Narcyz? Epikurejczyk? - czyżby??

Wiadomość
Autor
hab
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek, 29 stycznia 2007, 12:18

#76 Post autor: hab » niedziela, 8 kwietnia 2007, 20:11

Co prawda nie jestem 7, ale też jestem narcyzem. Jestem zakochany w sobie . Czy taki narcyzm jest zdrowy?



Awatar użytkownika
Gabol
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 20:35
Lokalizacja: Borzęta

#77 Post autor: Gabol » niedziela, 8 kwietnia 2007, 22:46

hmmm.... epikurejczykiem jestem w 100%, nie ma co tutaj za dużo dyskutować bo większość(prawie wszystkie) 7 sa epikurejczykami. Czy jestem narcyzem? Mam w klasie jednego narcyza i to takiego podręcznikowego, aż takim wielkim jak on to nie jestem, jednak bez wątpienie troche narcyza we mnie siedzi.... W końcu wszyscy wiedzą ze jestem najlepszy 8) 8)

pozdrawiam
7w8
eNFp

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#78 Post autor: kidziorek » wtorek, 19 czerwca 2007, 17:07

Jeżeli chodzi o narcyzm....

Mi kojarzy się głównie z mitologicznym zakochaniem w sobie, czyli głównie z urodą, w tej kwestii to z powodu wyglądu -100%....
Zdaje sobie sprawę również, że praktycznie w każdej dziedznie są
lepsi, a nawet w tych w których jestem dobry nie nadymam się pochwałami innych itp.

Jedna kolezanka z gg zarzuciła mi narcyzm...z tego co wydusiłem w sledztwie to poszlo o to ze...lubie rozmawiac o mnie, na moj temat ;)
Przy takich kryteriach to napewno jestesmy.
Dodatkowo mysle ze wiekszosc ludzi nasza niezaleznosc, olewanie tego co ludzie pomysla i wlasne zdanie na kazdy temat rowniez wpisuja w narcyzm, nie sa w stanie pojac, ze to nie wynika z samouwielbienia.
Sa przekonani, ze liczymy sie tylko sami dla siebie, wiec wg nich jestesmy zakochani w sobie.

Dodatkowo ktos tu napisal o "chwaleniu sie" itp objawach, tak jak ktos juz tu odpisal, takie rzeczy zdarzaja mi sie w zartach, ale staram sie ich unikac, bo z przerazeniem odkryłem, że wiekszosc ludzi bierze to zupełnie serio...

Extraversion |||||||||||||| 56%
Stability |||||||||||||| 53%
Orderliness |||| 13%
Accommodation |||||||||| 36%
Interdependence |||||||||| 36%
Intellectual |||||||||||||||| 70%
Mystical |||||| 23%
Artistic |||||||||| 36%
Religious || 10%
Hedonism |||||||||||||||| 63%
Materialism |||||| 30%
Narcissism |||||| 30%
Adventurousness |||||||||||||||| 63%
Work ethic |||| 16%
Self absorbed |||||||||||||||| 70%
Conflict seeking |||||| 30%
Need to dominate |||| 16%

Romantic |||| 16%
Avoidant |||||||||||||| 56%
Anti-authority |||||||||||||||| 63%
Wealth |||||||||||| 43%
Dependency |||||||||| 36%
Change averse |||| 16%
Cautiousness |||||||||||||||||||| 83%
Individuality |||||||||||||||||||| 90%
Sexuality |||||||||||| 43%
Peter pan complex |||||||||||||||| 70%
Physical security |||||||||||||||||||| 83%
Physical fitness || 10%
Histrionic |||||||||||||||||||| 83%
Paranoia |||||||||||| 50%
Vanity |||||||||||| 50%
Hypersensitivity |||||||||||||| 56%
Indie |||||||||||||||||| 75%

Narcyzm 30%...ale zabsorbowanie soba 70%....razem 100% ;)
Wychodzi ze jednak jestem :(
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Druid z Polmosu
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 15 maja 2007, 15:13
Lokalizacja: Magiczny krąg Wielkiego Druida Polmosa

#79 Post autor: Druid z Polmosu » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 16:19

Mi z tego testu wyszło Narcissism 83% :) Zresztą moj avatar nie ma nic wspolnego z narcyzmem :twisted:
"I was excellent. Everybody loved me. I love myself, and I like bums. "
Cardinal Richelieu

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#80 Post autor: Wawelski » wtorek, 26 czerwca 2007, 09:10

Extraversion |||||||||||| 46%
Stability |||||||||||| 50%
Orderliness |||||| 26%
Accommodation |||||||||||| 43%
Interdependence |||||||||||| 43%
Intellectual |||||||||||||||| 63%
Mystical |||||||||||||||| 63%
Artistic |||||||||||||||| 70%
Religious |||||||||||||||||| 76%
Hedonism |||||||||||||| 56%
Materialism |||||||||||||| 56%
Narcissism |||||||||||| 43%
Adventurousness |||||||||||||||| 70%
Work ethic |||| 16%
Self absorbed |||||||||||||||||||| 83%
Conflict seeking |||||||||||| 50%
Need to dominate |||||||||||| 43%

Romantic |||||||||||||||||||| 83%
Avoidant |||||||||| 36%
Anti-authority |||||||||||||||||||| 83%
Wealth |||||| 30%
Dependency |||||||||||||| 56%
Change averse |||||||||||| 43%
Cautiousness |||||||||||| 43%
Individuality |||||||||| 36%
Sexuality |||||||||||||||||| 76%
Peter pan complex |||||| 30%
Physical security |||||||||||||||||||| 83%
Physical fitness |||||||||||| 44%
Histrionic |||||||||||||||| 70%
Paranoia |||||||||||||||| 63%
Vanity |||||||||||||||||||| 83%
Hypersensitivity |||||||||||||||||||| 83%
Female cliche |||||||||||| 43%
Co tu dużo mówić lubię siebie, może nawet i kocham. Wyznaję zasadę kochaj siebie, a będą kochali Cię inni :] Jestem świadom swojej wartości, czasem nawet zastanawiam się czy moja wysoka samoocena nie jest przeszacowana :lol: Po wynikach jednak widać, że daleko mi do typowego narcyza (43%) ;> Hedonistą czy materialistą wg testu też okazuje się, nie jestem (56%) :]
kidziorek pisze: Narcyzm 30%...ale zabsorbowanie soba 70%....razem 100% ;)
Wychodzi ze jednak jestem :(
U mnie wyszło razem 126% :lol:
kidziorek pisze: Jedna kolezanka z gg zarzuciła mi narcyzm...z tego co wydusiłem w sledztwie to poszlo o to ze...lubie rozmawiac o mnie, na moj temat ;)
Przy takich kryteriach to napewno jestesmy.
Oj tak ja uwielbiam zbierać informacje na mój temat, a jak się irytuję jak zdanie innych odbiega od mojego fantastycznego wizerunku :!: ;) :lol: Nie mniej jednak wiem, że ideałem nie jestem i daleko mi do niego, choć nie będę pisał też o swoich wadach bez przesady hahahaha. W każdym razie lubię zbierać informacje nie tylko po to by dowartościować się i potwierdzić dobre zdanie o sobie, ale też być świadomym swoich wad, które niestety posiadam :cry: Zderzenie z rzeczywistością może być bolesne i często tak jest, ale to konieczne by poznać siebie lepiej i szczęśliwie funkcjonować wśród ludzi. Praca nad sobą, skupienie się na innych sprawach, ukrywanie wad... możliwe dzięki takiej wiedzy może zwyczajnie pomóc chodzić po ziemii ;)
kidziorek pisze: Sa przekonani, ze liczymy sie tylko sami dla siebie, wiec wg nich jestesmy zakochani w sobie.
Nawet jeśli, to ja nie widzę w tym nic złego. Oni za dużo marudzą ;)

Jeśli chodzi o epikurejczyka
pl.wikipedia.org pisze:Podobnie jak większość kierunków filozoficznych hellenizmu dla epikurejczyków najważniejszą dziedziną filozofii była etyka – uważali oni, że podstawowym zagadnieniem filozoficznym jest szczęście, które upatrywali w przyjemności.
Zdecydowanie tak. Z tym że przyjemność rozumiem także jako radość z odczuwania na przykład miłości, która zaprowadzi mnie do szczęścia.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

zielona_trawka
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 7 sierpnia 2007, 17:53
Lokalizacja: Wrocław ;d

#81 Post autor: zielona_trawka » środa, 8 sierpnia 2007, 00:50

Epikurejczyk- tak, zdecydowanie tak :) ale nie ponad wszystko...gdyby mialo to wyrządzić krzywde bliskiej mi osobie to nie...

narcyzm-musze przyznac ze tak. Szukam okazji do pochwal...kieruje rozmowa tak zeby slyszec komplementy...ktore odrzucam..ale nie dlatego ze w nie nie wierze ale dlatego zeby przekonywano mnie do moich pozytywow i prawiono jeszcze wiecej komplementow hehe :D i ogolnie musze byc w cenrum uwagi musze byc najwazniejsza i NAJLEPSZA

coz...kazde ma jakies tam nieszkodliwe wady :twisted:
7 w 8


ZYJ SZYBKO, BAW SIĘ DŁUGO, MARNUJ CZAS NA PIERDOŁY, NIE UMIERAJ WOGÓLE

Awatar użytkownika
Gaile
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 26 sierpnia 2007, 00:03
Lokalizacja: spod łóżka

#82 Post autor: Gaile » niedziela, 26 sierpnia 2007, 13:02

Wysoka samoocena. Wiem, jaka jestem i na co mnie stac, ale sie z tym nie obnosze. Zwyczajnie nie lubie, gdy ktos mnie nie docenia (;
Wady? Uwielbiam je. Nadaja charakteru.
Nie musze byc na pierwszym miejscu, ale chce miec swoje wlasne miejsce w grupie i tam grzac posladki. Element drugoplanowy, ale niezbedny do dzialania calej maszyny (;
I zdecydowanie lubie dzielic sie z ludzmi swoimi spostrzezeniami, odczuciami i pogadalami. Lubie mowic o sobie, choc mam uwadze druga osobe - potrafie sluchac.

Zdrowy narcyzm, o ile mozna to tak nazwac.

kidziorek pisze:Dodatkowo mysle ze wiekszosc ludzi nasza niezaleznosc, olewanie tego co ludzie pomysla i wlasne zdanie na kazdy temat rowniez wpisuja w narcyzm, nie sa w stanie pojac, ze to nie wynika z samouwielbienia.
Sa przekonani, ze liczymy sie tylko sami dla siebie, wiec wg nich jestesmy zakochani w sobie.

Dodatkowo ktos tu napisal o "chwaleniu sie" itp objawach, tak jak ktos juz tu odpisal, takie rzeczy zdarzaja mi sie w zartach, ale staram sie ich unikac, bo z przerazeniem odkryłem, że wiekszosc ludzi bierze to zupełnie serio...
Podpisuje sie pod tym wszystkim, czym moge - zero zrozumienia ;P

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#83 Post autor: Memory » sobota, 2 sierpnia 2008, 18:38

Epikurejczyk? Trochę sie zgodzę, aczkolwiek! Na przyjemności trzeba miec pieniądze, a ja zawsze mam pustą skarbonkę więc to tak jakby mi ręce ucięli
Znam ten problem.
Czasem nie znam umiaru w swych potrzebach, gdybym miała pieniądze pewnie stałabym się pretendentką do zostania hedonistką, bo lubię naginać granicę w wiecznej potrzebie karmienia swych nienasyconych potrzeb. :D

Narcyzm? Cóż, zdarza się. :twisted: Ale wolę zatrzymać to jedynie w sferze myśli, nie rozpowiadam głośno, kiedy pomyślę o sobie w superlatywach. Niezbyt przepadam za osobami, które śmiało ukazują swoją domniemaną wyższość.
6w7 sp/sx, EIE

ODPOWIEDZ