Ulubione filmy szóstek

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Ulubione filmy szóstek

#46 Post autor: swiatlo » piątek, 28 maja 2010, 22:52

Kemal pisze:Oglądaliście Avatar? Jak dla mnie szóstkowy film. Główny bohater najpierw lojalnie wypełnia polecenia, by z czasem stanąć po stronie prześladowanych.

Ale on zdradził swoją rasę


troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Ulubione filmy szóstek

#47 Post autor: Absynt » sobota, 29 maja 2010, 00:27

A nie słyszałeś, że szóstka to też buntownik i do autorytetów ma stosunek albo bogochwalny albo wściekły?

Filmu nie oglądałem, więc... :}
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Ulubione filmy szóstek

#48 Post autor: SuperDurson » sobota, 29 maja 2010, 01:02

swiatlo pisze:
Kemal pisze:Oglądaliście Avatar? Jak dla mnie szóstkowy film. Główny bohater najpierw lojalnie wypełnia polecenia, by z czasem stanąć po stronie prześladowanych.

Ale on zdradził swoją rasę
Co rozumiesz przez "zdradził"? Znaczy co zrobił takiego, co miałoby być zdradą dla całej rasy?
I dlaczego całą "swoją rasę", a nie jednego konkretnego gościa, który chciał ZNISZCZYĆ całą inną rasę!?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Ulubione filmy szóstek

#49 Post autor: swiatlo » sobota, 29 maja 2010, 12:45

SuperDurson pisze:
swiatlo pisze:
Kemal pisze:Oglądaliście Avatar? Jak dla mnie szóstkowy film. Główny bohater najpierw lojalnie wypełnia polecenia, by z czasem stanąć po stronie prześladowanych.

Ale on zdradził swoją rasę
Co rozumiesz przez "zdradził"? Znaczy co zrobił takiego, co miałoby być zdradą dla całej rasy?
I dlaczego całą "swoją rasę", a nie jednego konkretnego gościa, który chciał ZNISZCZYĆ całą inną rasę!?
No mój błąd 6 zdradziła złą 8 dla dobra innej rasy
Koleś dobrze zrobił

swiatlo, proszę Cię o niepisanie dwóch postów pod rząd w krótkim odstępie czasu oraz o trzymanie się zasad polskiej pisowni//Kemal
troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Re: Ulubione filmy szóstek

#50 Post autor: Kemal » sobota, 31 lipca 2010, 02:27

Doszedłem dzisiaj do wniosku, że zapewne z powodu mojego enneatypu/instynktu/socjotypu bardzo podobają mi się filmy o mafii. Lojalność, wsparcie, czytelne zasady i hierarchia, silne charaktery. Jest w tym coś pociągającego. Ojciec Chrzestny to mój ulubiony film, a ostatnio oglądam regularnie Rodzinę Soprano.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Ulubione filmy szóstek

#51 Post autor: atis » sobota, 31 lipca 2010, 09:36

Z tą mafią to możliwe ze to 'typowe' dla szóstek bo znam parę innych również lubiących te kliematy, a jedna nawet męczy sciezka dzwiękową z oijca cherzestnego bo ma to ustawione w komorce gdy sie do niej dzwoni, a ze rzadko koorke odbiera, to juz to wystarczajaco dobrze zapamietalam xD
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Ulubione filmy szóstek

#52 Post autor: Rinn » sobota, 31 lipca 2010, 14:39

A ja nie cierpię takiej tematyki, mafia i gangi mnie nie fascynują, tylko dołuje i obrzydzają, tak samo jak polityka (chociaż polityką jestem w stanie się mimo tej antypatii interesować), więc unikam takich filmów czy książek jak mogę.

Wyjątkiem jest gra w mafię na zlotach, sasasasa. :twisted:
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Ulubione filmy szóstek

#53 Post autor: kroplablekitu » niedziela, 29 stycznia 2012, 20:55

Coś tam oglądałam w tematach mafijnych, i podobało się, ale to była dobra klasyka, bracia Scorcese, i myslę że dlatego :) W sumie filmy o złoczyńcach są ok.... Ale mafii jako takiej nie cierpię i nie rozumiem fascynacji nią. W ogóle nie lubie organizacji, które wykorzystują swoją siłę by wyzyskać pojedyńczego zagubionego osobnika. Państwo pobiera podatek od dochodów, ale przynajmniej daje coś w zamian, chociaż można sie kłócić, na ile jest to proporcjonalna wymiana. Mafia nic nie daje, jedynie korzysta ze swojej zorganizowanej siły, żeby zastraszać i wykorzystywać innych. Dlatego filmów przedstawiających jej romantyczny obraz nie oglądam. Bo poza romantycznym wizerunkiem jest też niefajna prawda. Tak prawdę mówiąc, to jak to piszę, to czuję, że się lekko nakręciłam, i że nienawidzę : ] no ale ja tak mam i zaraz przechodzi : )

W innym wątku wspomniałam, że szukam fajnych i inspirujących dzieł, które umocniłyby we mnie wiarę w ludzi, dobro i takie tam :roll: Zrobiłam przegląd filmów, które wybieram, i dotarło, że wszystkie są w podobnej tematyce, tj ofiara bierze los w swoje ręce i dokonuje odwetu :twisted: I miałam pomysł, żeby sobie urozmaicić ten repertuar czymś z innej beczki. Ale mam wrażenie, że właściwie wszystko co wchodzi do kin to historie w tym stylu. Ostatnio jest to Millennium z superbohaterką Lisbeth Salander. Wcześniej było np Jestem Bogiem, w sensie, że zapuszcozny koleś odnajduje klucz do sukcesu, ale źli ludzie pragną mu go zabrać. Ciężko jest mi znaleźć cokolwiek interesującego w innym temacie :)

Z takich które polecam, to kino szwedzkie, fajny jest Festen - ofiara wraca do swojego domu, gdzie bierze odwet przeciw swojemu ojcu. Rodzina początkowo od niego się odwraca, potem staje po jego stronie. Historia koniec końców naiwna, ale jak większość tego typu historii trzyma w napięciu i dostarcza pożądanego efektu katharsis :) http://www.filmweb.pl/film/Festen-1998-653
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Ulubione filmy szóstek

#54 Post autor: Paweu » poniedziałek, 19 listopada 2012, 23:07

Głównie kino klasy B :lol: Film to jest dla mnie rozrywka, zabicie czasu, ma być lekki w odbiorze, żadnych ciężkich rozkmin itp. Czyli przechodząc do konkretów to będą: komedie (tak do roku 2005, produkcje z lat późniejszych z paroma wyjątkami to niestety kupa), sensacyjne typu "Peacemaker" czy "Reakcja łańcuchowa" i horrory (też preferuje starsze produkcje, bo nowe to oprócz kilku wyjątków to dno i 5 metrów mułu). Oczywiście muszą się dobrze kończyć, śmierć głównego bohatera na końcu filmu w ogóle do mnie nie przemawia, bo tyle się męczył przez cały film a tu ch... bombki strzelił, choinki nie będzie.
Podobno 1w9 LIE

ODPOWIEDZ