Odblokowanie instynktu działania

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Odblokowanie instynktu działania

#16 Post autor: boogi » niedziela, 20 września 2009, 00:44

Iverson? Był wczoraj w Polsce [link] ;)


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Naavle
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 00:25

Re: Odblokowanie instynktu działania

#17 Post autor: Naavle » niedziela, 20 września 2009, 11:02

Właśnie wiem, żałuję, że nie mogłem pojechać ehh ;s
9w1
ENFp

Awatar użytkownika
Nature
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 30 stycznia 2009, 19:35
Lokalizacja: Za daleko

Re: Odblokowanie instynktu działania

#18 Post autor: Nature » niedziela, 20 września 2009, 22:27

Fenol pisze:bo prostu nie można zaczynać myśleć nad sensem wykonania czegoś, nad chęciami, nad celowością, nad przeciwnościami, nad konfrontacją, nad konsekwencjami...

... jedziemy naprzód, nie zatrzymujemy się, co będzie, to będzie :D wystarczy czasem powiedzieć sobie w głowie najpopularniejsze polskie słowo i nie dać się swoim słabością :D raz się żyje ;) trzeba spróbować ;) jak nie teraz to kiedy? Zacisnąć zęby i zrobić co należy :D
Fenol, mogę wiedzieć jakim jesteś typem? ;) Tak, w sumie takie nastawienie pomaga... Chociaż ja najpierw musiałam przewałkować tą sytuację tysiąc dwieście razy w głowie, by ją zaaranżować w rzeczywistości... :roll:
Szczerze - zdobyłam się na mały krok, który jak widzę jest początkiem do łańcucha działań związanych ze staraniem się o osobę na której Ci zależy. Ale mam zamiar spróbować swoich sił, choć nie ukrywam że ta sytuacja jest dla mnie nowa. <mam nadzieję, że niedługo będę mogła powiedzieć: Boże, co ja robiłam przez te wszystkie lata?! :roll: :lol: >
Grin_land pisze:połączenie z 8 Ci się uaktywniło?
Zazdroszczę...
Nie wiedziałam, że połączenie z 8 odpowiada za działanie.
boogi pisze: ]Znaczy się - zakochanie? No to nie wiem, czy w tym Enneagram pomoże... (i nie wiem, czy forum odpowiednie do takich poważnych tematów)
a już myślałam, że odpowiesz "błahych" :mrgreen: tak, to łączy się z uczuciami, z wyjściem naprzeciw tej drugiej osoby. Zawsze miałam z tym problem, ale to łączy się bezpośrednio z działaniem, więc uważam iż miejsce jest jak najbardziej odpowiednie... ;) No i nie ukrywam, że to działanie na pewno pomoże mi nie być już taką rozdrobnioną na wszystkie błahostki, które chciałabym zrobić w życiu, i postawić kilka konkretnych celów które zostaną w 100% spełnione...
Tak na koniec, gdzieś tu już przeczytałam, że dziewiątki i inicjatywa to jak woda i ogień... ;]
Czas przełamać stereotypy...
9w1
Poszukuję drogi idealnej.

1Knockout1
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 20 września 2009, 23:13

Re: Odblokowanie instynktu działania

#19 Post autor: 1Knockout1 » niedziela, 20 września 2009, 23:54

dla dziewiatki najlepiej bedzie otoczyc sie trojkami, kto z kim przestaje itd.

dziewiatek
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 12:41

Re: Odblokowanie instynktu działania

#20 Post autor: dziewiatek » czwartek, 24 września 2009, 14:19

Albo po prostu samo przyjdzie ochota na mały krok do przodu.
Sukces podbudowuje i zachęca do kolejnego małego kroczku.
Kroczek po kroczku, kroczek po kroczku, aż tu się okazuje, że ładnych kilka km się zrobiło :)

I wtedy się włączy skrzydło, a jak już się włączy, to obudzi i można dostać niezłego powera.
Spoiler:

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Odblokowanie instynktu działania

#21 Post autor: Grin_land » czwartek, 24 września 2009, 16:36

dziewiatek pisze:Albo po prostu samo przyjdzie ochota na mały krok do przodu.
na to można czekać całe życie ;P

ale fakt, czasem się zdarza!!
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

dziewiatek
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 12:41

Re: Odblokowanie instynktu działania

#22 Post autor: dziewiatek » czwartek, 24 września 2009, 19:10

Nie, no.
Skoro się przejmuje to znaczy, że chce już krok zrobić tylko nie wie jaki.
Krótka piłka - obojętnie.

U mnie się zaczęło czymś, co nawet nie pamiętam co to było.
Później były opisy w komunikatorze typu "zabierz mnie na spacerek" (bo naturalnie samemu nie chciało mi się dupy ruszyć).
Wyszło na jaw, że jak już wyjdę z domu to mogę łazić i łazić, tylko najgorzej wyjść.

Aha, koniecznie trzeba przestać grać we wszelakie gry przeglądarkowe (zaliczyłem chyba wszystkie, a na pewno większość). To było u mnie którymś krokiem z kolei, a spowodowanym zresztą "małym" buntem za zbanowanie mi konta, chyba na The West.

Później stwierdziłem, ze waga mnie wkurza i na złość jej do dzisiaj zrzuciłem 12 kg, co tak mnie podbudowało, że aż nawet "ło jezu".

Jak widać wiele rzeczy da się zrobić dzięki negatywnej dziewiątkowej cesze - uporowi i tzw. biernej agresywności, tylko dobrze skierowanej.
Spoiler:

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Odblokowanie instynktu działania

#23 Post autor: Grin_land » czwartek, 24 września 2009, 21:02

Aha, koniecznie trzeba przestać grać we wszelakie gry przeglądarkowe
:oops:

ale na jednej z takich gier poznałam swego bardzo dobrego kolegę, który strasznie mi pomógł w czasie najgorszego kryzysu. Nadal pomaga!

Później stwierdziłem, ze waga mnie wkurza i na złość jej do dzisiaj zrzuciłem 12 kg, co tak mnie podbudowało, że aż nawet "ło jezu".
Ja teeż tak chcę!!! :mrgreen: Ja też!! Nawet jakieś 7-8 by mi starczyło spokojnie!!

Dlatego teraz chodzę na łyżwy często (khem,,,dziś 3ci raz...w ciągu tygodnia!!)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

dziewiatek
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 12:41

Re: Odblokowanie instynktu działania

#24 Post autor: dziewiatek » piątek, 25 września 2009, 19:11

Jeden kolega wiosny nie czyni ;p

A na wyżłach to byłem raz, nie, dwa razy w życiu.
Ostatnio z piętnaście lat temu.
Oczywiście co roku się wybieram i jakoś nie wychodzi.

Trochę zazdroszczę.
Spoiler:

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Odblokowanie instynktu działania

#25 Post autor: Grin_land » sobota, 26 września 2009, 09:56

Ciągle muszę sobie powtarzać, że gdy jestem rozmemłana i nie do życia, "niedobudzona", to dodatkowa godzina czy pół snu (kiedy na więcej nie mam czasu) w ciągu dnia niczego nie zmieni, że zamiast zasypiać musze się po prostu w końcu dobudzić.
Średnio działa :/

Ps. A na "mentalne" zaspanie żadna kawa czy herbata nie pomagają.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

Re: Odblokowanie instynktu działania

#26 Post autor: Poetownik » poniedziałek, 28 września 2009, 18:03

Pół godziny popołudniowej drzemki (około 15.00-16.00) jak najbardziej pomaga!

Awatar użytkownika
edy
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 10:24
Lokalizacja: z Nangijali

Re: Odblokowanie instynktu działania

#27 Post autor: edy » niedziela, 24 stycznia 2010, 20:49

boogi pisze: Te dwa tryby działania - bycie marzycielskim i kreatywnym, ale bez zdecydowanego działania(...)
Ostatnio słyszałam bajkę o lisku, który próbował zerwać wysoko rosnące winogrona, i po kilku bezskutecznych skokach, stwierdził że i tak pewnie są niedojrzałe i kwaśne, więc odpuścił...
To chyba tak trochę działa...brak konsekwencji i szukanie dla niej usprawiedliwienia.
poszukujemy klucza do raju a mamy otwarte niebo ;)

9w8

herr_hair
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 00:10
Enneatyp: Mediator

Re: Odblokowanie instynktu działania

#28 Post autor: herr_hair » poniedziałek, 18 października 2010, 20:24

Odgrzewam stare wątki, ale tyle tu jeszcze nie powiedzieliście! :wink:

Czy ktoś kiedyś nie napisał, że dla dziewiątki motywacją do działań jest wkur**enie? U mnie działa bezbłędnie, tylko sztuką tu jest samo doprowadzenie dziewiątki do takiego stanu. Jestem zdolna do największych wyczynów wtedy, kiedy się tak wkurzę na wszystkich (zdenerwują mnie tak, że nie da się już dalej przesunąć granicy mojej wytrzymałości), że czuję się jak nie ja. Dochodzę wtedy do wniosku, że jestem od nich lepsza i zrobię to najlepiej i tak, że się zdziwią. O.
Wtedy moja niespełniona kreatywność daje mi motywację, bo staję się z niej dumna.
Jeżeli oni wszyscy, ze swoimi talentami, ambicjami i brakiem problemów z motywacją nie są w stanie tego zrobić, to ja zrobię im łaskę i wykorzystam to, z czego nigdy nie chciało mi się korzystać.

Bardziej w tym przypominam chyba czwórkę. Może to nie dziewiątkowe, tylko zapożyczone od silnie zdominowanego przez 4 otoczenia...
9w1

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Odblokowanie instynktu działania

#29 Post autor: Grin_land » poniedziałek, 18 października 2010, 21:52

herr_hair pisze:Czy ktoś kiedyś nie napisał, że dla dziewiątki motywacją do działań jest wkur**enie? U mnie działa bezbłędnie, tylko sztuką tu jest samo doprowadzenie dziewiątki do takiego stanu. Jestem zdolna do największych wyczynów wtedy, kiedy się tak wkurzę na wszystkich (zdenerwują mnie tak, że nie da się już dalej przesunąć granicy mojej wytrzymałości)
tak, miewam tak, ale jest to stan nieeezmieeernie rzadki i do tego żeby go osiągnąć potrzebne jest sporo nieprzyjemnych przeżyć.
Ja nie lubię nieprzyjemnych przeżyć.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

Re: Odblokowanie instynktu działania

#30 Post autor: In3orn » czwartek, 21 października 2010, 16:44

Same here <zieeeew> :mrgreen:
Don't give up! Never give up! Never back down!

ODPOWIEDZ