Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej...

Wiadomość
Autor
phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej...

#1 Post autor: phalcore » wtorek, 28 grudnia 2010, 18:46

...krzywd niż jawna niechęć.

Chciałbym abyśmy podyskutowali o takiej tendencji u 9.
Nie uważacie, że najwyższy czas zrozumieć to w końcu? :wink:



Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej...

#2 Post autor: Zielony smok » wtorek, 28 grudnia 2010, 20:06

Cytat z Rohra i Eberta
Wspomina Richard Rohr: Przez kilka lat miałem opiekuna mojej drogi duchowej, który był DZIEWIĄTKĄ. Mówił: My DZIEWIĄTKI jesteśmy w ostatecznym rozrachunku cynikami, jeśli chodzi o nas samych i naturę człowieka. Uważamy, że nie jesteśmy wiele warci i że tak naprawdę nic nie ma wartości. Skłaniamy się do rezygnacji. Ten, kto chce pomóc DZIEWIĄTCE, powinien liczyć się z tym, że przeobrażeniu musi ulec ów głęboko zakorzeniony cynizm". Podstawową cechą DZIEWIĄTEK jest pasywność i agresja. Postawa wyrażająca się stwierdzeniem: „My się nie angażujemy" zawiera negatywną informację. W gruncie rzeczy kryje się za tym aroganckie nastawienie do samego siebie i do całego świata: „Nie jesteście tego warci, żebym się wysilał!". Nie wolno zapominać, że DZIEWIĄTKI, jak również inni „ludzie brzucha", należą do „nieprzyjaznych typów" Karen Horney i noszą w sobie głęboką nieufność do życia. Jest to u nich oczywiście bardzo dobrze ukryte. Pasywna agresja wyraża się u DZIEWIĄTEK przede wszystkim niepodejmowaniem jakiegokolwiek działania. Gdy DZIEWIĄTKA czegoś nie chce, to rzeczywiście nie chce. Nikt i nic nie jest jej w stanie nakłonić do tego, by podjęła się zrobić coś, co wydaje jej się zbyt skomplikowane lub zbyt męczące.
(....)Do zadań życiowych DZIEWIĄTEK należy pokonanie ich ukrytego cynizmu. DZIEWIĄTKI muszą uwierzyć w to, że są wartościowe i że posiadają wewnętrzne źródło energii, które czyni je zdolnymi do działania konsekwentnego i zgodnego z celem. DZIEWIĄTKI są „ludźmi brzucha". Muszą podejmować ryzyko i działać odważnie, gdyż wtedy dopiero się spełniają. Gdy siedzą bezczynnie i rozmyślają, stają się coraz bardziej zrezygnowane i w końcu nie są zdolne do podejmowania żadnych konstruktywnych działań. Ich energia musi mieć jakiś punkt orientacyjny. Potrzebują czegoś, czemu mogłyby poświęcić całą swoją energię
Sam dostrzegam w sobie tendencja do nihilizmu.....
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
lottalove
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 24 stycznia 2011, 21:19
Enneatyp: Mediator

Re: Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej...

#3 Post autor: lottalove » niedziela, 4 listopada 2012, 14:41

Szkoda, ze taki fajny temat leży i kurzy się od dwóch lat.

Cytat idealnie odzwierciedla dziewiątkową naturę, to, co siedzi gdzieś tam głęboko i wyłazi na wierzch w różnych sytuacjach. Dużo przez to w życiu straciłam, niewiele zyskałam. I nie wiem co z tym fantem zrobić. Jak pokonać tę nieufność wobec życia. Albo po prostu jak zaufać.

Chciałam jeszcze spytać o co dokładnie chodzi z tymi "ludźmi brzucha". Chodzi o rozkład energii, którym są obdarzone osoby pasywno-agresywne? Jak mogę tę wiedzę użyć w praktyce?

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej...

#4 Post autor: Grin_land » niedziela, 4 listopada 2012, 15:03

Witamy Cię nowoodkryta 9tko :)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
lottalove
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 24 stycznia 2011, 21:19
Enneatyp: Mediator

Re: Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej...

#5 Post autor: lottalove » poniedziałek, 5 listopada 2012, 18:49

A witam Cię Grin_land :D Nie taka nowoodkryta, bo już z półtorej roku mija od zdziewiątkowania się, ale pisanie na tym forum to na pewno coś nowego.

ODPOWIEDZ