przestać się starzeć. Bo będzie jak w jakimś tam micie że ktoś się starzał bez przerwy aż całkiem zgrzybiał czy coś takiego :P
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#4 Post autor: nutshell » wtorek, 11 grudnia 2007, 18:40

Rozumiem, że reszta ludzi jest śmiertelna? Jeśli tak to chciałabym ewentualnie wydłużyć średnią życia o jakieś 50 lat, proporcjonalnie wydłużając też młodość oczywiście. Jeśli inni także są nieśmiertelni to.... nie wiem :S Trudno mi wyobrazić sobie życie po śmierci i życie wieczne.

edit: nie, nie chciałabym żyć wiecznie.
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Skowron
Posty: 41
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 23:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Skowron » wtorek, 5 lutego 2008, 23:15

ja bym chciał żyć trochę dłużej... ale nieśmiertelność to mogłoby być przekleństwo... zastanówcie się nad tym

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 17:24

#6 Post autor: Nazgul » środa, 30 kwietnia 2008, 00:16

Ha! A ja jestem na drodze do nieśmiertelności!
Za jakieś 15 lat treningu i późniejsze 5 lat spędzonych w klasztorze Shao Lin. Dzięki technikom qi-gong będę potrafił kontrolować każdy proces w moim ciele... i tak osiagnę nieśmiertelność :wink: !
Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnosić.

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#7 Post autor: Kantus » środa, 30 kwietnia 2008, 16:12

Powodzenia :)
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
sroka
Posty: 85
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 11:47

#8 Post autor: sroka » sobota, 17 maja 2008, 15:26

Ja bym bardzo chciała sie nie zestarzeć^^ wole nawet umrzeć, ale nie chce się starzeć!! Oczywiście opcja nie starzeć sie i nie umrzeć jest najbardziej atrakcyjna:P

Awatar użytkownika
Prowokacja
Posty: 519
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 18:02
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

#9 Post autor: Prowokacja » sobota, 17 maja 2008, 18:04

a ja nie chcialabym byc niesmiertelna, ale wierzę w reinkarnację.
chyba jestem bezskrzydłową 6 a myślałam, że w7...
sp/sx

Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 126
Rejestracja: środa, 13 grudnia 2006, 23:53
Lokalizacja: Wrocek

#10 Post autor: Romanov » środa, 21 maja 2008, 23:53

wizja wydaje mi się kusząca. skoro warunek jest taki, że będę mogła umrzeć nienaturalnie, prawdopodobnie dojrzałabym do momentu, gdy widziałam wystarczająco i pragnęłabym już się nie budzić. mimo, że raczej nie udzielam się w debatach co by było gdyby, bo to bezcelowe. w końcu odpowiedzieć na te pytania możnaby zetknąwszy się z okolicznościami.
Zawsze jest sposób
Wygrasz czy przegrasz, zostaw krew na lodzie

Obrazek

7w8 sx/sp/so <=> 6 <=> 3 ENTP/ xSTP wtorek

Awatar użytkownika
nikozja
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 10 kwietnia 2008, 22:09
Lokalizacja: Kołobrzeg

#11 Post autor: nikozja » czwartek, 22 maja 2008, 16:34

Nie chciałabym być nieśmiertelna, nawet gdybym się nie starzała. Trochę byłoby nudno: zwiedziłabym świat, wszystko bym przeczytała, zobaczyła, poznała. Później nie wiedzałabym, co mam robić, skoro wszystko wiem.
Dobrze, że jeszcze naukowcy nie są tacy do przodu. Gdyby udało im się oszukać naturę, to ludzie byliby stale zdolni do prokreacji. I w końcu nie byłoby miejsca dla nikogo- a wtedy to już tylko kosmos zostaje, ewentualnie pavulon :wink:.
"Skoro żyjesz uczciwie, nie przejmuj się słowami złych ludzi" Katon
5w4

ODPOWIEDZ