Ilość introwertyków i ekstrawertyków

Ogólne dyskusje na temat MBTI
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jesteś:

introwertykiem
63
72%
ekstrawertykiem
25
28%
 
Liczba głosów: 88

Wiadomość
Autor
ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

Ilość introwertyków i ekstrawertyków

#1 Post autor: ktośtam » sobota, 14 lipca 2007, 11:10

Jak myślicie, czy wiecej jest intro- czy ekstrawertyków? Jak to wygląda w przypadku różnego rozumienia tych pojęć w MBTI i w socjonice?



Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#2 Post autor: ewutek » sobota, 14 lipca 2007, 15:11

Klops, w 'Ogólne Enneagram' jest analogiczny temat: http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=700, w którym sporo zostało powiedziane nt. rozumienia pojęć i różnic między nimi.
Tylko, że tutaj jest ankieta, która da nam jako taki pogląd na ilościowe rozłożenie sił.
5w6

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#3 Post autor: Kantus » sobota, 14 lipca 2007, 15:25

JA jestem w równowadze emocjonalnej ( albo neurotyczności zalezy jak aptrzeć:D) :) Ani nie jestem do końca Intro ani też Extra-wertykiem
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#4 Post autor: Gabriel » sobota, 14 lipca 2007, 15:35

Kantus równowaga jak równowaga, ale typ w Socjonice możesz mieć tylko jeden. No i wątpie, żeby ktokolwiek był DO KOŃCA I lub E. Nawet jeśli na teście wyszłoby mu 100%, to jak by to się objawiało w życiu?
A taka ankieta będzie mało wiarygodna, z uwagi na małą ilość biorących w niej udział ankietowanych, jak i fakt, że to jest a) Internet b) forum dla ludzi... specyficznych :P
Edit: Co do ilości E/I w praktyce, zgadzam się Emjotką. Przewaga ekstrawertyków.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 lipca 2007, 15:39 przez Gabriel, łącznie zmieniany 2 razy.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#5 Post autor: Emjotka » sobota, 14 lipca 2007, 15:35

Dorwałam kiedyś w necie test na ekstra- i introwertyczność. Wyglądał na niegłupi. Zrobiłam. Strona podawała wynik w procentach. Poinformowała mnie, że jestem w 57-procentowym introwerykiem. Zrobiłam ten sam test niecałe dwa miesiące później. Wynik - 53-procentowy ekstrawertyk. Nie wiem, czy z testem coś nie tak, czy ze mną :lol: . Wolałam więcej tego testu nie robić w każdym razie. W teście, w którym wyszło mi, że jestem ISTpem, też introwertyczność miałam na granicy. Cóż, więc jestem chyba jednak trochę bardziej introwertyczna.
A co ilości intro- i ekstrawertyków, obserwując ludzi na codzień, mam wrażenie, że jest przewaga tych drugich. Może nie bardzo znaczna i nie skrajnych ekstrawertyków, ale jednak. Ale na internetowym forum nie zdziwiłaby mnie przewaga introwertyków. Chociaż pewnie tak naprawdę jest zupełnie inaczej, a moje obserwacje są błędne :P .
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#6 Post autor: Kantus » sobota, 14 lipca 2007, 15:45

Więcej jest Ekstrawertyków wpizcie sobie w wikipedii introwersja:P Introwertyków jest 25% lub 46% :)

No ale w socjonice musze mieć jeden typ... Wogóle ta socjonika jest dziwna bo mógłbym być zarówno I jak i E jak T i F itp :) Trudno jest sklasyfikowac samego siebie ale postawiłbym na E.
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#7 Post autor: ewutek » sobota, 14 lipca 2007, 16:14

Też przychylam się do stwierdzenia, że ekstrawertyków i osób "zrównoważonych" ;) jest więcej. Obserwując i rozmawiając z ludźmi widzę, że introwertycy tacy jak ja są w mniejszości. W codziennym życiu jestem tak dalece skrytym człowiekiem, że nikt nie wie jakie mam zainteresowania, co czytam, jakiej muzyki słucham. Nawet najbliżsi niewiele mogą o mnie powiedzieć. Mam bardzo określony charakter, żadnych wahnięć czy wątpliwości. Wyniki innych testów potwierdzają tylko to, co już wiem z Socjoniki.
5w6

Awatar użytkownika
iranka
Posty: 56
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 14:46
Lokalizacja: z nikąd

#8 Post autor: iranka » sobota, 14 lipca 2007, 17:01

w socjonice jestem niby ekstrawertykiem, ale osobiście czuję się introwertykiem ;) oj, to różnie bywa
ENFp

sim0n
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2007, 21:18
Lokalizacja: Rydułtowy

#9 Post autor: sim0n » sobota, 14 lipca 2007, 17:42

jak ktos juz to kiedys napisal. Zwykle ludzie ktorzy czytaja te fora to sa introwertycy (bo jaki extra. siedzi przed komputerem w taka pogode):D wiec taka ankieta jest raczej dla tych ktorzy lubia swoje uczucia czyli introwertykow;] to tyle;p
4w5
Nikt się mnie o zdanie nie pytał....

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#10 Post autor: Kantus » sobota, 14 lipca 2007, 17:43

NO racja yusti bycie extrawertykiem nie oznacza mowienia co slina przyniesie na język...
Już bardziej jestem skłonny uwierzyc w teorię że introwertyk odpoczywa w samotności a extrawertyk wśród ludzi... i tu też jest równowaga bo gdy za długo ejstem sam to się mecze ale od ludzi czasem trzeba odpocząc.
I bądz tyu mądry :P
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#11 Post autor: Emjotka » sobota, 14 lipca 2007, 17:48

Kantus pisze:I bądz tyu mądry :P
"Kto średnią miedzą chadza, ścieżką złotą (...)". :wink:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
paranoidandroid
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2007, 16:20

#12 Post autor: paranoidandroid » sobota, 14 lipca 2007, 19:08

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 stycznia 2008, 19:25 przez paranoidandroid, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#13 Post autor: Kantus » sobota, 14 lipca 2007, 20:22

* grupa A: samowystarczalny, pewny siebie, pracowity, z mocnymi postanowieniami, powściągliwy, lubiący zajęcia, które wymagają introspekcji.

* grupa B: nieśmiały, zamknięty w sobie, z niskimi umiejętnościami nawiązywania kontaktów z ludźmi, bojący się ludzi i robienia czegoś przed innymi, lubiący być zostawiony samemu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Introwersja

NO yusti jak sama przyznałaś jesteś intro.. ale pewnie należącą do pierwszej grupy ( poczytac w linku :P) druga grupa to pewnie chore 4 lub 5 :)

Jak widac introwersję można róznie interpretować:P
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#14 Post autor: ewutek » sobota, 14 lipca 2007, 20:41

Kantus pisze:druga grupa to pewnie chore 4 lub 5 :)
Tylko, że w Socjonice i MBTI nie ma czegoś takiego jak "chore 4 lub 5". :P
5w6

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#15 Post autor: ktośtam » sobota, 14 lipca 2007, 20:43

druga grupa to pewnie chore 4 lub 5
Dlaczego od razu chore? Ja jestem zdecydowanie w grupie B a do chorych 5 (a tym bardziej 4) się nie zaliczam. ;)

Zresztą ten drugi rodzaj introwersji przejawiają też często 1, 6w5 etc.

dodane po chwili
Ale Kantus tylko spróbował powiązać problem z Enneagramem. ;)

ODPOWIEDZ