Do czego my się w takim razie nadajemy?

Wiadomość
Autor
zonk
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2006, 21:58

Do czego my się w takim razie nadajemy?

#1 Post autor: zonk » piątek, 22 grudnia 2006, 22:12

po przeczytaniu opisu "9" troche sie załamałam... gdyby tą referencje przeczytał mój potencjalny pracodawca to chyba by mnie przegonił gdzie raki zimuja ... chyba zebym składała podanie do przedszkola... musze troszke popracowac nad mija enneagramowa osobowościa... co myslicie?



Szczurek
Posty: 49
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 14:03
Lokalizacja: Bochnia

#2 Post autor: Szczurek » sobota, 23 grudnia 2006, 14:49

idealna praca dla mnie :) praca w domu pomocy społecznej. Wszystko jedno na jakim stanowisku. Pracuje tam od 2 tygodni i szczerze mógłbym tam pracować za darmo, żeby tylko tam być. Lepszej pracy jak dotąd nie miałem.
Everytime you think you're walking,
You're just moving the ground
Everytime you think you're talking,
You're just moving your mouth
Everytime you think you're looking,
You're just looking down

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#3 Post autor: Kikijuro » sobota, 23 grudnia 2006, 14:55

Nie wiem jak inni, ale ja jeżeli już postawie sobie jakiś cel i jestem w pełni przekonany co do niego, to nic i nikt mnie nie powstrzyma, będe do niego dązył dopóki go nie osiągne.

stafik
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 1 grudnia 2006, 12:02

#4 Post autor: stafik » niedziela, 24 grudnia 2006, 21:14

Zawsze to można trochę porozróżniać. Przykładowo ja mam zainteresowania związane z informatyką (bo cóżby innego dla chłopaka ;) ) i na takiego się kształcę. Pomimo, że tutaj może niezbytnio wysoce będę mógł przekładać swoją dziewiątkową osobowość, toteż mam wielkie chęci i marzenia na spełnienie się w moich osobowościowych bytach jako wspaniały narazie chłopak, później mężunio, tatuś. Tutaj właśnie widzę odpowiedź na Twoje pytanie droga Zonku.

Zawsze jeszcze można poustawiać swoje życie na takie, aby wyrazić swą dobroć i bezproblemowy stosunek do znajomych, przyjaciół. Tutaj również da się jak najbardziej spełnić w naszych dążeniach i założeniach naszego świata dziewiątkowego.

Reasumując, nie martw się na przyszłość, nie warto. ;) Praca to nie jedyny zasięg życia. :)
"Optymizm jest prawdziwym kamieniem filozoficznym, który zmienia w złoto wszystko, czego się dotknie."

9w1

zonk
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2006, 21:58

#5 Post autor: zonk » środa, 27 grudnia 2006, 15:57

FAJNI JESTEŚCIE :D
UPS! :? JESTEŚMY !
DZIĘKI STAFIK :oops:

stafik
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 1 grudnia 2006, 12:02

#6 Post autor: stafik » czwartek, 28 grudnia 2006, 00:36

A nie ma za co! Uwierz mi na słowo, że przyjemność pomocy, po mojej stronie! :D
"Optymizm jest prawdziwym kamieniem filozoficznym, który zmienia w złoto wszystko, czego się dotknie."

9w1

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#7 Post autor: Zielony smok » piątek, 29 grudnia 2006, 13:39

Nawet leniwa Dziewiątka do roboty pójść musi. Trochę fachowego poradnika na ten temat. Mirosław Słowikowski i Tomasz Curlej w książce ,,9 milowych kroków do sukcesu zawodowego” piszą na ten temat tak:
Dziewiątka
Silne strony:
► Łatwość nawiązywania relacji zawodowych i towarzyskich.
► Znakomite zdolności negocjacyjne.
► Umiejętności podtrzymywania dobrych kontaktów z partnerami zawodowymi.
► Wykazywanie dużej cierpliwości nawet w skomplikowanych sytuacjach.
► Dbałość o interesy wszystkich członków grupy.
► Duże zdolności dyplomatyczne.
► Umiejętność spojrzenia na złożone problemy z perspektywy umożliwiającej ich rozwiązanie.

Wyzwania:
► Niski poziom zaangażowania i unikanie sytuacji stresowych.
► Kłopoty z wypowiadaniem własnego zdania w sposób otwarty i zdecydowany.
► Styl bycia, ukazujący niepewność i niezdecydowanie.
► Unikanie przyjmowania odpowiedzialności za swoje decyzje oraz za grupę.
► Trudności w skupieniu się na realizacji celu.
► Wykazywanie skłonności do reakcji pasywno-agresywnych i trudności w okazaniu zdecydowania.
► Unikanie dużych wyzwań, które mogłyby naruszyć spokój.
► Niska innowacyjność i niechęć do nowości.

Sposoby rozwoju zdolności przywódczych:
►Zawsze zadawaj sobie pytanie, jaką masz opinię w danej sprawie, i wygłaszaj ją z założeniem, że będziesz musiał bronić swojego stanowiska.
►Nie staraj się zadowalać swoimi opiniami partnerów, ale wykazywać maksimum asertywności.
► Staraj się strukturalizować swoje wypowiedzi i prezentacje, tak aby najważniejsze kwestie były podkreślone wyraźnie i nie się rozpłynęły" w powodzi słów.
►Naucz się organizacji pracy i planowania dnia w taki sposób, aby rozdzielać obowiązki i nie pogrążyć się w stertach drobiazgów.
► Zauważaj, że wycofanie się tak naprawdę nigdy nie przyniosło rozwiązania żadnego problemu.
►Ucz się podejmowania ryzyka.
►Zauważ, że pomimo wysiłków zachowania spokoju dynamika rzeczywistości i tak wpływa na Ciebie.
►Zrezygnuj ze strategii odkładania decyzji na później.
►Wykorzystuj czas zgodnie z jego przeznaczeniem i nie „odpływaj" w zachowania ucieczkowe.
►Kontroluj czas, który spędzasz przed telewizorem, komputerem, z dokumentami. Zdolności przywódcze nie rozwijają się jedynie w kontakcie z przedmiotami, ale przede wszystkim w relacjach z ludźmi.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

zonk
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2006, 21:58

#8 Post autor: zonk » piątek, 29 grudnia 2006, 18:09

wierze Stafik wierze :D ten typ tak ma...
masz duzo racji Dragonie drogi. wiem wiem wiem.... musze wydrukowac sobie te silne strony zeby sie dowartosciowac, a reszta to jedna wielka praca nad sobą. Wczesniej czy później trzeba sie zmierzyc z problemami, a z problemami natury własnej :wink: to nawet lepiej wczesniej... pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#9 Post autor: Szopa » wtorek, 2 stycznia 2007, 00:21

Nawet leniwa Dziewiątka do roboty pójść musi.
Załamałeś mnie :(
Zniszczyłeś światopogląd :(
Ja nie chce do pracy :<
Obrazek

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#10 Post autor: Hydra » czwartek, 4 stycznia 2007, 19:04

A mnie praca daje kasę.
I tyle.
:)
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#11 Post autor: Zielony smok » sobota, 6 stycznia 2007, 21:37

Tak ostatnio myslałem sobie o sprawach ostatecznych, i odejściach z łez tego padołu. Myślałem, myślałem i wymyśliłem:

Epitafium dla Dziewiątki

W tym grobie, leży sobie
doczesne złożywszy ciało.
Dziewiątka, żyła skrycie
skończyła życie.
NARESZCZIE COS SKOńCZYć SIę JEJ UDAłO !!!!!!

Osrzegam, wzór powyższego epitafium, jest chroniony prawami autorskimi, i zamierzam, licząc na 20% populację Dziewiątek, tak, tak jesteśmy najliczniejsi w Enneagramie, zarobić kokosy

albowiem...jestem skazany na wielka forsę. Ale wyrok w zawieszeniu :wink:
Ostatnio zmieniony sobota, 6 stycznia 2007, 22:14 przez Zielony smok, łącznie zmieniany 1 raz.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#12 Post autor: Hydra » sobota, 6 stycznia 2007, 22:12

O rany! Nie wiedziałam, że 20% populacji to samobójcy :shock: :D
MY NIE MóWIMY NIC

zonk
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2006, 21:58

#13 Post autor: zonk » niedziela, 7 stycznia 2007, 13:52

A misie :D marzy wyjazd np do afryki na misje... chciałabym robic cos bezinteresownie, dla ludzi i dla siebie... wypasc z tego wyscigu szczurów! :evil: tylko co bede robiła po powrocie... od czego tu zaczne? chyba od patrzenia jak moi znajomi pieli sie po szczeblach kariery podczas gdy ja wzbogacałam swoje wnetrze empatią... ciezkie to zycie :) moze zycie jak zycie ale te czasy misie nie podobają wcale! za cholere nie moge sie czasami odnalezc a wszystko przeciez dopiero przedemna...

Awatar użytkownika
ASKA
Posty: 35
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 15:41
Lokalizacja: MAZURY!

#14 Post autor: ASKA » niedziela, 21 stycznia 2007, 16:33

A mnie praca daje kasę.
I tyle.

TA JESTEM TEGO SAMEGO ZDANIA PRACA DAJE KASIORKĘ tylko martwi mnie czasem ze nie mam PASJI która mogła by owacowac w złotówkach TAK JAK TRÓJKI one bardziej od sukcesu cenią i lubią zbierac jego owoce.
pracuje w oświacie i jakoś już mnie to-praca sama w sobie- przestało kręcic...
jak sobie pomysle o tych wszystkich pedagogach bez powołania ....którzy staneli na mojej ścieżce w moim życiu i jaki mieli lub nie mieli wpływ na moje losy i charakter az ciarki przechodzą... ja broń boże nie uczę zarządzam sekretariatem... :D
'Bo jest paru ludzi
Bo jest parę w życiu dobrych chwil
Bo jest parę złudzeń które warto mieć by żyć...'

aspazja
rak;2x 9w1 i 3x 4w5 jak to możliwe? INFp

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#15 Post autor: Hydra » poniedziałek, 22 stycznia 2007, 18:37

ASKA pisze: tylko martwi mnie czasem ze nie mam PASJI która mogła by owacowac w złotówkach TAK JAK TRÓJKI one bardziej od sukcesu cenią i lubią zbierac jego owoce.
pracuje w oświacie i jakoś już mnie to-praca sama w sobie- przestało kręcic...
Mnie kręciło ryzyko i dlatego też praca hadlowca jest po prostu DLA MNIE;) Zwłaszcza, gdy ceny na giełdach towarowych spadają na łeb na szyję ... :lol:
MY NIE MóWIMY NIC

ODPOWIEDZ