Typ SuperDursona ;)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Typ SuperDursona ;)

#1 Post autor: Emjotka » niedziela, 12 października 2008, 23:34

To jest temat o inteligencji emocjonalnej piątek, ósemko. ;) Ja rozumiem mocne połączenie z 5, ale nie przesadzajmy.

Wydzieliła M. Biorę pod uwagę możliwość zmiany tematu.
M.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 grudnia 2008, 10:20 przez Emjotka, łącznie zmieniany 1 raz.


Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 13 października 2008, 06:18

Że ja niby 8? :shock:

Ja nie lubię dyrygować innymi.
Umiem, ale nie lubię.
Nie jestem 8.


Zdanie co do testu podtrzymuję. Zaprzeczenia zafałszowują wynik.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#3 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 13 października 2008, 09:42

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 18:32 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#4 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 13 października 2008, 12:17

SuperDurson pisze:Że ja niby 8? :shock:

Ja nie lubię dyrygować innymi.
Umiem, ale nie lubię.
Nie jestem 8.
Czytałeś opisy 8? To, że na tym forum piszą głównie niezdrowe osobniki wszystkich typów i że większość ludzie jest niezdrowa, nie znaczy, że to bezwzględna norma... :roll:

Większość Twoich postów z początku bytności na forum ma chaotyczno-ósemkową budowę. Widać w nich impuls przelany na słowa, który u piątki uraczysz raz na ruski rok. No i piątki mają problemy z działaniem, tymczasem...
SuperDurson pisze:Skoro na doświadczeniach to proszę bardzo..
Pracowałem w tylu różnych firmach, w tylu różnych zawodach, w tylu różnych miejscach, że aż się podzielę swoją opinią..

Praca fizyczna =/= ogłupiająca
Pracownicy fizyczni =/= bez zainteresowań

Pracowałem na budowie jako pomocnik zbrojarza - z góralem abstynentem. Tylu filozoficznych rozmów nie przeprowadziłem w życiu z żadnym innym człowiekiem. A dowiedziałem się od niego o budowie tyle, że niejeden studencina po budownictwie nie ma takiej wiedzy.
Pracowałem na budowie jako izoler - z ludźmi, których jedynym zainteresowaniem była butelka za barakiem. Jak powiedziałem że nie piję w pracy przestali mnie lubić. Z inżynierem, który 15minut liczył ile m^3 ziemi musi wybrać z pod kręgu aby ten się zapadł o metr. I nie mógł doliczyć.. A jak z łopatą w garści, z głębi kręgu mu powiedziałem ile i skąd się to wzięło to się obraził. :shock:
Pracowałem jako tragarz - w przeprowadzkach. Wśród ludzi, którzy zrobili coś z niczego. Dwóch przyjaciół, którzy nauczyli mnie, że swoją pracę - co by to nie było - trzeba szanować. I to gwarantuje sukces.

Byłem ogrodnikiem, kierowcą, informatykiem, sprzedawcą, kasjerem, monterem alarmów, krupierem, kelnerem, akwizytorem, kosmetykiem, elektrykiem, elektronikiem, bibliotekarzem, stróżem, mechanikiem, dilerem, sorterem skór, złodziejem sklepowym, introligatorem, handlowcem, aktorem, modelem.. i wiele, wiele innych, których nazw teraz nawet nie pamiętam..

Każda branża ma swoją specyfikę.
Każda wymaga określonych predyspozycji i umiejętności.

A wszystko tak na prawdę zależy tylko od LUDZI, z którymi pracujesz.
Więc mądrze wybierz towarzystwo..
+ jeszcze masa mniej widocznych rzeczy w Twoich postach, które niewiele mają wspólnego z 5...
SuperDurson pisze:Zdanie co do testu podtrzymuję. Zaprzeczenia zafałszowują wynik.
Faktycznie przy zaprzeczeniach trzeba się chwilę zastanowić - ale większą trudność takie skupienie sprawi właśnie 8 czy 7, niż 5.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#5 Post autor: M. » poniedziałek, 13 października 2008, 15:39

Od początku nie chciało mi się wierzyć, że SuperDurson jest piątką. Jest zbyt przedsiębiorczy i dziarski.
5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#6 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 13 października 2008, 15:53

M. pisze:Jest zbyt przedsiębiorczy i dziarski.
Jest typowym EXTjotem - człowiekiem, który musi ciągle coś robić, typem, w którym jest ogromna wręcz liczba pracoholików (dla zainteresowanych polecam stronę http://socjonika.pl/ i lekturę temperamentu EJ i funkcji Te + wyciągnięcie wniosków) a enneagramowo przekładającym się z reguły na 8, 3 czy antyfobiczne 6.

Stawiam tezę, że Durson to zdrowe 8 (jedno z tych, które na tym forum można policzyć na palcach jednej ręki) z mocnym połączeniem z 5. Ktoś obali?
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#7 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 13 października 2008, 16:06

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 18:31 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#8 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 13 października 2008, 16:08

Stawiam na Tolka Banana. Udowdnijcie mi, że nie.
A piętka, rzecz jasna nie może być przedsiębiorcza, nie ma mowy. Przecież piątki to życiowi nieudacznicy. Pierdoły, których wymarzonym zawodem jest bibliotekarz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#9 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 13 października 2008, 16:18

Snufkin pisze:On jest zdrowa 6. Taka prawda. Ktoś obali ?
Nie wiem, czy robisz sobie jaja czy pytasz poważnie, więc w razie czego się odniosę: 6 mają określony stosunek do autorytetów - albo się ich kurczowo trzymają, albo próbują obalić z zasady. U Dursona widzę raczej ósemkowe olewanie istnienia czegoś takiego jak autorytet.
Orest_Reinn pisze: A piętka, rzecz jasna nie może być przedsiębiorcza, nie ma mowy. Przecież piątki to życiowi nieudacznicy. Pierdoły, których wymarzonym zawodem jest bibliotekarz.
Niepotrzebnie sarkasz... Piątka, zdrowa, oczywiście może być przedsiębiorcza i, co niebywałe, nawet aktywna. Jednakże do pewnego stopnia i z pewnych specyficznych pobudek, których u Dursona nie dane mi było dostrzec, tak więc uważam to za przesłankę ku temu, że piątką nie jest. Udowodnij, że jest inaczej. I prosiłabym wersję bez manipulowania językiem.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#10 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 13 października 2008, 16:29

Jestem ciekaw jak możesz dostrzec czyjeś, jak to określiłaś, pobudki.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#11 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 13 października 2008, 17:35

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 18:31 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#12 Post autor: M. » poniedziałek, 13 października 2008, 17:43

Orest_Reinn pisze:Stawiam na Tolka Banana. Udowdnijcie mi, że nie.
A piętka, rzecz jasna nie może być przedsiębiorcza, nie ma mowy. Przecież piątki to życiowi nieudacznicy. Pierdoły, których wymarzonym zawodem jest bibliotekarz.
Orest jak zawsze miły.
Przedsiębiorczy najczęściej łączy się z takimi cechami jak: oznacza aktywny, energiczny, łatwo przechodzący od słowa do czynu.
5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#13 Post autor: NoMatter » poniedziałek, 13 października 2008, 17:56

M. pisze:
Orest_Reinn pisze:Stawiam na Tolka Banana. Udowdnijcie mi, że nie.
A piętka, rzecz jasna nie może być przedsiębiorcza, nie ma mowy. Przecież piątki to życiowi nieudacznicy. Pierdoły, których wymarzonym zawodem jest bibliotekarz.
Orest jak zawsze miły.
Przedsiębiorczy najczęściej łączy się z takimi cechami jak: oznacza aktywny, energiczny, łatwo przechodzący od słowa do czynu.
(to u Oresta to był sarkazm)
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#14 Post autor: M. » poniedziałek, 13 października 2008, 18:22

Wiem co to jest sarkazm. Orest uwielbia się czepiać.
5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#15 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 13 października 2008, 18:29

Orest_Reinn pisze:Jestem ciekaw jak możesz dostrzec czyjeś, jak to określiłaś, pobudki.
Normalnie. O teorii umysłu nie słyszał? Nie wiem jak Ty, ale ja nie mam autyzmu. Zresztą jest wiele postów, w których Durson pisze wprost o tym, co nim kieruje.
Snufkin pisze:
U Dursona widzę raczej ósemkowe olewanie istnienia czegoś takiego jak autorytet.
No tak ale Ty w swoim stylu zaczynasz od negowania. Napisz raczej co przemawia u Niego za byciu 8. Moje argumenty za typem 6 są jedynie intuicyjne więc je na razie przemilczę. 6 jak na razie jest najprawdopodobniejsza.
Nie zaczęłam od negowania, to Ty zacząłeś czytać moje posty od połowy, ćfórko droga. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ