Inicjatywa

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 56
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 22:25

Inicjatywa

#1 Post autor: Ann » poniedziałek, 23 lutego 2009, 20:44

Drogie dziewiątki, mam do Was takie pytanie... :) Czytając to i owo o Waszym typie zauważyłam, że wciąż pojawia się to, że "brak Wam inicjatywy". ;) Chciałam spytać, czy rzeczywiście tak jest? ;)Powiedzmy, że ktoś Wam się podoba i wydaje Wam się, że Wy też podobacie się tej osobie (gdyż wysyła niewerbalne "sygnały" itp.) - czy podchodzicie, zagadujecie itd. czy czekacie aż ta druga osoba to zrobi? (Dobra, przyznam, że głównie chodzi mi o mężczyzn-dziewiątki, ale jestem też ciekawa opini dziewczyn ;))


4w5

Awatar użytkownika
Piwko Wielkie
Posty: 85
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 00:00
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Piwolandia

#2 Post autor: Piwko Wielkie » poniedziałek, 23 lutego 2009, 21:55

Jak mi się ktoś podoba, to prędzej czy później (raczej później) się przełamię i podejdę. Najprawdopodobniej jednak będę najpierw szukał możliwości nawiązania znajomości za pośrednictwem grupy bądź wspólnego znajomego. Wiadomo - łatwiej. Przy kilku osobach ciężar prowadzenia rozmowy raczej nie będzie na mnie spoczywał i będę mógł zająć się słuchaniem, dorzucając od czasu do czasu coś od siebie. To zmniejsza stres powodowany przez obawę o powstanie takiej "niezręcznej ciszy", bo nie będę wiedział co dalej mówić.
9w1 "The Dreamer" / ISFp (?) / 2 lata, a ja nawet 100 nie wbiłem. Ha!
Obrazek

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 23 lutego 2009, 22:27

Czyli na ulicy, do nieznajomej - niet.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Piwko Wielkie
Posty: 85
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 00:00
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Piwolandia

#4 Post autor: Piwko Wielkie » poniedziałek, 23 lutego 2009, 22:40

SuperDurson pisze:Czyli na ulicy, do nieznajomej - niet.
Niet. Jest może jakieś 0,01% szans, że się przełamię. Chyba, że ktoś/coś mnie do tego popchnie.
9w1 "The Dreamer" / ISFp (?) / 2 lata, a ja nawet 100 nie wbiłem. Ha!
Obrazek

Awatar użytkownika
Ann
Posty: 56
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 22:25

#5 Post autor: Ann » poniedziałek, 23 lutego 2009, 23:01

SuperDurson pisze:Czyli na ulicy, do nieznajomej - niet.
raczej chodziło mi o kogoś ze szkoły, ze studiów, z kim ma się jakiś kontakt, z widzenia, ale bliższego nie ;)
4w5

Awatar użytkownika
Piwko Wielkie
Posty: 85
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 00:00
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Piwolandia

#6 Post autor: Piwko Wielkie » poniedziałek, 23 lutego 2009, 23:16

Ann pisze:raczej chodziło mi o kogoś ze szkoły, ze studiów, z kim ma się jakiś kontakt, z widzenia,
Jest jak napisałem. Nie wiem, czy jest to typowe dla dziewiątek, ale jestem raczej nieśmiałą osobą.

Btw. Trzy moje posty w jednym temacie? Chyba jestem chory, albo może świat się kończy?
Uberspam!
9w1 "The Dreamer" / ISFp (?) / 2 lata, a ja nawet 100 nie wbiłem. Ha!
Obrazek

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#7 Post autor: Szopa » wtorek, 24 lutego 2009, 04:47

Podobno wysyłam jakieś sygnały, ale są one nieuświadomione.
Albo ludzkośc jest chora i mnie źle odbiera.

Raczej nie staram sie zbytnio byc zauwazonym. Staram sie przybywac w towarzystwie tej osoby, oczywiscie nie nachalnie, rozmawiac i takie tam. Nic wielkiego. Obserwuje druga strone i oceniam swoje szanse. Jak widze, ze sa duze, to juz idzie z gorki. Ale to czysto hipotetyczna sytuacja.
Obrazek

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

#8 Post autor: G.I.Joe » sobota, 6 czerwca 2009, 14:48

Inicjatywna dziewiątka to oksymoron.

Awatar użytkownika
kuniu
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 7 czerwca 2009, 20:49
Lokalizacja: Kraków

#9 Post autor: kuniu » niedziela, 7 czerwca 2009, 21:32

Szopa pisze: Albo ludzkośc jest chora i mnie źle odbiera.
zdecydowanie skłaniam się ku tej opcji :P
a co do pytania z początku tematu, chyba kupię sobie koszulkę z napisem "JESTEM DZIEWIĄTKĄ WIĘC JAK CI SIĘ PODOBAM TO ZAGADAJ DO MNIE BO JA TEGO W ŻYCIU NIE ZROBIĘ"
9w1,no nie chce wyjść inaczej:)

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

#10 Post autor: chottomatte » niedziela, 7 czerwca 2009, 21:47

Fajny pomysł :mrgreen: Do faceta w takiej koszulce to i ja bym pewnie zagadała, bo normalnie to tak się nie wyrywam ;)
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
bujająca w obłokach
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:18
Lokalizacja: wielkopolska

.

#11 Post autor: bujająca w obłokach » niedziela, 7 czerwca 2009, 22:15

W dzieciństwie byłam bardzo nieśmiała. Było mi z tym bardzo źle. Jednak po kilku, a może nawet po kilkunastu zaprzepaszczonych sytuacjach poznania bliżej kogoś ciekawego, (kogoś kogo naprawdę chciałam poznać bliżej, ale nie miałam odwagi zrobić pierwszego kroku) coś we mnie pękło i zaczęłam się zmieniać. Zrozumiałam, że jeżeli nie będę pracować nad sobą, nie będę bardziej odważna, to życie przejdzie mi koło nosa. Oczywiście, ze łatwiej poznać kogoś, gdy są wspólni znajomi, gdy jest jakiś punkt zaczepienia. Czasem wystarczy jednak znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, nie zapomnieć języka w gębie i zaufać swojemu instynktowi, a nie - wahać się z podjęciem decyzji, aż będzie ...nieaktualna.
bujająca w obłokach 9w8

Awatar użytkownika
kinia
Posty: 150
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 22:31
Lokalizacja: kraków

#12 Post autor: kinia » wtorek, 9 czerwca 2009, 13:31

ja zagadnę, bez problemu właściwie, powiem coś głupiego, a potem ucieknę ze wstydem, bo co on sobie o mnie pomyślał? ;)
9w1, ISFj

Lifelover
Posty: 244
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 09:30

#13 Post autor: Lifelover » wtorek, 9 czerwca 2009, 13:44

Ostatnio zmieniony wtorek, 20 października 2009, 19:22 przez Lifelover, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

#14 Post autor: Poetownik » wtorek, 9 czerwca 2009, 14:25

Nigdy mi się nie zdarzyło zagadać. A czy zdarzyła mi się sytuacja, w której mógłbym - dobre pytanie. Jechałem raz w pociągu z taką jedną, teraz żałuję że nie próbowałem się zapozać :P

Ale ze mną problem jest taki, że nawet jak już wpadnie mi jakaś w oko, to od razu doszukuję się u niej jakichś wad żeby dojść do wniosku, że to jednak nie to i nie ma po co się męczyć. No bo jaka jest szansa, że taka spotkana "na ulicy" osoba okaże się kimś z kim świetnie bym się dogadał? Raczej nikła...

Ostatnio natomiast w tramwaju natknąłem się na Najpiękniejszą Dziewczynę Świata i byłem jej urodą tak sparaliżowany że nawet jakbym się zebrał w sobie i spróbował zagadać, to pewnie bym słowa nie mógł wykrztusić :P

A no i jest jeszcze taka sprawa, że nie wierzę w swoje umiejętności bajerowania i nie miałbym pojęcia jak taką rozmowę przeprowadzić... No i też nie wierzę, że mógłbym na takiej przypadkowej dziewoi sprawić dobre wrażenie..

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

#15 Post autor: kama.zielona » czwartek, 2 lipca 2009, 09:58

Wczoraj się ostatecznie przekonałam, że moja matka jest 9 :D Zapytałam ją o jej największe życiowa marzenie, odpowiedziała, że chciałaby mieć tyle kasy, żeby siedzieć reszte życia przy oknie, oglądać przechodzących ludzi i oczywiście mieć poduszki pod łokcie żeby ją nie bolały. To się nazywa inicjatywa...
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

ODPOWIEDZ