Inteligencja emocjonalna szóstek

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Twoja grupa krwi, Strażniku, to...?

#31 Post autor: boogi » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 15:05

Zaciekawiło mnie, czy występuje jakaś korelacja pomiędzy grupą krwi, a enneatypem. Pewne swoje typy mam - zapraszam do wypełnienia ankiety.

EDIT (31.01.2009)
Jakieś podsumowanie jest tutaj, dziękuję za udział w badaniu, no i zapraszam do dalszego wypełniania - może z czasem coś więcej się z tego urodzi ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 31 stycznia 2009, 10:43 przez boogi, łącznie zmieniany 1 raz.


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#32 Post autor: SuperDurson » wtorek, 13 stycznia 2009, 00:28

OooooOOOOOoooOOOOOOOoooo...

Pojawiło się u szóstek, więc pogdybam sobie. :mrgreen:

La la :wink:
  • Korelacja? Korelacja tych czynników jest według mnie nieistotna, bo nawet jeżeli występuje to jest pomijalnie mała.
Przez "typ" rozumiem "typ w enneagramie".
  • Współczynniki porównywane (grupa krwi, typ) zależą wprost od innych współczynników niższego stopnia [czyli bardziej pierwotnych, podstawowych] (część genotypu zależna od kombinacji grupy krwi rodziców + ewentualna mutacja, motywy działań).
Założyłem poniżej, że metabolizm informacyjny zależy od genotypu (niekoniecznie od części związanej z grupą krwi) bo tak mówi teoria socjoniki.
  • Typ KSZTAŁTUJE się od kiedy jesteśmy w stanie interpretować informacje bo to my sami od pierwszych chwil wyrabiamy sobie swoje własne sposoby na wszystko - wiele z nich pokrywa się bo przecież jesteśmy podobni i myślimy podobnie, więc działamy w podobny sposób. Enneagram skupia się na motywach działań, wyróżniając dziewięć typów. Bardzo ładnie opisują teorię ośrodki inteligencji - w jaki sposób typy (czyli tak na prawdę pojedynczy ludzie) wykorzystują różnorakie możliwości swojego mózgu. Mózgu, który jest wynikiem ewolucji bo natura prze do przodu wykorzystując gotowe, skuteczne wzorce. Nasz mózg to najdoskonalsza z machin jakie wymyśliła natura, to genialne jak po kolei, warstwa po warstwie, na najskuteczniejszych istniejących podzespołach były dobudowywane kolejne, i kolejne, tylko te najlepsze.. Mamy w sobie trochę z prymitywnego instynktownego gada, trochę emocjonalnego ssaka, oraz trochę logicznej kory właściwej tylko homo sapiens.. To jak działamy, co nami kieruje i w jaki sposób się zazwyczaj realizujemy zależy od tego jak wykorzystujemy poszczególne części własnego mózgu. Nazwano te części "ośrodkami inteligencji". Te ośrodki lubimy, te tłumimy, a tamte tylko pomagają.. Tak twierdzi teoria. Po szczegóły odsyłam właśnie do teorii, choć zapewne już ją doskonale znasz.. :mrgreen:

    Wg. mnie typ nie zależy znacząco od innych czynników niż uwarunkowania metabolizmu informacyjnego (uwarunkowania, nie wymuszenia - w ramach danego sposobu interpretacji zewnętrznych danych zwanych socjotypem jest duże prawdopodobieństwo określenia najbardziej prawdopodobnych wewnętrznych mechanizmów, sposobów reakcji w danych sytuacjach, motywów działań opisywanych zbiorczo typem), oraz uwarunkowania środowiskowe (tak, tak - mamusia, tatuś i znajomkowie z sąsiedztwa, oraz w ogóle wszystko z czym się stykamy od najmłodszych lat kształtują również to jacy jesteśmy - typ). Te dwa czynniki, mam wrażenie, mają największy wpływ na typ. Reszta czynników, nawet jeżeli taki wpływ istniałby, to byłby on tak mały (bo te dwa czynniki mają wpływ OLBRZYMI!), że aż pomijalny z racji braku przydatności. Inaczej: Nawet gdybyś chciał na podstawie grupy krwi (samej grupy krwi) ustalać typ (bo zakładasz, że jest zależność i znasz ją, więc możesz to zrobić) to wynik byłby obarczony tak OLBRZYMIM błędem, że równie dobrze mógłbyś rzucać 9ścienną kostką i najprawdopodobniej uzyskałbyś bardzo zbliżone, jeśli nie mniej trafne wyniki.
Po co szukać takiej korelacji?


A Rh -
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#33 Post autor: boogi » wtorek, 13 stycznia 2009, 01:39

SuperDurson pisze:OooooOOOOOoooOOOOOOOoooo...

Pojawiło się u szóstek, więc pogdybam sobie. :mrgreen:

La la :wink:
No to podyskutuję sobie trochę z Tobą, la la la ;)
SuperDurson pisze:
  • Korelacja? Korelacja tych czynników jest według mnie nieistotna, bo nawet jeżeli występuje to jest pomijalnie mała.
Tego nie wiem, sprawdzam. Jak powiedziałem, pewne swoje propozycje mam, ale też proszę sobie za wiele nie wyobrażać. Spróbuję tylko jedną małą ciekawostkę pokazać ;)
SuperDurson pisze:Przez "typ" rozumiem "typ w enneagramie".
Na tym forum jesteśmy 8)
SuperDurson pisze:Założyłem poniżej, że metabolizm informacyjny zależy od genotypu (niekoniecznie od części związanej z grupą krwi) bo tak mówi teoria socjoniki.
Tak. Socjonika opisuje coś całkiem innego niż Enneagram. Odsyłam do teorii obu tych typologii, chociaż teorię pewnie znasz ;)
SuperDurson pisze:Typ KSZTAŁTUJE się od kiedy jesteśmy w stanie interpretować informacje bo to my sami od pierwszych chwil wyrabiamy sobie swoje własne sposoby na wszystko
Tak. Być może jest tak, że jest już pewien wzorzec zakodowany w nas od urodzenia. Być może jest tak, że nie ma wzorca i nasza pierwsza "przypadkowa" reakcja na jakieś zdarzenie zaczyna nakręcanie spirali kształtowania danego typu. Najstarsi górale tego nie wiedzą ;)
SuperDurson pisze:Po szczegóły odsyłam właśnie do teorii, choć zapewne już ją doskonale znasz.. :mrgreen:
Ciągle się uczę. Ale rozumiem, że we mnie wierzysz, skoro nie podałeś żadnego linka do teorii :mrgreen:
SuperDurson pisze:Wg. mnie typ nie zależy znacząco od innych czynników niż uwarunkowania metabolizmu informacyjnego
A od czego on zależy? ;) (dobra, pytanie-żart, bo gdyby było na poważnie, to byśmy musieli nowy wątek założyć; a pewnie i nowe forum :lol: )
SuperDurson pisze:Po co szukać takiej korelacji?
Nie wierzę, że Ty zakładasz negatywizm na dzień dobry! Może coś znajdę, a może nie. Nie zabijaj badań prowadzonych dla dobra ludzkości tak bez powodu ;)
Zobaczymy co mi wyjdzie. A Ty byś wsparł chociaż raz, zamiast tak wszystkiego się czepiać! (od razu widać, że masz grupę krwi A :P żartuję ;) )
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#34 Post autor: SuperDurson » wtorek, 13 stycznia 2009, 01:47

Poczuj Boogi proszę przez chwilę moją skłonność do natychmiastowego zaprzeczania czynnościom niepraktycznym i nieopłacalnym. Czytaj stracie czasu i środków. Tak mam i lubię to bo to przynosi wymierne korzyści :mrgreen:

Można takie badania uznać za ciekawe, fascynujące, poszerzające wiedzę, zabawne... itd..

Ale ja takie badania uważam za nieprzydatne.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#35 Post autor: boogi » wtorek, 13 stycznia 2009, 01:57

SuperDurson pisze:Ale ja takie badania uważam za nieprzydatne.
Założyłeś, że prowadzę badania. Przyjąłeś ogólnie bardzo wiele założeń. Na ich podstawie (swoich założeń) negujesz moje działanie. Nawet nie zapytałeś, co ja tak naprawdę robię :D
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#36 Post autor: SuperDurson » wtorek, 13 stycznia 2009, 01:58

Coś sprawdzasz. Sam tak stwierdziłeś w którymś z tematów.

To są badania.

PS. Nie neguję Twojego działania/badania tylko uznaję je za nieproduktywne.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#37 Post autor: boogi » wtorek, 13 stycznia 2009, 02:04

SuperDurson pisze:Coś sprawdzasz. Sam tak stwierdziłeś w którymś z tematów.
Np. w niniejszym (patrz pierwszy post) :P
SuperDurson pisze:To są badania.
No dobra, niech będzie. Coś sprawdzam = prowadzę badania. Inne soczewki przyłożyliśmy (dla mnie badania to coś wielkiego, poważnego itp, a nie taka ciekawostka jak tutaj, tym bardziej że i interpretację tych "badań" podam własną i bardzo subiektywną ;) ).
SuperDurson pisze:PS. Nie neguję Twojego działania/badania tylko uznaję je za nieproduktywne.
A pisanie o 2 w nocy długich postów na forum po trzech piwkach jest zdecydowanie produktywnym zajęciem ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#38 Post autor: SuperDurson » wtorek, 13 stycznia 2009, 02:07

Teraz już po czterech.. :wink:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#39 Post autor: boogi » wtorek, 13 stycznia 2009, 02:12

Temat zaczął się rozmywać, więc... więc kończąc Nocne Polaków Rozmowy, zapraszam wszystkie Szóstki odwiedzające ten temat do wypełniania ankiety. Dobrej nocy i do usłyszenia ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Twoja grupa krwi, Strażniku, to...?

#40 Post autor: Absynt » wtorek, 13 stycznia 2009, 12:14

To czerstwy zart, prawda?
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Twoja grupa krwi, Strażniku, to...?

#41 Post autor: boogi » wtorek, 13 stycznia 2009, 15:53

Absynt pisze:To czerstwy zart, prawda?
Nie. Naprawdę interesuje mnie rozkład grupy krwi u pewnych typów. Także u Szóstki. Nie jest to żart, pytam całkiem poważnie :)

(wziąłeś udział w ankiecie, czerstwy? :>)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#42 Post autor: Rilla » wtorek, 13 stycznia 2009, 22:11

Dlaczego interesuje Cię rozkład grupy krwi tylko u pewnych typów, boogi?
Dlaczego u Czwórek tego tematu nie założyłeś? Nie interesują Cię? Czy może uważasz, że to wampiry i krwi nie mają?

Swoją drogą słyszałam, że ludzie o różnych grupach krwi różną się od siebie. Są nawet koncepcje różnych diet odpowiadających różnym grupom. Jestem ciekawa co dokładnie badasz.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#43 Post autor: SuperDurson » wtorek, 13 stycznia 2009, 22:19

Różne diety to ja rozumiem - jak najzupełniej słusznie.

Bo grupy krwi wykształciły się podobno w pewien sposób właśnie w zależności od spożywanego pokarmu i dlatego jedzenie tego co pasuje pod krew jest jak najbardziej słuszne. Ja lubię bardzo nabiał, warzywa i owoce więc dużej mierze żywię się właśnie tym. Smakuje mi i pasuje do grupy krwi. Jadłem to dużo wcześniej niż dowiedziałem się że to właśnie to co powinienem jeść. To jest raczej skłonność do pewnych pokarmów, lubienie ich, ułatwione trawienie i adaptacja ich a nie mus żywieniowy.

Moja siostra ma grupę 0- i wcina mięcho z lubością. Od zawsze pamiętam się zamienialiśmy przy obiedzie doprowadzając do szału rodziców - ja jej dawałem mięcho a ona mi warzywka i to było OK bo każdy jadł to co lubi. Tylko rodzice nie rozumieli..
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#44 Post autor: boogi » wtorek, 13 stycznia 2009, 22:28

Oboje macie rację. U Czwórek z premedytacją nie założyłem ankiety, bo połowa z zarejestrowanych tam userów to nie Czwórki i tylko burzyłoby mi to statystykę ;) A tak serio, to akurat Czwórek ani Piątek nie biorę pod rozwagę.. w sumie interesują mnie pod tym względem przede wszystkim typy 2, 3, 7, 8, 9. U Jedynek też założyłem ankietę po chwili namysłu, podobnie tutaj. To, że interesuje mnie korelacja między wybranymi typami a ich grupami krwi, to jednocześnie część odpowiedzi na wątpliwość Dursona. Ale więcej teraz jeszcze nie powiem.
Co do preferencji żywieniowych - tak, jak sobie ktoś doczyta więcej w tym temacie i dowie się o "ewolucji grup krwi" to może nawet wpadnie na pomysł, co takiego chcę zbadać ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#45 Post autor: SuperDurson » wtorek, 13 stycznia 2009, 22:33

Ośrodki inteligencji.
Szukasz Logiki?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

ODPOWIEDZ