Co inne typy sądzą o Ósemkach?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#16 Post autor: Kapar » niedziela, 27 września 2009, 13:10

Pablo, ona gra sobie w swoja gre a ty się dajesz tak łatwo wciągać? ;) Dając jej w sumie tylko argumenty do dyrdymałów o ósemkach


Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#17 Post autor: Pablo » niedziela, 27 września 2009, 13:14

właśnie widzę ;)

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#18 Post autor: Basket Case » niedziela, 27 września 2009, 14:16

Małe sprostowanie:
yusti pisze:ja myslałam, ze self-controlled to cecha jedynek! a tu mi BC mówi ze ósemek..no jasne, ciekawe gdzie i kiedy...Phi.
Motywacją Ósemek jest chęć poczucia kontroli nad własnym życiem, a w konsekwencji nad wszystkim co może mieć na nie wpływ.
Nigdy nie twierdziłam, że przymiotnik self-controlled (opanowany) zawsze pasuje do Ósemki.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#19 Post autor: Pablo » niedziela, 27 września 2009, 19:46

boogi pisze:Gorzej, jak się uprze - wtedy nie ma zmiłuj się, nawet pomimo racjonalnych argumentów jest ciągła wojna która mnie męczy i w którą po prostu się nie wdaję. Minus niewdawania się w taką wojnę jest taki, że po czasie Ósemka zyskuje podskórne przekonanie że skoro ona tyle razy rację miała (skoro ja się wycofałem i nie walczyłem o swoje), to tak naprawdę rację ma zawsze.
Na szczęście nie jest to u Ósemek które znam nadmiernie częste ;]
Widywałem podobne zachowania u siebie a wiesz z czego to wynika? Że jak znasz dobrze kogoś a ten nagle mówi że coś mu nie nie leży (chociaż wcześniej leżało) to zakładam że może coś go nagle ugryzło. Ale jak powtórzy to jeszcze z raz albo dwa w czasie rozłożonym to widzę że rzeczywiście coś mu się chyba trwale zmieniło i warto by rozważyć jego nowy punkt widzenia czy posłuchać i się dostosować. Ale to też w kwestii raczej błahostek, racjonalny argument dociera ;)

Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#20 Post autor: co jest » niedziela, 20 czerwca 2010, 19:37

mimo że ósemki są duże, lubie was:d
macie cos zaskakującego w sobie i co najważniejsze- mowicie wprost,! tak tak tak!
mam kolege 8w7 nie moge go nigdy przewidziec, mimo ze jest agresywny,gwałtowny i przytula ludzi za mocno jest naprawde świetny.
niewiem czy to tyczy sie wszystch 8,bo z 8w9 nie miałam do czynienia mysle ze jestescie ok.mowie o tych zdrowych okazach
(tylko nie chódzcie w dresach i troche ostrożnie:d )

Awatar użytkownika
jabolowa ofiara
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 20 czerwca 2010, 19:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#21 Post autor: jabolowa ofiara » niedziela, 20 czerwca 2010, 20:45

ósemki jak to ósemki... na ogół da się z nimi żyć. Mój kochany przyjaciel- ósemka jest dosyć uparty. Czasem ciężko się z nim dogadać, bo jak myśli, że coś wie, to raczej nie odpuści. I zdarza mu się czepiać o bzdury i o bzdurach mówić. A teraz plusy: jest śmiały, szczery, zawsze jakoś wybrnie, jak ma coś zrobić to to zrobi.
Dogadujemy się bardzo dobrze i jest dla mnie doskonałym wręcz wsparciem :)

Nie wiem, jak z innymi ósemkami, ale myślę, że da się jakoś z nimi dogadać.

Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#22 Post autor: lasuch » piątek, 9 lipca 2010, 22:25

Zawsze uważałem, że mnie nie da się nie lubić :D dlatego jak czytam te opinie to się trochę dziwię, owszem mamy swoje wady, ale patrząc na inne typy to z nimi jest się trudniej dogadać, żyć i to nie mam na myśli siebie samego, ale inne typy się między sobą nie dogadują, a do nas bardzo często zwracają się z problemami. Ogólnie 8 są świetne :D chociaż często są zgrzyty, to w dobrej wierze i dla udoskonalenia relacji ;)
co jest pisze:(tylko nie chódzcie w dresach i troche ostrożnie:d )
myślę, że zdrowe ósemki to raczej Ci którzy tępią tzw. dresów, więc powinniście nam być i za to wdzięczni :D
8w7 SLE-Ti

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#23 Post autor: chokureika » piątek, 13 sierpnia 2010, 12:23

widzę, że dużo 8 wypowiada się jakie 8 są cudowne :D może i są ale nie dla mnie.

znam dwie. obie osoby są apodyktyczne, krzykliwe i nie panują nad emocjami. ranią słowami ludzi dla zasady, ot tak, bo istnieją. nie liczą się z uczuciami innych osób. nigdy nie przepraszają, nie są wstanie znieść żadnej krytyki, one wiedzą najlepiej i maja prawo do wszystkiego, nie potrafią przyznać się do błędów. egocentryczne pępki świata.

może nie wszystkie 8 są takie, niestety ja mam przeważnie tylko takie doświadczenia z tym typem.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Namida
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 20:23
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#24 Post autor: Namida » sobota, 4 września 2010, 19:24

Lubię mężczyzn, którzy są Ósemkami, pewnie dlatego, że na ogół to oni, jako jedyni, byli w stanie wnieść w znajomość/związek zdecydowanie i bezpieczeństwo. Zauważyłam, że w jakiś intrygujący sposób potrafią zdominować nawet mnie, co nigdy nikomu się nie udawało :roll: Natomiast do takich kobiet nigdy nie miałam cierpliwości, zgrozo, ratuj się kto może.

Ogólnie nie lubię ludzi niezdecydowanych, nieszczerych i przesadnie uległych, a Ósemki są właśnie ich przeciwieństwem.
A z ich złośliwych komentarzy i dosyć sarkastycznego poczucia humoru zawsze wywinie się jakaś niewinna sprzeczka, którą aż miło się ciągnie. :twisted:

Więc o ile Ósemka jest na w miarę zdrowym poziomie – mówię jej tak.

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#25 Post autor: valerie » sobota, 4 września 2010, 21:34

Lubię Ósemki. Bo wszystko jest zawsze jasne, bo nie muszę się zastanawiać i zgadywać o co tej osobie chodzi i no i w ogóle Ósemki fajne są :) Tylko trochę mnie przerażają - nie przez bezpośredniość - tylko gdy coś się dzieje w ich wnętrzu, a oni temu zaprzeczają i starają się utrzymać wizerunek osoby silnej. Większość ludzi nie dostrzega tej zmiany, ale ja ją czasem u znajomych ósemek dostrzegam i bardzo mnie to przeraża.
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#26 Post autor: Paweu » sobota, 4 września 2010, 21:39

Z 8 najłatwiej się dogadać Mimo, że mamy swoje jazdy "nie bo nie i koniec!!!" (sam tak mam, przyznaję się bez bicia xD) to jednak 8 jest najbardziej zdecydowanym typem ze wszystkich. Konkretna, jasna odpowiedź, a nie aaa... eee... uuu... yyy... mmm... jak u niektórych ludzi z innych numerków :lol: Ale żeby nie było tak fajnie, o czym mówiłem wcześniej, mianowicie nasze jazdy "nie bo nie". Czasem mi się, wydaje że Ósemek po prostu nie da się przekonać do niektórych rzeczy, nawet używając logicznych argumentów. Ósemka jak się na coś uprze, a jak nie daj Bóg ma jakieś uprzedzenie, to nic się nie da zrobić. Jedyna forma, żeby 8 zdołała zaakceptować daną rzecz to musi się przekonać na własnej skórze że to coś ma sens.
Podobno 1w9 LIE

Awatar użytkownika
Mietła
VIP
VIP
Posty: 977
Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 16:23
Enneatyp: Szef

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#27 Post autor: Mietła » niedziela, 5 września 2010, 09:18

Namida pisze:Natomiast do takich kobiet nigdy nie miałam cierpliwości, zgrozo, ratuj się kto może.
Bu... :(

Mnie tam się dobrze z Ósemkami obcuje, aczkolwiek czasami trudno się dogadać, szczególnie, jeśli ktoś jest na niskim poziomie rozwoju. Bo ciężko znaleźć wyjście z sytuacji, kiedy dwa uparte ćwoki chcą postawić na swoim i nie dają się przekonać (za to jakie piękne awanturki, aż żyć się chce... :D) Ale 8 przynajmniej nie mają jakiś dziwnych uprzedzeń, jak się to zdarza np. Jedynkom, czy Czwórkom. 8 to dość nieskomplikowani ludzie, z którymi nie trzeba się cackać. W sam raz dla mnie - bardzo nie lubię rozmawiać z kimś i cały czas uważać na słowa, wyrażenia, zachowanie, żeby kogoś nie urazić (a zdarzają się i tacy, co potrafią walnąć focha o głupie "weź mnie nie drażnij").

Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#28 Post autor: lasuch » niedziela, 5 września 2010, 09:36

Mietla pisze:W sam raz dla mnie - bardzo nie lubię rozmawiać z kimś i cały czas uważać na słowa, wyrażenia, zachowanie, żeby kogoś nie urazić (a zdarzają się i tacy, co potrafią walnąć focha o głupie "weź mnie nie drażnij").
To jest właśnie jeden z głównych powodów dla których kobiece 8 mają więcej bliższych znajomych facetów niż kobiet :D można z nią rozmawiać na dużym luzie (oczywiście nie można też przesadzać) i rozmowa płynie. Z moją jedną znajomą 8 potrafimy rozmawiać godzinami, co chwile wynajdując coraz ciekawsze tematy i nigdy się przy tym nie nudząc ;)
8w7 SLE-Ti

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#29 Post autor: atis » niedziela, 5 września 2010, 10:02

"weź mnie nie drażnij" - z tym że gdy mówi to znajomy/znajoma i widać, że mówi to na serio, to jakoś to nie mimo wszystko nie rusza.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Co inne typy sądzą o Ósemkach?

#30 Post autor: Pablo » piątek, 10 września 2010, 17:47

Poważnie tak reagowałaś? Mnie takie coś wogóle by nie ruszyło, inna rzecz że.... zależy kto by to powiedział ;)
To częściowo efekt przebywania z kimś kto wiesz, że za byle pierdołę potrafi sobie połowę włosów z głowy wyrwać albo mieć taki zamiar pod adresem kogoś kogo tekstem tego typu wielokrotnie częstował wcześniej, a później sam potraktowany został tym samym - i już się wścieka jakby połowę rodziny mu ktoś tym stwierdzeniem ubił. Znam takie coś w bliższej znajomości, na dłuższą metę można dostać niezłej nerwówki przy kimś takim

ODPOWIEDZ