Poznam dziewczynę INFP

Ogólne dyskusje na temat MBTI
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 80
Rejestracja: środa, 20 lutego 2008, 14:41

Poznam dziewczynę INFP

#1 Post autor: wujek » sobota, 8 sierpnia 2015, 19:48

witam, po kilkuletniej przerwie :cheers:

czy są tu jakieś kobiety INFP? chętnie poznam Panią o tym temperamencie :)



Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Poznam dziewczynę INFP

#2 Post autor: chokureika » niedziela, 9 sierpnia 2015, 15:29

wujek pisze:witam, po kilkuletniej przerwie :cheers:

czy są tu jakieś kobiety INFP? chętnie poznam Panią o tym temperamencie :)

po co?
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Poznam dziewczynę INFP

#3 Post autor: Snufkin » niedziela, 9 sierpnia 2015, 15:40

Z tego co pamiętam wujek jest 5 !
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sgZ1iwsDMeY[/youtube]
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Poznam dziewczynę INFP

#4 Post autor: Kapar » niedziela, 9 sierpnia 2015, 15:52

Chyba tylko piątka wpadlaby na taki pomysł. Cos nie wydaje mi sie aby kobiety chcialyby byc wybierane wlasnie w ten sposób
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

MrsMiau
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 22 maja 2015, 06:35

Re: Poznam dziewczynę INFP

#5 Post autor: MrsMiau » wtorek, 11 sierpnia 2015, 18:51

Kapar pisze:Chyba tylko piątka wpadlaby na taki pomysł. Cos nie wydaje mi sie aby kobiety chcialyby byc wybierane wlasnie w ten sposób
Właściwie - dlaczego nie? Gdyby nie to, że akurat w MBTI nie umiem się do końca wytypować, to nie miałabym nic przeciwko. Można to uznać za prostą, jasną i wiele ułatwiającą metodę poszukiwań. Oczywiście w każdej typologii ludzie w tym samym typie będą się różnić między sobą, ale uściślenie, że szukamy pewnych cech, które charakteryzują typowego INFP czy typową np. 6 w enneagramie, daje jakąś jasną bazę na początek i eliminuje zaczynanie znajomości całkowicie w ciemno.
No, ale jestem piątką. I coś chyba jest w tym, że piątki ciągnie do INFP, sama mam taką słabość.
“There's no end to the absurd things people will do trying to make life mean something.”
William Wharton, Birdy
Image

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Poznam dziewczynę INFP

#6 Post autor: Agon » środa, 12 sierpnia 2015, 17:05

MrsMiau pisze:No, ale jestem piątką. I coś chyba jest w tym, że piątki ciągnie do INFP, sama mam taką słabość.
Co takiego ciekawego jest w INFP, że akurat Piątkom pasuje?

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Poznam dziewczynę INFP

#7 Post autor: Cotta » środa, 12 sierpnia 2015, 18:09

MrsMiau pisze:
Kapar pisze:Chyba tylko piątka wpadlaby na taki pomysł. Cos nie wydaje mi sie aby kobiety chcialyby byc wybierane wlasnie w ten sposób
Właściwie - dlaczego nie? Gdyby nie to, że akurat w MBTI nie umiem się do końca wytypować, to nie miałabym nic przeciwko.
Też bym nie miała nic przeciwko. W sumie lepiej po typie osobowości niż po cyckach. No ale ja też 5. :what:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Poznam dziewczynę INFP

#8 Post autor: Intan » środa, 12 sierpnia 2015, 20:25

MrsMiau pisze:I coś chyba jest w tym, że piątki ciągnie do INFP, sama mam taką słabość.
Coooo? Nie zauważyłam takiej tendencji. :D Ktoś zechce się tu uzewnętrznić? :twisted:
Btw. fajny avatar!
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

MrsMiau
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 22 maja 2015, 06:35

Re: Poznam dziewczynę INFP

#9 Post autor: MrsMiau » środa, 12 sierpnia 2015, 22:25

Intan pisze:
MrsMiau pisze:I coś chyba jest w tym, że piątki ciągnie do INFP, sama mam taką słabość.
Coooo? Nie zauważyłam takiej tendencji. :D Ktoś zechce się tu uzewnętrznić? :twisted:
Wszystkie znane mi INFP to takie, jakkolwiek okropnie to brzmi, wrażliwe słodziaki. :P Da się z nimi dogadać (w końcu są N a nie S... to grunt w dogadywaniu się), a równocześnie mają w sobie wrażliwość, której mnie czasem brakuje (a może tylko nie potrafię jej użyć?). Niemniej muszę zaznaczyć, że znam tylko INFP, które są 4w5 i szóstkami. Nie wiem jak by było z dwójką - myślę, że jednak trochę trudniej.

Podobnie ma mój znajomy 5w4 - też szuka dziewczyny INFP. ;)
“There's no end to the absurd things people will do trying to make life mean something.”
William Wharton, Birdy
Image

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Poznam dziewczynę INFP

#10 Post autor: Intan » środa, 12 sierpnia 2015, 22:43

INFP to bodaj najmniej pożądany typ, jeśli chodzi o wybór partnera - tak przynajmniej wynikało z jakiejś ankiety (może na PersonalityCafe?), którą swego czasu znalazłam w necie. Może jutro uda mi się ją odszukać.

Meh. "Wrażliwe słodziaki" to określenie o niebo lepsze niż "ciepłe kluchy", które ma już zdecydowanie negatywne konotacje. ;)

Wśród Dwójek o tym typie przeważają 2w1, które uchodzą za łatwiejsze w obsłudze - 2w3 to takie tycie anomalie, trochę jak Ósemki ENFX. :mrgreen: Niemniej ośmielę się stwierdzić, że z każdym, kto nie jest na wysokim PRO, może być trudno - zdrowe osobniki mają to do siebie, że nie są w przykry sposób typowe.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Poznam dziewczynę INFP

#11 Post autor: Agon » czwartek, 13 sierpnia 2015, 01:08

MrsMiau pisze:Wszystkie znane mi INFP to takie, jakkolwiek okropnie to brzmi, wrażliwe słodziaki. :P Da się z nimi dogadać (w końcu są N a nie S... to grunt w dogadywaniu się), a równocześnie mają w sobie wrażliwość, której mnie czasem brakuje (a może tylko nie potrafię jej użyć?). Niemniej muszę zaznaczyć, że znam tylko INFP, które są 4w5 i szóstkami. Nie wiem jak by było z dwójką - myślę, że jednak trochę trudniej.
Dla mnie wyrażenie "wrażliwy słodziak" ma konotację pejoratywną i kojarzy mi się ze słabością. Nie słyszałem, by ktokolwiek chwalił się byciem wrażliwym, za to często słyszę gdy ktoś mówi, że brakuje mu wrażliwości. Brak wrażliwości to zaleta, wrażliwość to wada - takie wnioski wyciągam ze swoich piątkowych obserwacji.

MrsMiau
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 22 maja 2015, 06:35

Re: Poznam dziewczynę INFP

#12 Post autor: MrsMiau » czwartek, 13 sierpnia 2015, 03:29

Agon pisze:
MrsMiau pisze:Wszystkie znane mi INFP to takie, jakkolwiek okropnie to brzmi, wrażliwe słodziaki. :P Da się z nimi dogadać (w końcu są N a nie S... to grunt w dogadywaniu się), a równocześnie mają w sobie wrażliwość, której mnie czasem brakuje (a może tylko nie potrafię jej użyć?). Niemniej muszę zaznaczyć, że znam tylko INFP, które są 4w5 i szóstkami. Nie wiem jak by było z dwójką - myślę, że jednak trochę trudniej.
Dla mnie wyrażenie "wrażliwy słodziak" ma konotację pejoratywną i kojarzy mi się ze słabością. Nie słyszałem, by ktokolwiek chwalił się byciem wrażliwym, za to często słyszę gdy ktoś mówi, że brakuje mu wrażliwości. Brak wrażliwości to zaleta, wrażliwość to wada - takie wnioski wyciągam ze swoich piątkowych obserwacji.
Jak to nigdy nie słyszałeś? Mam wrażenie, że dużo czwórek wręcz obnosi się ze swoją wrażliwością.
Nie uważam, żeby kompletny brak wrażliwości był zaletą, tak samo jak i jej nadmiar w wielu sytuacjach nią nie jest. W pracy czy ogólnie zewnętrznym świecie rzeczywiście widzę to jako coś raczej niepożądanego, ale w życiu osobistym, miłosnym? Chyba jednak wolałabym być z kimś kto jest słaby, ale dobrze się przy nim czuję, niż z silnym terminatorem bez uczuć, którego tak naprawdę nawet nie lubię, no ale byłby silny. ;)
Oczywiście to tylko teoretyczne rozważania, bo piątki i tak nie są w stanie się z nikim związać. :P
“There's no end to the absurd things people will do trying to make life mean something.”
William Wharton, Birdy
Image

Awatar użytkownika
Uciekinierka
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 21 września 2015, 22:34
Enneatyp: Obserwator

Re: Poznam dziewczynę INFP

#13 Post autor: Uciekinierka » poniedziałek, 21 września 2015, 22:38

Piątki lubią INFp? Hmm ja myślę, że lubię piątki z wzajemnością. Może dlatego, że sama jestem 5w4 i jednocześnie INFP. Chciałabym poznać kogoś podobnego bo czuję, że to dzikie połączenie jest hehehe

W ogóle to chyba idę poszukać jakiejś powitalni, bo jestem nowa na forum.
Pozdrawiam,
Uciekinierka sprzed ołtarza

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Poznam dziewczynę INFP

#14 Post autor: Agon » poniedziałek, 21 września 2015, 23:06

Uciekinierka pisze:Piątki lubią INFp? Hmm ja myślę, że lubię piątki z wzajemnością. Może dlatego, że sama jestem 5w4 i jednocześnie INFP. Chciałabym poznać kogoś podobnego bo czuję, że to dzikie połączenie jest hehehe

W ogóle to chyba idę poszukać jakiejś powitalni, bo jestem nowa na forum.
Pozdrawiam,
Uciekinierka sprzed ołtarza
Socjoniczne INFp, to nie to samo co INFP z MBTI. To, że 5 lubią INFP jest wyłącznie subiektywną opinią MrsMiau. Osobiście nic do INFP nie mam, typ jak każdy inny.

Jesteś INFP, czy INFp? A może jedno i drugie?

Jeśli chodzi o typ MBTI sprawa jest prosta. Wystarczy, że odpowiedz na 4 pytania:
- odpoczywasz częściej w towarzystwie, a szybko męczysz się w samotności(E), czy częściej odpoczywasz w samotności i szybciej męczysz się w towarzystwie(I)?
- wolisz koncentrować uwagę na materialnych obiektach dających się objąć zmysłami np. jedzenie, ubrania, sprzęt itp.(S), czy na nienamacalnych konceptach umysłowych np. czas, miłość, sens życia, szczęście, teorie psychologiczne, naukowe, religijne itp.(N)?
- podejmujesz decyzje etyczne w oparciu o ustalone obiektywne reguły tzn. sprawiedliwość ponad wszystko i wszystkich traktujesz równo(T), czy wolisz kierować się subiektywnymi impulsami np. przyjaźń ponad sprawiedliwość, lubienie/nielubienie ważniejsze niż jakaś obiektywna moralność(F)?
- wolisz planować większość swoich akcji i realizować swój plan np. o tej godzinie robisz to i to, potem przez tyle a tyle czasu robisz tamto jak wcześniej ustaliłaś(J), czy masz wywalone na działanie według planu i robisz to co akurat w danej chwili przyjdzie Ci do głowy(P)?

Jeśli chodzi o typ socjoniczny, to tu już jest wyższa szkoła jazdy.

Awatar użytkownika
Uciekinierka
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 21 września 2015, 22:34
Enneatyp: Obserwator

Re: Poznam dziewczynę INFP

#15 Post autor: Uciekinierka » wtorek, 22 września 2015, 00:13

Jesteś INFP, czy INFp? A może jedno i drugie?
Agon, dziękuję za Twoją uwagę i korektę. Jestem INFP oraz INFp i obydwa opisy tych typów odzwierciadlają moją osobowość.

ODPOWIEDZ