Materializm ósemkowy - mity i fakty

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#31 Post autor: Kapar » czwartek, 4 września 2008, 06:18

NeveReven pisze:
Basket Case pisze:Problem polega na tym, że ósemki mają duży problem w czytaniu pomiędzy wierszami, a inne typy często koncentrują się na tym co pomiędzy tymi wierszami jest. W przypadku ósemki: NIC
NIC i to kompletnie. Albo dla odmiany tyle że ogarniecie tego jest niemożliwe. Mnogość możliwości i ewentualności pomiedzy wierszami pozostawia de facto kompletną pustke. Przynajmniej ja tak mam. Dla tego wole proste jasne sytuacje gdzie mam czarno na białym co kto chce i czego oczekuje.
O o o... wlasnie to!
Wiem o czym mowicie i lacze sie z wami w tym "bolu" :D
Mi zdarza sie czasami, ze wychwycam o co chodzi drugiej osobie i bedac tego swiadomym nie chce tego robic i rzne glupa. Gdybym sie temu poddal czulbym sie zle, bo to jakby byla manipulacja troche (zeby uzyskac cos ukryta perswazja ode mnie).
Wy jestescie kobietami, to nie macie jeszcze tak zle, bo z partnerem latwiej sie wam bedzie dogadac dzieki meskiemu praktycznemu mysleniu a nie owijaniu w bawelne. Ale kobiety uwielbiaja robic sugestie, mowic czego chca, wlasnie miedzy wierszami. A gdy facet na to zareaguje i spelni jej ukryte oczekiwania, ona jest uszczesliwiona ("och jak on mnie rozumie" - bleh rzygac sie chce).
Na koniec. Chcialbym sie jednak choc troche nauczyc wczuwania w czyjes oczekiwania i potrzeby i byc ich swiadomym. Po odczuciu i tak przeprogramuje to sobie swoja intelektualna czescia :) Ale na rozwijanie polaczenia z dwojka, ktore mysle, ze moze miec znaczenie przy tej dezorientacji w ukrytych wiadomosciach, oraz na wzmacnianie neuronow lustrzanych (to one sa odpowiedzialne za wyczuwanie nastrojow u innych i tak dalej), przyjdzie jeszcze czas!


Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#32 Post autor: Maro » czwartek, 4 września 2008, 16:12

strasznie smieszne Kapar...
ja mam takich facetow zawsze ktorzy maja humory, kaza sie domyslac o co im chodzi i takie tam. a Ty stoisz w sumie nawet czasem wiem o co im chodzi ale CZEKAM az to NORMALNIE powiedza...
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#33 Post autor: Absynt » czwartek, 4 września 2008, 16:56

Racja, licza sie konkrety, a nie domysly, dlatego mozna powrocic do dyskusji nt. materializmu.
Jakby nie patrzec; materializm to konkretne spojrzenie na swiat... 8).
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Archer
Posty: 145
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2008, 09:28
Lokalizacja: Nigdziebądź

#34 Post autor: Archer » czwartek, 4 września 2008, 18:32

A kazanie, żebyś się domyślała to introwertyzm połączony z egoizmem :) Osobiście rozumiem treści między wierszami, sam umiem dobrze mówić między wierszami (choć czasem na siłę dopatruję się czegoś pomiędzy czego nie ma - no cóż, wchodzi projekcja), ale jeśli widzę, że komuś trzeba łopatologicznie bezpośrednio, to mu powiem ;) A to dlatego że potrafię się postawić w czyjejś sytuacji i wiem jak ja sam nie lubię się domyślać o co chodzi, kiedy kobiety stroją tzw. fochy i nie chcą powiedzieć wcale o co poszło.
Kontrfobiczne 6w5+w7, ENTp. Istota kontrowersji.

Wdawanie się w dyskusję, jest jak walka z wiatrakami.

Żyć naprawdę - to kierować się wewnętrznym głosem, bez nawyków, szufladek, bezpiecznych pewników.

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#35 Post autor: Maro » czwartek, 4 września 2008, 18:48

dokladnie materialne spojrzenie na swiat oznacza realizm. Oczywiscie sama czasem rzucam i pewnie rzucac bede slowa do innych w sensie negatywnym - jestes materialistą, ale tylko w wypadkach przy ktorych dla jakies osoby nie liczy sie nic poza materia. a przeciez i sprawy ducha i wyzszy swiat jest rownie a moze nawet bardziej wazniejszy...ale, no wlasnie ale nikt nie poradzi nic na to ze te potrzeby zaczynaj grac role w pramidce Maslowa dopiero po zaspokojeniu bardziej instynktownych i podstawowych potrzeb. Dlatego osoba ktora wyskakuje mi z idealizmem a jest an utrzymaniu rodzicow i mowi ale dla mnie sa wazniejsze idealy niz nauka i zabezpieczenie siebie i swojej rodziny na przyszlosc - przykro mi ale instynktownie wiem ze bedzie liczyc na to ze ktos inny go utrzyma. mialam kiedys takiego faceta. Idealista ale do czasu, jak chcial miec telewizor mama mu kupowala a on i tak mial do niej pretensje ze go ubezwlasnowalnia ale HALO jak trzeba bylo kasy wiedzial gdzie isc... PARODIA.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#36 Post autor: Absynt » czwartek, 4 września 2008, 19:19

Ta hierarchia potrzeb w zadnym stopniu nie musi pokrywac sie z rzeczywistymi potrzebami jednostki. Asceta jest tutaj przykladnym zaprzeczeniem takiej piramidki. Podobnie ma sie sprawa z ludzmi, ktorych zycie miazdzy, a trwaja jedynie dzieki wierze... Potem odbudowuja swoje bezpieczenstwo, zaspokajajac nizsze potrzeby, lecz wtedy duchowosc odchodzi raczej na dalszy plan. "Jak trwoga to do Boga..." powiadaja....
Ale fakt... Volkanskie "live long and prosper" to podstawa 8)
Obrazek
Mimo to Volkanie byli przeciez cholernie uduchowiona rasa. Lecz mysle, ze ze spelnieniem bardziej podstawowych potrzeb nie mieli problemow.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Archer
Posty: 145
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2008, 09:28
Lokalizacja: Nigdziebądź

#37 Post autor: Archer » czwartek, 4 września 2008, 19:29

No cóż, można nie mieć głowy do interesów i załatwiania spraw, ale choćby honor i duma powinny facetom pokazywać że utrzymywanie się na garnuszku rodziny i absolutna nieumiejętność praktyczna jest wstydem.

Z innej zaś strony wolę wyszukiwać pozytywne aspekty w ludziach. Kaźdy je ma i jeśli nam na kimś zależy, a taka osoba ma chęć rozwoju, można jej w tym przecież pomóc. Stawiając same wymagania daleko nie zajedziemy. Po za tym skrytykować można za dosłownie wszystko, dużo trudniej jest pomóc i docenić.

Co oczywiście nie oznacza, że trzeba się wiązać z każdym. Ważne żeby nasz partner nas wspierał w życiowym rozwoju i na odwrót, w twoim przypadku Maro była to pewnie zbyt duża dysproporcja.

Ale co ja mówię - honor i duma. Chyba powinienem wyginąć razem z dinozaurami. :)
Kontrfobiczne 6w5+w7, ENTp. Istota kontrowersji.

Wdawanie się w dyskusję, jest jak walka z wiatrakami.

Żyć naprawdę - to kierować się wewnętrznym głosem, bez nawyków, szufladek, bezpiecznych pewników.

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#38 Post autor: Maro » czwartek, 4 września 2008, 19:54

honor i duma to piekne ponadczasowe wartosci. no z duma bym moze nie przesadzala.
Ps. i tak wolałam Romulan - pojawiaja się rzadziej i nie moralizuja, tylko wojuja z Federacja i maja taki szatanski blysk w oku. i tak uwazam ze i jedni i drudzy sa uduchowieni bo pozawal im na to cywilizacja. widzial ktos glodujacego Volkana? Pozatym :idea: oni tez sa Osemkami w koncu sa pozbawieni zycia emocjonalnego i jednym przystawieniem palca potrafia uspic ofiare.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#39 Post autor: Absynt » czwartek, 4 września 2008, 20:32

Jesli chodzi o osemki to raczej Klingoni 8). To jest dopiero duma i honor! :]
Yarrrrrr!!
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#40 Post autor: Maro » czwartek, 4 września 2008, 20:33

a ja wlasnie zawsze Klingonow kochalam. ale nie oni sa malo Osemkowi... Borgiem chcialam byc dobrowolnie i oni to sa dopiero materialistami!
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#41 Post autor: Absynt » czwartek, 4 września 2008, 20:57

Resistance is futile! 8)

Kocham Borgow! Ale ich dazenie do doskonalosci jest calkiem jedynkowe, nie sadzisz? ;> W Voyagerze byl poruszony motyw jakiejs czasteczki, ktora wg. Borgow byla ucielesnieniem perfekcji ;].
Ano... jedynki chyba sa najperfidniejszymi, pieprzonymi materialistami... i trojki z ta pogonia za sukcesem. OMFG... Osemki mimo twardej skorupy sa calkiem humanitarnym typem. Sa proste, konkretne, ale nigdy nie sa falszywe...
Takie luzne wnioski ;p.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#42 Post autor: Maro » piątek, 5 września 2008, 02:47

ja chcialm zawsze zginac u boku Klingona... ale Borgowie sa fajni i ten ich tekst - opor jest bezcelowy... kocham to. mam przy tym orgazm.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#43 Post autor: Snufkin » środa, 8 października 2008, 13:10

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 18:15 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#44 Post autor: Basket Case » środa, 8 października 2008, 13:51

Snufkin pisze:No dobrze to wam powiem, że fakty są takie...
Snufkin wyprowadź mnie z błędu jeżeli sie mylę. Wyobraźmy sobie taka sytuację, przyjeżdżasz do pewnego miasta np Poznania. Pierwsza osobe ktorą widzisz jest blondynka, nastepna tez jest blondynką... ku wielkiemu zdziwnieni trzecia osobś ktorą widzisz też jest blondynka.

Prawda, że to dobry powód, zeby sadzić , ze wszyscy mieszkańcy Poznania to blondynki?

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#45 Post autor: Snufkin » środa, 8 października 2008, 14:18

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 18:15 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ