7w8 vs. 8w7

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cienka
Posty: 112
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 15:31
Lokalizacja: się biorą dzieci?

7w8 vs. 8w7

#1 Post autor: Cienka » sobota, 8 września 2007, 14:22

Jak myślicie, jakie są są różnice w zachowaniu tych 2 typów? Jak odróżnić od siebie 8w7 od 7w8? Odkąd pamiętam zawsze miałam problem z tym, którym typem z tych dwóch jestem. A co do swojego ENFp nie mam wątpliwości. We wszystkich testach wychodzi mi 7w8. Może jestem 8w7, a moje siódemkowe usposobienie jest dyktowane przez ENFp?


7w8, ENFp, sp/sx/so, choleryk :)

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

#2 Post autor: nlg » sobota, 8 września 2007, 14:30

Kiedy coś musisz zrobić, mimo że nie masz na to ochoty to po prostu to robisz czy odkładasz to w nieskończoność byleby jak najdłużej z tym zwlekać i robisz to w ostatniej chwili? Czy w szkole zdarzało ci się np. nie przychodzić do szkoły w dniu sprawdzianu po to żeby go napisać w innym terminie bo nie chciało ci się uczyć w pierwszym?

Takie zachowania pasują bardziej do 7, ósemki tak raczej nie robią.
tak

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

#3 Post autor: Autsajder » sobota, 8 września 2007, 14:38

Subiektywna opinia: Ósemki są bardziej agresywne i pewne siebie. Często nażucaja swoje pomysły innym. Często zakładają że ich pragnienia pokrywają się z pragnieniami innych. Oceniaja ludzi dość błachymi argumentami jednak jak sie do kogoś zbliżą to myśle że są raczej wierne. Siódemki są bardziej wrażliwe i otwarte na ludzi, ale szybko sie nimi nudzą. Potrafia wpadać w melancholie z błachych powodów. Niemal z każdym chcą mieć kontakt i każdego traktuja może nie jak przyjaciela, ale jak kolege często nie znając drugiej strony.
5w4, LII (INTj)

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

Re: 7w8 <-> 8w7

#4 Post autor: andrzej4001 » sobota, 8 września 2007, 14:39

Cienka pisze:Jak myślicie, jakie są są różnice w zachowaniu tych 2 typów? Jak odróżnić od siebie 8w7 od 7w8? Odkąd pamiętam zawsze miałam problem z tym, którym typem z tych dwóch jestem. A co do swojego ENFp nie mam wątpliwości. We wszystkich testach wychodzi mi 7w8. Może jestem 8w7, a moje siódemkowe usposobienie jest dyktowane przez ENFp?

Czasami nasze skrzydło może nas tak zdominować, iż nie utożsamiamy się z realnym typem, którym jesteśmy, toteż np. siodemka, która czuje się ósemką i uważa się za 8w7, może być w rzeczywistości 7w8.

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#5 Post autor: Czekolada » sobota, 8 września 2007, 20:21

ENFp i 8 kompletnie mi nie pasuje.

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#6 Post autor: andrzej4001 » sobota, 8 września 2007, 20:41

Czekolada pisze:ENFp i 8 kompletnie mi nie pasuje.

A mi pasuje, ale do dojrzałej ósemki z dobrze rozwiniętym połączeniem z 2. Dzięki temu lepiej zna się na ludziach. Choc, w ogóle uważam, że szukanie korelacji między socjoniką a enneagramem nie ma sensu.

Nefiv

#7 Post autor: Nefiv » sobota, 8 września 2007, 21:12

Czekolada pisze:ENFp i 8 kompletnie mi nie pasuje.
A ENTP i 4w5? :D

A jak odróznić 7w8 od 8w7... Hmmm... Wydaje mi się, że 8 robi więcej interesów różnych, andregrałndowych dilów, jest zdecydowanie agrsywniejsze. 7 przeważnie bardziej się tez rzuca w oczy, chociaz znam jeden wyjątek :P

Awatar użytkownika
Cienka
Posty: 112
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 15:31
Lokalizacja: się biorą dzieci?

#8 Post autor: Cienka » sobota, 8 września 2007, 21:44

nlg pisze:Kiedy coś musisz zrobić, mimo że nie masz na to ochoty to po prostu to robisz czy odkładasz to w nieskończoność byleby jak najdłużej z tym zwlekać i robisz to w ostatniej chwili? Czy w szkole zdarzało ci się np. nie przychodzić do szkoły w dniu sprawdzianu po to żeby go napisać w innym terminie bo nie chciało ci się uczyć w pierwszym?

Takie zachowania pasują bardziej do 7, ósemki tak raczej nie robią.
I to, i to mi się zdarzało. Jednak z większością rzeczy jakie piszą na tym forum 8 się zgadzam. Na razie tylko jedno absolutnie do mnie nie pasuje: punktualność. Ja zawsze i wszędzie się spóźniam.
Czasami nasze skrzydło może nas tak zdominować, iż nie utożsamiamy się z realnym typem, którym jesteśmy, toteż np. siodemka, która czuje się ósemką i uważa się za 8w7, może być w rzeczywistości 7w8.
Hmmm... Możliwe że moje skrzydło w 8 mnie tak zdominowało...
7w8, ENFp, sp/sx/so, choleryk :)

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#9 Post autor: Almodi » niedziela, 9 września 2007, 00:03

Tez jestem ENFp i tez kiedys zastanawialem sie czy moge byc 8
Co jest trudne w byciu ósemką?
-Nie zapominanie ran mi zadanych i niesprawiedliwości
ósemki, dziewiątki i jedynki mają problem ze zrozumieniem abstrakcyjnych idei i nie potrafią głęboko myśleć.
oraz widzenie swiata w sposob czarno-bialy (albo cos jest dobre albo zle, nie ma nic po srodku)



To zupelnie nie pasuje do ENFp. Byc moze jestes silna i potrafisz stanowczo postawic na swoim i dlatego myslisz, ze jestes 8. Ja tak myslalem i gdyby nie to co napisalem/cytowalem powyzej to opis by do mnie pasowal...

... a moze nie jestes ENFp?

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#10 Post autor: dillinger » niedziela, 9 września 2007, 09:44

Dziewczynie typ 8 nie przystoi. Przykro mi.

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#11 Post autor: andrzej4001 » niedziela, 9 września 2007, 09:47

dillinger pisze:Dziewczynie typ 8 nie przystoi. Przykro mi.

Każdemu każdy typ przystoi, pod warunkiem,że nie ocenia się go powierzchownie i na podstawie złudnych uprzedzeń.


A co do różnić 8 i 7, to nie pasuje mi tylko 8 jako pesymista. Raczej skłaniałbym się ku opinii, że 8 są realistami, oczywiście realistami w swym subiektywnym świecie :P

Awatar użytkownika
Cienka
Posty: 112
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 15:31
Lokalizacja: się biorą dzieci?

#12 Post autor: Cienka » niedziela, 9 września 2007, 13:25

paranoid_android, raz pasuje mi to co napisałeś przy 7, raz to co przy 8... I bądź tu mądry. :roll:
Co jest trudne w byciu ósemką?
-Nie zapominanie ran mi zadanych i niesprawiedliwości
Szybko przebaczam, ale nie zapominam, raczej. A to szybkie przebaczanie pasuje to ENFp.
Co do mojego ENFp nie mam wątpliwości.
Po tym wszystkim jednak skłaniam się coraz bardziej do tego 7w8.
A może po prostu zmieniam typ z 8w7 na 7w8. Bo do niedawna byłam tej 8 pewna. W końcu jeszcze mam niezbyt dużo lat, więc może taka zmiana jest jeszcze możliwa.
7w8, ENFp, sp/sx/so, choleryk :)

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#13 Post autor: Czekolada » niedziela, 9 września 2007, 15:46

andrzej4001 pisze:
Czekolada pisze:ENFp i 8 kompletnie mi nie pasuje.

A mi pasuje, ale do dojrzałej ósemki z dobrze rozwiniętym połączeniem z 2. Dzięki temu lepiej zna się na ludziach. Choc, w ogóle uważam, że szukanie korelacji między socjoniką a enneagramem nie ma sensu.
Chodzi o to, że ENFp lubi trzymać się na uboczu i działać z boku ... a nazwa typu: szef - mówi samo za siebie.

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#14 Post autor: Almodi » niedziela, 9 września 2007, 19:28

dillinger pisze:Dziewczynie typ 8 nie przystoi. Przykro mi.
Wypraszam sobie! :) Moja dziewczyna to osemka

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#15 Post autor: Almodi » niedziela, 9 września 2007, 19:30

Cienka pisze:Po tym wszystkim jednak skłaniam się coraz bardziej do tego 7w8.
A może po prostu zmieniam typ z 8w7 na 7w8. Bo do niedawna byłam tej 8 pewna. W końcu jeszcze mam niezbyt dużo lat, więc może taka zmiana jest jeszcze możliwa.
Z tego co sie orientuje to ENFp wg socjoniki czasami ujawniaja swoje funkcje logiczno-sensoryczne i 'staja sie' chwilowo osemkowe, ale to jest tylko okresowe i nie jest glownym motorem zachowan. Przeczytaj o socjonice cos, bo nie jestem pewien czy to co napisalem jest prawda ;)

ODPOWIEDZ