Kłamstwo 8

Wiadomość
Autor
Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#16 Post autor: Green Eyes » sobota, 31 marca 2007, 11:22

nudis_verbis pisze:ósemki chyba tak mają, że nie odpuszczają a kiedy pojawiają się jakieś przeszkody to je mobilizuje (w kontekście znajomości damsko męskich). nie może przecież być tak, że nie będzie po mojej myśli, poza tym pokonane fochy czy inne nadają smak zwycięstwu, jeśli można tak to ująć!
nie moge sie nie zgodzic. jestem z tej drugiej strony barykady, jako partnerka ósemki ale tez to zauwazylam. gdy cos zaczyna sie psuc w zwiazku nagle u mojej ósemki rodzą sie niezbadane poklady czasu jaki moze mi poswiecic, godzin ktore moze przegadac, kwiatkow ktore moze przyniesc i milych slowek. a kiedy jest dobrze nigdy nie moze byc za dobrze bo wtedy jest nudno i dazy sie do kolejnego konfliktu zeby podniesc temperature w zwiazku :roll: i tak w kolko. reasumujac na spokojny, stabilny zwiazek nie ma szans.

a zeby nie bylo offtopu. w klamstwach strategicznych i koloryzowaniu jestescie mistrzami. moj 8w7 na drugie ma bajkopisarz.



exiled
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 21:51

#17 Post autor: exiled » sobota, 31 marca 2007, 21:59

nudis... to co piszesz to czysta veritas...wg niej zrobilem swinstwo, wg mnie dzialalem skutecznie by czegos sie dowiedziec i cos osiagnac w dalszej perspektywie...
przyznaje, nie bijcie, zakochalem sie w trakcie wkrety (jak zaczalem ja lepiej poznawac) i teraz juz nie odpuszcze...
mysle, ze kiedy 8 sa pewne swego i pewne, ze druga strona w koncu ulegnie ich urokowi to sa wstanie nawet zmienic na jakis czas siebie by osiagnac cel
tak jak pisales - wizja sfinalizowania (pomyslnego) jakiegos projektu dodaje niesamowitej energii...
a satysfakcja...hmmm no a jak moze byc inaczej? jest ogromna!
8w7, INTJ 'inventor'

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#18 Post autor: lusylia » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 04:26

exiled pisze:mysle, ze kiedy 8 sa pewne swego i pewne, ze druga strona w koncu ulegnie ich urokowi to sa wstanie nawet zmienic na jakis czas siebie by osiagnac cel
Tak robia 2ki. To niezdrowe polaczenie z 2. Nie ma absolutnego sensu w tymczasowym zmienianiu siebie zeby kogos zdobyc. W rezultacie nie bedziesz szczesliwy udajac, bo to nie bedzie swobodne, a osoba dla jakiej sie zmieniles "na moment" nie bedzie szczesliwa, jak to odkryje i potem ujrzy "Twe prawdziwe barwy". Nie przecze, ze fantastycznym jest jak *pod wplywem* kontaktu z kims permanentnie sie rozwijamy i rosniemy, ale NIE, jesli jest to jedynie narzedzie do zdobycia jakiegos celu, po czym wracamy do formy pierwotnej.
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#19 Post autor: nudis_verbis » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 14:20

może i dwójki tak robią ale z tego cow iem to ósemki mają zdrowe połaczenie z dwójką?
poza tym to o czym napisał exiled jest jasne jak słońce dla ósemek, wydaje mi się, ze wy możecie to rozumie inaczej niż my, zapewne źle, ale w tym nie ma nic złego. ja całkowicie rozumiem i czuje to o czym było napisane...

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#20 Post autor: lusylia » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 15:24

nudis_verbis: skoro czujesz i rozumiesz moze podasz troche bardziej wnikliwe dane na ten temat? Kazdy kto rozumie to "opacznie" czeka z niecierpliwoscia.

Poza tym polaczenia nie sa *wylacznie* zdrowe i niezdrowe; mozna miec te lepsze lub te gorsze cechy obu typow z jakimi masz polaczenia.
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

exiled
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 21:51

#21 Post autor: exiled » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 22:44

lusylia, mysle, ze opacznie zrozumialas to co napisalem, najwyrazniej zbyt czesto pisze cos w domysle...
zmienic na jakis czas to nie oznacza udawac kogos kim nie jestem, czy oszukiwac...tylko po to by osiagnac cel...
to znaczy maksymalne przyspieszenie, wyzbycie sie negatywnego myslenia i parcie do przodu...to moment w ktorym 8 uznaje, ze ma tyle mozliwosci i sil, ze by dostac sie do celu moze przenosic gory...
to chec uwydatniania swoich najlepszych cech, przy jednoczesnym jawnym informowaniu o tych zlych...
to sytuacja w ktorej widzi, ze ma szanse i nadaje tempa i energi wydarzeniom...
8w7, INTJ 'inventor'

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#22 Post autor: lusylia » wtorek, 3 kwietnia 2007, 04:43

No ok, doceniam wyluszczenie kwestii.
BTW, exiled: Czy wiesz jakim typem E jest Twoj obiekt zainteresowan? Jesli nie, to jak szacujesz?
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#23 Post autor: nudis_verbis » wtorek, 3 kwietnia 2007, 09:49

lusylia, chodziło mi ot, że ósemka dobrze wyczuwa to czego oczekuje inny człowiek. wydaje mi się, ze ten typ ma dużą łatwość w dostosowywaniu się do kogoś lub sytuacji, może zakładać maskę. podobnie ma 4w3 i 3w4 dlatego, że linie przecinająca okrąg ennea i wychodząca z ósemki trafia między 4 a 3, ale o tym pewnie nie muszę ci mówić. używanie maski może być pomocne i wykorzystywanie do manipulacji, osiągania swoich niecnych celów, można jednak te umiejętnośc wykorzystywać lepiej, także pozytywnie w sensie wczuwania się w kogoś.
napisałem jak napisałem, bo z doświadczenia wiem, że innym trudno sobie to wyobrazić io takie coś kojarzy im się z byciem dwulicowym i tak dalej i tak dalej... ja nie umiem napisac o co dokładnie chodzi, zwyczajnie czuje i wiem na czym b to miało polegac, o tym co napisał exiled

Awatar użytkownika
Cienka
Posty: 112
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 15:31
Lokalizacja: się biorą dzieci?

#24 Post autor: Cienka » wtorek, 3 kwietnia 2007, 14:59

O jak ja to świetnie rozumiem! A jak się ostatnio wkopałam przyjaciółce w właśnie z tym moim 'udawaniem' i zakładaniem maski do sytuacji to też kompletnie nie umiałam tego wytłumaczyć, ale to się czuję;-)
7w8, ENFp, sp/sx/so, choleryk :)

exiled
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 21:51

#25 Post autor: exiled » wtorek, 3 kwietnia 2007, 16:49

lusylia: wiem i to nawet dokladnie, wyszlo jej 4w5, choc ten wloczega wyszedl pewnie bo cos sciemnila w tescie :wink:
8w7, INTJ 'inventor'

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#26 Post autor: lusylia » wtorek, 3 kwietnia 2007, 18:04

nudis_verbis, i Cienka: przyznam ze to co piszecie jest dla mnie zaskakujace, bo do tej pory mialam nadzieje, ze 8ki sa jednymi z nielicznych typow ktore NIE nakladaja masek. Ucieszylam sie jak przeczytalam odpowiedz exciled, ktora temu zaprzeczyla, ale Wasze rozwiniecie mnie zdenerwowalo. Moze mam uraz do hasla: "maski". Mniejsza o to.
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#27 Post autor: nudis_verbis » wtorek, 3 kwietnia 2007, 18:16

po przemyśleniach dodam, że sposób zakładania maski(choć to może niefortunne stwierdzenie), zmieniania siebie, mówienia w dyskusji niekoniecznie swojego zdania, to wszystko podchodzi pod sprawdzanie drugiego człowieka, wyczekiwanie na jego reakcję czyli pod empiryczny sposób poznawania świata!

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#28 Post autor: lusylia » wtorek, 3 kwietnia 2007, 18:21

nudis_verbis pisze:po przemyśleniach dodam, że sposób zakładania maski(choć to może niefortunne stwierdzenie), zmieniania siebie, mówienia w dyskusji niekoniecznie swojego zdania, to wszystko podchodzi pod sprawdzanie drugiego człowieka, wyczekiwanie na jego reakcję czyli pod empiryczny sposób poznawania świata!
To nie ma zwiazku z maskami IMHO. Takie cos jest czyms *naturalnym*, maski z definicji sa falszywe, by wprowadzic wszystkich w blad, oszukac. Nie bierzmy ich pod uwage, ok? :-)
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

Koffee
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2006, 18:59

#29 Post autor: Koffee » wtorek, 3 kwietnia 2007, 19:21

imo 8 nie zakładają masek... po prostu mówią, co myślą, chyba że akurat uznają za stosowne poszerzyc wpływ 5, wtedy po prostu nie mówią ;)

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#30 Post autor: Nuit » środa, 4 kwietnia 2007, 01:47

dobry blef nie jest u mnie maską tylko taktyką wojenną - ja stosuję tylko w sytuacjach nożowych.
tak samo jak zbywanie upierdliwych typów maską nie jest, a poszanowanie wlasnego cennego czasu;)
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

ODPOWIEDZ