Jak sobię ukształtować charakter?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
smycz
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 15 grudnia 2006, 20:51
Lokalizacja: localhost:>

Jak sobię ukształtować charakter?

#1 Post autor: smycz » piątek, 5 stycznia 2007, 23:33

Witam.
Zacznę od tego, iż ten enneagram to w ogóle fajna sprawa. Czyta się inncyh, ale bardziej słyszy sie siebie. Test zrobiłem sobię jakiś miesiąc temu, wyszło mi, że jestem 5w4, poczytałem o tym typie i w sumie się z tym utorżsamiłem.
Dziś zrobiłem drugi test, wyszlo 9w8. Znowu poczytałem... dokładniej to: "Intelektualna dziewiątka, zwłaszcza męska, często się mylnie utożsamia z piątką, jednakże piątka lubi się spierać na poziomie intelektualnym podczas gdy dziewiątka jest pojednawcza i unikająca konfliktów." rozwiłało moje wątpliwości. Przecztałem jeszcze to :http://www.taraka.pl/index.php?id=9g_dziewiatka.htm i troche sie podłamałem.
To wszystko okazało się tak prawdziwe, zawsze uciekałem od rutyny, bierności i nic nie robienia, a podsumowując to mnie cechuje. Taki paradoks, który dziewiątki lubią.
Jestem jeszcze młody, gimnazjum, mój charakter się kształtuje, jeszcze jako tak mam wpływ jaki będe w przyszłości. Chciałbym osiągnąć sukces(chyba jak każdy zresztą), najbardziej boje się życia zwykłego szaraka czyli 8 godzin pracy bez satysfakcji, za pieniądze, które starczają tylko na egzystencję, codzienna rutyna, utarte ścieżki i tak do śmierci...
To jest to co mnie najbardziej przeraża, ominięcie życia, a dziewiątkom się to zdaża.
Pytanie, jak wcześniej pisałem jestem jeszcze w fazie dojżewania, mój charakter się kształtuję w jaki sposób mógłbym sobie ukształtowac charakter "po swojemu"?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszan jeśli ktoś się zagubił :)


5w4 jednak nie. 9w8 to Ja!

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#2 Post autor: Szopa » sobota, 6 stycznia 2007, 00:30

Znajdz to co Ci przeszkadza w Tobie, to co sie innym w Tobie nie podoba i poprostu sprobuj to zmienic. Chociaz dziewiatka nie ma zbyt wielu takich... Beznadziejnych cech.
No moze lenistwo, sklonnosc do nalogow... Przeczytaj opis i zwroc uwage na wady. Z tym ze jesli uda Ci sie skutecznie je wyeliminowac, prawdopodobnie typ Ci sie znow zmieni :P
Obrazek

ODPOWIEDZ