Ulubione filmy szóstek

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Archer
Posty: 145
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2008, 09:28
Lokalizacja: Nigdziebądź

Ulubione filmy szóstek

#1 Post autor: Archer » sobota, 6 września 2008, 15:56

Ciekaw jestem, jak różnorodne są u nas gusta filmowe - więc piszcie - jakie filmy szczególnie poruszają waszą duszę, jesteście w stanie oglądać je wiele razy, są dla was wyjątkowo wartościowe itp. z krótkim objaśnieniem dlaczego.

1. Ostatni Samuraj - za ukazanie świata ideałów, który już zniknął. Za głębię, doskonałą muzykę i walkę w straconej sprawie.


Kontrfobiczne 6w5+w7, ENTp. Istota kontrowersji.

Wdawanie się w dyskusję, jest jak walka z wiatrakami.

Żyć naprawdę - to kierować się wewnętrznym głosem, bez nawyków, szufladek, bezpiecznych pewników.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#2 Post autor: Kemal » sobota, 6 września 2008, 19:19

Szóstkowy film szóstki Mela Gibsona - Braveheart :D To mnie rusza. Także "Patriota" czy "Pasja" do mnie trafiają. Ale i tak absolutnym numerem jeden jest trylogia "Ojciec Chrzestny". Jednym z ostatnio oglądanych filmów, który poruszył mnie do łez jest "Człowiek słoń". Lubię filmy o wybitnych, wyjątkowych osobowościach walczących z przeciwnościami losu. Filmy o honorze, walce dobra ze złem, bardzo lubię filmy wojenne. Kompletnie nie trawię komedii romantycznych.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Archer
Posty: 145
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2008, 09:28
Lokalizacja: Nigdziebądź

#3 Post autor: Archer » sobota, 6 września 2008, 19:43

O tak, Braveheart i Patriota także są w mojej czołówce. Mogę się z czystym sumieniem podpisać pod twoją wypowiedzią :)
Kontrfobiczne 6w5+w7, ENTp. Istota kontrowersji.

Wdawanie się w dyskusję, jest jak walka z wiatrakami.

Żyć naprawdę - to kierować się wewnętrznym głosem, bez nawyków, szufladek, bezpiecznych pewników.

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#4 Post autor: Azagal » sobota, 6 września 2008, 21:10

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 13:36 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#5 Post autor: Absynt » niedziela, 7 września 2008, 13:42

Obrazek
Kapitalnie szostkowy film
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#6 Post autor: Kemal » niedziela, 7 września 2008, 14:50

A mi się "Fight Club" nie podobał kompletnie. Nie lubię filmów o takich schizolach.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#7 Post autor: Absynt » niedziela, 7 września 2008, 15:57

Kwestia gustu, ale nie powiesz mi, ze to nie jest szostkowy film :P. Albo raczej, ze bohater(owie) nie sa szostka(mi).
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#8 Post autor: Azagal » niedziela, 7 września 2008, 19:05

...

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#9 Post autor: Kemal » niedziela, 5 października 2008, 03:21

Die Welle (Fala)
Obrazek

Film, powstały na podstawie powieści Todda Strassera o tym samym tytule, opowiada o autentycznym eksperymencie, który miał miejsce w 1967 r. Nauczyciel historii Rainer Wegner, chcąc przybliżyć uczniom pojęcie autokracji, powołuje do życia - w ramach eksperymentu pedagogicznego, ruch "Fala". Wszyscy, którzy nie chcą przystąpić do ruchu zaczynają być traktwani jak wyrzutki społeczeństwa. W ciągu tygodnia zaledwie, uczniowie klasy podporządkowywują się nadrzędnej roli nauczyciela, a eksperyment z historycznej zabawy zmienia młodzież w jeden organizm poddany dyktaturze.


OBOWIĄZKOWA POZYCJA DLA SZÓSTEK :!:
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Jar of gypsy tears
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:46
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#10 Post autor: Jar of gypsy tears » wtorek, 7 października 2008, 15:33

Kemal Pasza pisze:Szóstkowy film szóstki Mela Gibsona - Braveheart :D To mnie rusza. Także "Patriota" czy "Pasja" do mnie trafiają. Ale i tak absolutnym numerem jeden jest trylogia "Ojciec Chrzestny". Jednym z ostatnio oglądanych filmów, który poruszył mnie do łez jest "Człowiek słoń". Lubię filmy o wybitnych, wyjątkowych osobowościach walczących z przeciwnościami losu. Filmy o honorze, walce dobra ze złem, bardzo lubię filmy wojenne. Kompletnie nie trawię komedii romantycznych.
Coraz mniej jest takich filmow ktore nie wchodza jednym uchem i od razu wylatuja drugim. Czlowiek Slon wywarl na mnie ogromne wrazenie. Uczy doceniac to co sie ma i cieszyc sie tym co drobne. Dziekuje za podrzucenie sugestii obejrzenia tego filmu.

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

#11 Post autor: ein » wtorek, 7 października 2008, 15:54

Nie wiem na ile ze mnie szostka prawdziwa, ale raczej lubuje sie w kinie potocznie zwanym bardziej ambitnym. Nie ogladam raczej komedyjek i filmow typowo sensacyjnych (chyba ze sa to horrory). Z takich najbardziej ulubionych to wymienilbym:

Donnie Darko
Lost in Translation
Descent, The

Lyncha znam z Mullholand Drive i Eraserhead'a, ale jesli mialbym byc szczery to nie zrozumialem tych filmow. Moze kiedys do nich wroce, ale wydaly mi sie chyba zbyt ciezkie. O ile MD jeszcze bym w miare poskladany, mozna bylo sobie ulozyc wszystkie sceny, tak Glowa do wycierania to juz wyzsza szkola jazdy. Sam Lynch nigdy nie podal wlasnej intrepretacji dziela i fani zostali pozostawieni z niczym. Mozemy sie co najwyzej domyslac o co w tym filmie chodzi i lapac jakies skrawki, ktore mozna by podkleic pod biografie Lyncha.

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#12 Post autor: impos animi » wtorek, 7 października 2008, 22:00

Jeżeli te filmy, co podajecie są szóstkowe, to ja na pewno nie jestem szóstką.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#13 Post autor: Absynt » wtorek, 7 października 2008, 22:05

No tak, bo tutaj wszystkie filmy wymienili faceci :P.
No dodatek na pewno nie o instynktach sp - sx, jaki masz Ty, wiec...

No ale zaraz ktos Ci wymysli jakis film o chorych szostkach, nie przejmuj sie...
Trainspotting? Requiem dla Snu?
Harry skrajnie przypominal mi mnie samego :F.
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 października 2008, 22:09 przez Absynt, łącznie zmieniany 1 raz.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#14 Post autor: impos animi » wtorek, 7 października 2008, 22:08

Tego pierwszego tytułu nie znam, a co do Requiem, to lubię ten film, ale nigdy się z nim jakoś nie utożsamiałam za bardzo.

A skąd Ty wiesz jaki ja mam instynkt?
Nawet ja tego nie wiem :}
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#15 Post autor: Absynt » wtorek, 7 października 2008, 22:17

Instynkty latwo rozpoznaje jakos ;p. Latwiej to wychwycic niz typ, imo... ;)
sx/sp

Możliwe, że jest to najbardziej wewnętrznie sprzeczny ze wszystkich podtypów i potencjalnie najbardziej niestały w zachowaniu. To może wywołać blokadę dla instynktu seksualnego, który może być skierowany jako zazwyczaj bardziej niepokojąca i trudna osobowość. Mogą izolować się przez długi okres czasu zanim wyjdą ponownie. Żyją zgodnie ze ściśle indywidualnym poglądem i nie troszczą się szczególnie o aprobatę innych spoza najbliższego grona. Zdają się poszukiwać czegoś, brakującej części. Jeżeli znajdą bratnią duszę będą jednoczyć się z nią bez fanfarów, tworzyć sekretną więź, uporają się machinalnie z formalnościami. Silne seksualne impulsy zmierzające się z wewnętrznym oporem mogą symbolicznie objawiać się w psychice, ustępować miejsca bezwiednym, pełnym uczucia interpretacjom. Pod stresem dotkliwe seksualne napięcie może objawiać się w niekonsekwentnym, impulsywnie destrukcyjnym zachowaniu. Mogą wydawać się niespokojni, rozdarci między komfortami stabilnego domowego życia a pragnieniem wędrówki. Mogą być skłonni do samoleczenia.

Motywacja: poznać serce, pogodzić wewnętrzny konflikt, bezpieczny związek.
U mnie sp tez jest dosc silne, ale na szczescie ustepuje so, a zwlaszcza z czasem ustapilo, co mnie znacznie uzdrowilo imo...
A tak poza tym to najgorsze jest to, ze ludzie wlasnie przez ten instynkt typuja sie jako 4, zwlaszcza 4w5 - emocjonalny, zamkniety. Ale czesto to okres przejsciowy i prawdziwy typ krystalizuje sie dopiero po okresie dojrzewania emocjonalnego.

A jak typujesz sie wg. filmow to lepiej zaprzestan tego ;p.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

ODPOWIEDZ