Typy MBTI w miłości - ENTP

Ogólne dyskusje na temat MBTI
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1854
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Typy MBTI w miłości - ENTP

#1 Post autor: Zielony smok » czwartek, 4 października 2007, 20:12

Kontynuuję na życzenie wątek z książki Aleksander Avilla ,,Typy miłości" opartej na MBTI
Zielony smok

ENTP

innowator
EKSTRAWERTYCZNY - INTUICYJNY -MYŚLĄCY - OBSERWATOR (ElnMO)

JEŚLI JESTEŚ INNOWATOREM

Jesteś wynalazcą, podejmujesz ryzyko i pracujesz nad nowymi ideami i planami, które albo doprowadzają cię do ruiny i bankructwa, albo stają się odskocznią do sławy i bogactwa. W każdej chwili tłuką ci się po głowie tuziny teorii i potrafisz przekonać do nich każdego, kogo znasz. Jesteś uosobieniem kreatywności.
Kiedy się zakochujesz
Zakochanie się może zabrać ci trochę czasu ze względu na twoją naturę, która nakazuje ci rozwagę w wyborze: należysz do osób, które potrafią ominąć wielu „dobrych kandydatów", dopóki nie poczują, że znalazły idealnego partnera. Dlatego możesz być singlem o wiele dłużej, niż twoi przyjaciele i rodzina by się tego spodziewali.
Kiedy jesteś w związku, twój spryt i giętki język potrafią w takim samym stopniu ci pomagać, jak szkodzić. Na szczęście wiesz, jak uroczym zagadywaniem uspokoić partnera, gdy wpadnie w złość. Masz szczególną umiejętność pomagania drugiej połowie w dostrzeganiu logicznej strony spraw, zwłaszcza kiedy logika jest po twojej stronie.
Niestety, czasami tak zręcznie gładkimi słówkami wyplątujesz się z konfliktów z ukochaną osobą, że nie poświęcasz czasu ani wysiłków na pracę nad problemami w waszym związku. Zamiast stawić czoło rzeczywistym kwestiom spornym, zupełnie je omijasz dzięki werbalnej sprawności i bystremu umysłowi. Za to cena, którą potem płacisz - złamane serce, rozwód i zawiedzione nadzieje -jest bardzo realna.
Ponieważ bez trudu zachowujesz dystans intelektualny w stosunku do osób, z którymi się umawiasz, bardziej uczuciowi partnerzy mogą ci zarzucać „oziębłość", choć postępujesz tylko zgodnie z naturalnym dla ciebie stylem - blisko, ale nie za blisko.
Nawet gdy znajdziesz już odpowiednią osobę, nadal chcesz zachować odrębność i osobistą przestrzeń. Dlatego pragniesz kogoś, kto będzie umiał zostawić cię w spokoju, gdy tego potrzebujesz -osoby, która jest pewna siebie, także ma potrzebę autonomii i nie musi ci towarzyszyć siedem dni w tygodniu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

NAJLEPSI PARTNERZY DLA INNOWATORA
Jeśli jesteś kobietą
Idealnym dla ciebie typem miłosnym jest Generał (ENTJ). Jego pewność siebie i autonomiczna natura są dokładnie tym, czego potrzebujesz do zachowania swobody i niezależności, jakich pragniesz. Z tym ambitnym mężczyzną masz szansę stworzyć twórczy układ partnerski - związek, w którym razem będziecie korzystać ze znacznego potencjału intelektualnego, aby budować wspólne życie.
Jeśli jesteś mężczyzną
Spodoba ci się kobieta Naukowiec (INTP) lub Kombinatorka (ESTP).
Kombinatorka to fascynujący wybór, który na pewno wyjdzie ci na dobre: zyskasz kogoś, kto będzie się ekscytował twoimi pomysłami bardziej niż ty - mistrzynię promocji, która z wirtuozerską wprawą pomoże ci sprzedać twoje genialne koncepcje temu, kto da najwięcej. W związku z Kombinatorka możesz liczyć na akcję non stop.

JEŚLI TWÓJ IDEALNY PARTNER TO INNOWATOR
Gdzie spotkasz Innowatora?
Innowatorzy mają najbardziej eklektyczną naturę spośród wszystkich Poszukiwaczy Wiedzy: spontaniczność i dociekliwość prowadzą ich niemal wszędzie. Takim ludziom szczególnie odpowiadają miejsca stymulujące ich wyobraźnię i logiczne umysły.
Możesz ich znaleźć:
• we wszelkich organizacjach naukowych,
• w klubach dyskusyjnych i organizacjach zrzeszających mówców, takich jak amerykańskie Toastmasters czy National Speakers Association lub Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców w Polsce: Innowatorzy uwielbiają rozmawiać o wszystkim i o niczym,
• w klubach literackich, których członkowie dyskutują o świetnych i mniej świetnych pisarzach,
• na rozmaitych targach branżowych,
• w stowarzyszeniach językowych,
• w klubach wynalazców: Innowatorzy stale coś wymyślają,
• w grupach zrzeszających przedsiębiorców: Innowatorzy często opracowują pionierskie rozwiązania w sferze biznesu,
• na targach komputerowych,
• na wystawach i konwentach naukowych oraz science fiction.
Ogólnie rzecz biorąc: szukaj Innowatorów wszędzie tam, gdzie mogą znaleźć pożywkę dla swoich potężnych intelektów i gdzie mogą korzystać z dobrze rozwiniętych zdolności komunikacyjnych.
Jak się umówić z Innowatorem?
Nakłoń Innowatora, aby zaczął mówić o tym, na czym się zna. Pamiętaj: Innowatorzy sporo wiedzą. Zapytaj o dziedziny, w jakich się specjalizuje, a potem już tylko słuchaj słownej erupcji.
Spotkanie z Innowatorem może mieć mniej więcej taki przebieg:
Ty: Co sądzisz na temat klonowania?
Innowator: Hm, to fascynująca idea. Kto by pomyślał, że klony - to znaczy komórki, mikroorganizmy lub organizmy uzyskane od pojedynczego dawcy drogą pozapłciową - mogą mieć tak daleko idące implikacje dla ludzkości?
Kiedy się rozkręci, niech gada do woli. Im więcej mówi, a ty uważnie słuchasz, tym mądrzejszy (i bardziej atrakcyjny) się wydajesz w oczach uwielbiającego trajkotać Innowatora.

Dobra rada na randkę:
Po prostu zapytaj Innowatora, co lubi robić na randkach.

Zapytani o ulubione sposoby spędzania randek, Innowatorzy szybko dochodzą do wniosku, że sami wpadli na pomysł, aby zrobić to, o czym przed chwilą rozmawiali z partnerem. Po prostu dołącz do nich - na pewno czeka cię dobra zabawa.
Zobaczmy teraz, jak Anna, czterdziestotrzyletnia mówczyni, wykorzystała naturalną u Innowatorów gadatliwość i ciekawość, aby umówić się z Matthew.
Anna poznała Matthew, czterdziestoośmioletniego Innowatora, w lokalnej sekcji National Speakers Association (NSA) — organizacji zrzeszającej ludzi, których zawody wymagają publicznych wystąpień. Jego wioski typ urody i doskonałe wyczucie stylu zrobiły na niej wrażenie. Jeszcze bardziej się jej spodobał, gdy kilka razy porozmawiała z nim w trakcie przerw: okazał się mężczyzną, który potrafił oczarować każdego - starej daty europejskim dżentelmenem o wyrobionym smaku i niezwykłej uprzejmości wobec kobiet.
Był tylko jeden problem: wiele samotnych pań w NSA wzdychało do niego. Niemal na każdym spotkaniu Anna musiała czekać w długim ogonku fanek, tylko po to, by zamienić z nim kilka słów. Zwykle, gdy wreszcie przychodziła jej kolej, Matthew już musiał uciekać do licznych spraw zawodowych. Jako doradca do spraw marketingu pracował dla wielu lokalnych firm i miał wiele zobowiązań.
Dzięki znajomości systemu typów miłosnych, Anna wiedziała, co robić. Podczas kolejnej sesji NSA, w trakcie przerwy jako pierwsza podeszła do stolika, przy którym siedział Matthew, i bez zbędnych wstępów położyła przed nim test typów miłosnych.
„Robię badania na temat stylów, jakie różne osoby preferują w związkach, oraz zadowolenia z partnerów", wyjaśniła. „Będzie to temat jednego z moich przemówień. Pomyślałam, że może zechciał byś odpowiedzieć na pytania i oddać mi ankietę".
Zanim Matthew zdążył odpowiedzieć, Annaplasnęla na stół wizytówkę i odeszła.
„Zaczekaj!" — zawołał za nią Matthew, ale ona już zniknęła.
Kiedy wróciła do domu, czekały na nią trzy wiadomości. Mat thew chciał wiedzieć, o co chodzi w tym całym teście typów miłosnych i kiedy Anna będzie miała czas, żeby się z nim umówić i o tym po rozmawiać. Spotkali się następnego wieczoru, a także kolejnego i następnego. Matthew był zaintrygowany koncepcją typów związków i postano zoil wykorzystać nowe teorie w swojej pracy konsultanta. Najlepsze jednak było to, że zdecydował - po tym, jak sam siebie do tego przekonał - zrobić w swoim życiu miejsce dla tak inteligentnej, energicznej i pięknej kobiety jak Anna
.

Jakie filmy warto wybrać na randkę z Innowatorem?

Innowatorom spodobają się następujące pozycje:
• Okno na podwórze (1954). W tym klasycznym kryminale Hitchcocka Jimmy Stewart wciela się w postać fotografa, który złamał nogę. Na podstawie tego, co widzi przez okno, rozwiązuje zagadkę morderstwa. Unieruchomiony Stewart korzysta z ulubionych narzędzi Innowatora - intuicji i logiki – aby schwytać mordercę w pełnej napięcia ostatecznej rozgrywce.
• Kontakt (1997). Czy na innych planetach istnieje inteligentne życie? To tylko jedna z intrygujących kwestii, jakie możesz poruszyć w rozmowie z Innowatorem po obejrzeniu doskonałej Jodie Foster jako astronautki specjalizującej się w radiotelekomunikacji, która wychwytuje sygnały z przestrzeni kosmicznej i ryzykuje życie, by dowiedzieć się, co znaczą.
• JFK(1991). Teoria spisku przedstawiona w tym wnikliwym obrazie pobudzi ciekawość twojego Innowatora. Czy Lee Harvey Oswald nie działał w pojedynkę, dokonując zamachu na prezydenta Kennedyego, i czy różne strony - także ludzie związani z CIA - mogły być zamieszane w zabójstwo? Ten prowokujący film na pewno wywoła wiele dyskusji jeszcze długo po tym, jak znikną napisy końcowe.
Gra (1997). W tym wypaczającym rzeczywistość thrillerze, z Michaelem Douglasem w jednej z głównych ról, nic nie jest takie, jak się wydaje. Zajęty sobą biznesmen dostaje w prezencie urodzinowym od brata zaproszenie do kontaktu z firmą CRS zapewniającą nietypowe rozrywki dla bogaczy i decyduje się wziąć udział w Grze polegającej na wcielaniu się w różne role. Wkrótce musi uciekać, aby ratować życie.

Jak zdobyć miłość Innowatora?

Pilnuj, aby taka osoba nie przestawała mówić. Niech Innowator trajkocze, a ty słuchaj i się ucz. Prawdopodobnie dowiesz się więcej, niż ci się wydawało możliwe. Przy okazji róbcie to, co inne pary: chodźcie do restauracji, na koncerty, do teatru, na przedstawienia baletowe i do kina.
I jeszcze jedna ważna sprawa: na randkach z Innowatorem pamiętaj, aby okazywać entuzjazm i poparcie dla jego nieprzerwanego strumienia pomysłów, wynalazków i planów. Ponieważ Innowatorzy żyją własnymi ideami, pragną dzielić wspaniałe plany i alternatywne światy z partnerami. Miej też świadomość, że potrafią zmieniać zdanie co do własnych wielkich wizji - i często to robią.
Dobra rada na miłość:
Nie kwestionuj wymyślnych projektów swojego Innowatora; przyjmuj je życzliwie.
Kiedy Innowator nagle przedstawi ci nierealny plan, najlepszą strategią jest zachowanie spokoju i okazanie ostrożnego poparcia dla jego pomysłów. Jeśli zaczniesz się kłócić, osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego i tym bardziej nakłonisz taką osobę do kontynuowania rozważań nad ryzykanckim projektem. Innowatorzy czują potrzebę zabawy w adwokatów diabła, dlatego potrafią się upierać przy jakiejś idei tylko po to, by udowodnić ci, że nie masz racji.
Z drugiej strony, jeśli pokażesz im, że wspierasz ich intelekt i zdolności, zazwyczaj wszystko układa się pomyślnie.
Zobaczmy, jak Regina, trzydziestotrzyletnia projektantka kostiumów, z powodzeniem poradziła sobie w sytuacji, gdy jej chłopak Bob — Innowator — słodki, czterdziestopięcioletni makler giełdowy o chłopięcej urodzie, zaproponował coś, co zupełnie nie przypadło jej do gustu.
Pewnego wieczoru, po sześciu miesiącach randek, Bob złożył Reginie propozycję, jakiej się nie spodziewała i nawet nie chciała brać pod uwagę.
- Kochanie, zamierzam spieniężyć wszystkie inwestycje i rozkręcić interes na Kubie. Przenoszę się tam na stałe za trzy miesiące. Pojedziesz ze mną?
- Słucham?- odparła zdumiona Regina.
- Udało mi się! Wymyśliłem niesamowity projekt połączenia wesołego miasteczka z centrum hazardu. Na Kubie na pewno zrobi to furorę. Obca waluta będzie napływała ze wszystkich stron, Castro poluzuje cugle komunistycznych praw i projekt - Disney World i Las
Vegas w jednym -przyniesie nam fortunę.
Regina już miała wybuchnąć, ale przypomniała sobie zasady postępowania z Innowatorami: Nie kłóć się; sprawiaj wrażenie osoby życzliwie nastawionej do ich pomysłów.
- Och, to wspaniale, kochanie - odparta, starając się nad sobą zapanować i nie palnąć Boba patelnią. Jej zainteresowanie Kubą kończyło się na oglądaniu Desiego Arnaza w programie I Love Lucy. - Dokładnie obmyśl wszystkie szczegóły, a potem przedstaw mi już gotowy, dopracowany plan.
Tak jak się spodziewała, Bob przemyślał swój wspaniały pomysł i po kilku tygodniach z niego zrezygnował. Już nigdy więcej nie wspomniał o projekcie na Kubie.
Cztery miesiące później, w wieczór ich zaręczyn, Bob prawił swojej przyszłej żonie komplement za komplementem: „Kochanie, potrzebuję twojego praktycznego zmysłu. Masz na mnie kojący wpływ i jesteś moim przewodnikiem, gdy moje plany i wizje trzeba sprowadzić do rzeczywistości. Czy zostaniesz moją żoną?"
„Zastanowię się nad tym i dam ci odpowiedź we właściwym czasie" -odpowiedziała z uśmiechem, który mówił TAK dobitniej niż słowa.


Jakiego związku seksualnego możesz się spodziewać po Innowatorze?

Innowatorzy potrafią być wspaniałymi kochankami, choć, podobnie jak większość Poszukiwaczy Wiedzy, w sferze wzajemnego ciepła, bliskości i czułości mają pewne braki.
Nadrabiają to jednak doskonałą techniką i chęcią wypróbowania wszystkiego, co się sprawdza - lub mogłoby się sprawdzić - w sypialni. Wielu Innowatorów chętnie czyta najnowsze poradniki seksualne i gromadzi erotyczne doświadczenia z każdego związku. W wieku trzydziestu lub czterdziestu lat bywają chodzącymi encyklopediami wiedzy na temat seksu.
Pewna pani, która przez trzy lata była z Innowatorem, tak określiła jego sprawność: „Był jak myjnia samochodowa, otaczał mnie ze wszystkich stron, na każdy sposób, pod każdym kątem i w każdym stylu - niesamowity kochanek".

Dobra rada w sferze seksu:
Namów Innowatora do poszukiwania nowych technik i pozycji seksualnych, jakie moglibyście razem wypróbować.

Przedstaw to jako wyzwanie: powiedz wiecznie głodnemu informacji Innowatorowi, że chcesz wspólnie z nim stworzyć magazyn wiedzy o seksie, daleko wykraczającej poza to, co mogą wiedzieć inne pary. Po takiej zachęcie twój partner zacznie z błyskiem w oku poszukiwać informacji na temat najlepszych technik, pozycji i sypialnianych akcesoriów.
Pamiętaj o jednym: seks z Innowatorem może być upajający, jeśli otwarcie podchodzisz do związku z osobą, która ma ogromny apetyt na seksualne eksperymenty i nie spocznie, dopóki oboje nie wypróbujecie każdej erotycznej przyjemności, jaka wam się zamarzy.

Jakiego rodzaju trwałego związku możesz się spodziewać po Innowatorze?
Życie z Innowatorami zawsze jest stymulujące. Są doskonałymi mówcami i uwielbiają wciągać kochanków w dyskusje na każdy temat. Czasami potrafią mówić o czterech różnych sprawach jednocześnie (i z powodzeniem), w tym samym czasie obmyślając co najmniej cztery kolejne tematy, o jakich mogą wspomnieć w każdej chwili.
W związkach z Innowatorami trzeba się spodziewać wyzwań: tacy ludzie lubią intelektualną stymulację w każdej postaci. Jeśli nie zaspokoisz potrzeby umysłowych podniet swojego Innowatora, straci do ciebie szacunek i zacznie się rozglądać w poszukiwaniu innego źródła „intelektualnych zastrzyków".
Kobietom z tej grupy czasami trudno zaakceptować stereotypy dotyczące swojej płci, ponieważ mają cechy, jakie społeczeństwo nie zawsze łączy z kobiecością. Ich dowcipna, entuzjastyczna, ambitna i polemiczna natura może onieśmielać niektórych mężczyzn.
Z drugiej jednak strony, panowie, którzy są na tyle bystrzy, aby zrozumieć i docenić prowokacje Innowatorki oraz jej styl „idź na całość", w nagrodę zdobędą fascynującą towarzyszkę na całe życie.
Co jak co, ale związki z Innowatorami nigdy nie są nudne. Takie osoby najchętniej ze wszystkich typów miłosnych podejmują ryzyko. Uwielbiają zarówno życie, jak i miłość na krawędzi.
Gdy jesteś z Innowatorem, przy którym „wszystko jest możliwe", nigdy nie wiesz, czy będziecie mieszkali w trzydziesto-dwupokojowej rezydencji nad morzem, gdy twoja druga połowa odniesie wielki finansowy sukces, czy też na spółkę z inną parą wynajmiecie dwupokojowe mieszkanie, gdy nowa firma Innowatora splajtuje.
Tak czy inaczej, możesz mieć pewność, że twój bystry Innowator już planuje kolejny projekt, żeby razem z tobą ostro grać o miłość, sukces i szczęście. Łap się poły jego fraka i przygotuj na jazdę swego życia.


9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#2 Post autor: Nuit » piątek, 5 października 2007, 16:44

Dzięki Smoku za ten tekst:)
Zielony smok pisze: ENTP

innowator
EKSTRAWERTYCZNY - INTUICYJNY -MYŚLĄCY - OBSERWATOR (ElnMO)

JEŚLI JESTEŚ INNOWATOREM
najbliżej mi tu.
Kiedy się zakochujesz
Zakochanie się może zabrać ci trochę czasu ze względu na twoją naturę, która nakazuje ci rozwagę w wyborze: należysz do osób, które potrafią ominąć wielu „dobrych kandydatów", dopóki nie poczują, że znalazły idealnego partnera. Dlatego możesz być singlem o wiele dłużej, niż twoi przyjaciele i rodzina by się tego spodziewali.
true
Za to cena, którą potem płacisz - złamane serce, rozwód i zawiedzione nadzieje -jest bardzo realna.
przerabiałam to;)
Ponieważ bez trudu zachowujesz dystans intelektualny w stosunku do osób, z którymi się umawiasz, bardziej uczuciowi partnerzy mogą ci zarzucać „oziębłość", choć postępujesz tylko zgodnie z naturalnym dla ciebie stylem - blisko, ale nie za blisko.
Nawet gdy znajdziesz już odpowiednią osobę, nadal chcesz zachować odrębność i osobistą przestrzeń. Dlatego pragniesz kogoś, kto będzie umiał zostawić cię w spokoju, gdy tego potrzebujesz -osoby, która jest pewna siebie, także ma potrzebę autonomii i nie musi ci towarzyszyć siedem dni w tygodniu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.
no to oczywistości w moim przypadku
NAJLEPSI PARTNERZY DLA INNOWATORA
Jeśli jesteś kobietą
Idealnym dla ciebie typem miłosnym jest Generał (ENTJ). Jego pewność siebie i autonomiczna natura są dokładnie tym, czego potrzebujesz do zachowania swobody i niezależności, jakich pragniesz. Z tym ambitnym mężczyzną masz szansę stworzyć twórczy układ partnerski - związek, w którym razem będziecie korzystać ze znacznego potencjału intelektualnego, aby budować wspólne życie.

O ile on by mnie umiał słuchać, był zainteresowany moimi pomysłami i działał na mnie kojąco;p
Miałam doświadczenie z takim typem ENTJ - był zainteresowany raczej tylko tym żebym ja słuchała jego i brała udział w realizacji jego pomysłów - dziękuję , to nie dla mnie.
Wg. mnie tu nie trafili ani trochę;p
Za to najlepiej się dogadywałam z ISTP chociaż to zupełny kosmos i miał kompletnie inne reakcje niż ja, to właśnie to sprawiało że byłam spokojniejsza, potrafiłam dłużej zatrzymać się nad jednym pomysłem i no i czułam się bezpiecznie pod tym względem, że nawet jeśli mi coś odbije, to on zachowa spokój:D

Dalsza część jest bardzo zabawna i w dużej mierze trafna:) Od czasu do czasu wpadam na genialne pomysły, Wielkie Dzieła, juz to robię, mówię co po kolei za pół roku będę robiła;) Na szczęście trafiałam na rozmówców którzy z dużym wyczuciem się przysłuchiwali takim wybuchom i czekali aż mi przejdzie... Ale niektóre rzeczy nie przechodzą, są tylko w czasie przesuwane i modifikowane o 180st. :)
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
malna
Posty: 322
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#3 Post autor: malna » piątek, 5 października 2007, 17:52

Jeśli jesteś mężczyzną
Spodoba ci się kobieta Naukowiec (INTP)
Nef, nie uciekniesz przeznaczeniu. 8)
Jego wioski typ urody [...] zrobiły na niej wrażenie.

Stanął mi przed oczami 'wioski' typ urody i faktycznie, robi wrażenie. :P

Nie wiem jak innym typom (wytrwale twierdzę, że najbliżej mi do INTP), ale mi ENxP bardzo odpowiada, chociaż chyba stawiam na 'F' w bliższych znajomościach. ;-)

Podziękowania dla Smoka.
4

have a strange day

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#4 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » piątek, 19 października 2007, 20:09

Przeanalizowałem temat jako, że ENTP, to jeden z typów, którego cechy pasują do mnie.
Zakochanie się może zabrać ci trochę czasu ze względu na twoją naturę, która nakazuje ci rozwagę w wyborze: należysz do osób, które potrafią ominąć wielu „dobrych kandydatów", dopóki nie poczują, że znalazły idealnego partnera. Dlatego możesz być singlem o wiele dłużej, niż twoi przyjaciele i rodzina by się tego spodziewali.
Nie chajtam się przed 30 ;).
Kiedy jesteś w związku, twój spryt i giętki język potrafią w takim samym stopniu ci pomagać, jak szkodzić.
Zdarza się ;).
Masz szczególną umiejętność pomagania drugiej połowie w dostrzeganiu logicznej strony spraw, zwłaszcza kiedy logika jest po twojej stronie.
Do tego stopnia lubię logiczną stronę spraw, że u niektórych wywołuje to irytację.
Niestety, czasami tak zręcznie gładkimi słówkami wyplątujesz się z konfliktów z ukochaną osobą, że nie poświęcasz czasu ani wysiłków na pracę nad problemami w waszym związku. Zamiast stawić czoło rzeczywistym kwestiom spornym, zupełnie je omijasz dzięki werbalnej sprawności i bystremu umysłowi.
Zamiatanie pod dywan, to nie moja działka. Zdecydowanie wolę operacje na otwartym sercu.
Ponieważ bez trudu zachowujesz dystans intelektualny w stosunku do osób, z którymi się umawiasz, bardziej uczuciowi partnerzy mogą ci zarzucać „oziębłość”.
Hm, różnie to bywało. Niektórzy są w stanie zarzucić mi oschłość np. enneagramowe 4w5. Jednak po pewnym czasie z właściwą osobą dystans znika i to bardzo.
Postępujesz tylko zgodnie z naturalnym dla ciebie stylem - blisko, ale nie za blisko.
Niet. Blisko z wybranymi osobami. Wyczuwam z kim może być jak blisko. Zdarza się też, podział dziedzinowy – w jednych sprawach jest ultrablisko, a w innych dyskretnie.
Nawet gdy znajdziesz już odpowiednią osobę, nadal chcesz zachować odrębność i osobistą przestrzeń. Dlatego pragniesz kogoś, kto będzie umiał zostawić cię w spokoju, gdy tego potrzebujesz -osoby, która jest pewna siebie, także ma potrzebę autonomii i nie musi ci towarzyszyć siedem dni w tygodniu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.
Z grubsza tak.
W związku z Kombinatorką możesz liczyć na akcję non stop.
Pokombinować z kombinatorką? Czemu nie ;).
JEŚLI TWÓJ IDEALNY PARTNER TO INNOWATOR
Kiedy się rozkręci, niech gada do woli. Im więcej mówi, a ty uważnie słuchasz, tym mądrzejszy (i bardziej atrakcyjny) się wydajesz w oczach uwielbiającego trajkotać Innowatora.
Tak i nie, ale raczej tak :D. Znam takich co mnie mają za milczka, ale i że gadułą jestem mi się usłyszało. Wszystko zależy od rozmówcy. Jeśli jest dobry rozmówca i temat, to rozmowa może trwać do późnych godzin nocnych :D.
JEŚLI TWÓJ IDEALNY PARTNER TO INNOWATOR
zapytaj Innowatora, co lubi robić na randkach.
To nie jest dobre pytanie :roll:
Jak zdobyć miłość Innowatora?
Kiedy Innowator nagle przedstawi ci nierealny plan, najlepszą strategią jest zachowanie spokoju i okazanie ostrożnego poparcia dla jego pomysłów. Jeśli zaczniesz się kłócić, osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego i tym bardziej nakłonisz taką osobę do kontynuowania rozważań nad ryzykanckim projektem. Innowatorzy czują potrzebę zabawy w adwokatów diabła, dlatego potrafią się upierać przy jakiejś idei tylko po to, by udowodnić ci, że nie masz racji.
Tak u mnie nie jest. Cenię rzeczową, logiczną dyskusję i bezpośredni styl.
Jakiego rodzaju trwałego związku możesz się spodziewać po Innowatorze?
Czasami potrafią mówić o czterech różnych sprawach jednocześnie (i z powodzeniem), w tym samym czasie obmyślając co najmniej cztery kolejne tematy, o jakich mogą wspomnieć w każdej chwili.
To się nazywa dygresja od dygresji ;).Mają też problemy ze skoncentrowaniem się na jednym przez długi czas.
Jak zdobyć miłość Innowatora?
Pilnuj, aby taka osoba nie przestawała mówić. Niech Innowator trajkocze, a ty słuchaj i się ucz. Prawdopodobnie dowiesz się więcej, niż ci się wydawało możliwe. Przy okazji róbcie to, co inne pary :D
Dobry pomysł.
Jakiego związku seksualnego możesz się spodziewać po Innowatorze?
Pewna pani, która przez trzy lata była z Innowatorem, tak określiła jego sprawność: „Był jak myjnia samochodowa, otaczał mnie ze wszystkich stron, na każdy sposób, pod każdym kątem i w każdym stylu - niesamowity kochanek".
Ona chyba też była NT, skoro dała takie romantyczne porównanie ;).
Jakiego rodzaju trwałego związku możesz się spodziewać po Innowatorze?
W związkach z Innowatorami trzeba się spodziewać wyzwań: tacy ludzie lubią intelektualną stymulację w każdej postaci. Jeśli nie zaspokoisz potrzeby umysłowych podniet swojego Innowatora, straci do ciebie szacunek i zacznie się rozglądać w poszukiwaniu innego źródła „intelektualnych zastrzyków".
Trzeba mieć o czym gadać i nie powinna to być pogoda.
Jakiego rodzaju trwałego związku możesz się spodziewać po Innowatorze?
Kobietom z tej grupy czasami trudno zaakceptować stereotypy dotyczące swojej płci, ponieważ mają cechy, jakie społeczeństwo nie zawsze łączy z kobiecością. Ich dowcipna, entuzjastyczna, ambitna i polemiczna natura może onieśmielać niektórych mężczyzn.
Gadanie. Kobieta ENTP jest fajna – byle oczywiście w drogę nie wchodziła :D.

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Nuit » sobota, 20 października 2007, 00:29

Słomkowy_Kapelusz pisze:
Niestety, czasami tak zręcznie gładkimi słówkami wyplątujesz się z konfliktów z ukochaną osobą, że nie poświęcasz czasu ani wysiłków na pracę nad problemami w waszym związku. Zamiast stawić czoło rzeczywistym kwestiom spornym, zupełnie je omijasz dzięki werbalnej sprawności i bystremu umysłowi.
Zamiatanie pod dywan, to nie moja działka. Zdecydowanie wolę operacje na otwartym sercu.
No wlasnie wydaje mi się, że tu nie trafili - ENTP gładkich słówek uzywa w sprawach w których mu nie zależy, po to, aby nie tracić na nie cennego czasu. Jeśli mu zależy - jest bezwzględnie bezpośredni i szczery - dąży do konfrontacji, aby sprawę rozwiązać.
Jakiego rodzaju trwałego związku możesz się spodziewać po Innowatorze?
Kobietom z tej grupy czasami trudno zaakceptować stereotypy dotyczące swojej płci, ponieważ mają cechy, jakie społeczeństwo nie zawsze łączy z kobiecością. Ich dowcipna, entuzjastyczna, ambitna i polemiczna natura może onieśmielać niektórych mężczyzn.
Gadanie. Kobieta ENTP jest fajna – byle oczywiście w drogę nie wchodziła :D.
hehe i nawzajem;) stąd ich pomysł na to, ze niby to innowator z innowatorem byli by idealną parą wydaje mi się dziwny :]
Ostatnio zmieniony sobota, 20 października 2007, 13:02 przez Nuit, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#6 Post autor: Almodi » sobota, 20 października 2007, 10:08

Słomkowy_Kapelusz pisze:
Masz szczególną umiejętność pomagania drugiej połowie w dostrzeganiu logicznej strony spraw, zwłaszcza kiedy logika jest po twojej stronie.
Do tego stopnia lubię logiczną stronę spraw, że u niektórych wywołuje to irytację.
Do tego stopnia ze upraszczasz schematy :)

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#7 Post autor: Emjotka » sobota, 20 października 2007, 10:32

Almodi pisze:
Słomkowy_Kapelusz pisze:
Masz szczególną umiejętność pomagania drugiej połowie w dostrzeganiu logicznej strony spraw, zwłaszcza kiedy logika jest po twojej stronie.
Do tego stopnia lubię logiczną stronę spraw, że u niektórych wywołuje to irytację.
Do tego stopnia ze upraszczasz schematy :)
Jak Słomkowy jest ENTp, to Yusti jest ISTj, a ja ESFp... :roll:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Nuit » sobota, 20 października 2007, 13:06

właśnie Słomkowy - dostałeś ode mnie wszystkie opisy i nie odpisałeś :evil:
a tak na moją znajomość ENTP, to raczej Ty ENTP nie jesteś ;) już bardziej na ENTj wyglądasz :p
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#9 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » sobota, 20 października 2007, 21:58

Uzasadnij.

PS. Napisałem, że odpiszę, gdy przeczytam i właśnie dziś odpisałem.

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Nuit » sobota, 20 października 2007, 23:06

Dostałam, dzięki, a uzasadnienie na pw - za dużo w tym intuicji, domniemywań oraz odniesień osobistych.
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#11 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » sobota, 20 października 2007, 23:11

Przecież między nami nic nie było ;).

Ale ok, podobno cenię prywatność :P .

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Nuit » sobota, 20 października 2007, 23:41

Słomkowy_Kapelusz pisze:Przecież między nami nic nie było ;).

Ale ok, podobno cenię prywatność :P .
dzięki za informację ;)

ps. czy zwrot "odniesienia osobiste" jest tak jednoznaczny? toż to może znaczyć:
a. osobiste odniesienie do rozmówcy
b. osobiste odniesienie do autora
i dopiero
c. osobiste odniesienie do relacji autora z adresatem 8)
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#13 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » niedziela, 21 października 2007, 20:17

Odpowiedź d: Zwrot "odniesienia osobiste" jest równie niejednoznaczny, co zwrot "między nami nic nie było" 8).

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#14 Post autor: Orest_Reinn » czwartek, 25 października 2007, 20:14

NAJLEPSI PARTNERZY DLA INNOWATORA
Jeśli jesteś kobietą
Idealnym dla ciebie typem miłosnym jest Generał (ENTJ). Jego pewność siebie i autonomiczna natura są dokładnie tym, czego potrzebujesz do zachowania swobody i niezależności, jakich pragniesz. Z tym ambitnym mężczyzną masz szansę stworzyć twórczy układ partnerski - związek, w którym razem będziecie korzystać ze znacznego potencjału intelektualnego, aby budować wspólne życie.
Jeśli jesteś mężczyzną
Spodoba ci się kobieta Naukowiec (INTP) lub Kombinatorka (ESTP).
Kombinatorka to fascynujący wybór, który na pewno wyjdzie ci na dobre: zyskasz kogoś, kto będzie się ekscytował twoimi pomysłami bardziej niż ty - mistrzynię promocji, która z wirtuozerską wprawą pomoże ci sprzedać twoje genialne koncepcje temu, kto da najwięcej. W związku z Kombinatorka możesz liczyć na akcję non stop.
Jako zatwardziały socjonikowiec muszę zaprotestować. O ile można uznać, że INTP to INTj w socjonice (i tak relacja lustrzana jest relacją bardziej przyjacielską niż partnerską), to ESTP czy ENTJ (!) to nieporozumienie

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: Nuit » niedziela, 18 listopada 2007, 00:55

Nie bądź taki zatwardziały Orest;)
INTp w MBTI może być INTj albo niekiedy ENTp w socjonice. Pewnie w niektórych przypadkach może być też socjonicznym INTp - inaczej tu i tu się definiuje zwłaszcza funkcje I/E oraz J/P a wyniki wszędzie są efektem pewnej statystyki i przybliżeń.
A ja akurat jestem w MBTI na granicy I/ENTP więc jeszcze trochę inaczej...

Ale abstrahując od tego - zgadzam się, że pomysły z tej książki apropo związków wydają mi się mocno abstrakcyjne, a proponowane przez nich połączenia muszą zakończyć się katastrofą, nieporozumieniem etc.
Może ktoś miał "wizje" albo wydawało mu się, że to logiczne? ;)
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

ODPOWIEDZ