Problem z 9

Wiadomość
Autor
Frogster
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 14:54

Problem z 9

#1 Post autor: Frogster » niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25

Nie jestem pewna, czy gdzieś nie był poruszony tan temat, ale szukałam jakoś i żadnej podpowiedzi nie dostałam - dlatego piszę.

Wszystko rozchodzi się o to, jak nauczyć chorą 9, by ciągle nie przepraszała? (Nie wiem, jak się za to zabrać.) Może to dziwne, ale tego nie da się znieść po prostu znieść, idzie nabawić się nerwicy, ponieważ ona przeprasza z duuużą częstotliwością za zupełne głupoty (czasem się zastanawiałam, czy dla jej i mojego dobra ograniczyć mocno znajomość, bo się tak przejmuje, ale to też nie jest dobre wyjście, chyba się do mnie przywiązała). Aż czasem jestem w szoku, jak stwierdza, że mi przeszkadzała taka a taka rzecz, która powiedziała czy zrobiła.
W takim razie - czy w ogóle da się coś z tym robić? Złagodzić chociaż?



Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Problem z 9

#2 Post autor: Grin_land » niedziela, 10 stycznia 2010, 21:29

hahahha...przepraszam ale nie mam pojęcia. Wiele osób próbowało mnie oduczyć. Lepiej na pewno nie krzyczeć za to że przepraszamy ^^ bo wtedy przeprosimy ^^

edit: as Ty co za typ jesteś?

edit 2: nie wszystkie 9 nałogowo przepraszają.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Frogster
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 14:54

Re: Problem z 9

#3 Post autor: Frogster » niedziela, 10 stycznia 2010, 23:04

Jestem 5 i nie wszystko mogę znieść, jak widać. Cóż, może powinnam nad sobą popracować, ale to jest takie trudne, by zwalczyć w sobie chęć pacnięcia jej w głowę czy nawet wrzaśnięcia.

Naprawde nie ma nikt żadnych pomysłów :) ?

_________
Napisane: N sty 10, 2010 23:07
Grin_land pisze:Lepiej na pewno nie krzyczeć za to że przepraszamy ^^ bo wtedy przeprosimy ^^
To też przerabiałam... Straszne naprawdę to jest.

Rilla: Nie piszemy postów po sobie w krótkim odstępie czasu.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Problem z 9

#4 Post autor: Grin_land » niedziela, 10 stycznia 2010, 23:17

nie dubluj postów ;) tym bardziej, że jesteś 5 ;)
a może przekonaj ją że nic nie szkodzi? nie wiem, wydaje mi się że jak poczuje się pewniej to zredukuje przepraszanie. Albo spróbuj puszczać to mimo uszu.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Frogster
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 14:54

Re: Problem z 9

#5 Post autor: Frogster » niedziela, 10 stycznia 2010, 23:25

Grin_land pisze:nie dubluj postów ;) tym bardziej, że jesteś 5 ;)
a może przekonaj ją że nic nie szkodzi? nie wiem, wydaje mi się że jak poczuje się pewniej to zredukuje przepraszanie. Albo spróbuj puszczać to mimo uszu.
Za dublowanie przepraszam, ale chyba mnie chyba edytowanie przerosło (w każdym razie ikonki mi się parę razy pokręciły, a denerwować się nie lubię) i dla świętego spokoju zrobiłam post nr 2 zaraz pod poprzednim. (A w ogóle to ma to do typu ;D?)
Przekonywanie delikatne nie działa, bo przeprasza, że przepraszała. Puszczać mimo uszu próbuję od paru miesięcy, dlatego usiłuję się dowiedzieć, czy jest możliwe jakieś inne z tego wyjście oprócz rozwinięcia cierpliwości ;).

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z 9

#6 Post autor: In3orn » wtorek, 12 stycznia 2010, 20:40

Ja bym powiedział wprost, że za dużo przeprasza i jak tak dalej będzie robić, to jej przeprosiny nie będą dla Ciebie nic znaczyć. Zapewne przeprosi za przepraszanie, ale może w międzyczasie przemyśli sprawę. Kiedyś jedna osoba wypomniała mi takie przepraszanie wprost i mam wrażenie, że na dobre (również mi) to wyszło. Tak btw. skoro ta dziewiątka jest chora, to może warto by jej pomóc wyzdrowieć? ;) Ze zdrową na pewno relacje będą lepiej się układać, bo przepraszanie to raczej pikuś przy innych sprawach.
Don't give up! Never give up! Never back down!

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z 9

#7 Post autor: boogi » środa, 13 stycznia 2010, 00:50

@autorka tematu: jak znasz angielski, to kilka ciekawych pomysłów na temat "jak rozmawiać z Dziewiątką" znajdziesz w tej książce: [link]
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Problem z 9

#8 Post autor: Pablo » środa, 13 stycznia 2010, 09:42

przeprasza, że przepraszała
:lol: dobre

Próbowałaś dojść do tego co jest tego przyczyną? Może po prostu otoczenie ją za wszystko krytykowało i czepiało? Pogadaj z nią poważnie i spokojnie o tym, przekonaj że nie jesteś taka, podziałaj żeby nie czuła się osądzana ani oceniana przez Ciebie.

Albo i to jakaś forma manipulacji z jej strony, nie wiem sam...

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Problem z 9

#9 Post autor: kroplablekitu » środa, 8 grudnia 2010, 22:57

In3orn pisze:Ja bym powiedział wprost, że za dużo przeprasza i jak tak dalej będzie robić, to jej przeprosiny nie będą dla Ciebie nic znaczyć. Zapewne przeprosi za przepraszanie, ale może w międzyczasie przemyśli sprawę. Kiedyś jedna osoba wypomniała mi takie przepraszanie wprost i mam wrażenie, że na dobre (również mi) to wyszło. Tak btw. skoro ta dziewiątka jest chora, to może warto by jej pomóc wyzdrowieć? ;) Ze zdrową na pewno relacje będą lepiej się układać, bo przepraszanie to raczej pikuś przy innych sprawach.
mam wrażenie że 9tki jak mało kto chwytają rzeczy jak im się powie wprost - nie trzeba bawić się w dyplomacje, żeby nie urazić tylko wystarczy - uprzejmie i delikatnie, spokojnie, ale jednak wprost.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

ODPOWIEDZ