Czy ósemka pisze wiersze?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Czy ósemka pisze wiersze?

#1 Post autor: Basket Case » sobota, 29 listopada 2008, 17:49

...czyli 8, a kultura wyższa :)

Zapraszam do dyskusji



Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

Re: Czy ósemka pisze wiersze?

#2 Post autor: Membaris » niedziela, 30 listopada 2008, 23:20

Basket Case pisze:...czyli 8, a kultura wyższa :)
:shock: :lol: :shock: :lol: :shock:

nie, nie spotkałam się. :wink:

Niektóre Ósemki lubią wiedzę, nawet tą humanistyczną, ale "uprawiać formy artystyczne" - żart :twisted: Natchnienie ducha i inspiracja to dla nich pier******. Znam tylko jedną Ósemkę, co pisze jakieś dziwne opowiadania sf i myśli, że jest w tym zajebista :?
ESE Si

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3 Post autor: boogi » niedziela, 30 listopada 2008, 23:33

Z Ósemek, które znam (i które na pewno są Ósemkami), to żadna nie ma uzdolnień artystycznych. Owszem, kabaret obejrzą, dowcip opowiedzą - ale to max. Wiersze, twórczość własna? E-e... ani trochę. Chociaż jedna koleżanka-Ósemka, ma tak cudowny głos, że jak byliśmy kiedyś w kościele razem i słuchałem jej śpiewu... no myślałem, że się zakocham. Ale i jej także twórczość własna nie ciągnie chyba.

Zakładam, że w tym temacie to nie tylko Ósemki mają się wypowiadać ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#4 Post autor: Basket Case » niedziela, 30 listopada 2008, 23:51

Wszyscy są zaproszeni do dyskusji, w szczególności merytorycznej... ale w sumie Membaris tez coś zawsze może dorzucić, jak będzie chciała :)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5 Post autor: boogi » poniedziałek, 1 grudnia 2008, 00:01

Basket Case pisze:Wszyscy są zaproszeni do dyskusji, w szczególności merytorycznej... ale w sumie Membaris tez coś zawsze może dorzucić, jak będzie chciała :)
:lol:
Jeszcze trzeba utworzyć temat: Ósemki, a sarkazm.

...a mogłaś jakiś wierszyk napisać ;)

np.:
Membaris Membaris
spamujesz...
(biały wiersz, ale zawsze - widzicie jakie to proste? 8) )
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#6 Post autor: Basket Case » poniedziałek, 1 grudnia 2008, 00:08

boogi pisze: ...a mogłaś jakiś wierszyk napisać ;)
Wierszyk tak, ale WIERSZ... cóż, przyznaję się, nie mam talentu. Mam za to swojego ulubionego poetę :D

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

#7 Post autor: Pablo » poniedziałek, 1 grudnia 2008, 03:39

Szczerze to nie - nie mam nawet ulubionego poety, chociaż niektóre żeńskie mają swoich twórców. Nazwisko jednego z nich pamiętam - Rafał Wojaczek.

Chociaż mi w jednej sytuacji poezja wychodziła - w stanie zak(i)ochania ;) Niestety to co napisałem tamtym paru osobom zostało u nich więc nie dam tu próbki :? chociaż jak sam czytałem to kiedyś to było niezłe :)

Chociaż nie - pamiętam jeden fragment:

"Jesteś moim słońcem świecącym mi co dnia, jesteś moim szczęściem przy którym pragnę trwać":

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#8 Post autor: Basket Case » poniedziałek, 1 grudnia 2008, 10:57

Nie chodzi tylko o umiejętność pisania wierszy (chociaż pewnie nie jedna ósemka mogłaby się tym poszczycić :) )

Jaki jest wasz stosunek do kultury wyższej?

Teatr, ambitne kino, opera, szeroko pojęta sztuka...

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#9 Post autor: e7th04sh » poniedziałek, 1 grudnia 2008, 14:20

Jako, że ósemka z boogitestu mi wyszła najwyżej, możliwe, że jestem 8w9 (albo 9w8) wg śmiesznych enneakryteriów...

Uważałem zawsze wiersze za pierdoły, mam ambiwalentne podejście do sztuki. Ale to wynika z tego, że jest dużo chłamu, jednak sztuka to jest talent. Do poezji byłem zniechęcony, ale ostatnio odkryłem ją na nowo.
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

#10 Post autor: Pablo » poniedziałek, 1 grudnia 2008, 17:15

Przyznam że nie doceniałem tego jakoś nigdy. Chociaż jedną rzecz tak - muzea i wystawy. Ale nie mające nic wspólnego ze sztuką raczej praktyczne wystawy - technika, powstania warszawskie itp... Z koleżanką czasem chodziłem kiedyś parę razy na jakieś obrazy, ale właściwie tylko po to żeby sobie z nią pogadać, ale też mi to szybko przeszło bo jakoś ani nie byłem dobrą kompanią do tego ani nie chciało mi się o tym rozmawiać specjalnie ;) do tego trzeba mieć jakiś introwertyczny zmysł....

Ale dziewczyna była 4 i dostawała jakiegoś amoku na tych wystawach :lol: super dziewczyna ale zastanawiające jest to jakie one potrafią być w tym spostrzegawcze. Ja się na czymś takim w otoczeniu takich ludzi czułem jakbym miał jakąś odmianę autyzmu....

Chociaż jest jedna rzecz którą podziwiam - malowanie aerografem techniką punktową i wzornictwo. Tu trzeba umiejętności :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 grudnia 2008, 18:00 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

#11 Post autor: Pablo » poniedziałek, 1 grudnia 2008, 17:32

To jest dopiero wyczyn - spróbuj zrobić coś takiego urządzeniem które wystrzeliwuje 0.1 - 0.5 milimetrowe strumienie farby. Kompozycje kolorów są robione przez nałożenie na siebie 3 kolorów podstawowych - nie ma np mieszanek fioletowych które bezpośrednio nakładasz tylko najpierw niebieski się nakłada potem czerwony aż odcień będzie odpowiedni:

http://www.jpj-aerograf.pl/imgconverter ... lusia1.jpg

A tu jak w praktyce wygląda taka robota

http://www.youtube.com/watch?v=UUZ9B8GcpUc

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#12 Post autor: Basket Case » poniedziałek, 1 grudnia 2008, 20:38

Interesujące :)

Fascynują mnie zdolni ludzie... niezależenie od tego jaką dziedzinę sztuki uprawiają. Potrafię się wtedy zatrzymać, zastanowić... nad pięknem tego co tworzą...

Ósemce nie jest łatwo skupić na czymś uwagę... to musi być coś wyjątkowego, tak myślę...

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#13 Post autor: Kapar » środa, 3 grudnia 2008, 12:24

Czy autorka tematu może coś sama pisała? Jeśli tak chętnie bym przeczytał, może mogłabyś wysłać na maila?

Ja sam napisałem trochę wierszy ale pod wpływem jakiegoś impulsu, gwałtownie, nie przez telent - raczej przez igraszkę. Dawno już niczego nie napisałem. Zająłem raz miejsce w małym amatorskim konkursie poetyckim. Chodziłem na trochę wieczorków poetyckich :) Bardzo lubię poezję, np Jacka Kaczmarskiego... słucham dość sporo poezji śpiewanej.

Więc wg definicji 'kultury wyższej' Nietzschego staram się w niej uczestniczyć jak mogę :P

Staram się szukać tego w filmach różnych, malarstwie czasem, i gdzie się da znaleźć coś interesującego, wybijającego się ponad przeciętność. Coś inspirującego, poruszającego.
Zaspokajam się
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#14 Post autor: Rilla » środa, 3 grudnia 2008, 13:45

Znam Ósemkę, która w dzieciństwie pisała bardzo ładne wiersze. Oj, aż pozazdrościć było można. Ale coś później zaniechała tego, a szkoda.

Myślę, że każdy typ jest zdolny do kultury wyższej, tylko każdy typ inaczej odbiera sztukę, każdy ceni coś w niej innego.
Wiersze Kaczmarskiego są ósemkowe. Polecam je każdej Ósemce, choć sama też bardzo lubię.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#15 Post autor: Kapar » środa, 3 grudnia 2008, 15:02

Rilla pisze:Znam Ósemkę, która w dzieciństwie pisała bardzo ładne wiersze. Oj, aż pozazdrościć było można. Ale coś później zaniechała tego, a szkoda.

Myślę, że każdy typ jest zdolny do kultury wyższej, tylko każdy typ inaczej odbiera sztukę, każdy ceni coś w niej innego.
Wiersze Kaczmarskiego są ósemkowe. Polecam je każdej Ósemce, choć sama też bardzo lubię.
Ja się w nich dobrze odnajduję i rozumiem na swój sposób jego rozterki :)
Wg tego co mówiła o nim jego córka można by powiedzieć, że był chorą ósemką no i poza tym jego twórczość jest bardzo ósemkowa, nie tylko wiersze ale i powieści także.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ