Szybkie decyzje (S) (Tylko 8)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

Szybkie decyzje (S) (Tylko 8)

#1 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » poniedziałek, 26 listopada 2007, 19:09

Jeśli nie wiesz, o co chodzi z oznaczeniami w nawiasach, to kliknij na ten odnośnik.

Inne typy postrzegają nas jako bardzo zdecydowanych. W temacie zazdroszczę, współczuję przewinęło się to w kilku odpowiedziach.

Czy naprawdę podejmujemy szybkie decyzje?

U mnie bywa z tym różnie. Czasami jest tak, że widze coś i od razu wiem - "to jest to". Wtedy jestem pewny decyzji i jest ona błyskawiczna. Dotyczy, to czegoś, co jest lub wygląda na takie jakim powinno być po mojej myśli.
Czasami dotyczy, to także ludzi.

Z drugiej strony przed decyzjami w ważnych sprawach zawsze dużo analizuję i odraczam moment ostatecznej decyzji. Ostatniego możliwego dnia złożyłem papiery do wybranego liceum, podobnie było ze studiami i jeszcze w paru momentach.

Mechanizm podejmowania decyzji w sprawie zakupów opisałem w w tym wątku.
Myślę, że sytuacja jest złożona. Bardziej powiedziałbym, że podejmując decyzję robię to rozważnie i mam ją na tyle obmyślaną, że umiem ją uzasadnić. Wtedy, gdy rozmawiam z kimś może on dojść do wniosku, że zdecydowanie wiem czego chcę. Prawda jest taka, że wiem, bo rozważyłem plusy, minusy, potencjał i zagrożenia.
Na hop siup działam w sprawach nieistotnych. W takich sprawach często pozwalam też zdecydować komuś, jeśli sprawa jest wspólna.

Z drugiej strony mit zdecydowanych ósemek, bierze się pewnie także stąd, że ósemki mają zdecydowane poglądy o ludziach. Zwykle już podjęły decyzję, gdy inni jeszcze dają 9 szansę 8).

A może po prostu uwidacznia mi się połączenie z piątką ;).



Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#2 Post autor: aliszien » wtorek, 27 listopada 2007, 10:41

Przepraszam, że się wtrące - szybkie decyzje to szybciej specializacja 7, dla 8 - konsekwentne trzymanie się raz podjętej decyzji. Kiedy 8 coś ustali, to czasem niech się wali, pali, trzyma się swojego poglądu, kursu, nie ma wątpliwości, wahań. Tego im trochę zazdroszczę.

SK: Twój post jest merytoryczny i sensowny, choć łamie zasadę. Zasada jest świeża, więc jeśli będzie łamana, to wytworzy się przekonanie, że można ją olewać, stąd to info tutaj. Post zostaje, ale proszę uwzględniać te wpisy, bo potem będzie zadyma, że jednej osobie coś uszło, a inni wzięli udział w rozbudowie kosza.
4w5, INFj, sp/sx

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

Re: Szybkie decyzje (S) (Tylko 8)

#3 Post autor: nudis_verbis » wtorek, 27 listopada 2007, 12:17

xxx
Ostatnio zmieniony sobota, 17 maja 2008, 11:47 przez nudis_verbis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybkie decyzje (S) (Tylko 8)

#4 Post autor: andrzej4001 » wtorek, 27 listopada 2007, 13:06

Nie wiem jak inne ósemki, ale ja np. nie mam tendencji do "głośnego myślenia", raczej jak już mówię to konkrety , rzadko kiedy zalewam ludzi możliwościami, przypuszczeniami i gdybaniami. Może dlatego robię w ten sposób wrażenie zdecydowanego, bo wychodzę z konkretnym działaniem a nie każdy jest świadomy, że wiele rzeczy zdąrzyłem przemyśleć i to niekonieczne w krótkim czasie.

Awatar użytkownika
Moray
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 22 stycznia 2008, 12:12
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: Moray » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:51

Często zdarza mi sie podejmować decyzję szybko i pochopnie. Niestety czesto dostaje za to w dupe. No ale jakoś wychodzę cało. Czasem przy podejmowaniu jakiejś ważnej decyzji staram się przemyśleć wszystkie za i przeciw. Oczywiście mało to daje bo moja pierwsza myśl zazwyczaj jest tą ostatnią.
8w7 ESTJ

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#6 Post autor: Maro » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 14:12

1 błahe sprawy zalatwiam szybko ja mi sie chce
2 do trudnych spraw przygotowuje sie bardzo dlugo i dokladnie a ufam tylko osbie
3 wszystko co robie musze kontrolowac jak cos sie wymyka z kontroli wycofuje sie i analizuje
4 zakupy sa dal mnie wojna musze wrocic z najlepszym najtrafniejszym wyborem do domu nawet za cene padniecia na pysk
5 jak juz podejme decyzje i zaczne dzialac ide jak czolg a przynejmniej tak inni mnie postrzegaja i pewnie z tad sie bierze mit ze jestesmy szybkie w dzialniu. ja zamykam sie w sobie analizuje i nagle bum eureka i amm decyzjie ale sam proces jest dlugi. Za to efekt jest glosny i stanowczy. My osemki poprostu dizalmy efektownie.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

ODPOWIEDZ