Okazywać zainteresowanie typowi 8w7 ?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
breaking
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:21

Okazywać zainteresowanie typowi 8w7 ?

#1 Post autor: breaking » sobota, 1 maja 2010, 22:35

Mam pewien problem z 8w7, sama jestem 7w8.
Zastanawiam się, czy powinnam okazać 8, że mi na nim zależy. Czy mam okazać się twarda, zdecydowana i trudna do zdobycia? Czy 8 w innych ceni te cechy, które sama posiada czy wręcz przeciwnie?
Czy sama powinnam pisać do niego i dzwonić, a może pozwolić mu ciągle na jego inicjatywę? Jeśli on milczy to czekać bez żadnego własnego ruchu? Bo przecież 8 lubią sprawować kontrolę i rządzić.
Może ktoś rozwiąże moje wątpliwości ;]


7w8 z cechami 2

"Nasze myśli i uczucia to farby, którymi malujemy naszą rzeczywistość"

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Okazywać zainteresowanie typowi 8w7 ?

#2 Post autor: Pędzący Bakłażan » niedziela, 2 maja 2010, 08:58

A czy z jego strony jest inicjatywa?
Jeśli tak to bądź spokojna, ósemka dobrze wie czego chce i raczej stara się to doprowadzić do szczęśliwego końca.
A sytuacji zawsze można trochę pomóc.
Trochę... :mrgreen:

Awatar użytkownika
breaking
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:21

Re: Okazywać zainteresowanie typowi 8w7 ?

#3 Post autor: breaking » niedziela, 2 maja 2010, 23:38

Dzięki za odpowiedź :).
Tak, z jego strony jest inicjatywa. Tylko nie chce żeby wyszło na to, że ja nic dla tego naszego kontaktu nie robię,
że mi zdecydowanie mniej zależy. Wypomniał mi już, że nie oddzwaniam do niego (jeśli nie miałam okazji odebrać telefonu)
i że rzadko mam czas się z nim spotkać.
A moje jeszcze główne pytanie: czy ósemki cenią u innych te cechy, które same posiadają czy wręcz odwrotnie,
wola jak ktoś jest uległy i będzie dawał się kontrolować?
7w8 z cechami 2

"Nasze myśli i uczucia to farby, którymi malujemy naszą rzeczywistość"

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Okazywać zainteresowanie typowi 8w7 ?

#4 Post autor: Kapar » poniedziałek, 3 maja 2010, 04:33

Jak dla mnie nic wiecej powiedziec sie juz nie da w tej kwestii, sorry

Nihil novi sub sole :)
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Mietła
VIP
VIP
Posty: 977
Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 16:23
Enneatyp: Szef

Re: Okazywać zainteresowanie typowi 8w7 ?

#5 Post autor: Mietła » poniedziałek, 3 maja 2010, 08:01

Poczytaj proszę wątki dotyczące podobnych tematów. Zajmie Ci to około godziny, a będziesz mieć odpowiedź na większość, jak nie wszystkie nurtujące Cię pytania.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Okazywać zainteresowanie typowi 8w7 ?

#6 Post autor: Kapar » poniedziałek, 3 maja 2010, 10:17

Chyba poleciłbym zaczęcie od tematu 8 z 8?

Jeśli miałabyś czas breaking żeby zajrzeć tu i ówdzie, to fajnie jeśli mogłabyś skomentować co tam jest i dolać trochę świeżej krwi :twisted:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Mietła
VIP
VIP
Posty: 977
Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 16:23
Enneatyp: Szef

Re: Okazywać zainteresowanie typowi 8w7 ?

#7 Post autor: Mietła » poniedziałek, 3 maja 2010, 17:42

I od opisu 8 Helenki Palmer. Tam gdzieś jest piękna odpowiedź na Twoje pytanie o postawach, które cenią sobie Ósemki.

Mirabelka
Posty: 14
Rejestracja: środa, 5 maja 2010, 10:37

Re: Okazywać zainteresowanie typowi 8w7 ?

#8 Post autor: Mirabelka » środa, 5 maja 2010, 10:41

No właśnie czy okazywać wam 8 zainteresowanie. I mam pytanie co czujecie gdy dziewczyna was totalnie krytykuje lub olewa. Byłam pewna, że 8 są waleczne i lubią wyzwania, ale z tego co widzę, gdy nie okazuje się wam większego zainteresowania poddajecie się łatwo.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Okazywać zainteresowanie typowi 8w7 ?

#9 Post autor: Kapar » środa, 5 maja 2010, 11:55

Mirabelka pisze:No właśnie czy okazywać wam 8 zainteresowanie. I mam pytanie co czujecie gdy dziewczyna was totalnie krytykuje lub olewa. Byłam pewna, że 8 są waleczne i lubią wyzwania, ale z tego co widzę, gdy nie okazuje się wam większego zainteresowania poddajecie się łatwo.
8w7 są pragmatykami więc, wycofanie się może być czystą kalkulacją, gdy sytuacja zaczyna być bezsensowna, osoba uczestnicząca w dyskusji wykazuje zacietrzewienie, nie docierają racjonalne argumenty, gdy ktoś jest bierny ponad miarę...
...jak olewa, to znaczy, że olewa - ja nie doszukuję się w tym niczego głębszego ani nie rozmyślam o tym. oceniam rzeczy jakimi są, bo nie ma co sobie życia kompikować ;/ więc drogie panie myślę, że mogą zdarzyć się przypadki gdy pan ósemka sobie nie zdaje sprawy z gierek i podchodów które mają na celu zwrócić uwagę lub zacząć flirt. liczy się subtelna bezpośredniość dla mnie (że tak powiem :D) ale nie rzucanie się w ramiona rzecz jasna. ósemki to łowcy, lubią mieć inicjatywę i chcą czuc się zdobywcami, więc potrzebują zanęty i tyle. Ale trzeba umieć być wyzwaniem!
Krytyka? Nie wiem, zależy, konstruktywna, sucha bez emocji może i ok ale tu jest zbyt wiele czynników, żeby tak stwierdzić co i jak... a krytyka dziewczyn (partnerek) to generalnie pretensje: ty to, ty tamto i śramto. Był tu Słomkowy Kapelusz, 8w7, znaczy nadal jest ale nie pisze. On opisał sytuację w którym jego była miała wyrzuty i mówiła, że rozważa rozstanie czy coś w tym stylu. Trwało to jakiś czas ale cóż, to chyba był tylko szantaż i próba wywarcia wpływu? Co zrobił Słomkowy? Jednego razu jak znów zaczęła swoje on z nią zerwał, a napisał coś o jej reakcji w stylu, że jej szczena opadła na to, więc chyb nie chciała zerwać. Ja bym postąpił tak samo będąc w takiej sytuacji. To chyba zdaje się być odpowiedzią? 8)
Nie napisałem tu niczego nowego, bo niewiele nowych ósemek tu przychodzi - te wszystkie wątki zostały przedyskutowane. Może można coś nowego dopisać ale nam się tu chyba wyczerpały surowce, miło jak coś same zapodacie ;)

Pokrewne tematy:

Ocenienie, nienawiść, definitywne skreślanie a Ósemka
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=2872

Zraniona Ósemka
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=4754

Odnośnie siódemek i ósemek mój temat:
Opis relacji miedzy typem 7 i typem 8 Enneagramu
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=2798

To tylko niektóre z tematów ;)

Na forum najwięcej jest właśnie tematów i pytań, które właśnie zadajecie... bo w innej ankiecie na forum ogólnym wyszło, że 8 są jednym z najbardziej pożądanych typów :twisted:

Tematy są niewyczerpane acz brak użytkowników, którzy by chcieli coś wnieść nowego...
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ