Ultimate Survival - Bear Gryll - ISTP

Ogólne dyskusje na temat MBTI
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#16 Post autor: Azagal » piątek, 21 grudnia 2007, 18:01

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 17:28 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#17 Post autor: Hydra » piątek, 21 grudnia 2007, 18:11

nutshell pisze:Ludzie się podniecają że jakiś koleś, za konkretny grosz, żre na wizji ścierwo, a potem nim rzyga na kamerę?
Kiedyś na lekcji religii (AAAAA!!!! :D) rozmawialiśmy o filmie "Dramat w Andach" - byłam jedyną osobą, która stałą na stanowisku, że obowiązek ratowania własnej dupy jest świętością. I nie czułam obrzydzenia, a jedynie smutek, że bohaterowie znaleźli się w takiej sytuacji.
Kiedy oglądam tego gościa to czuje obrzydzenie. To nie jest ISTp - to idiota.
nutshell pisze: choć widzę, że kroi się nowy idol :lol:
Niestety.
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#18 Post autor: Emjotka » piątek, 21 grudnia 2007, 18:17

Azagal pisze:Czlowiek renesansu. Geniusz.
Każdy tak mówi o swoim dualu :P :wink: . Hydra miała chyba rację z tym Twoim INFp. A nie wyglądasz. W każdym razie chylę czoła przed Hydrową analizą Twojego typu - zaczynam się do niej coraz bardziej przekonywać.


Przejrzałam te linki - jak ten facet jest z delty, to ja jestem mamutem z ogonem lwa.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#19 Post autor: dillinger » piątek, 21 grudnia 2007, 18:29

Az, skoro ISTp-y raczej Cie lubią, a juz raczej napewno ich nie drażnisz to moze rzeczywiscie nie jestes ENFj ;p
Moje posty są np. unikane przez ISTp ;]

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#20 Post autor: Azagal » piątek, 21 grudnia 2007, 18:56

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 17:28 przez Azagal, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#21 Post autor: Emjotka » piątek, 21 grudnia 2007, 19:10

Azagal pisze: Jako dziecko moglem faktycznie byc ENTP
A ja jako dziecko byłam chłopcem :roll: . Perunie... Zabawa z typem polega na tym, że jest on jeden jedyny przez całe życie. :P
Azagal pisze: Która funkcja w socjonice odpowiada za poprawa znajomosc terenu, chodzi mi o orientowanie sie co gdzie jest i jak tam dojsc w najlatwiejszy sposob zeby sie nie zgubic?
Bo ja wiem czy to miałoby zależeć od jednej funkcji? Orientacja w terenie mi się kojarzy z całym klubem, klubem ST. S - odbieranie bodźców, pomaga zbadać teren, T - przeanalizowanie wszystkiego, co się zaobserwuje i sensowne, praktyczne wykorzystanie.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#22 Post autor: Wawelski » piątek, 21 grudnia 2007, 21:08

Azagal pisze:Ponawiam pytanie
Która funkcja w socjonice odpowiada za poprawa znajomosc terenu, chodzi mi o orientowanie sie co gdzie jest i jak tam dojsc w najlatwiejszy sposob zeby sie nie zgubic?
opis Se pisze:Dokładne wyczucie otoczenia, wyczucie ułożenia obiektów w przestrzeni, ich pozycji i granic między nimi. Skłonność do podróży
Dominująca funkcja misiu ESTp i ESFp.
Hydra pisze:
nutshell pisze: choć widzę, że kroi się nowy idol :lol:
Niestety.
Powiedziały konfliktor i kontrast :>
Emjotka pisze:
Wawelski pisze:A to moje Si tak reaguje niefajnie na te flaczki :>
No nic innego. ;) Ja potrafię wstać od stołu i pomaszerować do sedesu, jeśli coś, co mam w ustach, jest dziwne w smaku/ma dziwną fakturę/dziwnie pachnie. Skutkiem czego jestem znana jako ta, co wybrzydza, tudzież delikutaśna.
Tak, wystarczy że coś smakuje podejrzanie to wypluwam.
Jak kupuje ciasta to patrzę jak wyglądają i oceniam po tym na ile będą smaczne i to się udaje :]
opis kooperacji między ENTp a ESTp pisze:Kooperacji

Partnerzy są zainteresowani w wielu tych samych dziedzinach, ale podchodzą do nich zupełnie innymi drogami. Partnerzy ogólnie imponują sobie i cenią nawzajem swoje siły na pewnej odległości, ale ciężko jest im odnieść dla siebie jakieś praktyczne korzyści z tych sił. Partnerzy nie mogą stworzyć nic więcej niż tylko powierzchowną relację.
Az nie cierpi ESFp :> i to jest super ego ENTp :> Ze mną ENTp ma aktywację i cóż jak dla mnie Az by pasował do tego typu.

Nie widzę go jako INFp, nie jest tak przymulony i rozmarzony. Nie czuję jego Ni i nie jest chyba moim nadzorem.

Analiza Hydry świetna, ale pasują jeszcze inne elementy układanki z wyjątkiem semidualności między ISTp a ENTp ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 21 grudnia 2007, 21:38 przez Wawelski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#23 Post autor: Hydra » piątek, 21 grudnia 2007, 21:34

Wawelski pisze: Az nie cierpi ESFp :>
i ESTp i INTj i INFp i INFj i Puchatka i kangurzycy i wszystkich przyjaciół królika.
Wawelski pisze: Analiza Hydry świetna, ale w dużej mierze opierała się na relacjach uległego i agresywnego, a nie wchodziła w szczegóły funkcji i bloków albo tego nie pamiętam.
Powiedz mi głośno i wyraźnie, ze widzisz u Aza Ti w Ego ...
Wawelski pisze: Az uległy ? Nie sądzę. Postawa infantylna jest przypisana ENTp.
Sam powiedział, że jest uległy. Poza tym mnie przyciąga postawa infantylna ... więc resztę sobie dośpiewaj :wink:
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#24 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 21 grudnia 2007, 21:44

A ja jako dziecko byłam chłopcem . Perunie... Zabawa z typem polega na tym, że jest on jeden jedyny przez całe życie.
Zwłaszcza będąc dzieckiem, kiedy charakter nie jest jeszcze ukształtowany...

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#25 Post autor: Wawelski » piątek, 21 grudnia 2007, 22:14

Hydra pisze:
Wawelski pisze: Az nie cierpi ESFp :>
i ESTp i INTj i INFp i INFj i Puchatka i kangurzycy i wszystkich przyjaciół królika.
Tak :lol:
Hydra pisze:
Wawelski pisze: Analiza Hydry świetna, ale w dużej mierze opierała się na relacjach uległego i agresywnego, a nie wchodziła w szczegóły funkcji i bloków albo tego nie pamiętam.
Powiedz mi głośno i wyraźnie, ze widzisz u Aza Ti w Ego ...
U mnie też zabrakło analizy funkcji, fakt. Jak przeczytałem opis Ti pierwsza reakcja to...nie, u Aza odpada, ale po zastanowieniu...
opis Ti napisał pisze:# Porównania, analizy, generalizacja i systematyzacja informacji.
# Porównania według pewnych kryteriów teorii, systemów, zaklasyfikowania itp., definiowanie teoretycznych warunków wstępnych, odkrywanie struktur i praw, określanie prawdziwości
Cały czas podrzuca linki czy to na forum czy na szałcie i typuje wg różnych systemów a to MBTI, a to socjonika, a to enneagram. Generalizacja mu w tym nie pomaga, bo tworzy sobie pewien obraz i się go trzyma tak jak u INTj właśnie , ESTp, ESFp, INFp, INFj.
Hydra pisze:
Wawelski pisze: Az uległy ? Nie sądzę. Postawa infantylna jest przypisana ENTp.
Sam powiedział, że jest uległy. Poza tym mnie przyciąga postawa infantylna ... więc resztę sobie dośpiewaj :wink:
Powiedział też że jest ENFj :> bo w końcu INFp nie lubi ;)
Postawa infantylna Ciebie przyciąga...a kto wyłowił go z enneagramu i zaprosił na socjonikę ? :>

Z wyglądu jest ENTp, choć wygląd to nie wszystko ;) Jeśli chodzi o całokształt to nie wiem, piszę tylko że może pasować do tego typu. Basket ponoć jest INFp widzę spore różnice między nimi. To nie ta bajka ;) ENFj też nie jego typ, bo kocha się w ISTp ;)

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#26 Post autor: Azagal » sobota, 22 grudnia 2007, 01:34

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 stycznia 2008, 21:56 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#27 Post autor: Emjotka » sobota, 22 grudnia 2007, 08:42

Wawelski pisze:
Azagal pisze:Ponawiam pytanie
Która funkcja w socjonice odpowiada za poprawa znajomosc terenu, chodzi mi o orientowanie sie co gdzie jest i jak tam dojsc w najlatwiejszy sposob zeby sie nie zgubic?
opis Se pisze:Dokładne wyczucie otoczenia, wyczucie ułożenia obiektów w przestrzeni, ich pozycji i granic między nimi. Skłonność do podróży
Dominująca funkcja misiu ESTp i ESFp.
Ale w Si masz:
Si pisze:Orientacja na pobieranie informacji z otaczającego świata poprzez dobrze rozwinięte organy i zmysły.
Opierając się na tym twierdzę, że to dobrą orientację będą mieć typy z klubu ST - 1, 2, 7 i 8 funkcja są mocną stroną, są silne. Więc wszystkie typy z klubu ST będą mieć silne Se, Si, Te i Ti - skutkiem czego będą najlepiej predysponowane do zbierania zmysłowych informacji i ich wykorzystywania.

Orest_Reinn pisze:
A ja jako dziecko byłam chłopcem . Perunie... Zabawa z typem polega na tym, że jest on jeden jedyny przez całe życie.
Zwłaszcza będąc dzieckiem, kiedy charakter nie jest jeszcze ukształtowany...
1. Nie charakter, a osobowość. Nie bawmy się w archaizmy.
2. Już noworodki różnią się między sobą temperamentem - mają podwaliny osobowości.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#28 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 22 grudnia 2007, 11:06

Wiem tez na 10000% ze chocbym wyjebal 8 piw to na stole nie bede tanczyl. Self control ponad wszystko, nie potrafie isc na zywiol i ryzyko zawsze kalkuluje niezaleznie od stanu w jakim sie znajduje (oznacza to ze moge zle skalkulowac, ale kalkuje zawsze) Moge pasc nieprzytomny, ale i tak do samego konca wiem mniej wiecej o co chodzi, co sie stalo, co zrobilem i jak do tego doszlo ;]

Moja natura jest na najwyzszym poziomie filozoficznym nad czym szczerze boleje bo gowno z tego narazie mam, uwazam tylko ze wiecej "rozumiem" niz inni ludzie. Przedsiewzialem srodki zeby to zmienic i zobaczymy co z tego wyjdzie, byc moze zdam relacje z tego eksperymentu.
Fi?

2. Już noworodki różnią się między sobą temperamentem - mają podwaliny osobowości.
Mało. Osobowość ostatecznie się kształtuje dopiero w okresie dojrzewania (to czy później można go zmienić pomińmy).

Awatar użytkownika
minou
Posty: 275
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2007, 14:52

#29 Post autor: minou » sobota, 22 grudnia 2007, 14:16

A propos... kształtowanie osobowości to chyba jednak proces ciągły.
-
"Prawda leży zazwyczaj pośrodku, najczęściej bez nagrobka."

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#30 Post autor: Emjotka » sobota, 22 grudnia 2007, 14:31

Orest_Reinn pisze:Osobowość ostatecznie się kształtuje dopiero w okresie dojrzewania
Osobowość kształtuje się ostatecznie w momencie śmierci... :roll: Cały czas piszesz o czymś, co nazywa się charakterem, a co w psychologii właściwie odeszło już do lamusa...

Socjotyp to typ osobowości, a nie sama osobowość. To zarys, coś, taki pojemnik (wyobraźmy sobie np. pudełko z przegródkami w kształcie funkcji), w którym mieszczą się charakterystyczne cechy danej osoby (wynikające z jej genotypu i doświadczeń). Ludzie jednego typu (o ile socjonika faktycznie ma sens) mają ten pojemnik o podobnym kształcie i zawartości, pozwala to odróżnić ich od innych typów. Więc nawet noworodki dałoby się pewnie pogrupować wg temperamentów (w rozumieniu socjonicznym) czy klubów, typu u nich nie odgadniesz, ale prawdopodobnie byłbyś w stanie ocenić czy takiemu maluchowi bliżej do INFjota czy ESTpa. A wśród ludzi dorosłych nie znajdziesz dwóch identycznych INTjotów, ale wszystkie INTj będą mieć podobny mechanizm działania, inny od pozostałych typów. Zresztą już kiedyś o tym wszystkim pisałam na socjonice...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ