Czy 8 chciałyby coś w sobie zmienić?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Czy 8 chciałyby coś w sobie zmienić?

#1 Post autor: Basket Case » wtorek, 18 listopada 2008, 16:40

Nie wyobrażam sobie siebie jako innego typu... ale ostatnio zdałam sobie sprawę, ze ciężko jest być ósemką...


Zapraszam do dyskusji :)



Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

#2 Post autor: Membaris » wtorek, 18 listopada 2008, 18:25

z zaobserwowanych Ósemek:
siebie nie, ale ludzi dookoła tak :lol:
albo zmienić w sobie to, żeby mieć większe "przebicie" i ludzie bardziej mnie słuchali
ESE Si

Awatar użytkownika
Tyler
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 15:59

#3 Post autor: Tyler » poniedziałek, 24 listopada 2008, 02:38

Z takich poważnych rzeczy to >>opanowanie<< miewam kaca moralnego kiedy w gniewie nagadam bliskiej osobie przykrych rzeczy, które potem okazują się niesłuszne, zacząłem nawet przepraszać, ale z obowiązkowym nie do zbicia usprawiedliwieniem :)

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

#4 Post autor: Pablo » poniedziałek, 24 listopada 2008, 02:49

1. Rzucić fajki
2. Być bardziej i trwalej chłonącym teorię bez potrzeby praktyki

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#5 Post autor: Ediakar » wtorek, 25 listopada 2008, 15:54

Chciał bym się nie mylić :roll:. Lepszą pamięć mieć, być doświadczony jak starsi - doświadczenie do podstawa mądrośći

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#6 Post autor: yusti » środa, 26 listopada 2008, 11:20

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 21:49 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
necrOfelia
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 13:33
Lokalizacja: krakau

#7 Post autor: necrOfelia » sobota, 29 listopada 2008, 01:19

Ediakar pisze:Chciał bym się nie mylić
ósemki nigdy się nie mylą...
osiem w siedem / ESTj

You could never hurt me the way you hurt yourself.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#8 Post autor: Basket Case » sobota, 29 listopada 2008, 17:59

necrOfelia pisze:
Ediakar pisze:Chciał bym się nie mylić
ósemki nigdy się nie mylą...
To tylko podpucha z tym 8w7, Ediakar to 1 a one się mylą non stop i jeszcze mękolą na ten temat na różnych forach :lol:

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

#9 Post autor: Pablo » poniedziałek, 1 grudnia 2008, 04:49

Ediakar najpierw z piekła rodem teraz z nieba chłopak...

To nawet z piekła już Ciebie wywalili? ;)

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#10 Post autor: Maro » piątek, 9 stycznia 2009, 09:34

nie zadawaj mu pytan bez odpowiedzi bo sie obrazi... :lol:
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

#11 Post autor: Pablo » czwartek, 15 stycznia 2009, 00:55

He he czytaj to - forum jedynek - temat "Jedynki a Ekologia"

Ediakar pisze: NLG głupoty pleciesz

Yustin, a żebyś wiedziała że tak robię, albo korzystam ze źle wydrukowanych kartek z drukarki Evil or Very Mad


Rilla - szacun!!! Cool


Gwoli ścisłości odpowiedzcie na pytanie:

"Czy chcielibyście by nie było żadnego efektu cieplarnianego?
nlg pisze: "NLG głupoty pleciesz"

Co takiego głupiego napisałem?
Ediakar pisze: Ekologia i ochrona środowiska, przecierz ochrona środowiska zawiera się w ekologii Evil or Very Mad, tak więc co pleciesz Mad

nlg pisze: Z tego co mi wiadomo sozologia nie jest działem ekologii.
Ediakar pisze:
to źle ci wiadomo Twisted Evil

Czy można żyć ekologicznie, śmiecąc na około Mad.
nlg pisze:
Nie mam zamiaru się kłócić o terminy, bo to bez sensu.

To nie zmienia faktu, że twoje posty to jakiś bełkot.
Ediakar pisze:
Nie bełkot, tylko nadajesz na "innych falach Laughing " i mnie nie rozumiesz Twisted Evil
Ja pierdzielę jak dzieciaki :lol: Jedni mnie zastanawia - jakim cudem się nie skurwili nawzajem (bo pozabijać przez net byłoby ciężko) za to że piszą do siebie tam nawzajem"Ci" i "Twoje" z małej litery :lol:

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Czy 8 chciałyby coś w sobie zmienić?

#12 Post autor: Kapar » niedziela, 6 września 2009, 10:22

Ja odczuwam, np teraz, kiedy postuje na forum zamiast pisać zaliczenia, kiedy moje skrzydło w siedem konfliktuje z resztą mnie. Mam w sobie dużo motywacji i energii do zrobienia, co ma być zrobione ale czasem sie zdarza, że nagle ogarnia mnie niesamowite lenistwo, uciekanie wszędzie byle dalej od notatek... i niedokańczanie tego, co się zaczyna.
Chciałbym zmienić te negatywne wpływy siódemkowania jak np wspólny lunch ze znajomymi zamiast czytanie w bibliotece i tak dalej... :roll:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Re: Czy 8 chciałyby coś w sobie zmienić?

#13 Post autor: Basket Case » niedziela, 6 września 2009, 10:32

baby_kapar pisze:Ja odczuwam, np teraz, kiedy postuje na forum zamiast pisać zaliczenia, kiedy moje skrzydło w siedem konfliktuje z resztą mnie. Mam w sobie dużo motywacji i energii do zrobienia, co ma być zrobione ale czasem sie zdarza, że nagle ogarnia mnie niesamowite lenistwo, uciekanie wszędzie byle dalej od notatek... i niedokańczanie tego, co się zaczyna.
Chciałbym zmienić te negatywne wpływy siódemkowania jak np wspólny lunch ze znajomymi zamiast czytanie w bibliotece i tak dalej... :roll:
Mam tak samo niestety.
Ja lubię jak jest przyjemnie i spokojnie. Pracuję sobie wtedy własnym rytmem bez presji...
Presja sprawia, że pojawia się taki wewnętrzny głos, który każe mi się jej przeciwstawić.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Czy 8 chciałyby coś w sobie zmienić?

#14 Post autor: Pablo » niedziela, 6 września 2009, 22:28

Heh jak patrzę w przeszłość studencką to tak miałem - jak trzeba było samemu coś zrobić, nauczyć się wcześniej bo wiadomo że będzie wkrótce jakiś egzamin czy koło to przychodziło to bez żadnego oporu. W trakcie sesji odwrotnie... :roll:
Ale to o czym piszecie to wyjaśnia - niechęć do narzucania z zewnątrz. Czasem sprawy zakuwania tak potrafiły urosnąć że chcąc nie chcąc szło się na współpracę z ludźmi, albo z pomocami naukowymi. Mój znajomy, ekstremalny leń 9tka (a 8 i 9 to przeciwieństwa) działał dokładnie odwrotnie - potrafił w ciągu tygodnia w takich warunkach (potrzebował tego noża na gardle) przerobić tyle ile przeciętnemu gościowi zajmowało conajmniej dwa, pójść i zdać. Mi nigdy się tak nie udawało chyba że z jednym określonym przedmiotem.

Ale macie rację, wszystko właśnie przez to - przymus. Zostaw 8 samą to zacznie robić sama z siebie, choćby z nudów.
Postaw przed "masz to zrobić" to zrobi ale z dziwnymi "przerwami" w robocie i inną motywacją.

Zresztą nie tylko w nauce ;)

Jest też 2 strona medalu - nudzisz się i chcesz coś zrobić. Mnie ostatnio przełożona ogranicza w pracy bo nic się w firmie nie dzieje i szczerze mówiąc jak słyszę od niej "nie jesteś upoważniony do robienia zakupów dla firmy" (jak chciałem kupić kilka flamastrów żeby mapę sobie odpowiednio czytelnie oznaczyć) "co jak pojedziesz i będziesz po drodze miał wypadek (durne 2 kilometry :roll: na co odpowiadam "nierealne" ale i tak nie puściła) albo taka sama reakcja na to żebym pojechał do naszego 2 działu w tym samym mieście czegoś się dowiedział - żeby tylko nie sterczeć jak ten knot i nic nie robić.... to szczerze zaczyna mi to trochę na nerwy działać. Postawa "poczekaj a coś się znajdzie"

Mnie się zdaje że to nie wpływ 7ki (nie jestem 8w7) tylko po prostu cecha naszego typu. Po większości moich znajomych ze studiów z naszego numeru poza paroma wyjątkami widziałem to samo (wliczając 8w9)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy 8 chciałyby coś w sobie zmienić?

#15 Post autor: boogi » poniedziałek, 7 września 2009, 00:04

Pablo pisze:Ale macie rację, wszystko właśnie przez to - przymus. Zostaw 8 samą to zacznie robić sama z siebie, choćby z nudów.
Postaw przed "masz to zrobić" to zrobi ale z dziwnymi "przerwami" w robocie i inną motywacją.
Może to nie tylko sam fakt przymusu, ale przede wszystkim przymusu do zrobienia czegoś, co by 8 nie chciało robić? Bo jeżeli 8 jest zdeterminowane by coś zrobić, to to zrobi niezależnie od tego czy jest poganiane przez kogoś, czy nie. Bo po prostu chce to zrobić. Tutaj nie ma wpływu przymus (co najwyżej przełożony i pracownik-8 wzajemnie na siebie pokrzyczą), bo robota zostanie wykonana tak jak 8 chce. Bo to jest wtedy decyzja 8.
A jeżeli ktoś narzuci 8 coś, czego 8 nie chce po prostu robić - to wtedy są problemy? Bo to nie jest decyzja 8 w tym wypadku, tylko decyzja z zewnątrz...
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ