Te dziwne literki

Ogólne dyskusje na temat MBTI
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#31 Post autor: qqq » wtorek, 25 listopada 2008, 23:24

Z ego i id (a nie superid, które jest słabe) konkretnie cenione jest ego. A "np. u innych" nie ma z tym wiele wspólnego. Cenić (w sensie potocznym) u innych można wszystko, to zwykle zależy bardziej od tych innych niż od ciebie. Za bardzo próbujesz to uprościć.
Najbardziej "cenione u innych" (ale też cenione w sensie socjoniki) jest (twoje) superid w (ich) ego.



Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#32 Post autor: Absynt » wtorek, 25 listopada 2008, 23:47

No tak... to by wyjasnialo... co znaczy cenione, a cenione :lol:.

http://wikisocion.org/en/index.php?title=Functions - sporo tu tego nt. funkcji elementow informacyjnych :)

Ale juz tlumacze dlaczego o to pytalem... mianowicie dlatego, ze lubie przebywac wsrod osob silnych, podejmowac z nimi wspolne dzialania itd. Lubie tez przebywac w sielankowym towarzystwie - taniec, wino i spiew :lol: , ale na dluzsza mete to towarzystwo mnie meczy bardziej niz motywuje. Nie dam rady z nimi pracowac, jesli nie ma zwawego tempa.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

#33 Post autor: Membaris » środa, 26 listopada 2008, 15:07

Co znasz? Czytałaś trochę opisów, próbowałaś wgłębiać się w teorię ale Cię odrzucała lekko i szukasz pomocy w zrozumieniu u innych. Zgadłem?
Nie. Nic mnie nie odrzuca (przeciwnie). A to, że pytam to chyba dobrze. Nikt nie wie wszystkiego.
ESE Si

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#34 Post autor: NoMatter » środa, 26 listopada 2008, 15:37

No to nie widzę problemu. Czytaj, czytaj, skoro sprawia Ci to przyjemność. Sama dojdziesz co i jak. A podtypami się nie przejmuj, jeśli chodzi o nie to nie wiadomo jak z nimi do końca jest. Mamy za mało danych ;)
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

ODPOWIEDZ