Pomoc

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
szisziek
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 13:37

Pomoc

#1 Post autor: szisziek » niedziela, 31 stycznia 2010, 12:11

jak wam pomóc w akceptowaniu wszystkiego i wszystkich?
macie jakies konkretne sforumowania ktore podnoszą was na duchu ?



Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

Re: pomoc

#2 Post autor: Memory » niedziela, 31 stycznia 2010, 12:18

W moim przypadku nie jest to trudne zadanie. Nie potrzebuję specjalnie wylewnych dowodów miłości, przesada działa na mnie zniechęcająco i budzi podejrzenia. Wystarczy pokazywać, że uznano nas za wartościowych, chętnie nawiązywać kontakt i przede wszystkim szanować, ponieważ szóstki czują się często traktowane poniżająco, zwłaszcza w momentach przewrażliwienia. Na sześć bardzo dobrze działają afirmujące słowa, zawierające dużo ciepła i miłości.
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: pomoc

#3 Post autor: SuperDurson » niedziela, 31 stycznia 2010, 12:28

Ja podziękuję, za Twoje pomaganie nam w akceptowaniu wszystkiego i wszystkich.. Nie mam najmniejszej ochoty akceptować wszystkiego i wszystkich.

Wszystkiego i wszystkich? Nie. To bez sensu.
Niektórych, ważnych, potrzebnych - tak. To ma sens.

Mam takie.. powiedzenie.. jak ktoś robi coś, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe, pozbawione sensu, lub bezcelowe, ale jednocześnie w żaden sposób nie ma na mnie wpływu i wiem, że jeśli tylko będę chciał to zwyczajnie nad tym przeskczę - wtedy często robię bardzo zdziwioną minę i mówię "co kto lubi..". Ty lubisz to, ja tamto, tak długo jak nie wchodzimy sobie w drogę - rób co lubisz..

Żebyś mógł powiedzieć na temat czegoś, co dla Ciebie, w Twoim życiu jest nieakceptowalne "co kto lubi", czyli w gruncie rzeczy dać przyzwolenie na coś to najpierw musisz to coś zaakceptować.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: pomoc

#4 Post autor: Rinn » niedziela, 31 stycznia 2010, 13:27

szisziek pisze:jak wam pomóc w akceptowaniu wszystkiego i wszystkich?
Mogłabyś rozwinąć? Co przez to rozumiesz?
szisziek pisze:macie jakies konkretne sforumowania ktore podnoszą was na duchu ?
Gdzieś już było w którymś temacie na podforum...

Proszę:
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=978
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc

#5 Post autor: Mandala » niedziela, 31 stycznia 2010, 16:53

szisziek pisze:jak wam pomóc w akceptowaniu wszystkiego i wszystkich?
macie jakies konkretne sforumowania ktore podnoszą was na duchu ?
Ale psychodela! :D Chcesz nas ugłaskać i ogłupić, żebyśmy wszystko akceptowali a potem wykorzystać? Stworzyć armię bezmózgich Szóstek? :twisted: Miałam właśnie wizję rządów autokratycznych...

Hmm... Proponuję podanie jakichś narkotyków. :wink:

No dobra, rozumiem, że nie chodziło o dosłowne akceptowanie "wszystkiego i wszystkich"... a przynajmniej mam taką nadzieję. Może o to, byśmy nie doszukiwali się we wszystkim ciemnych stron, trochę się rozluźnili i akceptowali to, czego nie możemy zmienić, wyłączyli trochę czujność i bunt, tak dziewiątkowo - to jest to, czego potrzebujemy.

Jednak to się wiąże z tym, czy czujemy się dobrze, więc nie ma co tworzyć osobnego wątku. Jest już ten, do którego linka wysłała Rinn. Przynajmniej moim zdaniem tak to działa - akceptacja przychodzi wraz z rozluźnieniem, komfortem, poczuciem wartości i wewnętrznego autorytetu - kiedy jesteśmy mniej zależni, więcej możemy zaakceptować, czuć się pewniej.
Memory pisze:Wystarczy pokazywać, że uznano nas za wartościowych, chętnie nawiązywać kontakt i przede wszystkim szanować
Chyba najbardziej skuteczne!
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 stycznia 2010, 19:27 przez Mandala, łącznie zmieniany 1 raz.
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
szisziek
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 13:37

Re: Pomoc

#6 Post autor: szisziek » niedziela, 31 stycznia 2010, 19:04

dzięki Memory Mandala o taką odpowiedzi mi chodzilo :)

SuperDurson
widze że nie lubisz2 i tego całego pomagania, 'co kto lubi', tak. i nie mam zamiaru nikomu niczego narzucać ...

Rinn
chodziło mi to ogolnie, znajome 6 mówią mi o różnych rzeczach a ja poprostu nie wiem jak mam pomóc, powiedziec swoje zdanie i ich przy tym nie urazic. No i ewentualnie jak zachowywac się kiedy 'Wy' macie gorsze dni. :)

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Pomoc

#7 Post autor: car II » niedziela, 31 stycznia 2010, 19:19

Kiedy moja znajoma 6 ma gorsze dni to wytłumaczy co się mniej więcej dzieje i się izoluje od wszystkich aż wydobrzeje. Pewnie męczy wtedy swojego chłopaka ale znajomych z grupy nie zamęcza sobą i woli być sama.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 stycznia 2010, 19:44 przez car II, łącznie zmieniany 1 raz.
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc

#8 Post autor: Mandala » niedziela, 31 stycznia 2010, 19:27

Mandala pisze:Ale psychodela! :D Chcesz nas ugłaskać i ogłupić, żebyśmy wszystko akceptowali a potem wykorzystać? Stworzyć armię bezmózgich Szóstek? :twisted: Miałam właśnie wizję rządów autokratycznych...

Hmm... Proponuję podanie jakichś narkotyków. :wink:
szisziek pisze:dzięki Memory Mandala o taką odpowiedzi mi chodzilo :)
:lol:
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
szisziek
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 13:37

Re: Pomoc

#9 Post autor: szisziek » poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:33

car II
aha i zarzucanie Dursonowi, że nie lubi 2 (wszystkich) daje do myślenia czy nie osądzasz ludzi po pozorach i na podstawie subiektywnych emocji , zwłaszcza, że ma podpis, że Cię lubi...

pewnie cos w tym jest, może poprostu jestem przewrażliwiona krążącymi stereotypami... aaaaa! :|

ODPOWIEDZ